Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1252
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1252!

Targi, wystawy, prelekcje ...

<< 1 2 3 >>

20.02.2017 - Wernisaż wystawy „Antoni Kocjan. Olkuszanin, który wygrał wojnę”

Wernisaż wystawy w OlkuszuW miniony poniedziałek mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Wystawa upamiętnia znaczącą postać w naszej historii, konstruktora motoszybowców, osobę, która przyczyniła się do rozpracowania rakiet V-1 i V-2 – Antoniego Kocjana. Współorganizatorem uroczystości była sekcja modelarska i Zespół Szkół w Olkuszu.

Postać Antoniego Kocjana związana jest także z najnowszym Znaczkiem Turystycznym, który będzie dostępny dla turystów od 22 kwietnia. Znaczek poświęcony jest bowiem znajdującej się w Rabsztynie Chacie Kocjana, w której będzie można poznać historię, życie i dokonania Antoniego Kocjana.


Więcej informacji

17-19.02.2017 Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu

Tour Salon w PoznaniuNie od dzisiaj wiadomo, że jeśli za oknem pogoda jest niezbyt sprzyjająca, to prawdziwy znaczkomaniak czuje się źle i ciężko mu usiedzieć w czterech ścianach. Potrzebny więc był jakiś bodziec, coś co pozwoli ruszyć w teren i działać. Na początku lutego do naszej skrzynki mailowej dotarła wiadomość z reklamą targów "Tour Salon" w Poznaniu i w jednym momencie postanowiliśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Ale było już za późno, by myśleć o tym profesjonalnie, zresztą mamy swój pomysł na udział w targach toteż stanęło na tym, że Znaczki Turystyczne w Poznaniu będą reprezentować sami kolekcjonerzy. Chwilę później przeprowadziliśmy kilka rozmów telefonicznych, w których zapadła decyzja - idziemy.


Więcej informacji

27.11.2016 - Gala z okazji Jubileuszu 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie

60-lecie Muzeum Zagłębia w BędzinieKilka tygodni temu wśród korespondencji odebranej z poczty znalazło się także niezwykłe zaproszenie na uroczystą Galę z okazji Jubileuszu 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie, odbywającą się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Było ono dla nas szczególne, bowiem jak się później okazało znaleźliśmy się wśród instytucji wyróżnionych tytułem Przyjaciela Muzeum Zagłębia w Będzinie. W dniu 27.11.2016 r. Znaczki Turystyczne miały zaszczyt odebrać statuetkę Przyjaciela Muzeum, co było dla nas ogromną radością i wyróżnieniem.


Więcej informacji

24.09.2016 - Inauguracja 500 ZT w Polsce

Inauguracja 500 ZT w ŁęknicyDnia 26 września 2016r. odbyła się prezentacja i inauguracja, kolejnego na Łużycach, Znaczka Turystycznego: "KOLEJOWY MOST ŁUKOWY W ŁĘKNICY  No. 438". Była to jednocześnie prezentacja 500 ZT w Polsce.

Tego dnia odbywał się XV Lubusko – Saksoński Rajd Rowerowy po Łuku Mużakowa, organizowany przez Koło PTTK „ MUŻAK ‘’ w Łęknicy oraz Oddział PTTK w Żarach. Związany był on min. z obchodami Światowego Dnia Turystyki.


Więcej informacji

17-18.09.2016 - X Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej

X Prezentacje Gospodarcze w Ząbkowicach ŚląskichJuż od 10 lat w Ząbkowicach odbywają się Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej. Trzeci weekend września na stałe wpisał się w kalendarz imprez tego regionu. W tym roku Znaczki Turystyczne także zagościły pośród 70 firm i instytucji nie tylko lokalnej przedsiębiorczości, bowiem swoje stanowiska wystawiennicze mieli także goście z zagranicy. Nasza obecność na Prezentacjach miała „piątkowy” charakter, braliśmy udział po raz piąty, w tych dniach urodził się pięćsetny ZT w Polsce i pięciotysięczny ZT w świecie.


Więcej informacji

12.09.2016 - Otwarcie wystawy "Turystyka to moje życie" w Kaliszu

Wystawa Kalisz12 września o godzinie 13:00 w siedzibie Starostwia Powiatowego w Kaliszu została otwarta kolejna wystawa poświęcona zbiorom Znaczków Turystycznych oraz odznak krajoznawczych i rajdowych z mojej kolekcji pn. „Turystyka to moje życie”.

Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Po przywitaniu gości przez organizatora wystawy głos zabrałem ja opowiadając o mojej pasji, którą jest uprawiania turystyki rowerowej oraz kolekcjonerstwo odznak i emblematów związanych z turystyką. Osobny rozdział w tej pasji stanowią także Znaczki Turystyczne. 


Więcej informacji

30.08.2016 - Spotkanie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności

SpacerHistMyslowiceNiedługo po premierze na naszej stronie www Znaczka Turystycznego  nr 611 (Krzyż Pomnik Górników Kopalni wujek w Katowicach) i nr 612 (Muzeum Izba Pamięci Kopalni Wujek w Katowicach ) otrzymaliśmy @ z propozycją udziału w spotkaniu mającym na celu promocję nowo powstałych ZT jak również samego miejsca, które jak wiemy jest żywą historią wydarzeń z grudnia ’81. Chociaż termin przypadł w okresie urlopowym, nie było chwili zawahania. Ostateczny dzień spotkania, wspólnie ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, ustaliliśmy na 30 sierpnia, miejscem spotkania było samo Muzeum Izba Pamięci, bo jakież inne miejsce mogłoby lepiej oddać charakter wydarzeń.


Więcej informacji

24.08.2016 - Prezentacja Znaczka Turystycznego w Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu

Premiera w ŻmigrodzieW dniach od 23 do 26 sierpnia br. w Rawiczu odbyły się 16. Rawickie Mosty Sztuki. Wspomniana impreza, to coroczne spotkania ze sztuką plastyczną, a jej organizatorem jest Muzeum Ziemi Rawickiej. Tegoroczne spotkanie o charakterze międzynarodowym skupiło 22. artystów zarówno z Ukrainy, Rumunii, Holandii jak i z Polski. W ramach wernisażu prac, który odbył się 24 sierpnia miała także miejsce prezentacja Znaczka Turystycznego promującego tutejsze Muzeum Ziemi Rawickiej.


Więcej informacji

17.06.2016 - Konferencja promująca Znaczki Turystyczne w Regionie Doliny Baryczy i Wzgórz Trzebnickich

O ZNACZKOWYM SIANIU, KIEŁKOWANIU I PLONACH….

Premiera w ŻmigrodzieKażdy nowy znaczek ma swoją historię, niepowtarzalną, wyjątkową. To splot wydarzeń, przypadków, otwartości i dobrej woli wielu osób. Może kiedyś te wszystkie historie zostaną opisane... Jednak powstanie 11 nowych znaczków musi być jeszcze bardziej wyjątkowe i fascynujące. Zaczęło się jak zwykle przez przypadek. W centrali w Złotym Stoku odwiedził mnie mój znajomy, popatrzył na ściany i zrobił wielkie oczy ze zdziwienia, pierwszy raz widział znaczki, bardzo mu się spodobały. Powiedział, że byłoby fajnie, gdyby w jego regionie też powstały.


Więcej informacji

11.06.2016 - Spacer Historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy w Mysłowicach

SpacerHistMyslowiceW ubiegłą sobotę, 11 czerwca Znaczki Turystyczne uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu. W odległych o 200 km od Złotego Stoku Mysłowicach odbył się w tym dniu spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy. Spacer poprowadzony został traktem turystycznym sprzed 100 lat. Impreza zorganizowana została dzięki Stowarzyszeniu Mysłowicki Detektyw Historyczny i dzięki niej mogliśmy zwiedzić główne atrakcje Mysłowic tj.: Kapliczkę św. Jana, kościół Mariacki i kościół ewangelicki, rynek, dawną stację emigracyjną z tzw. Przewiązką i wiele innych ciekawych zabytków.


Więcej informacji

1.05.2016 Eko Majówka w Komornikach

Eko Majówka1 maja to dzień, na który wielu znaczkomaniaków czekało od dawna. Dla jednych był to pierwszy dłuższy weekend w tym roku, a więc i okazja do ruszenia na znaczkowy szlak. Dla pewnej grupy kolekcjonerów znaczków turystycznych z Poznania i okolic data ta wyznaczała jednak inny cel, a mianowicie zaprezentowanie znaczkowej idei w ramach Eko Majówki, która tego dnia miała miejsce w podpoznańskich Komornikach.


