Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1315
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1315!

Lista znaczków


Sortuj według: data imprezynumernazwa
1 2 3 5 6 >>


Łączna liczba znaczków: 141

No. 40001 - Tatrzański Park Narodowy - 50 lat 1954-2004
Okolicznościowe

Utworzony z dniem 1 stycznia 1955 przez rozporządzenie Rady Ministrów z 30 października 1954 r. Pierwsze starania o utworzenie parku przyrody w rejonie Tatr, Pienin i Babiej Góry (obejmujące tereny po obu stronach granicy państwowej) zostały podjęte w 1924, po powołaniu polsko-czechosłowackiej komisji delimitacyjnej. Rozważano różne projekty, ale nie zdołano ich zrealizować. W 1932 państwo wykupiło część leżących w Tatrach dóbr rodziny Uznańskich, w 1933 dołączono do nich obszar należący do Fundacji Kórnickiej, a w 1938 dobra jaworzyńskie. Jednak dopiero w 1947 na terenach należących do państwa utworzono Park Tatrzański jako wyodrębnioną jednostkę administracyjną lasów państwowych. Pierwszym rezerwatem na jej terenie był rezerwat Tomanowa-Smreczyny w Dolinie Tomanowej i Pyszniańskiej (górne odnogi Doliny Kościeliskiej). Na utworzenie parku narodowego polskie Tatry musiały jednak poczekać do 1954 roku, czyli sześć lat dłużej niż Tatry Słowackie. Ochroną parkową objęto wówczas cały obszar górski i otulinę na Podhalu. W chwili utworzenia parku Tatry były zdewastowane, liczebność dzikich ssaków była niska, a drzewostan był w opłakanym stanie.Podział Tatr na Zachodnie, Wysokie i Bielskie (te ostatnie tylko na Słowacji) jest uzasadniony budową geologiczną. Tatry zaliczane są do gór orogenezy alpejskiej. Ich trzon stanowią skały krystaliczne z granitem, który w niektórych miejscach pokryty dolomitem i wapieniem, z licznymi jaskiniami i innymi zjawiskami krasowymi atrakcyjnymi dla grotołazów.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40002 - Maraton Rowerowy - Pętla Beskidzka - Istebna 2007
Okolicznościowe

Dystanse 92 km, 185 km i aż 277 km mieli do pokonania uczestnicy szosowego maratonu rowerowego "Pętla Beskidzka", który odbył się 7 lipca 2007 r. w Istebnej i na drogach okolic Beskidu Śląskiego. Trasa maratonu rozgrywanego w ramach Pucharu Polski była trudna, ale niezwykle malownicza. Prowadziła przez Istebną-Zaolzie, Kubalonkę, Wisłę, Salmopol, Szczyrk, Godziszkę, Radziechowy, Węgierską Górkę, Milówkę, Ochodzitą i Jaworzynkę. Metę jednej pętli w przemyślany sposób umieszczono w centrum Istebnej, na końcu podjazdu z Glinianego, aby finiszujący zawodnicy nie uzyskiwali zbyt dużych prędkości. Ze 166 zawodników startujących w sumie w 13 kategoriach wiekowych najkrótszy dystans (1 pętlę) wybrało 6 kobiet i 60 mężczyzn. Dystans Maraton (185 km, 2 pętle) pokonało 54 zawodników, w tym 3 kobiety. Tylko, lub "aż" 34 mężczyzn zdecydowało się ukończyć dystans Supermaraton, który liczył aż 277 km i ponad 5000m przewyższeń

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40003 - Maraton Rowerowy Pętla Beskidzka-Istebna 2008
Okolicznościowe

 

