Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1199
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1199!
<< 1 5 10 15 20 23 24 25 26 27 30 35 40 45 50 >>

17.04.2018

Tym razem news będzie krótki, bo to w zasadzie komunikat dla tych wszystkich, którzy z różnych względów spóźnili się ze zgłoszeniami podczas wiosennych zapisów na nasze pieczątki.

Dostaliśmy kilka zapytań w tej sprawie i po usilnych namowach postanowiliśmy raz jeszcze dać Wam szansę zamówienia pieczątek. Przy okazji właśnie o pieczątki wzbogaciliśmy nasz sklepik, ale tu uwaga - jest to tylko oferta sezonowa, a termin poszczególnych realizacji będziemy podawali właśnie w sklepiku i na dedykowanej pieczątkom stronie.

Jeśli zatem ktoś jeszcze nie ma naszych pieczątek, to właśnie teraz jest okazja, by jeszcze przed wakacjami stać się ich posiadaczem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja, tak by na początku czerwca i przed wakacjami każdy zainteresowany mógł już pieczątki posiadać u siebie.

Szczegóły nt. pieczątek znajdziecie w naszym sklepiku >>. Tam też możecie trafić na inne ciekawe gadżety znaczkomaniaków jak naszywki, breloki czy dzienniki kolekcjonera. Zapraszamy !10.04.2018

BRELOK ZNACZKOMANIAKA

W zamierzchłej przeszłości, zdaje się w 2012 roku, stworzyliśmy taki oto brelok, który pojawił się na chwilę i tak szybko jak się pojawił, tak równie szybko zniknął. 

Później na dobrą sprawę nie było okazji, by wznowić jego produkcję i dopiero miniona zima pomogła nam wskrzesić ten projekt.

Brelok jaki jest każdy widzi. My dodamy, że jest on niewielki i poręczny. Jego długość to 90 mm, a średnica elementu z grafiką wynosi równe 30 mm.

Posiada dwie strony przy czym na obu, z racji że jest to brelok kolekcjonerów ZT, widnieje logo znaczków. Składa się on z niklowanego szkieletu i wklejonych weń odpowiednio oprawionych wydruków. 

Jak pokazało życie breloki, które zrobiliśmy w 2012 roku wielu z Was posiada do dnia dzisiejszego, mimo że posiadały podatną na rozciąganie sprężynkę. Jesteśmy przekonani, że obecny wzór, pozbawiony tej sprężynki będzie służył równie długo


Więcej informacji

6.04.2018

RELACJA Z WRĘCZENIA CERTYFIKATU "ZNACZEK ROKU" W KOMORNIKACH

Spotkanie w SzczecinieNa zakończenie dnia i tygodnia przygotowaliśmy relację ze spotkania, które kilka tygodni temu miało miejsce w Komornikach, a które ściśle związane było z "Najładniejszym Znaczkiem Turystycznym 2017 roku", który właśnie z Gminy Komorniki pochodzi.

Dziś zatem zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją ze spotkania podczas którego wręczyliśmy certyfikat przedstawicielom Gminy Komorniki. Mamy też doniesienia medialne w tej sprawie, ale o nich napiszemy innym razem. 

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianą relacją, a zaraz po tym zarządzamy dla wszystkich weekend. Do zobaczenia na szlakach

Relacja - Wręczenie certyfikatu "Znaczek Roku" przedstawicielom Gminy Komorniki >>26.03.2018

NOWA WERSJA ZNACZKA

Pozorna cisza na naszej stronie nie oznacza, że nic u nas się nie dzieje. Oj dzieje się, ale są to wydarzenia raczej mało spektakularne, a przynajmniej nie w tej chwili.

Przed sezonem ogarniamy kilka ważnych spraw, a dzisiaj w związku z tym mamy dla Was info o nowym wizerunku znaczka z Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Oczywiście wizerunek znaczka to jedno i tutaj tak naprawdę zmianie uległo jedynie logo parku. My zaś do znaczka dodaliśmy coś jeszcze, co sprawi, że zarówno sam znaczek jak i późniejsze z nim obcowanie będzie dla Was bardziej atrakcyjne i miejmy nadzieję pouczające. Rzecz jasna mamy tu na myśli QR kod prowadzący do odpowiedniego nagrania. 

Zanim jednak powstanie tekst i samo nagranie warto odwiedzić Wielkoplski Park Narodowy, szczególnie teraz kiedy wiosna w natarciu i przyroda budzi się do życia. Wkrótce tamtejsze lasy zazielenią się i będzie naprawdę pięknie. Przybywajcie zatem do parku, zwiedzajcie wystawę przyrodniczą w Jeziorach i nie zapomnijcie pochwalić się znaczkiem.16.03.2018

Spotkanie na Węgrzech

Wczoraj w południe, od organizatorów węgierskiego spotkania kolekcjonerów ZT, otrzymaliśmy komunikat o tymże spotkaniu i prośbę o zamieszczenie na naszej stronie i profilu FB.