Więcej informacji

15.04.2016 Inauguracja Znaczków Turystycznych w Olkuszu

Inauguracja OlkuszW piątek, 15 kwietnia mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gminnym rozpoczęciu sezonu turystycznego 2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Piątkowy dzień był przeznaczony na konferencję inaugurującą wprowadzenie czterech Znaczków Turystycznych dotyczących: Muzeum Afrykanistycznego, Kolekcji Minerałów i Skamieniałości, Rezerwatu Pazurek oraz Zamku Rabsztyn. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele szkół, stowarzyszeń, przewodnicy oraz turyści i mieszkańcy gminy Olkusz i okolic.


Więcej informacji

01.04.2016 Wernisaż Wystawy „Zamki i Pałace na Znaczkach Turystycznych" w Będzinie

wernisazBędzin2016W dniu 1.04.2016 r. w wieży Zamku w Będzinie miał miejsce wernisaż wystawy: „Zamki i Pałace na Znaczkach Turystycznych". Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Zagłębia, którego cztery obiekty zostały uwidocznione na Znaczkach Turystycznych. Wystawę będzie można oglądać do 3 maja włącznie, codziennie, oprócz poniedziałków w godzinach otwarcia Zamku. Przedstawia ona wizerunki Znaczków Turystycznych zarówno z Polski jak i innych państw biorących udział w idei, prezentując zarówno zamki i pałace, jak również inne obiekty jakie zostały włączone do znaczkowej mapy miejsc turystycznych.


Więcej informacji

18 - 20.03.2016 - Targi Turystyczne "GLOBalnie 2016" - Katowice

GLOBalnie 2016W dniach 18-20 marca w Katowicach odbyły się 22 Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego - GLOBalnie 2016. Na terenach Międzynarodowego Centrum Kongresowego swoją ofertę przedstawiali wystawcy z Belgii, Chorwacji, Bułgarii, Czech, Dominikany, Grecji, Gruzji, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Węgier, Włoch i Polski. Łącznie na ponad 100 stanowiskach zaprezentowano ofertę zarówno dla turystów indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych i rodzin.


Więcej informacji

25.02.2016 Wernisaż Znaczka Turystycznego w Kaliszu

wernisazKalisz2016W dniu 25 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu odbyła się kolejna odsłona wystawy z serii „Pasje Kaliszan”. Tym razem swoje zbiory Znaczków Turystycznych zaprezentował Bogusław Monczyński – pasjonat turystyki, kolekcjoner odznak turystycznych, emblematów i wspomnianych wyżej znaczków. Punktualnie o godzinie 16:00 przedstawicielka centrum przywitała zaproszonych gości. Następnie głos zabrał wystawca, który opowiedział o idei znaczka oraz swoich podróżach szlakiem Znaczka Turystycznego.


Więcej informacji

12-14.02.2016 Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu

TourSalon2016W dniach od 12 do 14 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce nowa odsłona Targów Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon". Po raz pierwszy w terminie zimowym postanowiono zaprezentować ofertę turystyczną na nadchodzący sezon. Na targi postanowiłem pojechać z nadzieją znalezienia informacji na temat walorów turystycznych naszego kraju. Przywiozłem ze sobą mnóstwo mapek, materiałów promocyjnych, mini przewodników, a nawet dostałem album fotograficzny autorstwa wybitnego fotografa Tomasza Tomaszewskiego pt. "Zapewnia się atmosferę życzliwości" Województwo Podlaskie.


Więcej informacji

15-17.10.2015 Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu

TourSalonTargi turystyczne Tour Salon odbyły się w Poznaniu w dniach 15-17 października 2015 roku. Grupa przewodników mużakowskich z Łęknicy /Mirek, Andrzej, Heniek i ja - w tym trzech kolekcjonerów ZT/ reprezentowała Urząd Miasta w Łęknicy oraz Stowarzyszenie Geopark Łuk Muzakowa promując walory przyrodniczo - kulturowe naszego regionu. Na targach nie zabrakło również akcentów znaczkowych.


Więcej informacji

24.05.2015 - "Atrakcje Regionów" - Targi Turystyki Weekendowej Chorzów

Chorzów 2015Już po raz trzeci na odbywających się corocznych Targach Turystyki Weekendowej w Chorzowie gościli kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych. Publikujemy zatem krótką relację Jarosława z Będzina, który był na miejscu i zdecydował się podzielić wrażeniami.  