"Pętla Beskidzka – Istebna 2008" o Puchar Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těśínské Slezsko, która odbyła się 28 czerwca 2008. Na linii startu wspólnego w amfiteatrze "Pod Skocznią" stanęło 300 zawodników z różnych stron kraju. W Istebnej po raz pierwszy w historii Pucharu Polski peleton ruszył na trasę ze startu wspólnego po przejechaniu do centrum Istebnej rundy honorowej. Po raz pierwszy także osiągnięty został pełny limit uczestników na tydzień przed startem. Do pokonania były 3 dystanse: mini 86 km, mega 150 km i giga 225 km. Trasa maratonu była wyjątkowo trudna i wymagająca, gdyż prowadziła przez najwyższe dostępne rowerem szosowym góry i przełęcze Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego: Ochodzitą, przełęcz Rychwałdzką, Kocierską, Targanicką, Salmopolską, Kubalonkę-Zameczek. Meta zawodów zlokalizowana była przy karczmie Ochodzitej. Tam też usytuowano linię premii górskiej, którą zawodnicy zdobywali zaraz po starcie.Maraton trudny, wymagający i niezwykle malowniczy. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzali wysoki poziom sportowy zawodów, świetną organizację i bardzo ciekawą konfigurację trasy.

UWAGA ! - Znaczek nie posiada kuponu gry kolekcjonerskiej

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40004 - Maraton Rowerowy Pętla Beskidzka-Istebna 2009
Okolicznościowe

Szosowy Maraton Rowerowy „Pętla Beskidzka– Istebna 2009” o Puchar Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko. Dystans Długość MINIMARATON 75 km MEGAMARATON 150 km GIGAMARATON 225 km

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40005 - I Rajd Toporczyków Tęczyńskich
Okolicznościowe

I Rajd Toporczyków Tęczyńskich w dniu 13 czerwca 2010r. Trasa Rajdu: MORAWICA – ZAMEK TĘCZYN. Tęczyńscy, średniowieczny polski ród możnowładczy herbu Topór. Być może wywodził się od palatyna Sieciecha, a ich domniemani przodkowie ("poronieni książęta" według Wincentego Kadłubka) mieli być właścicielami Tyńca, który skonfiskował im Kazimierz I Odnowiciel. Za panowania ostatnich Piastów oraz Jagiellonów Tęczyńscy byli najpotężniejszą rodziną w Małopolsce, wielu z nich pełniło ważne funkcje kasztelanów krakowskich i wojewodów krakowskich, posiadali ogromny majątek. Członkowie rodu działali aktywnie najpierw na rzecz zjednoczenia kraju po okresie rozbicia dzielnicowego, potem na rzecz unii z Litwą. Siedzibą rodu był zamek Tenczyn - jego budowę rozpoczął na początku XIV w. Nawój z Morawicy, a kontynuowali jego potomkowie. Od zamku tego członkowie rodu przyjęli nazwisko po przeniesieniu się tam z zamku w Morawicy.

Miejsca sprzedaży:
> Zamek Tenczyn - kasa biletowa, Rudno


No. 40006 - Opolski Klub Krajoznawców - 2011
No. 40006 - Opolski Klub Krajoznawców - 2011Okolicznościowe

24/17 Śląskie Sympozjum Krajoznawców odbyło się w dniach 30 IX - 02 X 2011 r.w Zlatych Horach. Organizatorami imprezy byli Klub Czeskich Turystów oraz Oddział Regionalny PTTK Śląska Opolskiego, Opolski Klub Krajoznawców.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40007 - Opolski Klub Krajoznawców - 2012
No. 40007 - Opolski Klub Krajoznawców - 2012Okolicznościowe

25/18 Śląskie Sympozjum Krajoznawców odbyło się w dniach 21-23.09.2012 w Opolu. Sympozja organizowane są już od 1977 roku. Na początku organizowane były przez Wojewódzką Komisję Krajoznawczą przy Zarządzie Wojewódzkim PTTK w Opolu. Od 1995 roku do współpracy włączyli się turyści czescy przy współudziale Matice Slezská z Opawy. Sympozja na przemiennie organizowane są po Polskiej i Czeskiej stronie. Po przemianach organizacyjnych od 1999 roku organizatorem ze strony Polskiej jest Opolski Klub Krajoznawców. W 2011 roku po raz pierwszy ujrzał światło dzienne Znaczek Turystyczny wydany z okazji tej międzynarodowej imprezy. Dzięki przychylności ZT Polska w 2012 roku ponownie udało się wydać znaczek. Czy wpisze się On do tradycji imprezy? Kto wie? 

