Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1273
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1273!

Lista znaczków


Sortuj według: data imprezynumernazwa
<< 1 3 4 5 6 >>


Łączna liczba znaczków: 131

No. 40031 - 50. Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi
Okolicznościowe

Dymarki Świętokrzyskie to zjawisko, pod postacią którego kryje się organizowana już po raz 50-ty impreza o tej samej nazwie. Historia „Dymarek Świętokrzyskich” ściśle związana jest z dziejami antycznymi i starożytnym hutnictwem w rejonie Gór Świętokrzyskich. Dziś "Dymarki Świętokrzyskie" to, trwający od 1967 roku, spektakl łączący wiedzę historyczną, z elementami folkloru. Jego głównym punktem jest wytop żelaza w pradawnych ziemnych piecach zwanych dymarkami, metodą jaką przed dwoma tysiącami lat, stosowali miejscowi hutnicy.

Miejsca sprzedaży:
Centrum Informacji Turystycznej, Dom Opata, ul. Świętokrzyska 53, Nowa Słupia


No. 40030 - 110 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

 

Znaczek Okolicznościowy wydany w ramach corocznych obchodów urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. W roku 2016 uroczystości urodzinowe odbyły się 21 maja wieczorem (godz. 19:00), na polanie pod wieżą. Znaczek to jedna z wielu atrakcji jakie przewidziano w ramach urodzin. Oprócz tego zapewnione były kiełbaski, różne zabawy i śpiew piosenek turystycznych, a na zakończenie spotkania także pokaz sztucznych ogni.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40029 - XXXI Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji obchodów Światowych Dni Młodzieży, które tym razem miały miejsce w Polsce. Od 26.07.2016 r. młodzież z całego świata spotykała się w całej Polsce, aby uczestniczyć w wydarzeniach duchowych i kulturalnych. Głównym miastem obchodów był Kraków, natomiast mottem przyświecającym wydarzeniom były wybrane przez Papieża Franciszka słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Inicjatorem Światowych Dni Młodzieży był w roku 1985 Papież Jan Paweł II. 

Miejsca sprzedaży:
> Sklepik z pamiątkami przy Kaplicy Czaszek, ul. Kościuszki 54, Kudowa Zdrój
> Kościół Akademicki Panien Dominikanek, ul. Rycerska 3, Piotrków Trybunalski
> Sklepik klasztorny, Plac Wolności 5, Bardo (pn. -sob. od 9.00-17.00, niedz. 10.30-15.30)
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TAKŻE DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ


No. 40028 - Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski
Okolicznościowe

W roku 2016 mija 1050 rocznica Chrztu Polski, jak tradycyjnie określa się chrzest księcia Polan Mieszka I. Pomimo tego, że źródła historyczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak i podają różne daty i miejsca tego wydarzenia, przyjmuje się, że miał on miejsce w roku 966. Pewne natomiast jest to, że zapoczątkował on proces chrystianizacji ziem polskich i był symbolicznym wydarzeniem, które zapoczątkowało państwo polskie i chrześcijaństwo w Polsce.. Na postawie źródeł historycznych przyjmuje się, że chociaż decyzja o przyjęciu chrztu była osobistym wyborem Mieszka I, bardzo ważną rolę w jej podjęciu odegrała Dobrawa, czeska księżniczka, która została jego żoną. W celu upamiętnienia tego jakże ważnego wydarzenia w dziejach Państwa Polskiego, wydany został Znaczek Okolicznościowy. Przedstawia on scenę chrztu Mieszka I uwidocznioną na współczesnym fresku w Gnieźnie, znajdującym się niedaleko od katedry, koło pomnika Bolesława Chrobrego. Główne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędą się w Gnieźnie i Poznaniu w dniach od 14 do 16 kwietnia.

