Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1280
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1280!

Lista znaczków


Sortuj według: data imprezynumernazwa
<< 1 3 4 5 6 >>


Łączna liczba znaczków: 131

No. 40072 - Tour De Calisia – XI Setka Cyklisty
Okolicznościowe

Niniejszy znaczek okolicznościowy został wydany w ramach XI edycji Rajdu Rowerowego "Tour de Calisia" - Setka Cyklisty” jako pamiątka dla uczestników imprezy. XI Setka Cyklisty odbędzie się 3 sierpnia 2019 roku. Organizatorem rajdu jest Klub Turystyki Rowerowej „ Cyklista” w Kaliszu, Urząd Miejski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kaliszu, a także Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego. Cykliści na 100. kilometrową trasę wyruszą z samego rana z Głównego Rynku w Kaliszu, by poprzez Godziesze, Iwanowice, Błaszki, Tubądzin i Staw po kilku godzinach rekreacyjnej jazdy dotrzeć z powrotem do Kalisza, gdzie przewidziano zakończenie rajdu.  Rajd "Tour de Calisia" organizowany jest od 2008 roku. Początkowo brało w nim udział kilkunastu lokalnych rowerzystów, ale po kilku latach liczba uczestników przekroczyła  350 osób. Rajd jest okazją do spotkania się i integracji cyklistów z całego kraju, ale też ma na celu popularyzację i rozwój turystyki rowerowej oraz  prezentację i promocję walorów krajoznawczych regionu ziemi kaliskiej.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40036 - Turystyczne zawody na orientację dla każdego - PTTK Strzelin
Okolicznościowe

Strzeliński Rogaining organizowany przez PTTK Strzelin od 2011 roku jest rodzajem turystycznego rajdu na orientację, w którym drużyna składająca się z 2-5 osób planuje swoją trasę, a następnie stara się w ciągu 8 lub 10 godzin odwiedzić jak najwięcej punktów kontrolnych rozmieszczonych w terenie i oznaczonych na mapie turystycznej. Zawody są otwarte dla uczestników w różnym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Rogaining jest imprezą na orientację o charakterze turystycznym, zarówno dla "wyrypiarzy", jak i dla osób startujących rekreacyjnie - ciekawa forma zabawy również dla rodzin. Tak więc to nie tylko zawody dla elity pasjonatów, ale dla każdego, kto kocha naturę i chce odpocząć od miasta, pracy, ludzi i innych zwykłych rzeczy codziennego życia. Więcej informacji nt. zawodów, na stronie internetowej.

Miejsca sprzedaży:
Podczas zawodów 3 razy w roku www.pttk-strzelin.pl
Biuro PTTK w Strzelinie, ul. Brzegowa 10a we wtorki w godz. 18.00-20.00


No. 40022 - Uroczyste Otwarcie Lubuskiego Centrum Winiarstwa
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji uroczystego otwarcia Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, które miało miejsce na przełomie października i listopada 2015 r.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40104 - V Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”
Okolicznościowe

Kolejny raz Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną” na dystansie 50 kilometrów. Celem maratonu pieszego jest propagowanie sportowego trybu życia, aktywnego odpoczynku oraz umożliwienie uczestnikom z terenu całej Polski wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania walorów i piękna ziemi świętokrzyskiej, a zwłaszcza powiatu skarżyskiego. W tym roku maraton jest wyjątkowo imprezą jednodniową, indywidualną o charakterze turystyczno-rekreacyjnym. Nie będzie wspólnego startu uczestników, ani uroczystego zakończenia, ale jak zawsze maratonowi będzie towarzyszyła wspaniała atmosfera i miłe wspomnienia. Tradycja organizowania marszów długodystansowych jest bardzo bogata w województwie świętokrzyskim i trwa już 30 lat. 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40035 - V Spotkanie Kolekcjonerów - Dolina Pilicy
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji V Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku odbyło się w Sulejowie. To już pięć lat polskiego ruchu kolekcjonerskiego w obecnym kształcie, skupionego wokół idei znaczków turystycznych. Wydanie tego znaczka i przygotowania do spotkania poprzedziła okrągła i jakże piękna premiera pięćsetnego znaczka turystycznego w Polsce, a także premiera pięciotysięcznego znaczka na świecie. Niniejszy znaczek otwiera pewien nowy rozdział w historii znaczków turystycznych w Polsce. Oto bowiem macie Państwo przed sobą pierwszy polski znaczek okolicznościowy ze specjalną naklejką opatrzoną dodatkowo QR kodem. Zeskanowanie kodu swoim telefonem lub innym urządzeniem pozwoli na poznanie nowych funkcji, które już wkrótce zostaną wdrożone także w naszym kraju.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40112 - VI Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”
Okolicznościowe