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40008 - I Spotkanie Kolekcjonerów
Okolicznościowe

Znaczek został wydany z okazji pierwszego, historycznego spotkania polskich kolekcjonerów znaczków turystycznych. Wydarzenie miało miejsce w 2012 roku i miało na celu poznanie polskich turystów kolekcjonujących znaczki turystyczne. Nadrzędnym celem stało się również zjednoczenie osób z różnych części kraju i wspólne rozważania nad dalszą drogą, jaką mają podążać znaczki turystyczne. Ustalenia poczynione podczas spotkania stały się podstawą do przyszłych działań, a samo spotkanie odtąd jest pretekstem do kolejnych spotkań turystycznej braci.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40009 - XVI Zimowy Biwak - Śnieżnik 2013
Okolicznościowe

Zimowe biwaki górskie czyli po prostu rzecz nazywając spanie na śniegu pod namiotem to forma uprawiania turystyki górskiej, która zawędrowała do nas od przyjaciół z Czech. Zimowe biwakowanie związane jest z wędrowaniem po śniegu pieszo, na nartach lub rakietach śnieżnych (te dwa sposoby są godne polecenia!) i powoli wrasta w polski krajobraz turystyczny. XVI z kolei spotkanie zimowych biwakowiczów na Hali pod Śnieżnikiem jest cykliczną imprezą organizowaną na zmianę (po 5 kolejnych lat) przez Oddział „Horal” Klubu Czeskich Turystów z Usti nad Orlicą i Klubu Turystyki Górskiej „Łazek” z Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna.

Miejsca sprzedaży:
> Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddz. PTTK Wrocław Fabryczna im. Witolda Prelicza Wrocław, ul. Kościuszki 13/5 Biuro czynne we wt. i czw. w godz. 11:00 - 15:00
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TAKŻE DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ


No. 40010 - 107 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

Znaczek Wydany z okazji 107 urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. Z tej okazji 24 maja 2013 zorganizowano specjalny rajd pieszy połączony ze wspólnym świętowaniem przy ognisku z kiełbaskami w wieczorowej oprawie. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się liczne konkursy, śpiew piosenek i nocne wejście na wieżę widokową zakończone pokazem sztucznych ogni.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40011 - Opolski Klub Krajoznawców 2013
No. 40011 - Opolski Klub Krajoznawców 2013Okolicznościowe

W dniach 20 - 22.09.2013 na gościnnej czeskiej ziemi, a dokładnie w Zálužné – Mokřinky odbyło się XXVI/19 Międzynarodowe Śląskie Sympozjum Krajoznawców zorganizowane po polskiej stronie przez PTTK , a dokładnie przez Opolski Klub Krajoznawców. Tematem sympozjum był Łupek, jego występowanie, wydobycie oraz wykorzystanie. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy sympozjum brali udział w wykładach, ale także zwiedzali okolicę, a wieczorem bawili się przy dzwiękach cimbalovki.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40012 - II Spotkanie Kolekcjonerów
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji II Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które odbyło się w dniu 12.10.2013 roku w Schronisku Orzeł w Górach Sowich. Spotkanie kolekcjonerów zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które nie mogły wziąć w nim udziału, stąd też zapadła decyzja o ponownym spotkaniu po zakończeniu kolejnego sezonu turystycznego. W ten sposób drugi weekend października stał się już na stałe świętem kolekcjonerów znaczków turystycznych i okazją do spotkania w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


GPS: 0.000000 0.000000

No. 40013 - XXII Finał WOŚP
Okolicznościowe

 

Znaczek Wydany z okazji XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w nakładzie 22 sztuk. W sprzedaży dostępny był tylko na aukcjach WOŚP wraz z dedykowanym certyfikatem autentyczności podpisanym przez dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jerzego Owsiaka i prezesa Znaczków Turystycznych w Polsce – Zbigniewa Romankiewicza.