Jak zwykle po zebraniu wszystkich materiałów publikujemy je, załączając wstępny plan spotkania oraz deklarację uczestnictwa.

Tu jednak zdecydowaliśmy się ułatwić sprawę zainteresowanym osobom i zamiast konieczności kopiowania odpowiedniego pola z pliku PDF przygotowaliśmy gotowy plik arkusza kalkulacyjnego, który po wpisaniu w odpowiednie miejsce ilości osób, można wysłać do organizatorów spotkania na adres info@turistaerem.hu 

Program spotkania z wszystkimi danymi oraz deklarację znajdziecie klikając w poniższe ikony.

Deklaracja uczestnictwa Program Spotkania
pdf pdf

UWAGA!!! Organizatorami spotkania są węgierscy kolekcjonerzy ZT. W razie pytań prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z organizatorami.14.03.2018

248Niekiedy zanim dojdzie do premiery znaczka trzeba ustalić kilka ważnych szczegółów, a nie zawsze wszystko jest jasne i gotowe od razu. Tak też było w przypadku dzisiaj prezentowanego znaczka, który troszkę przeczekał zanim trafił na biurko admina.

Na szczęście prędzej czy później każdy znaczek musi mieć swoją premierę i dzisiaj właśnie chcielibyśmy Wam pokazać znaczek przedstawiający gubińską farę. Jest to zabytek szczególny, bo będący od dawna trwałą ruiną, ale doskonale kojarzony z miastem i wpisujący się w jego krajobraz. Jego potencjał turystyczny z roku na rok rośnie i obecnie z miejscem tym wiązane są daleko idące plany, także turystyczne.

Prezentowany dziś znaczek do sprzedaży trafi dopiero 31 marca, ale już dziś Wam o nim wspominamy, byście odpowiednio wcześnie mogli zaplanować ewentualne wyjazdy. Pamiętajcie jednak, że termin który podajemy nie jest żadną wyrocznią i w zależności od różnych warunków może ulec pewnym przesunięciom. Warto więc zawsze przed wizytą skontaktować się z miejscem sprzedaży i upewnić, że znaczek w danym dniu będzie dostępny.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką prezentowanego obiektu i zapraszamy do Gubina.

KOŚCIÓŁ FARNY W GUBINIE  No. 248

Kościół farny w Gubinie to jeden z charakterystycznych obiektów w mieście. Początki kościoła sięgają 1324 roku, kiedy to po raz pierwszy wzmianki o świątyni pojawiają się w źródłach pisanych. Wiadomo, że pierwotny kościół wybudowano jako trzynawową bazylikę w stylu romańskim. Niestety na skutek trzęsienia ziemi jakie w XIV wieku nawiedziło te okolice, świątynia uległa znacznemu zniszczeniu i ostatecznie została rozebrana. Odbudowa kościoła w tym miejscu trwała bardzo długo i ostatecznie budowla została ukończona w 1844 roku. W czasie II wojny światowej kościół ponownie uległ uszkodzeniu, ale mimo licznych prób i wysiłków przez wiele lat nie udało się go odbudować. Od lat 70. XX wieku budowla znajduje się w stanie trwałej ruiny. I choć obecnie mówi się o szansie na zabezpieczenie obiektu to z pewnością jeszcze wiele lat minie, zanim dawny kościół farny zyska dawny wygląd lub nowe przeznaczenie. Niewątpliwie jednak ruiny kościoła są swego rodzaju magnesem, który przyciąga turystów i góruje nad miastem swą potęgą i tajemniczością.13.03.2018

NOWA WERSJA ZNACZKA

Aby troszkę urozmaicić Wam czekanie na kolejne znaczkowe premiery, tudzież inne ciekawostki,  dziś mamy newsa dotyczącego nowej grafiki na znaczku turystycznym Schroniska PTTK na Błatniej.

Informujemy przy tym, że prezentowany obok znaczek właśnie został wysłany i już za kilka dni dostępny będzie w sprzedaży w schronisku. 

Jeśli zatem jeszcze nie macie tego krążka w kolekcji, albo macie, a chcielibyście mieć także najnowszą wersję to zachęcamy do wizyty w schronisku. Wiosna tuż, tuż, a więc niech prezentowany dzisiaj znaczek będzie kolejnym pretekstem do znaczkowych wypraw w promieniach wiosennego słońca. 