Miejsca sprzedaży:
> Kasa biletowa ICHOT, ul. Gdańska 2, Poznań
> Sklep z pamiątkami lub plebania, ul. Kapłańska 16, Szamotuły (można też pytać w biurze parafialnym)
> Parafia rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie
> Centrum Informacji Turystycznej Al. Królewska 4, Puławy


No. 40027 - Wystawa znaczków turystycznych w będzińskim zamku
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji wystawy "Zamki i Pałace na Znaczkach Turystycznych" jaka odbywa się w miesiącu kwietniu 2016 r. w jednym z oddziałów Muzeum Zagłębia w Będzinie, w Zamku. Grafika ZO nawiązuje do jubileuszu Muzeum. W tym roku obchodzone jest 60 - lecie powstania. Muzeum zostało otwarte 29 lipca 1956 r. jako pierwsza tego typu placówka w Zagłębiu Dąbrowskim. Początkowo siedziba mieściła się w odbudowanym Zamku, w następnych latach zostały włączone pozostałe obiekty: XVIII wieczny barokowo - klasycystyczny Pałac Mieroszewskich wraz z przyległym parkiem, Dom Modlitwy Mizrachi, Wzgórze Zamkowe oraz Podziemia Będzińskie.

Miejsca sprzedaży:
> Zamek w Będzinie, ul. Zamkowa 1


No. 40026 - 50 Rocznica koronacji cudownej figurki Matki Bożej Bardzkiej
No. 40026 - 50 Rocznica koronacji cudownej figurki Matki Bożej BardzkiejOkolicznościowe

Największym skarbem Barda jest wielowiekowa figurka Matki Bożej wystawiona na głównym ołtarzu w Bazylice w Bardzie. Czas powstania figurki historycy ustalają na XII - XIII wiek. Figurka Matki Bożej Bardzkiej jest najstarszym drewnianym zabytkiem rzeźby romańskiej na Dolnym Śląsku. Wykonana z drewna lipowego mierzy 43,3 cm wysokości. Matka Boża, siedząca na tronie z oparciem i poręczami, przybrana jest w suknię zapiętą pod szyją i płaszcz, a na głowie ma koronę o trójlistnych zębach. Dzieciątko Boże siedzi na kolanach Matki również frontalnie. Charakterystyczny jest lekki uśmiech obydwu postaci, a zwłaszcza Matki Bożej, przez co niektórzy nazywają ją "Madonną uśmiechniętą". Dzieje figury Matki Bożej były równie burzliwe co dzieje Barda. Musiała ona nieraz "szukać" schronienia w innych miejscowościach i pozostawać w nich nieraz przez kilkanaście nawet lat (wojny husyckie, reformacja, wojna trzydziestoletnia, pożar miasta i kościoła). Ważnym wydarzeniem była uroczysta koronacja Figury, która odbyła się 3 lipca 1966 roku. Koronacja nadaje specjalnej rangi tak danemu sanktuarium, jak i obrazowi czy figurze. Pierwsze starania o koronację podjęto już w 1947 roku. Akcji koronacji dokonał ks. arcybiskup Bolesław Kominek. Kustoszami sanktuarium i figurki Matki Bożej Bardzkiej jest Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela czyli redemptoryści.

 

Miejsca sprzedaży:
> Sklepik klasztorny, Plac Wolności 5, Bardo (pn. -sob. od 9.00-17.00, niedz. 10.30-15.30)


No. 40025 - Jubileusz 150-lecia przekazania Redemptorystom ikony MBNP przez Piusa IX
Okolicznościowe

