Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!
<< 1 5 10 15 20 25 28 29 30 31 32 35 40 45 50 55 60 >>

24.05.2018

ZO KomornikiZbliża się weekend, a wraz z nim premiera kolejnego znaczka okolicznościowego, o którym dzisiaj chcielibyśmy nieco opowiedzieć.  

27 maja na stadionie sportowym w Komornikach odbędzie się festyn z okazji Dni Komornik. Zabawa rozpocznie się od godziny 15:00 i wtedy też na miejscu będzie można zakupić prezentowany dziś znaczek. 

ZO - CHWAŁA POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM - OGRÓD PAMIĘCI W KOMORNIKACH

Po festynie od 28 maja znaczek trafi już do swojego docelowego miejsca sprzedaży, które znajdziecie wyszczególnione na stronie z jego opisem. 

Kto jeszcze nie miał okazji być w Komornikach, lub bywał tam wielokrotnie, ale nie zwiedzał miejscowości, temu polecamy właśnie wizytę w Ogrodzie Pamięci. Jest to nie tylko okazja, by poznać kolejne miejsce pamięci, ale by osobiście zobaczyć obiekty przedstawione na komornickich znaczkach okolicznościowych. Będzie to też okazja do złożenia hołdu mieszkańcom Gminy Komorniki, którzy udziałem w Powstaniu Wielkopolskim przyczynili się do powstania Niepodległej Polski.24.05.2018

RELACJA Z OTWARCIA PUNKTU INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W ZŁOTYM STOKU

Spotkanie w SzczecinieTak jak pisaliśmy rano, mamy wiele materiałów do opublikowania i dzisiaj częścią z nich się z Wami podzielimy.

Wiecie już co na początku maja działo się w Komornikach, a teraz nadszedł czas, by  zapoznać Was z wydarzeniami jakie kilka dni temu miały miejsce w Złotym Stoku.

Oczywiście nie zabrakło tam znaczków turystycznych, a szczególnie jednego, który swoją urodą i wielkością powala na kolana :-) 

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji opisującej uroczystość otwarcia Informacji Turystycznej w Złotym Stoku.

Relacja - Otwarcie Punktu IT w Złotym Stoku >>24.05.2018

KRÓTKA RELACJA Z EKO MAJÓWKI W KOMORNIKACH

Spotkanie w SzczecinieOstatnio sporo się dzieje jeśli chodzi o znaczki turystyczne w Polsce. I choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, to jednak pracy mamy z tym sporo. Z tego też powodu spiętrzyły się stosy zaległych relacji, a jedną z nich jest krótkie podsumowanie pierwszomajowej "Eko Majówki" w Komornikach, podczas której promowano, wydany kilka dni wcześniej znaczek turystyczny z wizerunkiem kościoła w Wirach..

Zapraszamy zatem do zapoznania się ze wspomnianą wcześniej relacją. Pokazuje ona jak lokalnie można promować ideę znaczków turystycznych i przy okazji  promować atrakcyjne miejsca. A jeśli chodzi o Komorniki, to już wkrótce  kolejna impreza promocyjna, na którą zaprosimy Was jeszcze dzisiaj. 

Relacja - Eko Majówka i ZT w Komornikach >>23.05.2018

ElblągDzisiejsza premiera na pewno ucieszy wszystkich fanów turystyki w północnych częściach kraju. Mamy jednak nadzieję, że radość z powstania kolejnych znaczków będzie towarzyszyła wszystkim kolekcjonerom, także tym, którzy zamieszkują południowe krańce Polski. 

Niech więc prezentowane dzisiaj znaczki będą dla wszystkich pretekstem do obywania kolejnych krajoznawczych wycieczek do miejsc wyznaczonych przez znaczkki turystyczne. Tym razem do znaczkowego szlaku dołączyły następujące obiekty:

ELBLĄG - STARE MIASTO  No. 683

KANAŁ ELBLĄSKI - POMNIK HISTORII  No. 684

Prezentowane krążki w sprzedaży pojawią się od  24 maja, ale pamiętajcie, że zwykle w pierwszych dniach sprzedaży warto skontaktować się z miejscem sprzedaży i upewnić co do dostępności znaczków. Prosimy też, by w tym szczególnym przypadku zwrócić uwagę na miejsca sprzedaży, ponieważ po raz pierwszy w historii jeden z prezentowanych obiektów znajduje się w znacznej odległości od Elbląga, a miejsca sprzedaży w centrum miasta. Mimo wszystko gorąco wszystkich zachęcamy do odwiedzin zabytkowych miejsc i pochwalenia się tym faktem na łamach naszego profilu facebook.22.05.2018

627Dziś chcemy Wam pokazać znaczek z miejsca, o którym wiele razy nam wspominaliście w kontekście powstania nowych znaczków. Mowa oczywiście o Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

Tym razem to charakterystyczna wieża widokowa i przyległy do niej ogród wraz z labiryntem są elementami przedstawionymi na znaczku. Mamy nadzieję, że znaczek kolejny raz zaprowadzi Was do magicznej krainy ogrodów.  