A jak już uda Wam się zdobyć ten znaczek, to koniecznie się tym pochwalcie. Na pewno też zobaczycie inny element towarzyszący właśnie temu znaczkowi. Co to będzie ? Zobaczycie sami, w odpowiednim czasie.7.03.2018

WigryInformację o widocznych poniżej znaczkach mieliśmy zamiar przekazać Wam już w poniedziałek, ale nie mając pewnych wszystkich danych postanowiliśmy się jeszcze chwilę wstrzymać. 

Dziś jednak z całą pewnością możemy poinformować, że już w przyszłym tygodniu, 12 marca w Wigrach pojawi się kolejny znaczek turystyczny, a od 1 maja także znaczek okolicznościowy. A tymczasem raz jeszcze zapraszamy na Suwalszczyznę, niech najnowsze znaczki będą kolejnym pretekstem do wizyty w tej części kraju.

ZO - JUBILEUSZ 350-LECIA PRZYBYCIA KAMEDUŁÓW NA WIGRY

POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH  No. 477

Pokamedulski Klasztor w Wigrach z XVII wieku jest jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego Polski i Europy. Wpisany jest do rejestru zabytków, gdyż posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną oraz naukową. Klasztor jest nie tylko obiektem sakralnym, ale stanowi również centrum turystyki. Sprzyja temu, miedzy innymi, jego położenie – na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Kompleks klasztorny, w tym eremy wigierskie, są bardzo licznie odwiedzane przez turystów i pielgrzymów w związku z przebiegającymi przez Wigry szklakami: św. Jakuba, który od 1993 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz dwoma szlakami papieskimi (Szlak Papieski Tajemnice Światła Ełk-Wigry oraz Kajakowy Szlak Papieski Tajemnice Zawierzenia Wigry-Studzieniczna). W podziemiach klasztornego kościoła znajdują się katakumby kamedulskie. Widoczne są w nich nisze ze szczątkami zmarłych ojców kamedułów oraz grobowiec biskupa wigierskiego Michała Karpowicza. Na jednej ze ścian krypty znajduje się XVIII wieczne malowidło zwane „Tańcem śmierci”. W klasztorze można także natrafić na liczne wystawy, a turyści spragnieni wypoczynku mogą go zaznać w tutejszych ogrodach.5.03.2018

NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2017 ROKU - WYNIKI GŁOSOWANIA

Dokładnie 4 marca o północy zakończyła się druga tura głosowania na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś poznamy wyniki tego plebiscytu. 

Zanim jednak przejdziemy do części szczegółowej kilka informacji tytułem wstępu.

Przypomnimy tylko, że na "znaczek roku" głosowaliśmy w dwóch turach od 1 lutego. W pierwszej turze z grona 132 ZT wyłoniliśmy 10, na które oddano najwięcej głosów. Znaczki, które w ten sposób zakwalifikowały się do głosowania w drugiej turze zostały poddane ocenie kolekcjonerów znajdujących się na "Liście zdobywców ZK" i w wyniku tego głosowania trwającego od 18 lutego do 4 marca udało się wyłonić "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". 


Więcej informacji

3.03.2018

RELACJA ZE SPOTKANIA REGIONALNEGO W SZCZECINIE

Spotkanie w SzczecinieDokładnie dwa tygodnie temu mieliśmy okazję gościć w Szczecinie w ramach Regionalnego Spotkania kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku zorganizowali kolekcjonerzy i turyści z zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Kto miał przyjemność brać udział w spotkaniu wie, że plan był napięty, a atmosfera wyśmienita. Kto tego dnia z nami nie był niech żałuje :-) Na szczęście uczestnicy spotkania postarali się wszystko udokumentować, a dzięki jednej z organizatorek udało się też wszystko opisać, tak by wszyscy uczestnicy raz jeszcze przypomnieli sobie wszystkie wydarzenia, a nieobecni mogli choć na chwilę przenieść się do Szczecina i poznać to ciekawe miasto.

Bogatsi o kolejne doświadczenia dziękujemy za kolejną okazję do spotkania na znaczkowym szlaku i bardzo się cieszymy, żeponownie wśród kolekcjonerów było tak wiele "nowych osób". Mamy nadzieję, że w tym krótkim czasie zdążyliście nas troszkę poznać i także spotkanie stało się zaczątkiem nowych, ciekawych znajomości. Usiądźcie zatem wygodnie i oddajcie się lekturze...