Najbardziej znanym na świecie obrazem Maryi jest Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikona przedstawia cztery święte postacie: Dziewicę Maryję, Dzieciątko Jezus oraz świętych archaniołów Michała i Gabriela. Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy została uroczyście koronowana 23 czerwca 1867 roku przez dziekana Kapituły Watykańskiej, będąc tym samym aktem uznania dla maryjnej ikony, czczonej od kilku już wieków W roku 1876 ustanowiono święto Błogosławionej Dziewicy Maryi pod wezwaniem Nieustającej Pomocy, z własnym oficjum, modlitwami i czytaniami mszalnymi. Celebrację tego święta ustalono ostatecznie na 27 czerwca, jako dzień poświęcony Matce Bożej Nieustającej Pomocy. 27 czerwca 2015 r. rozpoczął się Jubileusz 150-lecia przywrócenia jej do kultu publicznego. Redemptoryści spełnili prośbę bł. Piusa IX i zanieśli ten wizerunek na cały świat. W święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy Redemptoryści na całym świecie rozpoczęli świętowanie Jubileuszu 150-lecia powierzenia im przez bł. Piusa IX Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obchody pod hasłem „Matka Nieustającej Pomocy – Ikona Miłości” zostały rozłożone na trzy lata (2015-2017). Ich celem jest ożywienie nabożeństwa do MBNP i dalszy jego rozwój. Rok Jubileuszowy rozpoczął się 27 czerwca 2015 roku i zakończy dokładnie rok później. Centralne obchody będą miały miejsce w kościele Św. Alfonsa w Rzymie, w którym znajduje się oryginał ikony.

 

Miejsca sprzedaży:
> Furta klasztorna kościoła Redemptorystów św. Klemensa, ul. Karolkowa 49, Warszawa
> Zamość, Furta klasztorna, ul. Kościuszki 1, do godz 15:00 W zakrystii przed i po liturgii.
> Sklepik klasztorny, Plac Wolności 5, Bardo (pn. -sob. od 9.00-17.00, niedz. 10.30-15.30)


No. 40024 - IV Spotkanie Kolekcjonerów - Góry Opawskie
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji IV Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które miało miejsce 10 października 2015 roku w Ośrodku Wypoczynkowym "Czerwony Kozioł" w Głuchołazach. Było to już czwarte spotkanie pasjonatów turystyki i drewnianych znaczków turystycznych, którzy spędzając czas w swoim gronie wymieniali sie doświadczeniami i poznawali atrakcje turystyczne Głuchołaz, Prudnika i pogranicza polsko-czeskiego. Spotkanie tradycyjnie odbyło się w drugi weekend października i skupiło blisko 100 kolekcjonerów z całej Polski.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40023 - 50-lecie Koła PTTK nr 11 „Ślężanie”
Okolicznościowe

W dniu 11 listopada 1965 r. w Oddziale Wrocławskim PTTK zarejestrowane zostało Koło PTTK przy DOKP Wrocław i otrzymało Nr 11. W 1993r. Koło przyjęło nazwę „Ślężanie”. Działalność Koła to projekty takie jak: turystyczne powitanie nowego roku, majówka u Ślężan, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, „zimowe wędrówki”, wyjazdy na narty biegowe, poznawanie Parków Narodowych oraz obiektów z Kanonu Krajoznawczego Polski, wakacje w górach 10- dniowe sierpniowe wyjazdy w kolejne pasma gór. Koło upowszechnia także zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej, odznak regionalnych, oraz krajoznawczych. Dzisiaj „Ślężanie” znani są w środowisku ze swojej aktywności i ogromnej pasji odkrywania świata i ludzi. Kalendarz koła przedstawia imponujący zestaw imprez, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Koło „Ślężanie” należy do największych i najaktywniejszych kół turystycznych we Wrocławiu.

 

Miejsca sprzedaży:
> Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddz. PTTK Wrocław Fabryczna im. Witolda Prelicza Wrocław, ul. Kościuszki 13/5 Biuro czynne we wt. i czw. w godz. 11:00 - 15:00
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40022 - Uroczyste Otwarcie Lubuskiego Centrum Winiarstwa
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji uroczystego otwarcia Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, które miało miejsce na przełomie października i listopada 2015 r.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40021 - Partnerskie święto dzielnicy Nowe Miasto - 700 lat Raculi
Okolicznościowe

