Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

XI Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Nysa 5-8.10.2023

XI Spotkanie KolekcjonerówPrawie siedemnaście miesięcy minęło od jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów ZT w Krakowie, które miało miejsce w maju 2022 r. Minione od spotkania miesiące dla wielu były czasem intensywnego zwiedzania, ale też oczekiwania na kolejną sposobność do spotkania się w gronie kolekcjonerów. Możliwość ta nadeszła wraz z początkiem października, kiedy to w Nysie, w dniach 5-8.10.2023, odbyło się 11. Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych.


Więcej informacji

X Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Kraków 28.05.2022

X Spotkanie KolekcjonerówTegoroczny maj zapisał się na kartach historii nie tylko idealną pogodą, ale i spotkaniami, które skupiły kolekcjonerów znaczków turystycznych z całej Polski. Jednym z nich było Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które tym razem odbyło się w stolicy Małopolski, a więc w Krakowie.

Od 10 lat terminy spotkań ogólnopolskich były stałe i spotykaliśmy się zawsze w drugi weekend października. Niestety pandemia skutecznie utrudniła nam spotkania w dotychczasowej formule, w związku z czym, aby spotkać się bez żadnych zagrożeń, tym razem przełożyliśmy termin na ostatni weekend majowy. I choć ta data sporej grupie kolekcjonerów nie pasowała, to jednak w Krakowie zjawiła się jak zwykle duża grupa osób zbierających znaczki turystyczne.


Więcej informacji

VIII Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Stegna 12.10.2019

VII Spotkanie KolekcjonerówTen rok był ze wszech miar wyjątkowy jeśli chodzi o organizację Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, bowiem jeszcze do połowy sierpnia jedyne co wiedzieliśmy na jego temat na pewno, to to, że odbędzie się w z góry zaplanowanym terminie.

Pod presją czasu i turystów prowadziliśmy rozmowy z kolejnymi miejscami, napotykając całą masę niezliczonych przeszkód. W końcu jednak udało się znaleźć jedno miejsce, które wielu turystów przyjęło jako żart. Jednak ta lokalizacja była jak najbardziej prawdziwa i jak się później okazało bardzo trafna.


Więcej informacji

VII Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Nowy Tomyśl 13.10.2018

VII Spotkanie KolekcjonerówOgólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to doroczne święto znaczkomaniaków, swoiste zakończenie sezonu turystycznego, podsumowanie całorocznej działalności turystycznej i chwila oddechu przed kolejnym sezonem. Tak naprawdę jednak to kilka dni wspólnych rozmów, wycieczek, spotkań między przyjaciółmi i snucia turystycznych planów na przyszłość, a dla wielu z nas także moment na chwilę odpoczynku i oderwanie się od codzienności.

W dniach od 11 do 14 października, czyli tradycyjnie w drugi weekend tego miesiąca, spotkaliśmy się w Nowym Tomyślu, by wspólnie świętować kolejny rok Znaczków Turystycznych w Polsce. Podobnie jak co roku, także tym razem wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy. Wielkopolska kraina i tutejsi znaczkomaniacy bardzo prężnie działali w 2017 roku, a ilość znaczków, jakie w tym okresie udało się stworzyć, sprawiła, że okolice Nowego Tomyśla stały sie dla kolekcjonerów znaczków turystycznych bardzo atrakcyjnym terenem turystycznych wypadów.


Więcej informacji

VI Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Międzybrodzie Żywieckie 7.10.2017

VI Spotkanie KolekcjonerówW październiku 2012 roku w Bílé Vodě w Czechach miało miejsce „I Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych”. W tym czasie nikt nie przypuszczał, że spotkania te staną się corocznym rytuałem znaczkomaniaków i będą niejako zwieńczeniem kończącego się sezonu turystycznego. Wkrótce okazało się, że spotkania raz do roku nie wystarczają turystom i konieczne jest wprowadzenie spotkań regionalnych. W ten oto sposób minęło 5 lat. Nasza społeczność znacznie się rozrosła, przez te lata mocno się ze sobą zżyła i dzisiaj już chyba nikt nie wyobraża sobie października bez Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które i w tym roku już przeszło do historii.