Relacja - Spotkanie Regionalne w Szczecinie >>1.03.2018

MielecWczoraj przedstawiliśmy nowy znaczek z Rzeszowa, a dziś chcielibyśmy Wam pokazać kolejne nowości, ale tym razem z pobliskiego Mielca

Dla urozmaicenia tematyki, tym razem na krążkach uwieczniono dwa mieleckie obiekty muzealne, którymi są kolejno:

PAŁACYK OBORSKICH W MIELCU  No. 464

JADERNÓWKA W MIELCU  No. 465

Oba obiekty są niewątpliwie perełkami architektonicznymi, ale też kryją bogatą historię. O wszystkich szczegółach dotyczących obu prezentowanych obiektów napisaliśmy więcej na podstronach poświęconych tym znaczkom, natomiast już teraz zachęcamy do tego, by osobiście odwiedzić Mielec i tutejsze Muzeum Regionalne. Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się od 2 marca28.02.2018

466Pisaliście wielokrotnie, że brakuje Wam znaczków z południowo - wschodniej części naszego kraju. Dziś pierwszy z nich. Mowa oczywiście o Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie, gdzie już od dziś prezentowany znaczek jest w sprzedaży

Poniżej znajdziecie szczegółowy opis tej atrakcji turystycznej. Zachęcamy przy tym do zapoznania się z treściami prezentowanymi na stronie internetowej trasy (link na podstronie z opisem znaczka), a szczególnie z godzinami udostępniania trasy do zwiedzania. A kiedy już wszystko będzie jasne i zaplanowane to koniecznie przybywajcie do Rzeszowa i zwiedzajcie to interesujące miasto.

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA W RZESZOWIE  No. 466

Rzeszowskie podziemia kryją w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można tutaj spotkać relikty średniowiecznych murów, pozostałości żelaznych krat i zawiasów, kilkusetletnie cegły tzw. „palcówki”, a także ukryte przejścia. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja, na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, wystawa ceramiki użytkowej, obrazująca, z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Przy wejściu można zobaczyć dużych rozmiarów fotografię przedstawiającą rzeszowski Rynek z przełomu XIX i XX wieku. Swoistą „ścieżkę edukacyjną” stanowi Korytarz Herbowy, w którym umieszczone zostały herby dawnych właścicieli Rzeszowa, herby ziem i województw, na terenie których położone było miasto, wreszcie herby miasta Rzeszowa. Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie zlokalizowana jest pod płytą Rynku. Poszczególnym piwnicom i korytarzom nadano nazwy, odnoszące się do ich funkcji oraz historii miasta.28.02.2018

689Pisaliśmy kiedyś, że u nas sytuacja jest bardzo dynamiczna i właśnie będziecie mieli okazję się o tym przekonać. Jeszcze wczoraj wszystko wydawało się oczywiste, a tu dzisiaj cały plan legł w gruzach, wszystko zaczęło wirować i lecimy z kolejną premierą.

Tym razem zapowiadany już dwa miesiące temu kolejny znaczek z Tczewa, który ukazuje zabytkowe kamienice staromiejskie. Prezentowany znaczek pojawi się w sprzedaży w najbliższy piątek - 2 marca, także miejcie to na uwadze planując swoje najbliższe wycieczki. Zapraszamy zatem do Tczewa i nie zapomnijcie pochwalić się znaczkowymi zdobyczami :-)

TCZEW - STARE MIASTO  No. 689

Tczewska starówka obejmuje swym zasięgiem rynek wraz z przyległymi ulicami, dwa kościoły: Farny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz pw. Św. Stanisława Kostki z pozostałością zabudowań podominikańskich, oraz zachowanymi fragmentami murów obronnych pochodzącymi z XIV wieku. Do najstarszych ulic w grodzie Sambora zaliczamy ul. A. Mickiewicza. W średniowieczu trakt ten prowadził do najważniejszej bramy miejskiej prowadzącej do Gdańska. O randze tej ulicy świadczą relikty, nie zachowanych niestety już dziś przedproży. Dziś wizytówką tej ulicy są zabytkowe kamieniczki. Ich średniowieczny charakter zachował się po dzień dzisiejszy w piwnicach. Kamienica znajdująca się obecnie pod numerem 8 została zakupiona w 1667 roku prze protoplastę tczewskiego odłamu rodu Forsterów - Adama Simona Ferstera, który cieszył się dużym szacunkiem wśród mieszkańców oraz piastował urząd burmistrza. Zabytkowy charakter ma także odrestaurowana niedawno kamienica o numerze 9. Dziś mieści się w niej nowoczesna drukarnia. Dla turysty zwiedzającego miasto zapewne ciekawe będą zaznaczone w poziomie ulic specjalnymi mosiężnymi znakami piesze szlaki turystyczne: forteczny, spacerowy i widokowy z zaznaczonym mostem zwodzonym i bramą wjazdową. Również na rynku w układzie poziomym zaznaczono zarys nieistniejącego ratusza, który spłonął w maju 1916 roku i nie został nigdy odbudowany.27.02.2018

463Po kolejnym tygodniu przygotowań dziś mamy dla Was kolejną znaczkową premierę z Dolnego Śląska. Tym razem przeniesiemy się do znanej Wam zapewne Sobótki, w której znajduje się dawna gazownia obecnie mieszcząca winiarnię. I to właśnie dzięki powstaniu w tym miejscu winiarni, obiekt został odrestaurowany wraz z zachowanymi dawnymi urządzeniami służącymi do produkcji gazu.

