Ktoś kiedyś powiedział, że powstanie znaczków w danym miejscu jest tylko kwestią czasu, zależną od wielu czynników, na które wpływ mają też kolekcjonerzy i przypadkowi turyści. 

W przypadku dzisiejszej premiery też tak było i dzięki działaniom wielu turystów, którzy przez ostatnie lata zwiedzali Łódź, pytali o znaczki, opowiadali o idei, znaczki wreszcie powstały. Wierzymy, że to dopiero początek, bo coś nam tam odlatujące jaskółeczki ćwierkają...., ale nie wyprzedzajmy faktów.

Prezentujemy zatem wizerunki trzech znaczków, które są zaproszeniem do odwiedzenia trzech miejsc:

MANUFAKTURA W ŁODZI  No. 1020

ULICA PIOTRKOWSKA W ŁODZI  No. 1021

RZEŹBA JEDNOROŻCA W ŁODZI  No. 1022

Być może przedstawione obiekty nie były dla Was oczywistymi atrakcjami turystycznymi, ale wierzcie nam, że nimi są. Zresztą wystarczy przeczytać opisy do tych znaczków, a zobaczycie, że te "niepozorne" dla niektórych obiekty skrywają wiele tajemnic, ciekawych historii i turystycznych smaczków. Bo turystyka to nie tylko zwiedzanie muzeów, górskie wspinaczki czy zwiedzanie zabytków. Czasem pod turystycznym płaszczykiem kryją się też takie właśnie obiekty, które dostały drugie życie lub pokazują coś ciekawego, innego niż wszystko co do tej pory widzieliśmy. 

Zapraszamy zatem na wycieczkę po Łodzi, na odkrywanie jej tajemnic i turystycznych atrakcji - znaczki lada chwila powinny trafić do sprzedaży (niemniej jednak zadzwońcie wcześniej aby się upewnić czy tak jest). Wszystkiego na pewno nie zwiedzicie, ale tym lepiej, bowiem zawsze będziecie mieli pretekst do tego, by powrócić w znane miejsca i poznać te dotąd nieodkryte. Nie zapominajcie o rozsiewaniu znaczkowej idei, dokumentowaniu swych podróży i pochwaleniu się nimi na łamach naszego profilu FB.