Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1252
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1252!

Targi, wystawy, prelekcje ...

<< 1 2 3

13.03.2014 - Premiera Znaczków Turystycznych w Żarach

Targi turystyczne TourtecZakończyło się wczoraj, trwało ponad dwie godziny, uczestniczyło w nim około 40 osób, wprowadzonych zostało 7 nowych ZT. Suche fakty, które jeszcze mówią zbyt mało... A to, co jest ukryte za kurtyną? Wydarzenie było efektem mozolnej, dwumiesięcznej pracy. Wyszukiwanie miejsc, zdobywanie informacji czy spełniają kryteria przydzielenia ZT, sprawdzanie kto jest zarządcą tych miejsc. Potem niezliczone rozmowy telefoniczne, osobiste spotkania, przejechane kilometry, formalności pisemne, liczne e-maile, aż w końcu uzyskanie zgody na sfinansowanie ZT i wejście do całej idei. 


Więcej informacji

28.12.2013 - Premiera Znaczka Turystycznego w Ośrodku Kultury Łużyckiej w Buczynach

Premiera w BuczynachJak wcześniej zapowiadaliśmy, w sobotę 28 grudnia br. odbyło się spotkanie kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Ośrodku Kultury Łużyckiej w Buczynach na terenie Geoparku Łuk Mużakowa- woj. lubuskie. Na miejsce przybyło kilkanaście osób, które zostały bardzo ciepło przyjęte w przepięknie wyposażonej Karczmie Łużyckiej przez właścicieli gospodarstwa agroturystycznego - państwa Zdzisławę i Jana Solarzów.  


Więcej informacji

14-15.09.2013 - Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej

Spotkanie ŚlężanieJuż po raz drugi Znaczki Turystyczne miały przyjemność uczestniczyć w Prezentacjach Gospodarczych Ziemi Ząbkowickiej jakie odbywają się corocznie w trzeci weekend września. I tak w dniach 14-15.09.2013 r. Hala Słoneczna zamieniła się na halę wystawienniczą, aby zaprezentować kilkadziesiąt wystawców przedsiębiorczości zarówno lokalnej jak i zagranicznej. 


Więcej informacji

14 - 16.06.2013 - Kolejarze Szlakiem zamków i grodów - Międzygórze

Kolejarze szlakiem zamków i grodówWrocławska Międzyzakładowa Rada Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury "Kolejarz" oraz Koło PTTK nr 11 „Ślężanie” zorganizowali w Międzygórzu w dniach 14-16 czerwca XLII Ogólnopolski Rajd „Kolejarze Szlakiem Zamków i Grodów”. Celem tego tradycyjnego rajdu organiziowanego już po raz 42 były trasy turystyczne w Masywie Śnieżnika w Polsce i Czechach.  


Więcej informacji

22.05.2013 - Relacja ze spotkania w SKPS we Wrocławiu

 Spotkanie SKPS WrocławNa spotkanie w Studenckim Kole Przewodników Sudeckich zostałem zaproszony dzięki inicjatywie Piotra, kolekcjonera z Ząbkowic Śląskich, a jednocześnie członka tego koła. Kilkakrotnie próbowaliśmy ustalić odpowiedni termin, ale w końcu udało się na 22 maja 2013 r. Sam SKPS jest znany we Wrocławiu i w środowisku przewodnickim. Swoimi korzeniami sięga roku 1956, w którym Zrzeszenie Studentów Polskich zorganizowało pierwsze kursy przewodnickie dla środowiska studenckiego. 


Więcej informacji

17-19.05.2013 - Relacja z Tagrów Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów 2013"

Spotkanie ŚlężanieTym razem aura sprzyjała targom jakie odbyły się na terenie Parku Śląskiego, obok Wesołego Miasteczka i ZOO, w chorzowskiej hali wystawowej „Kapelusz” w dniach 17-19.05.2013 r. Wybrałam się tam w sobotnie południe, aby zapoznać z ideą Znaczka Turystycznego i przekazać materiały reklamowe wystawcom prezentującym ciekawe miejsca turystyczne. 