Racula - od 01.01.2015 r. część miasta Zielona Góra. Racula była przez okres przeszło 400 lat własnością jednej rodziny. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi z 1315 roku. Pierwszym wymienionym w dokumentach właścicielem był Johann von Unruh. O historii Raculi świadczy gotycki kościół p.w. św. Mikołaja z przełomu XIV-XV wieku. Murowany z kamienia polnego z użyciem cegły. W latach 1525-1654 był we władaniu miejscowych protestantów. Od 1833 roku do 1945 był kościołem filialnym parafii p.w. św. Jadwigi w Zielonej Górze. Prezbiterium: ołtarz główny drewniany z obrazem Patrona parafii św. Mikołaja, dodatkowo dwie figury NMP i św. Józefa. Przy kościele dzwonnica zbudowana w II poł. XVIII w. na miejscu starej walącej się wieży przykościelnej pochodzącej z XV wieku. Na wieży wiszą 3 stare dzwony, które nie pochodzą z Raculi. Największy dzwon został przywieziony w II poł. XVIII wieku z Leśniowa Wielkiego, średni z zawalonego kościoła w Drzonkowie i najmniejszy z Milska.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40020 - 60 lat Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Okolicznościowe

Rok 2015 jest dla Pałacu Kultury i Nauki rokiem obchodów jego 60-lecia. Za datę urodzin pałacu przyjmuje się 22 lipca 1955 roku, pomimo iż tak jak z wieloma rzeczami dotyczącymi pałacu, tj. jego historią, czy obowiązującą nazwą, nie jest to do końca jednoznaczne. Aby zaakcentować tegoroczny jubileusz tego ważnego w przestrzeni miejskiej obiektu Zarząd Pałacu Kultury i Nauki chciałby wykorzystać okazję okrągłych urodzin PKiN do przybliżenia mieszkańcom Warszawy oraz turystom sylwetki i dziejów tego budynku. Między innymi z tego też powodu powstał Znaczek Okolicznościowy upamiętniający 60-lecie PKiN.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40019 - Wieże KWK Polska w Świętochłowicach
Okolicznościowe

Znaczek powstał z okazji otwarcia zrewitalizowanych wież, które będą pełniły rolę obiektu kulturalnego w innowacyjny sposób przybliżającego historię tego miejsca. Ponadto wokół obiektu powstają strefy edukacyjne, które zostaną połączone ścieżką dydaktyczną w formie labiryntu przedstawiającego prace pod ziemią. Strefy będą opowiadać o wodzie, ziemi, powietrzu, stali i drewnie. Dawniej wieże były symbolem górniczej przeszłości Świętochłowic należały do struktur KWK "Polska". Kopalnię budowano w latach 1870-73. Jej właścicielem był twórca imperium przemysłowego Guido Henckel von Donnersmarck. Ostatnią tonę węgla wydobyto w 1998 r. Wieża wyciągowa szybu I - basztowa powstała w 1908 roku, zaś szybu II - kozłowa w latach 1889 -1891. Oba obiekty zostały wpisane do rejestru zabytków.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40018 - 109 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

24 maja 2015 r. zapraszamy wszystkich miłośników Znaczków Turystycznych i turystyki na 109 urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy – najwyższego wzniesienia Gór Sowich 1015 m n.p.m. Wśród atrakcji na miejscu przewidziane są konkursy i śpiew piosenek turystycznych, a także pokaz sztucznych ogni. Z okazji urodzin wieży na Wielkiej Sowie, po raz trzeci, wydano Znaczek Okolicznościowy, który dostępny będzie w dniu imprezy dla wszystkich jej uczestników.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40017 - 250 Rocznica budowy Kościoła w Zatoniu (1765 - 2015)
Okolicznościowe