Już szósty raz Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną” na dystansie 50 kilometrów. Celem maratonu pieszego jest propagowanie aktywnego i sportowego trybu życia, czynnego wypoczynku i upowszechnianie turystyki pieszej, rozwijanie zainteresowań, hobby i pasji, nawiązanie więzi między turystami, wyrobienie nawyku przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie turystyki kwalifikowanej oraz zdobywanie odznak turystycznych, wzbogacenie oferty rekreacyjnej na terenie miasta i powiatu skarżyskiego o nowe atrakcyjne wydarzenie. W tym roku maraton jest ponownie imprezą jednodniową. Rozpocznie się wspólnym zdjęciem pamiątkowym, po którym uczestnicy wyruszą na start. Nie będzie uroczystego zakończenia, na mecie, zostaną udekorowani medalami, dyplomami i otrzymają upominki. Jak zwykle maratonowi będzie towarzyszyła wspaniała atmosfera i miłe wspomnienia. Z roku na rok przybywa na tę imprezę piechurów z całej Polski.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TAKŻE DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ


No. 40048 - VI Spotkanie Kolekcjonerów - Beskid Mały
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji szóstego już Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku odbywa się w Międzybrodziu Żywieckiem w Ośrodku Wypoczynkowym "Niagara". Spotkania ogólnopolskie to coroczne święto turystów zwiedzających Polskę szlakiem znaczka turystycznego. To czas na zwiedzanie, ale przede wszystkim na spotkanie w miłej atmosferze oraz kolekcjonerskie pogaduchy. Tym razem motywem przewodnim w grafice znaczka jest górująca nag ośrodkiem Góra Żar i tutejsza kaskada, od której swoją nazwę wziął ośrodek. 

 
Miejsca sprzedaży:
> Ośrodek Wypoczynkowy Niagara - recepcja, ul. Isepnicka 29, Międzybrodzie Żywieckie


No. 40125 - VII Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”
Okolicznościowe

Celem maratonu pieszego jest propagowanie sportowego trybu życia, aktywnego odpoczynku oraz umożliwienie uczestnikom z terenu całej Polski wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania walorów i piękna ziemi świętokrzyskiej, a zwłaszcza okolic naszego miasta. W tym roku Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną” po raz siódmy. Będzie to impreza jednodniowa planowana na 20 maja 2023 r. Uczestnicy muszą pokonać dystans 50 km w czasie 13 godzin. Na mecie, po posileniu się gorącą zupą, zostaną udekorowani medalami, dyplomami i otrzymają upominki. Trasa przebiegać będzie wyznakowanymi szlakami pieszymi wytyczonymi przez organizatora na odcinku: Skarżysko-Kamienna (Rejów) – Mostki – Starachowice (Zalew Lubianka) – Podradkowice – Suchedniów – Skarżysko- Kamienna (Rejów). Na trasie będą przygotowane 4 punkty kontrolne, na których uczestnicy muszą zarejestrować się, otrzymają wodę mineralną i słodycze. Bazą dla Maratonu jest Ośrodek Wypoczynkowy w Rejowie. W imprezie będzie uczestniczyć blisko 200 osób.

