Cz. 9 - Zamówienia - błędy kolekcjonerów wydłużające realizację

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam temat dotyczący zamówień brakujących znaczków i prosić o bezwzględne stosowanie się do ogólnych zasad, które w ostatnim czasie coraz częściej były w różny sposób omijane. To w jaki sposób zrealizować braki już wiecie, chociażby z opisu w zakładce „Brakujący ZT”, jednak nie zawsze odbywa się to w taki właśnie sposób.

Staramy się, aby realizacja odbywała się sprawnie i w miarę możliwości szybko, a jeżeli jeszcze nam to ułatwiacie zadowolone są obie strony. Nie zawsze jednak tak jest….

Poniżej przykłady zamówień, sytuacje są prawdziwe, ale imiona fikcyjne. Sami zobaczcie, czy takie  zamówienia chcielibyście otrzymać jako realizatorzy:

Przykład 1

@ z wtorku…..

Zamawiam znaczki nr: 30, 60, 25, 101, 502,584, 452, 639, 758 po 2 szt. Potwierdzenie w załączniku.

@ z czwartku…..

Przepraszam, ale to nie miał być ZT 25 tylko 52, a 502 to 1 szt., zapomniałem dodać w poprzednim @.

@ z soboty…..

Dziękuję za fakturę, ale jeszcze dołożyłbym dwa ZT, o których zapomniałem, poproszę o 1 i 4

Kolejny @.........

Proszę wstrzymać się z wysyłką, bo może jeszcze dołożę jakieś jak wrócę z wakacji

(a tymczasem zamówienie jest pakowane, rozpakowywane, dodawane, odejmowane, domówione ZT niewiadome czy chodzi o 2 szt. czy 1 szt…….)

Przykład 2

Proszę o wysyłkę brakujących ZT: 4, 801, 9.

Pozdrawiam

Jakub

(zamawiający pisze po raz pierwszy, samo Jakub nie wystarczy do realizacji zamówienia, następuje korespondencja z prośbą o dane, o adres, itd.,)

Przykład 3

Zamawiam znaczek, który nie dostałem z powodu braku „kasy”, ale byłem tam, co potwierdzam fotką w załączniku. Pojadę tam jeszcze raz, ale nie wiem kiedy, więc chciałbym już mieć ten znaczek. Proszę o wysyłkę.

Pozdrawiam całą ekipę Rysiek

(ale jaki znaczek?)

Przykład 4 (ZALECANY)

Składam zamówienie na znaczki

1. Nr 107 Zamek Kazimierzowski w Przemyślu szt.1

2. Nr 111 Górski Ośrodek Jeździecki w Bukowinie Tatrzańskiej szt.1

3. Nr 209 Zamek Tenczyn w Rudnie szt.1

4. Nr 214 Muzeum Okręgowe, Zamek w Sandomierzu szt.1

5. Nr 215 Zamek Królewski w Chęcinach szt.1

6. Nr 216 Zamek Krzyżacki Sztum, Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej szt.1

Adres do faktury i wysyłki bez zmian

Jan Kowalski

Jelenia Góra

(komentarza brak)

Mamy nadzieję, że od dziś już zawsze będziecie wybierać warint 4, ale mimo to prosimy o przemyślane zamówienia, lepiej wysłać zamówienie 3 dni później, ale w całości, bez rozkładania go na części, pamiętając o adresie, numer tel., o który prosimy (nie służy nam do prywatnych rozmów, ale do ewentualnych kontaktów w niejasnych sytuacjach, wyjaśnienie trwa parę sekund, a nie kilka dni wymieniając między sobą korespondencję).

Potwierdzenia…..prosimy o zmniejszanie, w zakładce „Brakujący ZT” jest odnośnik do wyjaśnienia w jaki sposób to zrobić, w 1-2 MB naprawdę można zmieścić bardzo dużo, nie zmniejszając fotek do rozmiarów 3x3 cm, bo i takie się zdarzają. 

W zamówieniu nie wymagamy pisania przy każdym polskim znaczku, że jest to „Znaczek Turystyczny Polska”, ani tego z jakiej jest kategorii, czy to, że jest dostępny korespondencyjnie. Ułatwiajmy sobie nawzajem, wystarczy zapis w treści wiadomości, ew. w załączniku, ale w wersji edytowalnej w postaci:

21 - Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim (1 szt.) 

219 - Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim (1 szt.) 

719 - Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji (2 szt.)

Pamiętajcie o tym, że głównym naszym celem jest tworzenie nowych znaczków, zamówienia brakujących ZT są dodatkiem, czym mniej utrudnień, tym szybsza realizacja i więcej czasu na kontakt z nowymi miejscami znaczkowymi, a przecież nam wszystkim o to chodzi, aby móc częściej cieszyć się premierami.

Zespół Znaczków Turystycznych