Znaczek, który właśnie prezentujemy w sprzedaży pojawi się w ostatnich dniach maja, ale gdyby pojawił się wcześniej, to na pewno Was o tym poinformujemy.  Tymczasem już teraz możecie planować swoje majowe i czerwcowe wycieczki, biorąc pod uwagę nowy punkt na znaczkowej mapie Polski. Zapraszamy do Dobrzycy.

OGRODY HORTULUS SPECTABILIS W DOBRZYCY  No. 735

Ogrody Hortulus Spectabilis udostępniono do zwiedzania w czerwcu 2014 roku. Ogród wchodzi w skład zespołu ogrodów o różnej tematyce i stylistyce mających pełnić rolę oryginalnego miejsca rekreacji i wypoczynku. Centralną część ogrodu stanowi największy na świecie labirynt grabowy. Zajmuje on powierzchnię jednego hektara, a ściany żywopłotu wznoszą się na wysokość 2 metrów. W sercu labiryntu znajduje się oryginalna wieża widokowa, której konstrukcja nawiązuje do podwójnej nici DNA. Wieża ma 20 metrów wysokości, a z jej tarasu widokowego rozpościerają się malownicze widoki na otaczające ją ogrody, ale także na sąsiednie miejscowości, a przy dobrej pogodzie także Morze Bałtyckie. Wokół labiryntu i wieży znajdują się inne tematyczne ogrody jak: magii, energii, czasu i przestrzeni. Znajdziemy w nich m.in. kamienny krąg, a także ogród zegarów, ogród „4 Pory Roku” oraz mieniące się kolorami angielskie rabaty bylinowe i rosarium. Ogrody Hortulus Spectabilis to nie tylko rośliny i ich kompozycje, ale także wkomponowane w całość elementy architektury i sztuki ogrodowej. Dzięki nim ogrody są doskonałym miejscem zabawy, rekreacji i wypoczynku dla osób w każdym wieku.15.05.2018

627Po ostatnich premierach znaczków okolicznościowych konieczne stało się zrównoważenie sytuacji, poprzez wydanie znaczka turystycznego. I właśnie dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować najnowszy znaczek z województwa podkarpackiego, który już wkrótce pojawi się w sprzedaży w Muzeum Regionalnym w Dębicy.

Tutaj jednak musimy zatrzymać się na dłużej, by zaznaczyć pewien bardzo ważny szczegół. Otóż prezentowany znaczek swoją inaugurację w Dębicy będzie miał 18 maja, podczas Nocy Muzeów. W sprzedaży będzie dostępny od godziny 16:30, a w późniejszych dniach już zgodnie z godzinami pracy placówki. Weźcie to koniecznie pod uwagę wybierając się do Dębicy. 

Mamy nadzieję, że dla wielu z Was zarówno znaczek, jak i zapowiadana Noc Muzeów będą pretekstem do odwiedzin Muzeum Regionalnego w Dębicy, o którym tradycyjnie możecie przeczytać w załączonym opisie. Szczegółowe dane odnośnie godzin pracy muzeum znajdziecie na jego stronie internetowej i profilu w serwisie facebook. Zapraszamy. 

MUZEUM REGIONALNE W DĘBICY  No. 627

Początki Muzeum Regionalnego w Dębicy sięgają lat 60 XX wieku, kiedy to Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Dębicy wystąpiło do ówczesnych władz z inicjatywą utworzenia muzeum. Postulat ten doczekał się jednak realizacji dopiero w 2003 roku. Pierwszym dyrektorem placówki został Janusz Ożóg i jemu też powierzono organizację muzeum, którego siedzibą został dziewiętnastowieczny budynek po byłych koszarach kawalerii. Pierwsze prezentowane w nowym muzeum zbiory pochodziły głównie z Izby Regionalnej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej, ale także z zakładowych Sal Tradycji niektórych dębickich firm oraz od osób prywatnych. W 2007 roku w związku z akcją rewitalizacji terenów byłej jednostki wojskowej muzeum wzbogaciło się o dwa budynki, z których jeden został przeznaczony na stałą wystawę dotyczącą historii dębickiego garnizonu wojskowego, drugi zaś na archiwum i bibliotekę muzealną. Muzeum Regionalne w Dębicy posiada pięć działów: archeologiczny, etnograficzny, historyczny, sztuki i wojskowy, a także sześć wystaw stałych ukazujących historię miasta i okolic od czasów najdawniejszych do 1944 roku. Placówka prowadzi ponadto lekcje muzealne oraz warsztaty dotyczące historii kultury i sztuki.11.05.2018

II Skarżyski Maraton Pieszy To ostatnia w tym tygodniu znaczkowa premiera. Musimy przyznać, że był to prawdziwy wysyp znaczków okolicznościowych, ale też maj to jeden z najbardziej aktywnych miesięcy, więc nie ma się czemu dziwić.  