Miejsca sprzedaży:
> Podczas Skarżyskiego Maratonu Pieszego
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TAKŻE DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ


No. 40062 - VII Spotkanie Kolekcjonerów - Wielkopolska
Okolicznościowe

 

Ogólnopolskie Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to coroczna impreza skupiająca turystów i kolekcjonerów drewnianych krążków z całej Polski. To czas na wspólne zwiedzanie wybranego regionu, ale też chwila na wymianę turystycznych doświadczeń, zawarcie nowych, ciekawych znajomości i chwilę odpoczynku od codzienności. Od 2012 roku spotykamy się zawsze w październiku, za każdym razem w innym miejscu Polski. Nasze spotkania mają charakter imprezy turystycznej, w której piątek przeznaczony jest na zwiedzanie. Sobota to zawsze dzień głównych obrad, podczas których głos zabierają zaproszeni goście. Dzień ten kończy się wspolnym biesiadowaniem i rozmowami kolekcjonerów, które często kończą się w późnych godzinach nocnych. Każde spotkanie jest inne, każde skupia inną grupę kolekcjonerów, ale zawsze towarzyszą mu stałe elementy, a jednym z nich jest właśnie znaczek okolicznościowy wydany specjalnie na tę okazję.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40075 - VIII Spotkanie Kolekcjonerów - Mierzeja Wiślana
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji ósmego Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które jest dorocznym świętem tzw. znaczkomaniaków. W roku 2019 spotkanie odbywa się na obszarze Mierzei Wiślanej w miejscowości Stegna, w Ośrodku Kolonijno - Wypoczynkowym "Syrenka". Jak co roku w trakcie spotkania przewidziano wiele turystycznych atrakcji, ale udział w imprezie to dla wielu turystów przede wszystkim możliwość do spotkania starych znajomych, zawarcia nowych znajomości i wymiany turystycznych doświadczeń. To również okazja do spędzenia czasu w miłej, rodzinnej atmosferze oraz do kolekcjonerskich rozmów do późnych godzin nocnych. Jako, że jest to pierwsze nadmorskie spotkanie w historii, nie mogło zabraknąć morza i tutejszych symboli na znaczku okolicznościowym. Jest więc morze, plaża, zarys wydmy i charakterystyczny kuter rybacki, który być może uda się odnaleźć na plaży, by wykonać z nim pamiątkową fotografię. 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40019 - Wieże KWK Polska w Świętochłowicach
Okolicznościowe

Znaczek powstał z okazji otwarcia zrewitalizowanych wież, które będą pełniły rolę obiektu kulturalnego w innowacyjny sposób przybliżającego historię tego miejsca. Ponadto wokół obiektu powstają strefy edukacyjne, które zostaną połączone ścieżką dydaktyczną w formie labiryntu przedstawiającego prace pod ziemią. Strefy będą opowiadać o wodzie, ziemi, powietrzu, stali i drewnie. Dawniej wieże były symbolem górniczej przeszłości Świętochłowic należały do struktur KWK "Polska". Kopalnię budowano w latach 1870-73. Jej właścicielem był twórca imperium przemysłowego Guido Henckel von Donnersmarck. Ostatnią tonę węgla wydobyto w 1998 r. Wieża wyciągowa szybu I - basztowa powstała w 1908 roku, zaś szybu II - kozłowa w latach 1889 -1891. Oba obiekty zostały wpisane do rejestru zabytków.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40027 - Wystawa znaczków turystycznych w będzińskim zamku
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji wystawy "Zamki i Pałace na Znaczkach Turystycznych" jaka odbywa się w miesiącu kwietniu 2016 r. w jednym z oddziałów Muzeum Zagłębia w Będzinie, w Zamku. Grafika ZO nawiązuje do jubileuszu Muzeum. W tym roku obchodzone jest 60 - lecie powstania. Muzeum zostało otwarte 29 lipca 1956 r. jako pierwsza tego typu placówka w Zagłębiu Dąbrowskim. Początkowo siedziba mieściła się w odbudowanym Zamku, w następnych latach zostały włączone pozostałe obiekty: XVIII wieczny barokowo - klasycystyczny Pałac Mieroszewskich wraz z przyległym parkiem, Dom Modlitwy Mizrachi, Wzgórze Zamkowe oraz Podziemia Będzińskie.

