Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1252
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1252!

Brakujący ZT

Czasami się stanie, że z różnych przyczyn /zamknięty punkt sprzedaży, brak ZT, znaczek dostępny tylko korespondencyjnie lub po prostu wcześniej nie wiedzieliście o ZT, a zwiedziliście już kilka znaczkowych miejsc/ nie będzie można kupić ZT w wyznaczonym miejscu. W takiej sytuacji istnieje możliwość kupna brakującego znaczka bezpośrednio u nas w centrali. Oczywiście potrzeba udokumentować pobyt w danym miejscu, wystarczy widokówka, pieczątka, bilet wstępu, zdjęcia i inne. Potwierdzenia pobytu oznaczone numerami ZT mogą być również skserowane (ewentualne oryginały zwrócimy w przesyłce ze znaczkiem) lub zeskanowane.

Jeżeli chodzi o potwierdzenia w postaci skanów i fotek, prosimy zmniejszyć zawartość załącznika do ok. 1 MB, nie trzeba wtedy dzielić wiadomości ze względu na duży rozmiar pliku. Jest to tylko potwierdzenie i nie ma potrzeby wysyłania pliku w pełnej rozdzielczości.

Jak zmniejszyć zdjęcia napisaliśmy w artykule "Jak zmniejszać zdjęcia - potwierdzenia pobytu"

Prosimy, aby brakujące Znaczki Turystyczne opisać w zamówieniu pisemnie w następującym formacie: "rodzaj znaczka (turystyczny, okolicznościowy, festiwalowy, specjalny, itd.), kraj, numer znaczka - nazwa – ilość sztuk". Prosimy, aby nie tłumaczyć nazw znaczków, nie ułatwia to pracy ani nam, ani centrali danego kraju. Wybieramy tylko jeden ze sposobów składania zamówienia, pocztą lub drogą e-mailową. 

Uczulamy, by nie podawać treści zamówienia w temacie wiadomości lub w postaci załączonych zdjęć potwierdzających z numerami znaczków. Format zamówienia jest z góry ustalony, a jego stosowanie znacznie przyspiesza realizację.

Ważne informacje na temat zamówień znaleźć można w artykule "Zamówienia - ważny komunikat organizacyjny" z dnia 3.12.2020r.

Zamówienie wraz z potwierdzeniami  i ilościami zamawianych ZT należy posłać e-mailem na adres info@znaczki-turystyczne.pl lub pocztą na adres:

Znaczki Turystyczne
skr. poczt. nr 38
57-250 Złoty Stok
(prosimy wpisać adres zwrotny!)

Cena 1 sztuki Znaczka Turystycznego wynosi 10 zł + opłaty za przesyłkę. Cena znaczków zagranicznych to 12 zł + koszty przesyłki.  Zamówione znaczki ze względów bezpieczeństwa wysyłamy wyłącznie listami poleconymi. Cennik wysyłki Znaczków Turystycznych uzależniony jest od wagi przesyłki:

Ilość znaczków w przesyłce Przesyłka polecona ekonomiczna lub paczka
1 – 6 9,50 zł
7 – 20 14,00 zł
21 – 40 16,00 zł
41 i więcej wysyłka gratis

Podane ceny zawierają koszty opakowania i wysyłki. 

W przypadku przesyłek Kurier48, nieodebranie przesyłki w terminie 7 dni skutkuje zwrotem jej do nadawcy >> patrz regulamin wraz z załącznikiem. Podanie numeru telefonu adresata może przyspieszyć proces dostarczenia przesyłki, szczególnie w sytuacjach kiedy kurier nie pozostawi tradycyjnego awizo. 

Przesyłki "za pobraniem" realizowane są w trybie przesyłek kurierskich (koszt 25 zł)

Istnieje także możliwość wysyłki zamówionych towarów z odbiorem w punkcie. Szczegóły znajdują się tutaj >>

Zamówienia wraz z danymi do faktury /jeżeli są inne niż dane do wysyłki/ prosimy składać na adres info@znaczki-turystyczne.pl W odpowiedzi na @ drogą elektroniczną zostanie wysłana faktura. Prosimy nie wpłacać pieniędzy przed otrzymaniem faktury!!!! Przesyłka będzie zrealizowana po wpłynięciu należności na nasze konto  06 1090 2213 0000 0001 1848 7617 - Santander Bank Polska w ciągu pięciu dni roboczych. Najtaniej wychodzi opłata przez bankowość internetową. Przy wpłacie na konto prosimy o wpisanie nr faktury. Szybka realizacja dotyczy tylko polskich ZT, zagraniczne (które również zamawiamy w polskiej centrali) wiążą się z zamówieniem przez nas w centrali w Czechach /stąd ok. 30 dni oczekiwania/.