A jeśli już o aktywności mówimy, to tego właśnie dotyczy dzisiaj prezentowany znaczek.

ZO - II SKARŻYSKI MARATON PIESZY "NAD KAMIENNĄ"

Przypomnimy tylko, że pierwszy maraton odbył się w ubiegłym roku i o ile pamiętamy wzięli w nim udział także znaczkomaniacy. Uczestnicy pozytywnie przyjęli tę imprezę i w związku z tym doczekała się ona kontynuacji także w tym roku. 

Pieszy maraton na dystansie 50 km to nie mały wyczyn, ale jak mawiają niektórzy turyści, tylko wtedy człowiek czuje, że wypoczywa, a przy okazji może poznawać piękne zakątki naszego kraju.

Wracając natomiast do znaczka, to będzie on dostępny podczas maratonu i bezpośrednio po nim. Szczegóły na ten temat zawsze znajdziecie na podstronie poświęconej danemu znaczkowi. 

A tymczasem zapraszamy do Skarżyska - Kamiennej, a także do aktywnego spędzenia nadchodzącego weekendu.10.05.2018

Urodziny wieży na Wielkiej SowieDzisiaj krótka i szybka premiera kolejnego znaczka okolicznościowego. 

Od 2013 roku urodzinom wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy towarzyszy specjalny znaczek okolicznościowy. Jest to więc już jego szósta edycja, która jak zwykle odbierana jest przez kolekcjonerów w sposób szczególny. Zabawna  i jak zwykle atrakcyjna grafika przyciąga do niego wzrok, a wszystko to stanowi, że znaczek jest świetną pamiątką i częścią pewnej serii.

ZO - 112 URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

Wieża obchodzi swe urodziny 24 maja, ale impreza dla turystów odbędzie się tradycyjnie w weekend czyli 26 maja. Tego też dnia od godziny 19:00 na polanie pod wieżą zapłonie ognisko, przy którym każdy turysta będzie mógł upiec kiełbaskę, posiedzieć w gronie turystów, a także w blasku gwiazd rozkoszować się widokiem wieży nocną porą.

Zachęcamy zatem do udziału w urodzinach. Może jak w roku ubiegłym pod wieżą spotka się grono znaczkomaniaków :-) Jeśli tak będzie nie zapomnijcie nas o tym poinformować, choćby poprzez przesłanie pamiątkowych fotografii z wiekową jubilatką. 8.05.2018

WKWKPo majowym weekendzie podczas którego informowaliśmy głównie o poczynaniach kolekcjonerów, czas na garść znaczkowych nowości. 

I tutaj pojawia się temat także kolekcjonerski,  ściśle związany z XX Wrocławską Krajową Wystawą Kolekcjonerską, która rozpocznie się 17 maja i potrwa 3 dni. To właśnie z okazji jubileuszowej wystawy został wydany niniejszy znaczek okolicznościowy.

ZO - XX JUBILEUSZOWA WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w dniu 17 maja o godzinie 12:00 we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (sala 210), pl. Dominikański 6. W kolejnych dniach wystawa czynna będzie w następujących godzinach: 18.05 (piątek): 9:00 – 18:00, 19.05 (sobota): 9:00 – 23:00.

Tegoroczna wystawa prezentować będzie eksponaty nawiązujące do 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II i 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Nie zabraknie tam także innych ciekawych zbiorów, do których oglądania już dzisiaj wszystkich zachęcamy. Warto także przypomnieć, że tradycyjnie już wystawa bierze udział we Wrocławskiej Nocy Muzeów (w sobotę 19.05). 

Zachęcamy zatem do udziału w wystawie, tym bardziej, że prezentuje ona bliskie nam kolekcjonerom tematy i skupia ludzi o podobnych zainteresowaniach. 

UWAGA ! Po wystawie znaczek możliwy do zdobycia  w każdą niedzielę w godz. 8.30 -11.00 – pl. Dominikański 6, (sala 210 - II piętro)26.04.2018

OjcówJak zapewne wszyscy zauważyli, mijający tydzień obfitował w znaczkowe atrakcje. Udało się wprowadzić kilka nowych znaczków, a i kilka innych prac wykonaliśmy, by nasza zabawa była jeszcze ciekawsza.