W 1741 r. po zajęciu Śląska przez protestanckie Prusy, nastał w Zatoniu pastor Gottlieb Linke. Doprowadził on do wydania zgody na postawienie świątyni. Budowa rozpoczęła się i zakończyła w roku 1765. Ośmioboczny budynek miał konstrukcję szkieletową. Skromne salowe wnętrze obiegały z trzech stron empory. Po 20 latach świątynię zaczęto wyposaża w elementy świadczące o zamożności mieszkańców i właścicieli wsi. W 1795 roku Melchior von Schweinitz ufundował chrzcielnicę. Dwa lata później rozpoczął budowę późnobarokowego ołtarza, a w 1799r. powstały najstarsze na Ziemi Lubuskiej dwumanuałowe organy wykonane przez Gottloba Meinerta. Z końca XVIII wieku pochodzą również dwa późnobarokowe świeczniki korpusowe. W roku 1875 dobudowano wieżę, na której zainstalowano zegar zamówiony ze znanej manufaktury Weissa. Stopniowo wymieniano konstrukcję szkieletową poszczególnych ścian na ceglane.

Miejsca sprzedaży:
> Kawiarnia Café Orangerie, Park Książęcy Zatonie, czynne w sezonie letnim (1.III - 31.X) pn.- wt. nieczynne, śr. - niedz. 10-18, w sezonie zimowym (1.XI - 28/29.II) pn.- wt. nieczynne, śr. - niedz. 8-16,


No. 40016 - III Spotkanie Kolekcjonerów - Jura Krakowsko - Częstochowska
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji III Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które odbyło się w dniu 11.10.2014 roku w Stacji Turystycznej Jurajska w Domaniewicach. To kolejna okazja do wspólnego spotkania w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, które łączy pasja do podróżowania i kolekcjonowanie drewnianych znaczków turystycznych. Tradycją Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych stało się nie tylko wydanie okolicznościowego znaczka, ale także poznawanie najbliższych miejscu spotkania atrakcji turystycznych. Do tego też, ale do historii miejsca nawiązuje grafika widoczna na znaczku, który jest niezwykle cenną pamiątką ze spotkania w kolekcjonerskim gronie.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40015 - 54 Zlot Turystów na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji 54 Ogólnopolskiego Zlotu Turystów na Wielkiej Sowie. Impreza, na której dostępny był znaczek odbyła się 27/28 września 2014 roku. Organizatorami imprezy byli PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, Komisja Turystyki Górskiej przy PTTKo/Ziemi Wałbrzyskiej, Wałbrzyski Klub Przodowników Turystyki Górskiej PTTK.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40014 - 108 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

24 maja 2014 r. zapraszamy wszystkich miłośników Znaczków Turystycznych i turystyki na 108 urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy – najwyższego wzniesienia Gór Sowich 1015 m n.p.m. Impreza ma charakter rajdu pieszego. Wśród atrakcji na miejscu przewidziane są konkursy i śpiew piosenek turystycznych, a także nocne wejście na wieżę widokową oraz pokaz sztucznych ogni. Z okazji urodzin wieży na Wielkiej Sowie wydano Znaczek Okolicznościowy, który dostępny będzie w dniu imprezy dla wszystkich jej uczestników.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


GPS: 0.000000 0.000000

No. 40013 - XXII Finał WOŚP
Okolicznościowe

 

Znaczek Wydany z okazji XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w nakładzie 22 sztuk. W sprzedaży dostępny był tylko na aukcjach WOŚP wraz z dedykowanym certyfikatem autentyczności podpisanym przez dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jerzego Owsiaka i prezesa Znaczków Turystycznych w Polsce – Zbigniewa Romankiewicza.

UWAGA ! - Znaczek niedostępny w sprzedaży - wersja limitowana

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK NIEDOSTĘPNY - EDYCJA LIMITOWANA


No. 40012 - II Spotkanie Kolekcjonerów
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji II Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które odbyło się w dniu 12.10.2013 roku w Schronisku Orzeł w Górach Sowich. Spotkanie kolekcjonerów zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które nie mogły wziąć w nim udziału, stąd też zapadła decyzja o ponownym spotkaniu po zakończeniu kolejnego sezonu turystycznego. W ten sposób drugi weekend października stał się już na stałe świętem kolekcjonerów znaczków turystycznych i okazją do spotkania w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40011 - Opolski Klub Krajoznawców 2013
No. 40011 - Opolski Klub Krajoznawców 2013Okolicznościowe