Prezentowany właśnie znaczek do sprzedaży trafi 28 lutego. Pamiętajcie jednak, że obiekt udostępniony jest do zwiedzania po uprzednim kontakcie telefonicznym w weekendy lub popołudniami. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie w linkach na podstronie dotyczącej znaczka, a już teraz zapraszamy do wizyty w Sobótce i poznawania tajemnic tego pięknego i bogatego historycznie regionu.

ZABYTKOWA GAZOWNIA MIEJSKA W SOBÓTCE  No. 463

Zabytkowa Gazownia Miejska w Sobótce została oddana do użytku w 1902 roku. Budowę obiektu rozpoczęto jednak wcześniej bo ok. 1899 roku. Kompleks działał do 1984 roku, przez wiele dziesięcioleci dostarczając gaz świetlny mieszkańcom Sobótki. Produkcja gazu odbywała się tutaj poprzez suchą destylację węgla kamiennego, a gazownia w ciągu doby produkowała ok. 2200 metrów sześciennych gazu. We wnętrzach zachował się piec z osiemnastoma retortami, kocioł parowy, a także odsmalacze i wanny do odsiarczania. Na narożniku budynku znaleźć można natomiast oryginalną lampę gazową, a w sąsiedztwie kompleksu ogromny zbiornik do przechowywania gazu. Pomimo zaprzestania produkcji gazowej w tym miejscu, jeszcze w latach 90-tych część socjalna używana była jako hotel dla sportowców Nowej Gazowni. W 2012 roku obiekt przeszedł w ręce nowych właścicieli, którzy po częściowym remoncie obiektu, łącząc historię gazownictwa ze swoją pasją utworzyli w nim winiarnię. Nowi właściciele postanowili zachować wszystkie ważne elementy procesu technologicznego gazowni i wkomponować w to winiarnię i mały hotelik. Winiarnia powstała we wnętrzu, które w czasach świetności gazowni służyło jako magazyn węgla. To właśnie dlatego w tych pomieszczeniach poczuć można unoszącą się woń koksu, siarki i smoły. Dzięki temu, można dziś napić się lokalnego wina w iście unikatowej scenerii i klimacie starej fabryki gazu.24.02.2018

KOLEKCJONERZY Z KOMORNIK NA TARGACH "TOUR SALON"

Opłatek w KomornikachDokładnie dwa tygodnie temu ekipa znaczkomaniaków z Komornik wybrała się na targi turystyczne "Tour salon", które corocznie mają miejsce w Poznaniu.

Targi są swego rodzaju drogowskazem dla osób czynnie uprawiających turystykę i mogą dostarczyć nowych pomysłów na wypady turystyczne. Są też miejscem, gdzie można znaleźć innych fascynatów turystyki i... znaczków turystycznych.

Dziś przygotowaliśmy krótką relację z tego wypadu, którą przygotowali członkowie Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach. Zapraszamy zatem do lektury.

Relacja z wizyty na targach "Tour Salon" w Poznaniu >>20.02.2018

Spotkanie w Czechach

Od pewnego czasu dopytujecie nas o szczegóły zbliżającego się czeskiego spotkania kolekcjonerów.

Kilka dni temu otrzymaliśmy obszerny komunikat w tej sprawie, ale że był on w języku czeskim, postanowiliśmy go przetłumaczyć, by uniknąć dalszych pytań i nieporozumień.

Dziś posiadamy już gotowy komunikat w tej sprawie i  wszystkim osobom, które wybierają się na kwietniowe spotkanie kolekcjonerów znaczków turystycznych w Czechach udostępniamy go na naszej stronie. 

Pobierzcie zatem z pobieralni lub poniżej wszystkie niezbędne pliki i zapoznajcie się z treściami jakie w nich zawarto.

Program spotkania z wszystkimi danymi oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie klikając w poniższe ikony.

Formularz zgłoszeniowy Program Spotkania
pdf pdf

UWAGA!!! Organizatorami spotkania są czescy kolekcjonerzy ZT. W razie pytań prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z organizatorami.18.02.2018

znaczek rokuZgodnie z obietnicą publikujemy dzisiaj zasady II tury głosowania na najładniejszy znaczek 2017 roku.

Drugą turę głosowania podobnie jak w roku ubiegłym w całości rozstrzygną kolekcjonerzy, którzy posiadają przynajmniej jeden Znaczek Kolekcjonera (ZK) i są w związku z tym ujęci na liście zdobywców ZK.

Głosowanie tak samo jak w rundzie pierwszej będzie internetowe i będzie polegało na przesłaniu swojego głosu w wiadomości e-mail.