Dzisiaj ostatnia w tym tygodniu premiera, ale za to potrójna, bo nie ma się co oszukiwać, że ładnie pomagaliście nam promować ostatnie znaczki. Dzięki temu docieramy do kolejnych miejsc, a jak wiecie to przynosi kolejne rezultaty w postaci ZT.

Prezentujemy dzisiaj trzy znaczki turystyczne z okolic Ojcowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wyczerpuje to tematu atrakcji turystycznych Ojcowskiego Parku Narodowego, ale kto wie, może te znaczki będą zaczątkiem kolejnych.

Na znaczkach przedstawiono najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne obiekty, którymi są kolejno:

RUINY ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO W OJCOWIE  No. 624

JASKINIA ŁOKIETKA W OJCOWIE  No. 625

MACZUGA HERKULESA W PIESKOWEJ SKALE  No. 626

Powyższe znaczki już pojawiły się w sprzedaży, a my już teraz zachęcamy do wizyty w tym urokliwym miejscu. Nie zapomnijcie nadsyłać swoich relacji z wycieczek i mamy nadzieję, że uzupełnicie galerię fotek dla wszystkich prezentowanych dziś znaczkowych obiektów..25.04.2018

278Przyczynkiem do powstania prezentowanego dzisiaj znaczka był powstały rok temu znaczek z mostem kolejowym w Wirach. To właśnie wtedy padła propozycja, by swojego krążka doczekał się tutejszy kościół. W międzyczasie znaczek z mostem kolejowym uzyskał tytuł "Najładniejszego znaczka turystycznego 2017 roku" i to tylko pomogło w podjęciu ostatecznej decyzji co do wdrożenia nowego znaczka z wizerunkiem kościoła w Wirach.

Prezentowany dzisiaj znaczek swoją premierę będzie miał w dniu 1 maja na stadionie sportowym w Komornikach podczas Eko Majówki. Tam też będzie można zakupić ów znaczek, a dodatkowo spotkać się z kolekcjonerami zrzeszonymi w komornickim Klubie Kolekcjonerów ZT. Od 2 maja znaczek trafi do docelowych punktów sprzedaży.

Zachęcamy zatem, by nie tylko Eko Majówkę, ale i znajdujący się na znaczku kościół odwiedzić osobiście, bo tylko wtedy będziecie mogli zobaczyć wszystko na własne oczy. Pamiętajcie, że w znaczkowej idei nie chodzi o to, by mieć jak najwięcej znaczków, ale żeby odwiedzać miejsca, do których te znaczki prowadzą. Zapraszamy do Wir. 

KOŚCIÓŁ ŚW. FLORIANA W WIRACH  No. 278

Kościół pod wezwaniem św. Floriana w Wirach został założony prawdopodobnie już w XIII wieku, po sprowadzeniu do Polski relikwii św. Floriana.  Pierwsza wzmianka o drewnianym kościele pochodzi z roku 1510.  W początkach XVII wieku kościół groził upadkiem. Po roku 1663 przeprowadzono naprawę kościoła, a duszpasterstwo powierzono ojcom karmelitom z Poznania. W 1737 r. kościół wirowski runął ze starości. W miejsce zawalonego kościoła w 1748 roku wzniesiono nową, także drewnianą świątynię. Do parafii już wtedy należały Wiry, Łęczyca, Luboń, Żabikowo i Puszczykowo.  Pod koniec XIX wieku na miejscu drewnianego kościoła wybudowano  nowy,  murowany, który przetrwał do obecnych czasów. Pieniądze na budowę pochodziły od Witolda i Jadwigi z Dzieduszyckich Czartoryskich oraz od miejscowych parafian. Budowę kościoła rozpoczęto i ukończono w roku 1900 i w tym samym roku nastąpiła jego konsekracja. Kościół zbudowano w stylu neoromańskim. Jest to świątynia trzynawowa z transeptem na którego ścianach znajdują się dwie ozdobne rozety. We wnętrzu na uwagę zasługują ambona i ołtarz oraz dwa obrazy: Matka Boska Apokaliptyczna oraz św. Agnieszka, których pochodzenie datuje się na XVII wiek. W latach 90. XX wieku w kościele rozpoczyna się remont, następuje całkowita wymiana dachu i wieży, a także wymiana elewacji.  Zostają poddane konserwacji ławki kościelne, a remont obejmuje także plebanię z 1870 roku, która jest najstarszym budynkiem w Wirach. Do roku 2000 w prezbiterium posadowiono nowy ołtarz „soborowy”. Poddano renowacji zabytkowe obrazy i wnętrze kościoła, w tym organy, a następnie ołtarz główny i boczny poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej.24.04.2018

Kuślin - TrzciankaZbliża się weekend majowy, a wraz z nim inauguracja najnowszych znaczków w Gminie Kuślin.