W dniach 20 - 22.09.2013 na gościnnej czeskiej ziemi, a dokładnie w Zálužné – Mokřinky odbyło się XXVI/19 Międzynarodowe Śląskie Sympozjum Krajoznawców zorganizowane po polskiej stronie przez PTTK , a dokładnie przez Opolski Klub Krajoznawców. Tematem sympozjum był Łupek, jego występowanie, wydobycie oraz wykorzystanie. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy sympozjum brali udział w wykładach, ale także zwiedzali okolicę, a wieczorem bawili się przy dzwiękach cimbalovki.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40010 - 107 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

Znaczek Wydany z okazji 107 urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. Z tej okazji 24 maja 2013 zorganizowano specjalny rajd pieszy połączony ze wspólnym świętowaniem przy ognisku z kiełbaskami w wieczorowej oprawie. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się liczne konkursy, śpiew piosenek i nocne wejście na wieżę widokową zakończone pokazem sztucznych ogni.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40009 - XVI Zimowy Biwak - Śnieżnik 2013
Okolicznościowe

Zimowe biwaki górskie czyli po prostu rzecz nazywając spanie na śniegu pod namiotem to forma uprawiania turystyki górskiej, która zawędrowała do nas od przyjaciół z Czech. Zimowe biwakowanie związane jest z wędrowaniem po śniegu pieszo, na nartach lub rakietach śnieżnych (te dwa sposoby są godne polecenia!) i powoli wrasta w polski krajobraz turystyczny. XVI z kolei spotkanie zimowych biwakowiczów na Hali pod Śnieżnikiem jest cykliczną imprezą organizowaną na zmianę (po 5 kolejnych lat) przez Oddział „Horal” Klubu Czeskich Turystów z Usti nad Orlicą i Klubu Turystyki Górskiej „Łazek” z Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna.

Miejsca sprzedaży:
> Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddz. PTTK Wrocław Fabryczna im. Witolda Prelicza Wrocław, ul. Kościuszki 13/5 Biuro czynne we wt. i czw. w godz. 11:00 - 15:00
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TAKŻE DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ


No. 40008 - I Spotkanie Kolekcjonerów
Okolicznościowe

Znaczek został wydany z okazji pierwszego, historycznego spotkania polskich kolekcjonerów znaczków turystycznych. Wydarzenie miało miejsce w 2012 roku i miało na celu poznanie polskich turystów kolekcjonujących znaczki turystyczne. Nadrzędnym celem stało się również zjednoczenie osób z różnych części kraju i wspólne rozważania nad dalszą drogą, jaką mają podążać znaczki turystyczne. Ustalenia poczynione podczas spotkania stały się podstawą do przyszłych działań, a samo spotkanie odtąd jest pretekstem do kolejnych spotkań turystycznej braci.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40007 - Opolski Klub Krajoznawców - 2012
No. 40007 - Opolski Klub Krajoznawców - 2012Okolicznościowe

25/18 Śląskie Sympozjum Krajoznawców odbyło się w dniach 21-23.09.2012 w Opolu. Sympozja organizowane są już od 1977 roku. Na początku organizowane były przez Wojewódzką Komisję Krajoznawczą przy Zarządzie Wojewódzkim PTTK w Opolu. Od 1995 roku do współpracy włączyli się turyści czescy przy współudziale Matice Slezská z Opawy. Sympozja na przemiennie organizowane są po Polskiej i Czeskiej stronie. Po przemianach organizacyjnych od 1999 roku organizatorem ze strony Polskiej jest Opolski Klub Krajoznawców. W 2011 roku po raz pierwszy ujrzał światło dzienne Znaczek Turystyczny wydany z okazji tej międzynarodowej imprezy. Dzięki przychylności ZT Polska w 2012 roku ponownie udało się wydać znaczek. Czy wpisze się On do tradycji imprezy? Kto wie? 

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


<< 1 3 4 5 6 >>