Wszelkie głosy wysyłamy na adres web@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które oddajemy głos wg poniższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2017", a pod oddanymi głosami prosimy wpisać imię i nazwisko głosującej osoby i numer pod którym dana osoba widnieje na "Liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera"

Głosowanie trwa od dzisiaj tj. 18 lutego do 4 marcaW przeciwieństwie do pierwszej tury, tym razem wybieramy 3 najładniejsze znaczki stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 3 pkt
  3. (ZT nr...) - 1 pkt

Imię i nazwisko - nr na liście


Więcej informacji

15.02.2018

Wigierski Park NarodowyW tym tygodniu postanowiliśmy nieco przypomnieć Wam grudzień i po wtorkowej podwójnej premierze znaczków z Wigier dziś mamy kolejne dwa znaczki ze Szczecina. 

Tym razem na krążkach uwieczniono dwa charakterystyczne dla Szczecina obiekty, które przedstawiają kolejno:

BRAMA KRÓLEWSKA W SZCZECINIE  No. 686

BRAMA PORTOWA W SZCZECINIE  No. 687

O szczegółach architektonicznych i historii obu budowli napisaliśmy więcej na podstronach poświęconych tym znaczkom, natomiast na żywo obie bramy zobaczycie na żywo odwiedzając Szczecin. Wielu szczęśliwcom zapewne uda się tego dokonać w najbliższych dniach, natomiast innych już teraz zapraszamy do planowania wizyt w Szczecinie, tym bardziej, że jest tu do zdobycia już 7 ZT. Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się od 17 lutego15.02.2018

znaczek rokuWczoraj zakończyła się I tura głosowania na najładniejszy znaczek 2017 roku i w związku z tym dzisiaj mamy dla Was krótki komunikat w tej sprawie.

Okazało się, że rywalizacja była zażarta i w zasadzie w obrębie pierwszej piętnastki znaczków, punktacja również była bardzo zbliżona do siebie. Mimo to udało się wyłonić dziesięć "naj" znaczków i dosłownie za chwilę będziecie mogli je poznać. 

Zanim jednak przejdziemy do konkretów mamy ważny komunikat. 

Otóż pierwotnie zakładaliśmy, że głosowanie w drugiej turze będzie miało miejsce od dzisiaj. Niestety różne czynniki, w tym planowane na sobotę spotkanie w Szczecinie uniemożliwiają nam należyte przygotowaniem materiałów, dlatego podjęliśmy decyzję, że głosowanie w ramach II tury rozpocznie się 18 lutego i potrwa do 4 marca. Komunikat nt. zasad głosowania w II turze przedstawimy w niedzielę rano, natomiast już dzisiaj  pokażemy wizerunki zwycięskich znaczków.

Na dzień dzisiejszy, aby nikt się niczym nie sugerował, postanowiliśmy też nie ujawniać ilości punktów jakie zdobyły poszczególne znaczki. Całościowa punktacja zarówno dla I jak i II tury głosowania zostanie przedstawiona po zakończeniu głosowania, czyli 5 marca. 

Do II tury, którą w całości rozstrzygną zdobywcy Znaczków Kolekcjonera, zakwalifikowały się następujące znaczki:

Rzecz jasna powyższe znaczki ustawiliśmy zgodnie z ich numeracją (rosnąco). Kolejność ułożenia nie ma nic wspólnego z ilością głosów jakie uzyskały konkretne znaczki. Do głosowania w drugiej turze zostały 3 dni, dlatego już dzisiaj wszystkich uprawnionych zachęcamy do przyjrzenia się kandydatom, a już w niedzielę ogłosimy dalsze zasady głosowania.13.02.2018

Wigierski Park NarodowyPo ostatniej premierze na zachodzie Polski, pora przenieść się na północny - wschód kraju. 

Dziś przedstawiamy Wam najnowsze znaczki turystyczne, które związane są ściśle z Wigierskim Parkiem Narodowym i przedstawiają kolejno:

WIGIERSKI PARK NARODOWY - KRZYWE  No. 478

MUZEUM WIGIER W STARYM FOLWARKU  No. 479

Przypominamy, że klikając w powyższe linki, można przejść do stron z opisami znaczków, gdzie oprócz informacji o miejscach sprzedaży, znajdzicie przydatne linki i z czasem niezwykle przydatne komentarze innych turystów. 

Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się od 15 lutego. My zaś możemy jeszcze zdradzić, że to nie koniec znaczkowych nowości w tej części Polski. Szczegóły podamy niebawem, a już teraz zapraszamy do Wigierskiego Parku Narodowego.7.02.2018

685Wiemy, że z niecierpliwością oczekujecie kolejnych znaczkowych nowości. Przepraszamy, że do tej pory milczeliśmy w tej sprawie, ale po grudniowym szaleństwie musieliśmy dać Wam trochę odpocząć i zregenerować zszargane nerwy :-).