Dzisiaj prezentujemy dwa znaczki, które swoją premierę będą miały podczas piętnastej – jubileuszowej odsłony Targów Ogrodniczo  - Działkowych, które od lat organizują wspólnie Powiat Nowotomyski wraz z Gminą Kuślin i Zespołem Szkół Rolniczych w Trzciance

Chcemy przy tym zaznaczyć, że pierwszy ze znaczków to znaczek okolicznościowy - upamiętniający udział mieszkańców Gminy Kuślin w Powstaniu Wielkopolskim.

ZO - 100 - LECIE UDZIAŁU MIESZKAŃCÓW GMINY KUŚLIN W POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Drugi z krążków to oczywiście znaczek turystyczny - numeryczny, który przedstawia:

ZESPÓŁ PAŁACOWO - PARKOWY W TRZCIANCE  No. 277

Znaczki te trafią do sprzedaży w dniu 29 kwietnia, i będą dostępne na targach , do udziału w których oczywiście zachęcamy. W kolejnych dniach będą już dostępne w swoich macierzystych punktach sprzedaży. Przy okazji zapraszamy do zwiedzania okolic, które posiadają wiele ciekawych obiektów turystycznych. Mamy nadzieję, że podzielicie się wrażeniami zachęcając tym samym innych turystów do wizyty w Kuślinie i Trzciance.23.04.2018

688Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w weekend na naszym facebookowym profilu, mamy dla Was kolejną znaczkową premierę. Zbliża się majówka, więc warto jakoś ten czas zaplanować, a w tym na pewno pomogą znaczki turystyczne.

Jeśli więc jeszcze nie macie konkretnych planów, to warto pomyśleć o Rewalu i tutejszych atrakcjach. Już za kilka dni rusza kolejny sezon Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, która właśnie doczekała się swojego znaczka turystycznego.

Znaczek dostępny będzie dla turystów od 28 kwietnia, podczas inauguracji tegorocznego sezonu przewozowego. Krążek kupicie w kilku miejscach, które znajdziecie na stronie znaczka, ale pamiętajcie, że część z tych punktów sprzedaży działa tylko sezonowo, dlatego nie ma co zwlekać z wizytą w Rewalu i trzeba odwiedzić tutejsze atrakcje oraz przejechać się kolejką kiedy jeszcze będzie ciepło. 

A zanim znaczek na dobre pojawi się w sprzedaży polecamy lekturę poniższego opisu, w którym pokrótce przedstawiono historię tutejszej kolei. Klikając w link przejdziecie do strony znaczka, gdzie oprócz opisu znajdziecie także wykaz miejsc sprzedaży i linki do stron związanych z kolejką Zapraszamy.

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA GMINY REWAL  No. 688

Historia Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej rozpoczęła się 1 lipca 1896 r., kiedy kolejka  po raz pierwszy wyruszyła w trasę z Gryfic do Niechorza. Początkowo wąskotorówka poruszała się po torach o rozstawie 750 mm, dopiero w 1912 r. poszerzono rozstaw szyn do 1000 mm. Jeszcze w latach 90-tych XX w. trasa wąskotorówki  liczyła 61 km długości. Dziś ciuchcia kursuje na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą, na trasie o długości 39,5 km., której pokonanie zabiera prawie 2 godziny. W sezonie przewozowym, który trwa od początku maja do końca września, kolej wyjeżdża codziennie z zajezdni w Gryficach, a po dotarciu do Trzęsacza kursuje wahadłowo na trasie pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Na malowniczym szlaku nadmorskiej kolejki znajduje się wiele znanych zabytków architektury, takich jak latarnia morska w Niechorzu, czy ruiny kościoła na klifie w Trzęsaczu.20.04.2018

WigryMinął właśnie miesiąc od ostatniej znaczkowej premiery w związku z czym najwyższa pora poinformować wszystkich o nowych znaczkach turystycznych, które lada dzień pojawią się w sprzedaży.

Tym razem na znaczkowej mapie Polski zaistniała Iława, która to wdrożyła od razu dwa znaczki turystyczne z wizerunkami odpowiednio przedstawiającymi:

RATUSZ MIEJSKI W IŁAWIE  No. 475

KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W IŁAWIE  No. 476

Zachęcamy zatem do zwiedzania Iławy i tutejszych atrakcji. Wizytę w tym mieście proponujemy zacząć od Informacji Turystycznej, w której oprócz znaczków czeka na Was odpowiednio przygotowany personel, który na pewno doradzi gdzie i co jeszcze w Iławie warto zobaczyć. 