UWAGA ! - Znaczek niedostępny w sprzedaży - wersja limitowana

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK NIEDOSTĘPNY - EDYCJA LIMITOWANA


No. 40014 - 108 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

24 maja 2014 r. zapraszamy wszystkich miłośników Znaczków Turystycznych i turystyki na 108 urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy – najwyższego wzniesienia Gór Sowich 1015 m n.p.m. Impreza ma charakter rajdu pieszego. Wśród atrakcji na miejscu przewidziane są konkursy i śpiew piosenek turystycznych, a także nocne wejście na wieżę widokową oraz pokaz sztucznych ogni. Z okazji urodzin wieży na Wielkiej Sowie wydano Znaczek Okolicznościowy, który dostępny będzie w dniu imprezy dla wszystkich jej uczestników.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40015 - 54 Zlot Turystów na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji 54 Ogólnopolskiego Zlotu Turystów na Wielkiej Sowie. Impreza, na której dostępny był znaczek odbyła się 27/28 września 2014 roku. Organizatorami imprezy byli PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, Komisja Turystyki Górskiej przy PTTKo/Ziemi Wałbrzyskiej, Wałbrzyski Klub Przodowników Turystyki Górskiej PTTK.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40016 - III Spotkanie Kolekcjonerów - Jura Krakowsko - Częstochowska
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji III Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które odbyło się w dniu 11.10.2014 roku w Stacji Turystycznej Jurajska w Domaniewicach. To kolejna okazja do wspólnego spotkania w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, które łączy pasja do podróżowania i kolekcjonowanie drewnianych znaczków turystycznych. Tradycją Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych stało się nie tylko wydanie okolicznościowego znaczka, ale także poznawanie najbliższych miejscu spotkania atrakcji turystycznych. Do tego też, ale do historii miejsca nawiązuje grafika widoczna na znaczku, który jest niezwykle cenną pamiątką ze spotkania w kolekcjonerskim gronie.

 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40017 - 250 Rocznica budowy Kościoła w Zatoniu (1765 - 2015)
Okolicznościowe

W 1741 r. po zajęciu Śląska przez protestanckie Prusy, nastał w Zatoniu pastor Gottlieb Linke. Doprowadził on do wydania zgody na postawienie świątyni. Budowa rozpoczęła się i zakończyła w roku 1765. Ośmioboczny budynek miał konstrukcję szkieletową. Skromne salowe wnętrze obiegały z trzech stron empory. Po 20 latach świątynię zaczęto wyposaża w elementy świadczące o zamożności mieszkańców i właścicieli wsi. W 1795 roku Melchior von Schweinitz ufundował chrzcielnicę. Dwa lata później rozpoczął budowę późnobarokowego ołtarza, a w 1799r. powstały najstarsze na Ziemi Lubuskiej dwumanuałowe organy wykonane przez Gottloba Meinerta. Z końca XVIII wieku pochodzą również dwa późnobarokowe świeczniki korpusowe. W roku 1875 dobudowano wieżę, na której zainstalowano zegar zamówiony ze znanej manufaktury Weissa. Stopniowo wymieniano konstrukcję szkieletową poszczególnych ścian na ceglane.

Miejsca sprzedaży:
> Kawiarnia Café Orangerie, Park Książęcy Zatonie, czynne w sezonie letnim (1.III - 31.X) pn.- wt. nieczynne, śr. - niedz. 10-18, w sezonie zimowym (1.XI - 28/29.II) pn.- wt. nieczynne, śr. - niedz. 8-16,