Miejsca sprzedaży:
> Zamek w Będzinie, ul. Zamkowa 1


No. 40047 - Wystawa „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p”
No. 40047 - Wystawa „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p”Okolicznościowe

Historia Polskiego Fiata 125p pełna jest paradoksów. Propaganda przedstawiała go jako polską dumę narodową, chociaż jego konstrukcja opracowana została za granicą. Był samochodem przestarzałym, choć jak na polskie realia nowoczesnym. Gdy na Zachodzie był jednym z najtańszych pojazdów, dla większości Polaków stanowił dobro luksusowe. Z perspektywy 50 lat, które minęły od rozpoczęcia produkcji, można powiedzieć, że przede wszystkim był samochodem na miarę naszych możliwości. 
Wystawa „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p” zaprezentowana w siedzibie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie to podróż w czasie, podczas której zwiedzający przejdą drogę od marzeń o Fiacie 125p, przez kupno, aż po rozkosze i trudy użytkowania. W opowieści o motoryzacji okresu PRL-u nie może zabraknąć ciekawostek związanych z tym samochodem, które składały się na codzienność Polaków. W siedzibie muzeum zaprezentowanych zostanie około 20 pojazdów w interaktywnej aranżacji – nowoczesnej, ale nawiązującej w każdym detalu do czasów PRL-u.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40084 - X  Rajd „Stargard Tajemniczy”
Okolicznościowe

Stargard – Nasza Mała Ojczyzna, Klejnot Pomorza, miasto na europejskim szlaku gotyku ceglanego. Wszyscy widzą przepiękne kościoły, ciąg murów obronnych, wyniosłe baszty, kamieniczki. Jednak często zapomina się, że za piękną architekturą stoją zwyczajni i niezwyczajni ludzie. Dziesięć lat temu powstała inicjatywa pokazania naszego miasta z innej perspektywy. Stargard Tajemniczy to rajd, który ma zawsze swój „podtytuł”. Uczestnicy wiedzą, jaki jest temat rajdu, ale zupełnie nie spodziewają się tego, co spotka ich na trasie. Były więc już rajdy poświęcone m.in. aptekarstwu, kościołom i wyznaniom, garnizonowi wojskowemu, prekursorom turystyki i krajoznawstwa. Teraz czas na Stargard bliski naszej współczesności. Podczas tego rajdu chcemy pokazać rozwój naszego miasta w ciągu ostatniego stulecia: jego architekturę,  zagospodarowanie przestrzenne, omówić wprowadzanie nowoczesnych technologii (wszak to w Stargardzie powstała papa bitumiczna i lekarstwo na cholerę czyli krople Mampego), opowiedzieć o ludziach tworzących miasto w XIX i XX w. Czas odkryć Stargard taki „za rogiem”.

Miejsca sprzedaży:
> W każdą środę w godz. 17:00-19:00 w biurze Oddziału PTTK w Stargardzie, ul. Łokietka 3a


No. 40115 - X Spotkanie Kolekcjonerów - Małopolska
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji jubileuszowego X Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w 2022 roku odbywa się w Krakowie. Jak co roku symbolika znaczka nawiązuje do miejsca spotkania i tym razem oprócz charakterystycznej dla Krakowa sylwetki Bazyliki Mariackiej, na znaczku nie mogło zabraknąć Lajkonika. Ogólnopolskie Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to coroczna impreza skupiająca turystów i kolekcjonerów drewnianych krążków z całej Polski. To czas na wspólne zwiedzanie wybranego regionu, ale też chwila na wymianę turystycznych doświadczeń, zawarcie nowych, ciekawych znajomości i chwilę odpoczynku od codzienności. Od 2012 roku spotykamy się zawsze w październiku, jednak pandemia zburzyła ten ład i w 2022 roku spotkanie odbywa się w maju. Jednak każde spotkanie jest inne, każde skupia inną grupę kolekcjonerów, ale zawsze towarzyszą mu stałe elementy, a jednym z nich jest właśnie znaczek okolicznościowy wydany specjalnie na tę okazję.