Prezentowane powyżej znaczki w sprzedaży powinny pojawić się 24 kwietnia, ale gdybyście miasto to zamierzali odwiedzić właśnie tego dnia, lepiej upewnić się czy rzeczywiście znaczki już są na miejscu. Zapraszamy do Iławy !17.04.2018

Tym razem news będzie krótki, bo to w zasadzie komunikat dla tych wszystkich, którzy z różnych względów spóźnili się ze zgłoszeniami podczas wiosennych zapisów na nasze pieczątki.

Dostaliśmy kilka zapytań w tej sprawie i po usilnych namowach postanowiliśmy raz jeszcze dać Wam szansę zamówienia pieczątek. Przy okazji właśnie o pieczątki wzbogaciliśmy nasz sklepik, ale tu uwaga - jest to tylko oferta sezonowa, a termin poszczególnych realizacji będziemy podawali właśnie w sklepiku i na dedykowanej pieczątkom stronie.

Jeśli zatem ktoś jeszcze nie ma naszych pieczątek, to właśnie teraz jest okazja, by jeszcze przed wakacjami stać się ich posiadaczem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja, tak by na początku czerwca i przed wakacjami każdy zainteresowany mógł już pieczątki posiadać u siebie.

Szczegóły nt. pieczątek znajdziecie w naszym sklepiku >>. Tam też możecie trafić na inne ciekawe gadżety znaczkomaniaków jak naszywki, breloki czy dzienniki kolekcjonera. Zapraszamy !BRELOK ZNACZKOMANIAKA

BRELOK ZNACZKOMANIAKA

W zamierzchłej przeszłości, zdaje się w 2012 roku, stworzyliśmy taki oto brelok, który pojawił się na chwilę i tak szybko jak się pojawił, tak równie szybko zniknął. 

Później na dobrą sprawę nie było okazji, by wznowić jego produkcję i dopiero miniona zima pomogła nam wskrzesić ten projekt.

Brelok jaki jest każdy widzi. My dodamy, że jest on niewielki i poręczny. Jego długość to 90 mm, a średnica elementu z grafiką wynosi równe 30 mm.

Posiada dwie strony przy czym na obu, z racji że jest to brelok kolekcjonerów ZT, widnieje logo znaczków. Składa się on z niklowanego szkieletu i wklejonych weń odpowiednio oprawionych wydruków. 

Jak pokazało życie breloki, które zrobiliśmy w 2012 roku wielu z Was posiada do dnia dzisiejszego, mimo że posiadały podatną na rozciąganie sprężynkę. Jesteśmy przekonani, że obecny wzór, pozbawiony tej sprężynki będzie służył równie długo


Więcej informacji

6.04.2018

RELACJA Z WRĘCZENIA CERTYFIKATU "ZNACZEK ROKU" W KOMORNIKACH

Spotkanie w SzczecinieNa zakończenie dnia i tygodnia przygotowaliśmy relację ze spotkania, które kilka tygodni temu miało miejsce w Komornikach, a które ściśle związane było z "Najładniejszym Znaczkiem Turystycznym 2017 roku", który właśnie z Gminy Komorniki pochodzi.

Dziś zatem zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją ze spotkania podczas którego wręczyliśmy certyfikat przedstawicielom Gminy Komorniki. Mamy też doniesienia medialne w tej sprawie, ale o nich napiszemy innym razem. 

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianą relacją, a zaraz po tym zarządzamy dla wszystkich weekend. Do zobaczenia na szlakach

Relacja - Wręczenie certyfikatu "Znaczek Roku" przedstawicielom Gminy Komorniki >>26.03.2018

NOWA WERSJA ZNACZKA

Pozorna cisza na naszej stronie nie oznacza, że nic u nas się nie dzieje. Oj dzieje się, ale są to wydarzenia raczej mało spektakularne, a przynajmniej nie w tej chwili.

Przed sezonem ogarniamy kilka ważnych spraw, a dzisiaj w związku z tym mamy dla Was info o nowym wizerunku znaczka z Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Oczywiście wizerunek znaczka to jedno i tutaj tak naprawdę zmianie uległo jedynie logo parku. My zaś do znaczka dodaliśmy coś jeszcze, co sprawi, że zarówno sam znaczek jak i późniejsze z nim obcowanie będzie dla Was bardziej atrakcyjne i miejmy nadzieję pouczające. Rzecz jasna mamy tu na myśli QR kod prowadzący do odpowiedniego nagrania. 