No. 40018 - 109 urodziny wieży widokowej na Wielkiej Sowie
Okolicznościowe

24 maja 2015 r. zapraszamy wszystkich miłośników Znaczków Turystycznych i turystyki na 109 urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy – najwyższego wzniesienia Gór Sowich 1015 m n.p.m. Wśród atrakcji na miejscu przewidziane są konkursy i śpiew piosenek turystycznych, a także pokaz sztucznych ogni. Z okazji urodzin wieży na Wielkiej Sowie, po raz trzeci, wydano Znaczek Okolicznościowy, który dostępny będzie w dniu imprezy dla wszystkich jej uczestników.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40019 - Wieże KWK Polska w Świętochłowicach
Okolicznościowe

Znaczek powstał z okazji otwarcia zrewitalizowanych wież, które będą pełniły rolę obiektu kulturalnego w innowacyjny sposób przybliżającego historię tego miejsca. Ponadto wokół obiektu powstają strefy edukacyjne, które zostaną połączone ścieżką dydaktyczną w formie labiryntu przedstawiającego prace pod ziemią. Strefy będą opowiadać o wodzie, ziemi, powietrzu, stali i drewnie. Dawniej wieże były symbolem górniczej przeszłości Świętochłowic należały do struktur KWK "Polska". Kopalnię budowano w latach 1870-73. Jej właścicielem był twórca imperium przemysłowego Guido Henckel von Donnersmarck. Ostatnią tonę węgla wydobyto w 1998 r. Wieża wyciągowa szybu I - basztowa powstała w 1908 roku, zaś szybu II - kozłowa w latach 1889 -1891. Oba obiekty zostały wpisane do rejestru zabytków.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40020 - 60 lat Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Okolicznościowe

Rok 2015 jest dla Pałacu Kultury i Nauki rokiem obchodów jego 60-lecia. Za datę urodzin pałacu przyjmuje się 22 lipca 1955 roku, pomimo iż tak jak z wieloma rzeczami dotyczącymi pałacu, tj. jego historią, czy obowiązującą nazwą, nie jest to do końca jednoznaczne. Aby zaakcentować tegoroczny jubileusz tego ważnego w przestrzeni miejskiej obiektu Zarząd Pałacu Kultury i Nauki chciałby wykorzystać okazję okrągłych urodzin PKiN do przybliżenia mieszkańcom Warszawy oraz turystom sylwetki i dziejów tego budynku. Między innymi z tego też powodu powstał Znaczek Okolicznościowy upamiętniający 60-lecie PKiN.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40021 - Partnerskie święto dzielnicy Nowe Miasto - 700 lat Raculi
Okolicznościowe

Racula - od 01.01.2015 r. część miasta Zielona Góra. Racula była przez okres przeszło 400 lat własnością jednej rodziny. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi z 1315 roku. Pierwszym wymienionym w dokumentach właścicielem był Johann von Unruh. O historii Raculi świadczy gotycki kościół p.w. św. Mikołaja z przełomu XIV-XV wieku. Murowany z kamienia polnego z użyciem cegły. W latach 1525-1654 był we władaniu miejscowych protestantów. Od 1833 roku do 1945 był kościołem filialnym parafii p.w. św. Jadwigi w Zielonej Górze. Prezbiterium: ołtarz główny drewniany z obrazem Patrona parafii św. Mikołaja, dodatkowo dwie figury NMP i św. Józefa. Przy kościele dzwonnica zbudowana w II poł. XVIII w. na miejscu starej walącej się wieży przykościelnej pochodzącej z XV wieku. Na wieży wiszą 3 stare dzwony, które nie pochodzą z Raculi. Największy dzwon został przywieziony w II poł. XVIII wieku z Leśniowa Wielkiego, średni z zawalonego kościoła w Drzonkowie i najmniejszy z Milska.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40022 - Uroczyste Otwarcie Lubuskiego Centrum Winiarstwa
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji uroczystego otwarcia Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, które miało miejsce na przełomie października i listopada 2015 r.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40023 - 50-lecie Koła PTTK nr 11 „Ślężanie”
Okolicznościowe