 


Więcej informacji

27 - 29.03.2015 - Targi Turystyczne "GLOBalnie 2015" - Katowice

TourSalonW dniach od 27 do 29 marca w Katowicach po raz dwudziestypierwszy odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2015. Targi te to wyśmienita okazja do prezentacji firm i instytucji związanych z promocją turystyki i aktywnego wypoczynku. W tym roku targi odbyły się z udziałem ponad 260 firm reprezentujących branżę turystyczną i 6.5 tys. zwiedzających. Na targach nie zabrakło również akcentów znaczkowych.


Więcej informacji

3.11.2014 Spotkanie inaugurujące powstanie ZT w Jakubowie

TourSalon3 listopada br. swoją inaugurację miał również ZT Nr 329 z Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Z tej też okazji w sali wiejskiej w Jakubowie odbyło się spotkanie inauguracyjne, w którym udział wzięło kilkanaście osób. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: Kustosz Sanktuarium ks. Stanisław, członek Zarządu Bractwa Św. Jakuba pan Stanisław, sołtys wsi Jakubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Radwanicach, pracownicy Informacji Turystycznej z Głogowa oraz kilku kolekcjonerów Znaczka Turystycznego z woj. lubuskiego.


Więcej informacji

24.10.2014 Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu

TourSalonKorzystając z wolnego dnia oraz faktu, że akurat byłem w Poznaniu postanowiłem zajrzeć na odbywające się właśnie w tym czasie Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon”. Krótkie oczekiwanie przed bramką i po chwili już byłem na terenie MTP podążając w kierunku stoisk handlowych. Moim głównym celem było oczywiście promowanie Znaczków Turystycznych jako formy promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie. A jako, że pewne doświadczenie w tej materii już mam (m.in. na Tour Salon byłem już rok temu) postanowiłem sprawdzić jak świadomość nt. ZT ma się obecnie.


Więcej informacji

18.10.2014 Znaczki Turystyczne na 65 Spotkaniu OKZ PZF "Kolejnictwo" w Tczewie

TourSalonW sobotę 18.10.2014 w Tczewie odbyło się 65. Spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF "Kolejnictwo" im. Ernesta Adama Malinowskiego. Podczas spotkania swoje miejsce znalazły także Znaczki Turystyczne, na których temat prelekcję wygłosił Adam Murawski, który wraz z córką Martą zbiera ZT. Podczas spotkania wśród wielu wystąpień, przybliżono przybyłym gościom temat Znaczków Turystycznych. Oprócz samej idei Znaczków Turystycznych przedstawiono aktualnie istniejące w Polsce znaczki o tematyce kolejowej.


Więcej informacji

13-14.09.2014 - VIII Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej

Spotkanie ŚlężanieTradycyjnie w drugi weekend września w ząbkowickiej Hali Słonecznej odbyły się VIII Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej. Impreza ta była okazją do zaprezentowania przez firmy, instytucje czy przedsiębiorców swoich propozycji. Także i my już po raz trzeci uczestniczyliśmy w tym lokalnym święcie.


Więcej informacji

6 - 8.06.2014 - "Atrakcje Regionów" - Targi Turystyki Weekendowej Chorzów

Chorzów 2014Tegoroczne targi odbyły się w pawilonie zewnętrznym obok Hali Kapelusz na terenie Parku Śląskiego w dniach 6-8 czerwca 2014 r. Upał dał się we znaki, co jednak nie stanowiło żadnej przeszkody, aby spotkać się z przedstawicielami różnych regionów Polski. Bowiem wystawcami byli przedstawiciele zarówno pomorskich atrakcji turystycznych, jak i górskich.  

 


Więcej informacji

31.03.2014 - Premiera Znaczków Turystycznych w Będzinie

Prezentacja ZT w Będzinie„Znaczki Turystyczne – promocja na skalę europejską”. Pod takim tytułem przebiegała inauguracja czterech nowych Znaczków Turystycznych jakie pojawiły się w ostatnim dniu marca w Będzinie. Spotkanie odbyło się w pięknej sali będzińskiego Pałacu Mieroszewskich z inicjatywy Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla nas jak i dla Muzeum Zagłębia, które od tego dnia zaistniało na znaczkowej mapie, a tym samym dołączyło do ogólnoeuropejskiej idei stając się celem dla turystów zarówno z Polski, jak i z pozostałych państw biorących w niej udział. Relacja TV

 


Więcej informacji

<< 1 2 3 >>