Zanim jednak powstanie tekst i samo nagranie warto odwiedzić Wielkoplski Park Narodowy, szczególnie teraz kiedy wiosna w natarciu i przyroda budzi się do życia. Wkrótce tamtejsze lasy zazielenią się i będzie naprawdę pięknie. Przybywajcie zatem do parku, zwiedzajcie wystawę przyrodniczą w Jeziorach i nie zapomnijcie pochwalić się znaczkiem.16.03.2018

Spotkanie na Węgrzech

Wczoraj w południe, od organizatorów węgierskiego spotkania kolekcjonerów ZT, otrzymaliśmy komunikat o tymże spotkaniu i prośbę o zamieszczenie na naszej stronie i profilu FB.

Jak zwykle po zebraniu wszystkich materiałów publikujemy je, załączając wstępny plan spotkania oraz deklarację uczestnictwa.

Tu jednak zdecydowaliśmy się ułatwić sprawę zainteresowanym osobom i zamiast konieczności kopiowania odpowiedniego pola z pliku PDF przygotowaliśmy gotowy plik arkusza kalkulacyjnego, który po wpisaniu w odpowiednie miejsce ilości osób, można wysłać do organizatorów spotkania na adres info@turistaerem.hu 

Program spotkania z wszystkimi danymi oraz deklarację znajdziecie klikając w poniższe ikony.

Deklaracja uczestnictwa Program Spotkania
pdf pdf

UWAGA!!! Organizatorami spotkania są węgierscy kolekcjonerzy ZT. W razie pytań prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z organizatorami.14.03.2018

248Niekiedy zanim dojdzie do premiery znaczka trzeba ustalić kilka ważnych szczegółów, a nie zawsze wszystko jest jasne i gotowe od razu. Tak też było w przypadku dzisiaj prezentowanego znaczka, który troszkę przeczekał zanim trafił na biurko admina.

Na szczęście prędzej czy później każdy znaczek musi mieć swoją premierę i dzisiaj właśnie chcielibyśmy Wam pokazać znaczek przedstawiający gubińską farę. Jest to zabytek szczególny, bo będący od dawna trwałą ruiną, ale doskonale kojarzony z miastem i wpisujący się w jego krajobraz. Jego potencjał turystyczny z roku na rok rośnie i obecnie z miejscem tym wiązane są daleko idące plany, także turystyczne.

Prezentowany dziś znaczek do sprzedaży trafi dopiero 31 marca, ale już dziś Wam o nim wspominamy, byście odpowiednio wcześnie mogli zaplanować ewentualne wyjazdy. Pamiętajcie jednak, że termin który podajemy nie jest żadną wyrocznią i w zależności od różnych warunków może ulec pewnym przesunięciom. Warto więc zawsze przed wizytą skontaktować się z miejscem sprzedaży i upewnić, że znaczek w danym dniu będzie dostępny.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką prezentowanego obiektu i zapraszamy do Gubina.

KOŚCIÓŁ FARNY W GUBINIE  No. 248

Kościół farny w Gubinie to jeden z charakterystycznych obiektów w mieście. Początki kościoła sięgają 1324 roku, kiedy to po raz pierwszy wzmianki o świątyni pojawiają się w źródłach pisanych. Wiadomo, że pierwotny kościół wybudowano jako trzynawową bazylikę w stylu romańskim. Niestety na skutek trzęsienia ziemi jakie w XIV wieku nawiedziło te okolice, świątynia uległa znacznemu zniszczeniu i ostatecznie została rozebrana. Odbudowa kościoła w tym miejscu trwała bardzo długo i ostatecznie budowla została ukończona w 1844 roku. W czasie II wojny światowej kościół ponownie uległ uszkodzeniu, ale mimo licznych prób i wysiłków przez wiele lat nie udało się go odbudować. Od lat 70. XX wieku budowla znajduje się w stanie trwałej ruiny. I choć obecnie mówi się o szansie na zabezpieczenie obiektu to z pewnością jeszcze wiele lat minie, zanim dawny kościół farny zyska dawny wygląd lub nowe przeznaczenie. Niewątpliwie jednak ruiny kościoła są swego rodzaju magnesem, który przyciąga turystów i góruje nad miastem swą potęgą i tajemniczością.13.03.2018

NOWA WERSJA ZNACZKA

Aby troszkę urozmaicić Wam czekanie na kolejne znaczkowe premiery, tudzież inne ciekawostki,  dziś mamy newsa dotyczącego nowej grafiki na znaczku turystycznym Schroniska PTTK na Błatniej.

Informujemy przy tym, że prezentowany obok znaczek właśnie został wysłany i już za kilka dni dostępny będzie w sprzedaży w schronisku. 

Jeśli zatem jeszcze nie macie tego krążka w kolekcji, albo macie, a chcielibyście mieć także najnowszą wersję to zachęcamy do wizyty w schronisku. Wiosna tuż, tuż, a więc niech prezentowany dzisiaj znaczek będzie kolejnym pretekstem do znaczkowych wypraw w promieniach wiosennego słońca. 