Dziś pierwsza w tym roku premiera związana bezpośrednio ze zbliżającym się "Regionalnym Spotkaniem w Szczecinie", które zresztą było przyczynkiem do powstania niniejszego znaczka.

Prezentowany właśnie krążek do sprzedaży trafi od jutra czyli 8 lutego, a już dzisiaj wszystkich turystów zapraszamy do zwiedzania Podziemnych Tras Szczecina. Do zobaczenia na znaczkowym szlaku.

PODZIEMNE TRASY SZCZECINA  No. 685

Pod dworcem kolejowym w Szczecinie jak również w przydworcowej skarpie znajduje się schron z okresu II wojny światowej. Zbudowali go Niemcy wykorzystując osiemnastowieczne fortyfikacje podziemne, a ukończyli w 1941 roku. Schron schodzi pod ziemię na głębokość pięciu kondygnacji. Tworzą go żelbetowe ściany i stropy niemal trzymetrowej grubości. Ogólna powierzchnia schronu to blisko 3 tys. metrów kwadratowych. Do końca wojny schron służył do ochrony ludności cywilnej miasta. Po wojnie i przekazaniu Szczecina Polsce, schron przebudowano na schron przeciwatomowy, mogący pomieścić nawet 5 tys. osób. Do lat 90. XX wieku odbywały się w nim ćwiczenia obrony cywilnej. W 2014 roku podziemia stały się scenografią do filmu „Wielka ucieczka na północ” ukazującego dalsze losy bohaterów filmu „Wielka ucieczka” z 1963 roku. Obecnie podziemny schron funkcjonuje jako obiekt turystyczny mieszczący „Podziemne Trasy Szczecina”. Na dwóch udostępnionych trasach przedstawiono m.in. historię miasta podczas II wojny światowej i w czasach PRL-u, dzieje szczecińskich fortyfikacji jak również eksponaty związane z systemem schronów i obroną cywilną. W 2008 roku obiekt otrzymał tytuł „Turystycznego Produktu Polski” Polskiej Organizacji Turystycznej.3.02.2018

podsumowanie2015Za dokładnie 14 dni spotykamy się na pierwszym w tym roku regionalnym spotkaniu kolekcjonerów ZT w Szczecinie.

W ostatnim czasie organizatorzy zasypali Was prawdziwą lawiną informacji i danych dotyczących tego wydarzenia, a dziś w nocy w Waszych skrzynkach pocztowych pojawił się kolejny komunikat.

Na prośbę organizatorów spotkania publikujemy tu najważniejsze jego fragmenty z prośbą o uregulowanie wszelkich zobowiązań i dostarczenie niezbędnych informacji. 

Przede wszystkim zachęcamy do zapoznania się szczegółowo z treścią otrzymanego e-maila, w którym organizatorzy proszą m.in o podanie informacji o zniżkach jakie posiadacie. 

Spotykamy się w holu dworca głównego PKP w Szczecinie. Stąd do podziemi schodzimy całą grupą, a w tym czasie organizatorzy dokonają zakupu biletów (dlatego też potrzebna jest informacja kto i jakie zniżki posiada). 

Prawo do ulgi na bilety posiadają: uczniowie, studenci, nauczyciele, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne oraz dzieci od 6 roku życia. Dzieci poniżej 5 roku życia mają wstęp darmowy.  

Prosimy o niezwłoczne podanie tych informacji organizatorom, gdyż znacznie usprawni to zakup biletów i dalsze zwiedzanie obiektu. 

Nie jest też tajemnicą, że w czasie spotkania pojawi się nowy ZT i tu także organizatorzy proszą o podanie informacji, kto i ile znaczków będzie kupował. Znaczki zostaną kupione hurtem, a następnie każdy swoje egzemplarze odbierze od organizatorów i ureguluje płatności. 

Wszelkie informacje dotyczące spotkania podane macie w e-mailach jakie rozsyłali organizatorzy. Plik ze szczegółowymi wyjaśnieniami z podaniem miejsca spotkania i wielu innych istotnych spraw znajdziecie poniżej.

Komunikat nt. spotkania

Spotkanie tuż, tuż, więc zachęcamy do szybkiego uporania się z wszystkimi wymaganymi zgłoszeniami i już bezstresowe oczekiwanie na spotkanie.31.01.2018

PLEBISCYT NA NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2017 ROKU

podsumowanie2015Dokładnie 31 dni temu zaczęliśmy rozmyślać nt. tegorocznego plebiscytu na "znaczek roku". Po drodze mieliśmy jednak kilka innych ważnych spraw, dlatego tegoroczne głosowanie postanowiliśmy w całości przeprowadzić w lutym.

