BydgoszczPamiętacie jak przez kilka lat łataliśmy luki numeracyjne w wykazie polskich znaczków i w końcu udało się je zapełnić ? Mieliśmy także tzw. "białe plamy" na mapie Polski, ale te też w dużej mierze udało się wyeliminować.

Nie oznacza to jednak, że można spocząć na laurach, że znaczki są już wszędzie, bo co prawda dużych "białych plam" już nie ma, ale są mniejsze i jeszcze setki miejsc, które trzeba pokazać turystom.

I właśnie dzisiaj pokazujemy niewielką część bydgoskich atrakcji turystycznych, których w mieście jest zdecydowanie więcej. Niech ta premiera będzie dla Was zaproszeniem i wstępem do zwiedzania miasta. Znaczki przedstawiają kolejno:  

SKARB BYDGOSKI  No. 745

SPICHRZE NAD BRDĄ W BYDGOSZCZY  No. 746

PRZECHODZĄCY PRZEZ RZEKĘ W BYDGOSZCZY  No. 747

EXPLOSEUM W BYDGOSZCZY  No. 748

Powstanie tych znaczków to w dużej mierze zasługa miejscowego kolekcjonera Bogusława, który wytrwale propagował znaczkową ideę i w tym miejscu dziękujemy mu za wsparcie. Podziękowania należą się także miejscowym urzędnikom, mamy nadzieję, że to nie są ostatnie ZT w Bydgoszczy. A jeśli już nie możecie się doczekać i planujecie wizytę w Bydgoszczy w najbliższym czasie to mamy dla Was kolejną dobrą wiadomość. Znaczki w sprzedaży pojawią się od 20 listopada.

Zapraszamy zatem do Bydgoszczy i koniecznie udokumentujcie swój pobyt, by później się nim pochwalić na łamach naszego profilu FB.