A jak już uda Wam się zdobyć ten znaczek, to koniecznie się tym pochwalcie. Na pewno też zobaczycie inny element towarzyszący właśnie temu znaczkowi. Co to będzie ? Zobaczycie sami, w odpowiednim czasie.7.03.2018

WigryInformację o widocznych poniżej znaczkach mieliśmy zamiar przekazać Wam już w poniedziałek, ale nie mając pewnych wszystkich danych postanowiliśmy się jeszcze chwilę wstrzymać. 

Dziś jednak z całą pewnością możemy poinformować, że już w przyszłym tygodniu, 12 marca w Wigrach pojawi się kolejny znaczek turystyczny, a od 1 maja także znaczek okolicznościowy. A tymczasem raz jeszcze zapraszamy na Suwalszczyznę, niech najnowsze znaczki będą kolejnym pretekstem do wizyty w tej części kraju.

ZO - JUBILEUSZ 350-LECIA PRZYBYCIA KAMEDUŁÓW NA WIGRY

POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH  No. 477

Pokamedulski Klasztor w Wigrach z XVII wieku jest jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego Polski i Europy. Wpisany jest do rejestru zabytków, gdyż posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną oraz naukową. Klasztor jest nie tylko obiektem sakralnym, ale stanowi również centrum turystyki. Sprzyja temu, miedzy innymi, jego położenie – na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Kompleks klasztorny, w tym eremy wigierskie, są bardzo licznie odwiedzane przez turystów i pielgrzymów w związku z przebiegającymi przez Wigry szklakami: św. Jakuba, który od 1993 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz dwoma szlakami papieskimi (Szlak Papieski Tajemnice Światła Ełk-Wigry oraz Kajakowy Szlak Papieski Tajemnice Zawierzenia Wigry-Studzieniczna). W podziemiach klasztornego kościoła znajdują się katakumby kamedulskie. Widoczne są w nich nisze ze szczątkami zmarłych ojców kamedułów oraz grobowiec biskupa wigierskiego Michała Karpowicza. Na jednej ze ścian krypty znajduje się XVIII wieczne malowidło zwane „Tańcem śmierci”. W klasztorze można także natrafić na liczne wystawy, a turyści spragnieni wypoczynku mogą go zaznać w tutejszych ogrodach.5.03.2018

NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2017 ROKU - WYNIKI GŁOSOWANIA

Dokładnie 4 marca o północy zakończyła się druga tura głosowania na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś poznamy wyniki tego plebiscytu. 

Zanim jednak przejdziemy do części szczegółowej kilka informacji tytułem wstępu.

Przypomnimy tylko, że na "znaczek roku" głosowaliśmy w dwóch turach od 1 lutego. W pierwszej turze z grona 132 ZT wyłoniliśmy 10, na które oddano najwięcej głosów. Znaczki, które w ten sposób zakwalifikowały się do głosowania w drugiej turze zostały poddane ocenie kolekcjonerów znajdujących się na "Liście zdobywców ZK" i w wyniku tego głosowania trwającego od 18 lutego do 4 marca udało się wyłonić "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". 


Więcej informacji

3.03.2018

RELACJA ZE SPOTKANIA REGIONALNEGO W SZCZECINIE

Spotkanie w SzczecinieDokładnie dwa tygodnie temu mieliśmy okazję gościć w Szczecinie w ramach Regionalnego Spotkania kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku zorganizowali kolekcjonerzy i turyści z zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Kto miał przyjemność brać udział w spotkaniu wie, że plan był napięty, a atmosfera wyśmienita. Kto tego dnia z nami nie był niech żałuje :-) Na szczęście uczestnicy spotkania postarali się wszystko udokumentować, a dzięki jednej z organizatorek udało się też wszystko opisać, tak by wszyscy uczestnicy raz jeszcze przypomnieli sobie wszystkie wydarzenia, a nieobecni mogli choć na chwilę przenieść się do Szczecina i poznać to ciekawe miasto.

Bogatsi o kolejne doświadczenia dziękujemy za kolejną okazję do spotkania na znaczkowym szlaku i bardzo się cieszymy, żeponownie wśród kolekcjonerów było tak wiele "nowych osób". Mamy nadzieję, że w tym krótkim czasie zdążyliście nas troszkę poznać i także spotkanie stało się zaczątkiem nowych, ciekawych znajomości. Usiądźcie zatem wygodnie i oddajcie się lekturze...

Relacja - Spotkanie Regionalne w Szczecinie >><< 1 5 10 15 20 25 28 29 30 31 32 35 40 45 50 55 60 >>