Więcej informacji

10-11.05.2013 - Relacja z Targów TOURTEC 2013 w Jeleniej Górze

Targi turystyczne TourtecPracując w pierwszy dzień targowy z niepokojem obserwowałem niebo. Prawie do końca nie wyglądało to źle. Niestety krótko przed właściwą godziną rozpadało się na dobre. W umówionym miejscu pod Neptunem zjawiłem się już nieźle mokry. Przez chwilę wydawało mi się, że nie będę sam, bo przy fontannie stały cztery osoby. Okazało się jednak, że przewodnik wycieczki wpadł na podobny pomysł gdzie zrobić miejsce zbiórki :) 


Więcej informacji

13.04.2013 - Spotkanie z członkami Koła PTTK Ślężanie z Wrocławia

Spotkanie ŚlężanieTydzień temu, w sobotę 13.04.2013 roku, odbyło się w Złotym Stoku bardzo interesujące spotkanie z członkami Koła PTTK Ślężanie z Wrocławia. Inicjatorem spotkania był Marek Kublik prezes tego koła a jednocześnie kolekcjoner Znaczków Turystycznych. O znaczkowej idei możemy przeczytać na stronach internetowych Koła Ślężanie, gdzie ZT mają swoją specjalną zakładkę – bardzo dziękujemy. 


Więcej informacji

5.04.2013 - V Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

Targi Turystyczne - Wrocław5 kwietnia 2013 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu rozpoczęła się piąta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych. Impreza potrwa do niedzieli. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kilkudziesięciu wystawców prezentuje na targach swoje pomysły na wakacyjny wyjazd. Organizatorzy chcą również pokazać, że udane wakacje można spędzić w Polsce. 


Więcej informacji

27.03.2013 - Prezentacja Znaczków Turystycznych w Łęknicy

Prezentacja Znaczków Turystycznych w ŁęknicyKiedy przed miesiącem otrzymałem telefon z zaproszeniem do Łęknicy na prezentację trzech ZT byłem mile zaskoczony, ale przekonany, że cała akcja będzie przy okazji np. otwarcia sezonu turystycznego w tym miejscu. Łęknica bowiem, mała miejscowość w województwie lubuskim, ma się czym pochwalić. Na jej terenie znajduje się Park Mużakowski, rozciągający się po obu stronach Nysy Łużyckiej. Przepiękne miejsce wpisane w 2004 roku na listę UNESCO. Właściwie nie zastanawiałem się ani chwili - jadę. Miałem olbrzymi dług wdzięczności wobec osób zaangażowanych w powstanie trzech znaczków oraz władz Łęknicy. 


Więcej informacji

9.03.2013 - Sympozjum Sudeckie - "Góry Sowie i nie tylko"

Sympozjum Sudeckie Góry Sowie W ostatnią sobotę 9.03.2013 r. w Mokrzeszowie koło Świdnicy odbyło się Sympozjum sudeckie na temat "Góry Sowie i nie tylko" Sympozjum zorganizował Klub Turystyki Górskiej „Łazek” z Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna. Uczestnikami były osoby najbliżej związane z turystyką i krajoznawstwem, a więc Przodownicy Turystyki Górskiej, Znakarze Szlaków Górskich i Przewodnicy Turystyczni. W programie znalazło się sześć wykładów o niezwykle ciekawych tematach: Górnictwo w Górach Sowich, Turystyczne odkrycie Gór Sowich, Sudeckie panoramy, Przyroda Gór Sowich. 


Więcej informacji

17-20.01.2013 - Znaczki Turystyczne na Międzynarodowych Targach Regionów Turystycznych w Brnie

czeladz20012013W dniach 17-20.01.2013 r. w Centrum Wystawienniczym w Brnie odbędą się XXI Międzynarodowe Targi Regionów Turystycznych REGIONTOUR pod hasłem „Urlop dla każdego”. Jest to największa prezentacja branży turystycznej ze szczególnym uwzględnieniem regionów Europy Środkowej. Targi REGIONTOUR są nośnym projektem na rzecz wsparcia turystyki krajowej i przyjazdowej w Republice Czeskiej. Uczestniczą w nich kluczowe podmioty i decydenci w turystyce Republiki Czeskiej.  


Więcej informacji

21.10.2012 - Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej

Zlot Sudeckich Przodowników GórskichDokładnie tydzień temu, w niedzielę 21.10.2012 roku zakończył się w Głuchołazach 51 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej. Zlot został zorganizowany między innymi przez Klub Turystyki Górskiej „ŁAZEK” Oddział PTTK Wrocław Fabryczna. Członkowie tego klubu Wanda, Marek i Lechosław byli na naszym Spotkaniu Kolekcjonerów. To właśnie dzięki ich zaproszeniu miałem możliwość zaprezentować ideę Znaczka Turystycznego  uczestnikom tego zlotu. Serdecznie dziękuję za zaproszenie. 


Więcej informacji

<< 1 2 3