Więcej informacji

V Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Sulejów 8.10.2016

V Spotkanie KolekcjonerówTradycyjnie już drugi weekend października to czas, w którym kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych z całej Polski spotykają się w wybranym miejscu, by obchodzić swoje święto. Coroczne Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych jest bowiem nie tylko okazją do spotkania, ale przede wszystkim świętem kolekcjonerów, na które czekają cały rok.

Minione, piąte już spotkanie, miało charakter wyjątkowy i to nie tylko z racji rocznicy, ale przede wszystkim ze względu na kilka innych czynników, które poprzedziły spotkanie.


Więcej informacji

IV Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Głuchołazy 10.10.2015

4spotkanie grupJesień nie zawsze jest smutna i szara. Od czterech lat jesień to jedna z najweselszych pór roku i to nie tylko dlatego, że przyroda wokół nas mieni się tysiącem barw, to także dlatego, że właśnie jesienią, a ściślej w drugi weekend października, odbywają się coroczne spotkania kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Wiadomo przy tym, że to spotkania niezwykle wesołe, urozmaicone pochodzeniem geograficznym jego uczestników ale także wiekiem kolekcjonerów czyli jednym słowem takie wymieszane – "kolorowe" – jesienne.


Więcej informacji

III Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Domaniewice 11.10.2014

3spotkanie grupNa to spotkanie wielu znaczkowych kolekcjonerów czekało cały rok. I w końcu nadszedł październik i długo wyczekiwany moment, w którym to rozpocznie się największe święto kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Tym razem miejscem naszego spotkania była Stacja Turystyczna Jurajska w Domaniewicach (woj. małopolskie). Pierwsi uczestnicy III Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych pojawili się w Domaniewicach już w piątek 10 października. Wieczór upłynął zatem wszystkim na dyskusjach o znaczkach i wielu innych tematach związanych ze ZT. 


Więcej informacji

II Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Góry Sowie 12.10.2013

Spotkanie oczami Huberta z Obornik

2spotkanie grupZa nami II Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku miało miejsce 12 października w schronisku Orzeł w Górach Sowich. Część uczestników spotkania przybyło na miejsce już w piątek i tego dnia, a raczej wieczoru trwały już nieoficjalne dyskusje. Jednak oficjalna część spotkania rozpoczęła się dopiero w sobotę o godzinie 10:00 a zainaugurowało ją przemówienie Zbigniewa Romankiewicza nt. sytuacji Znaczków Turystycznych w Polsce, związanych z nimi planami i dotychczasowymi osiągnięciami. Na temat idei ZT w Europie opowiedział David Holub – pomysłodawca idei ZT, który przy okazji zdradził także kilka szczegółów dotyczących rozwoju ZT w Europie. Kontynuacją tego wystąpienia była opowieść Jarda Fredo - kolejnego gościa z Czech, który przedstawił jak w jego przypadku rozwija się pasja kolekcjonowania ZT oraz w jaki sposób zrzeszają się kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych w Czechach. 


Więcej informacji

I Spotkanie Kolekcjonerów ZT - Bila Voda 13.10.2012

BilaVodaNiestety nie miałem możliwości tego zrobić wcześniej, ale chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Pierwszego Spotkania Kolekcjonerów TZ, które odbyło się w Bílé Vodě w Czechach. Dla niektórych to był rzeczywiście kawał drogi… ufam jednak, że warto było. Dziękuję także zaproszonym gościom, że znaleźli czas, dzięki Dawidzie i Jardo, Wasza obecność dodała nam wszystkim nowych sił i jeszcze bardziej rozpaliła pasję kolekcjonerską. Żywa relacja była na Facebooku, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mają tam swój profil. Pozwólcie więc, że zamieszczę relację dwóch uczestniczek spotkania i zapraszam do pisania kolejnych… 


Więcej informacji