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40130 - XI Spotkanie Kolekcjonerów - Nysa
Okolicznościowe

Znaczek wydany z okazji  XI Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które tym razem odbyło się w Nysie.  Od 2012 roku z wyjątkiem w 2022 r., spotykamy się zawsze w październiku i w roku 2023 powróciliśmy do tej tradycji. Spotkanie jak zwykle jest okazją do wspólnego zwiedzania wybranego regionu, ale też do wymiany turystycznych doświadczeń, zawarcia nowych znajomości. To także chwila odpoczynku od codzienności i czas na naładowanie baterii po intensywnym sezonie turystycznym. Ogólnopolskie Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to coroczna impreza skupiająca turystów i kolekcjonerów znaczków turystycznych z całej Polski. Jednym ze stałych elementów spotkania jest znaczek okolicznościowy, na którym w tym roku umieszczono wizerunek Domu Misyjnego Dobrego Pasterza prowadzonego przez księży werbistów, w którym mieliśmy okazję spotkać się kolejny raz. 

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


No. 40116 - XII Raciborski Festiwal Średniowieczny
Okolicznościowe

Raciborski Festiwal Średniowieczny jest organizowany w tym roku już po raz dwunasty przez raciborskie Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry. Grupa ta zajmuje się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowecza i takie też drużyny co roku ściągają z całej Polski na raciborski Festiwal. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 17-19 czerwca w grodzie, który Drengowie budują tuż przy głównym wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Festiwal otworzy piątkowy koncert Roberta Jaworskiego grającego na średniowiecznej lutni i lirze korbowej, a przez kolejne dni będą w grodzie odbywać się liczne warsztaty, turnieje, pokazy walk, pokazy konne oraz spektakle i koncerty. Szczegółowy program Festiwalu oraz informacje o Stowarzyszeniu można znaleźć na internetowej stronie stowarzyszenia oraz na karcie wydarzenia w serwisie facebook.

Miejsca sprzedaży:
> Biuro Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, ul. Markowicka 17


No. 40009 - XVI Zimowy Biwak - Śnieżnik 2013
Okolicznościowe

Zimowe biwaki górskie czyli po prostu rzecz nazywając spanie na śniegu pod namiotem to forma uprawiania turystyki górskiej, która zawędrowała do nas od przyjaciół z Czech. Zimowe biwakowanie związane jest z wędrowaniem po śniegu pieszo, na nartach lub rakietach śnieżnych (te dwa sposoby są godne polecenia!) i powoli wrasta w polski krajobraz turystyczny. XVI z kolei spotkanie zimowych biwakowiczów na Hali pod Śnieżnikiem jest cykliczną imprezą organizowaną na zmianę (po 5 kolejnych lat) przez Oddział „Horal” Klubu Czeskich Turystów z Usti nad Orlicą i Klubu Turystyki Górskiej „Łazek” z Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna.

Miejsca sprzedaży:
> Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddz. PTTK Wrocław Fabryczna im. Witolda Prelicza Wrocław, ul. Kościuszki 13/5 Biuro czynne we wt. i czw. w godz. 11:00 - 15:00
> ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TAKŻE DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ


No. 40051 - XX Jubileuszowa Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska
No. 40051 - XX Jubileuszowa Wrocławska Krajowa Wystawa KolekcjonerskaOkolicznościowe

Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu zarejestrowane zostało w kwietniu 1997 roku. Stowarzyszenie propaguje wszelkie formy kolekcjonowania różnych przedmiotów i walorów. Początkowo członkami stowarzyszenia byli wyłącznie fonoteliści czyli kolekcjonerzy kart telefonicznych jednak z czasem grono członków powiększyło się o kolekcjonerów znaków pocztowych, pocztówek, numizmatów, banknotów i biletów komunikacji miejskiej. Początek istnienia stowarzyszenia wiązał się głównie z fonotelistami bo właśnie ten rodzaj hobby był wówczas najpopularniejszy w Polsce. Stowarzyszenie posiadało wówczas 700 członków w wielu kołach terenowych. Wraz z zaprzestaniem emisji kart telefonicznych postanowiono rozszerzyć możliwości aktywnego działania dla innych gatunków zbieractwa. W ten właśnie sposób stowarzyszenie otwarło się na inne rodzaje kolekcjonerstwa łącząc pasjonatów i tworząc istotną kartę w historii polskiego ruchu kolekcjonerskiego. W roku 2018 przypada jubileuszowa XX Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska, z okazji której wydano prezentowany właśnie znaczek okolicznościowy. 

Miejsca sprzedaży:
> W każdą niedzielę w godz. 7.30 -10.30 – Plac Solidarności 1/3/5 (sala 403 Aula, IV piętro),Wrocław


No. 40066 - XXI Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska
No. 40066 - XXI Wrocławska Krajowa Wystawa KolekcjonerskaOkolicznościowe

Znaczek okolicznościowy wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu, które organizuje XXI Wrocławską Krajową Wystawę Kolekcjonerską Wrocław 2019 „ Sztuka z muzyką w tle”. Jest to wystawa nie konkursowa, której celem jest promowanie ruchu kolekcjonerskiego oraz ukazanie dotychczasowego dorobku członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Tegoroczna wystawa ma upamiętnić dwa wydarzenia; 125 rocznicę odsłonięcia obrazu Panoramy Racławickiej oraz dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Wystawa odbędzie się w dniach od 16 maja do 18 maja 2019 roku we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (sala 210), mieszczącym się we Wrocławiu przy pl. Dominikańskim 6. Wystawa tradycyjnie bierze udział we Wrocławskiej Nocy Muzeów.

Miejsca sprzedaży:
> W każdą niedzielę w godz. 7.30 -10.30 – Plac Solidarności 1/3/5 (sala 403 Aula, IV piętro),Wrocław


GPS: 0.000000 0.000000

No. 40013 - XXII Finał WOŚP
Okolicznościowe

 

Znaczek Wydany z okazji XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w nakładzie 22 sztuk. W sprzedaży dostępny był tylko na aukcjach WOŚP wraz z dedykowanym certyfikatem autentyczności podpisanym przez dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jerzego Owsiaka i prezesa Znaczków Turystycznych w Polsce – Zbigniewa Romankiewicza.

UWAGA ! - Znaczek niedostępny w sprzedaży - wersja limitowana

Miejsca sprzedaży:
> ZNACZEK NIEDOSTĘPNY - EDYCJA LIMITOWANA


No. 40088 - XXII Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska
Okolicznościowe

Znaczek okolicznościowy wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu, które organizuje XXII Wrocławską Krajową Wystawę Kolekcjonerską - Wrocław 2020. Tegoroczna wystawa ma upamiętnić 75. rocznicę powrotu Ziem Zachodnich i Północnych do Macierzy oraz 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Celem wystawy jest promowanie ruchu kolekcjonerskiego oraz ukazanie dotychczasowego dorobku członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Tradycyjnie wystawa będzie brała udział w corocznej edycji wrocławskiej Nocy Muzeów. Wyjątkowo z racji zagrożenia epidemiologicznego tegoroczna edycja odbędzie się w innym terminie (prawdopodobnie w drugiej połowie września).