W dniu 11 listopada 1965 r. w Oddziale Wrocławskim PTTK zarejestrowane zostało Koło PTTK przy DOKP Wrocław i otrzymało Nr 11. W 1993r. Koło przyjęło nazwę „Ślężanie”. Działalność Koła to projekty takie jak: turystyczne powitanie nowego roku, majówka u Ślężan, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, „zimowe wędrówki”, wyjazdy na narty biegowe, poznawanie Parków Narodowych oraz obiektów z Kanonu Krajoznawczego Polski, wakacje w górach 10- dniowe sierpniowe wyjazdy w kolejne pasma gór. Koło upowszechnia także zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej, odznak regionalnych, oraz krajoznawczych. Dzisiaj „Ślężanie” znani są w środowisku ze swojej aktywności i ogromnej pasji odkrywania świata i ludzi. Kalendarz koła przedstawia imponujący zestaw imprez, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Koło „Ślężanie” należy do największych i najaktywniejszych kół turystycznych we Wrocławiu.

 

Miejsca sprzedaży:
> Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddz. PTTK Wrocław Fabryczna im. Witolda Prelicza Wrocław, ul. Kościuszki 13/5 Biuro czynne we wt. i czw. w godz. 11:00 - 15:00
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40024 - IV Spotkanie Kolekcjonerów - Góry Opawskie
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji IV Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które miało miejsce 10 października 2015 roku w Ośrodku Wypoczynkowym "Czerwony Kozioł" w Głuchołazach. Było to już czwarte spotkanie pasjonatów turystyki i drewnianych znaczków turystycznych, którzy spędzając czas w swoim gronie wymieniali sie doświadczeniami i poznawali atrakcje turystyczne Głuchołaz, Prudnika i pogranicza polsko-czeskiego. Spotkanie tradycyjnie odbyło się w drugi weekend października i skupiło blisko 100 kolekcjonerów z całej Polski.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40025 - Jubileusz 150-lecia przekazania Redemptorystom ikony MBNP przez Piusa IX
Okolicznościowe

Najbardziej znanym na świecie obrazem Maryi jest Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikona przedstawia cztery święte postacie: Dziewicę Maryję, Dzieciątko Jezus oraz świętych archaniołów Michała i Gabriela. Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy została uroczyście koronowana 23 czerwca 1867 roku przez dziekana Kapituły Watykańskiej, będąc tym samym aktem uznania dla maryjnej ikony, czczonej od kilku już wieków W roku 1876 ustanowiono święto Błogosławionej Dziewicy Maryi pod wezwaniem Nieustającej Pomocy, z własnym oficjum, modlitwami i czytaniami mszalnymi. Celebrację tego święta ustalono ostatecznie na 27 czerwca, jako dzień poświęcony Matce Bożej Nieustającej Pomocy. 27 czerwca 2015 r. rozpoczął się Jubileusz 150-lecia przywrócenia jej do kultu publicznego. Redemptoryści spełnili prośbę bł. Piusa IX i zanieśli ten wizerunek na cały świat. W święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy Redemptoryści na całym świecie rozpoczęli świętowanie Jubileuszu 150-lecia powierzenia im przez bł. Piusa IX Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obchody pod hasłem „Matka Nieustającej Pomocy – Ikona Miłości” zostały rozłożone na trzy lata (2015-2017). Ich celem jest ożywienie nabożeństwa do MBNP i dalszy jego rozwój. Rok Jubileuszowy rozpoczął się 27 czerwca 2015 roku i zakończy dokładnie rok później. Centralne obchody będą miały miejsce w kościele Św. Alfonsa w Rzymie, w którym znajduje się oryginał ikony.

 

Miejsca sprzedaży:
> Furta klasztorna kościoła Redemptorystów św. Klemensa, ul. Karolkowa 49, Warszawa
> Zamość, Furta klasztorna, ul. Kościuszki 1, do godz 15:00 W zakrystii przed i po liturgii.
> Sklepik klasztorny, Plac Wolności 5, Bardo (pn. -sob. od 9.00-17.00, niedz. 10.30-15.30)


1 2 3 5 6 >>