417Dziś ze znaczkową premierą chcemy Was zaprosić do Szczecina, w miejsce, które zapewne dobrze znacie, a mianowicie Wały Chrobrego. 

Nie będziemy jednak rozpisywali się na temat tego miejsca bo opis jest już poniżej, a tylko poprosimy Was turystów byście będąc w pobliżu Wałów Chrobrego zrobili sobie fotkę (najlepiej ze znaczkiem w dłoni) i przesłali ją do nas. Kto wie, może Wasze zdjęcia pozwolą dotrzeć ze znaczkową ideą do innych atrakcyjnych turystycznie miejsc w Szczecinie.

A tymczasem zapraszamy do Szczecina. Znaczek jest już dostępny w sprzedaży

WAŁY CHROBREGO W SZCZECINIE  No. 715

Wały Chrobrego w Szczecinie to taras widokowy usytuowany na skarpie wzdłuż Odry, o długości około 500 metrów, z widokiem na rzekę i pobliski port. Wały zostały zaprojektowane i wzniesione w latach 1902–1921 według koncepcji Wilhelma Meyera-Schwartau z inicjatywy nadburmistrza Hermanna Hakena. W latach 1906-1912, w północnej części tarasu, zbudowano kompleks architektoniczny mieszczący obecnie Urząd Wojewódzki województwa zachodniopomorskiego. Południowa część Wałów zajęta jest przez kompleks zabytkowych budynków Akademii Morskiej, budynek Teatru Współczesnego i Oddział Morski Muzeum Narodowego. W połowie długości promenady znajduje się nieco niższy półokrągły taras ograniczony murem oporowym, wzdłuż którego obustronnie ku brzegom Odry prowadzą łukowato wygięte szerokie schody. Po obu stronach tarasu znajdują się dwa pawilony widokowe z dachami wspartymi na kolumnach jońskich, a środkową część tarasu zajmuje kamienna rzeźba człowieka walczącego z centaurem. U podnóża tarasu znajduje się fontanna, przed którą zbudowano dwie wieże oświetleniowe stylizowane na latarnie morskie. Wały Chrobrego są prawdziwą chlubą i wizytówką miasta, miejscem spacerowym, w którym historia splata się z gwarem codzienności i nowoczesnością.