 

Miejsca sprzedaży:
> W każdą niedzielę w godz. 7.30 -10.30 – Plac Solidarności 1/3/5 (sala 403 Aula, IV piętro),Wrocław


No. 40103 - XXIII Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska - Festiwal Sportu
Okolicznościowe

Znaczek okolicznościowy wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu, które organizuje XXIII Wrocławską Krajową Wystawę Kolekcjonerską - Wrocław 2021 ”Festiwal Sportu”. Na wystawie pokazane zostaną bogate zbiory kolekcjonerskie nawiązujące do dwóch imprez sportowych, które odbędą się w 2021 roku, czyli Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz Letniej Olimpiady. Sport integruje, podnosi morale, pokazanie roli sportu w czasach wojen, to tylko jedne z wątków wystawy. Na tegorocznej wystawie zaprezentowane zostaną zbiory pocztówek, znaczków pocztowych, monet, kart telefonicznych, medali sportowych oraz birofilia. W zależności od sytuacji związanej z pandemią wystawa będzie miała charakter stacjonarny lub wirtualny. W przypadku pokazu stacjonarnego ekspozycja znajdzie się w sali WCRS plac Dominikański 6. Jesli natomiast  do pokazu stacjonarnego nie dojdzie, wówczas wystawę będzie można obejrzeć wirtualnie w Internecie.

Miejsca sprzedaży:
> W każdą niedzielę w godz. 7.30 -10.30 – Plac Solidarności 1/3/5 (sala 403 Aula, IV piętro),Wrocław


No. 40110 - XXIV Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska - Transport
Okolicznościowe

XXIV Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Wrocław 2022 „TRANSPORT”, planowana jest w dniach 12-15 maja 2022 roku będzie miała charakter stacjonarny lub wirtualny. Pokaz stacjonarny odbędzie się w auli Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na Placu Solidarności nr 1/3/5  lub wirtualnie w Internecie. Na wystawie pokazane zostaną zbiory kolekcjonerskie, których motywem przewodnim będzie transport. W roku 2022 obchodzimy 180. rocznicę uruchomienia na Ziemiach Polskich pierwszej linii kolejowej Wrocław-Oława oraz w decydującą fazę realizacji wejdą dwie nowe linie tramwajowe we Wrocławiu. Zaprezentowane zostaną zbiory pocztówek, znaczków pocztowych, monet, kart telefonicznych banknotów oraz materiały kolekcjonerskie związane z Ignacym Łukasiewiczem. Celem realizacji wystawy jest integracja środowiska kolekcjonerskiego, dotarcie do nowych kolekcjonerów, zachowanie i uchronienie historycznych pamiątek od zniszczenia i zapomnienia, edukacja młodzieży oraz podzielenie się wiedzą z odwiedzającymi wystawę. W dniu 14 maja 2022 wystawa będzie uczestniczyła w planowanej na ten dzień tzw. Nocy Muzeów. 

Miejsca sprzedaży:
> W każdą niedzielę w godz. 7.30 -10.30 – Plac Solidarności 1/3/5 (sala 403 Aula, IV piętro),Wrocław


No. 40121 - XXV Jubileuszowa Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska
Okolicznościowe

XXV Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Wrocław 2023 „Co nam w duszy gra” odbędzie się w dniach 18-20 maja 2023 r. Wystawa zaprezentowana zostanie  w auli Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na Placu Solidarności nr 1/3/5. Uroczyste otwarcie nastąpi w dniu 18 maja o godz. 12:00. Celem wystawy jest promowanie ruchu kolekcjonerskiego oraz ukazanie dotychczasowego dorobku członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu z okazji jubileuszu 25-lecia organizacji wystaw. Tradycyjnie wystawa będzie brała udział w corocznej edycji wrocławskiej Nocy Muzeów. Motywem przewodnim tegorocznego ZO wrocławskiej wystawy jest historyczny widok zabudowy Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu – pozostałości po dawnym Bastionie Sakwowym, który towarzyszy również wydawnictwom wystawy.

Miejsca sprzedaży:
> W każdą niedzielę w godz. 7.30 -10.30 – Plac Solidarności 1/3/5 (sala 403 Aula, IV piętro),Wrocław


<< 1 3 4 5 6 >>