Dziś zatem ogłaszamy zasady głosowania, podajemy wszelkie terminy, które warto poznać przed oddaniem głosu.

Zanim jednak na dobre rozkręcimy się z objaśnianiem zasad, nowym fanom znaczków turystycznych przypomnimy, że od 4 lat na początku roku wybieramy najładniejszy znaczek minionego sezonu. Ten najładniejszy wybierany jest spośród wszystkich ZT, które ukazały się w minionym roku.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także teraz osoby oddające głos na wybrane znaczki, swoje głosy będą przesyłały za pośrednictwem wiadomości e-mail. Sposób ten sprawdził się ostatnio, więc i tym razem nie powinno być z tym problemów.

Głosowanie na znaczek roku 2017 podzielone zostało na dwie tury.

  • I tura (głosowanie ogólne) – w terminie od 1 do 14 lutego
  • II tura – głosowanie zdobywców ZK – w terminie od 18 lutego do 4 marca

W pierwszej turze głos na, swoim zdaniem 5 najładniejszych ZT minionego roku może oddać kolekcjoner, czyli posiadacz przynajmniej 1 Znaczka Turystycznego. Wystarczy zastosować się do wytycznych zawartych poniżej i zapoznać z grafikami znaczków z 2017 roku. Lista znaczków wydanych w 2017 roku znajduje się tutaj >>.

Spośród wszystkich nadesłanych głosów wybranych zostanie 10 znaczków z największą ilością głosów i to te znaczki wezmą udział w drugiej turze plebiscytu, którą w całości rozstrzygną kolekcjonerzy ujęci na Liście polskich zdobywców ZK. Więcej o warunkach głosowania w drugiej turze napiszemy w dniu jej rozpoczęcia. Dzisiaj przedstawiamy garść informacji przydatnych podczas I tury.

W pierwszej turze głosujemy na 5 najładniejszych znaczków stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 4 pkt
  3. (ZT nr...) - 3 pkt
  4. (ZT nr...) - 2 pkt
  5. (ZT nr...) - 1 pkt

.... imię i nazwisko oddającego głos....

(wystarczy skopiować powyższe zestawienie i wkleić do tekstu @, a zamiast kropek wstawić numer wybranego przez siebie znaczka, zajmie to ok. 30 sekund)

Wszelkie głosy wysyłamy wyłącznie w dniach 1 - 14 lutego na adres web@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które oddajemy głos wg powyższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2017". 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie tego najładniejszego znaczka, spośród 132 wydanych w 2017 roku to niełatwa sprawa. Mamy nadzieję, że mimo dużej konkurencji uda Wam się wybrać ten najładniejszy znaczek. Pamiętajcie, że jest to zabawa, w której największe znaczenie ma Wasz gust, grafika przedstawiona na krążku, a nie pochodzenie znaczka. Zachęcamy zatem do głosowania i życzymy miłej zabawy.13.01.2018

PODSUMOWANIE 2017 ROKU

Podsumowanie rokuOd kilku lat zawsze w styczniu, zawsze w pierwszych tygodniach roku publikujemy podsumowanie tego, co wspólnymi siłami udało się zrobić w minionych dwunastu miesiącach. I tak też miało być tym razem, tyle tylko, że jak zwykle początek roku wiązał się z brakiem czasu. Na szczęście szybko się pozbieraliśmy i oto możecie przeczytać kolejne sprawozdanie z naszej działalności w minionym roku. Zapraszamy!

Zaczniemy od tego, że styczeń 2017 roku troszkę nas zaskoczył prawie całkowitym brakiem znaczków. Gdyby nie to, że śląscy kolekcjonerzy zorganizowali spotkanie regionalne, to chyba nie mielibyśmy o czym pisać. Na szczęście tuż przed końcem stycznia pojawił się ten pierwszy znaczek turystyczny i chyba od niego wszystko się zaczęło. Luty jeszcze jakoś szczególnie ilością znaczków nikogo nie przytłoczył, natomiast w marcu wszystko zaczęło wracać do normy. W kolejnych miesiącach pojawiały się kolejne krążki i tylko czasem dało się słyszeć głosy kolekcjonerów „znów wielkopolskie, znów dolnośląskie”. I tak właśnie minęło 11 miesięcy, ale prawdziwą niespodziankę nam wszystkim sprawił grudzień, kiedy to swoją premierę miało aż 29 znaczków rozsianych niemal po całym kraju. To oczywiście tylko ogóły, jeśli o same znaczki chodzi. W trakcie minionego roku pojawiały się też znaczki okolicznościowe czy kolekcjonera, ale jednak to znaczki turystyczne przynosiły najwięcej emocji wśród licznego grona kolekcjonerów.


Więcej informacji

<< 1 5 10 15 20 23 24 25 26 27 30 35 40 45 50 >>