Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!
<< 1 5 10 13 14 15 16 17 20 25 30 35 40 45 50 55 >>

6.08.2020

Powoli zbliżamy się do tysięcznego znaczka, ale zanim do tego dojdzie chcieliśmy wypełnić jeszcze jedną lukę powstałą po usunięciu znaczka 589. Chcieliśmy, aby na nowym znaczku znalazł się obiekt możliwie bliski dawnemu miejscu, ale nie zawsze są możliwości, by tak właśnie się stało. Niemniej jednak pozostajemy w Tychach i za pośrednictwem najnowszego znaczka turystycznego pragniemy Wam pokazać kolejne ciekawe miejsce.

Może nie jest to muzeum, ani wieża widokowa, ale jesteśmy pewni, że jezioro to równie interesujące miejsce. Zresztą przeczytajcie poniższy opis, a na pewno się o tym przekonacie. Gdy będziecie mieli więcej czasu, wybierzcie się na wycieczkę wokół tego akwenu - na pewno zobaczycie kilka innych ciekawych miejsc.

Prezentowany znaczek jeszcze przez jakiś czas dostępny będzie w sprzedaży korespondencyjnej, ale nie stoi to w sprzeczności z tym, by już teraz wybrać się tam na krótki odpoczynek. Zapraszamy.

TYCHY - JEZIORO PAPROCAŃSKIE  No. 589

Jezioro Paprocańskie to sztuczny zbiornik położony w południowo-zachodniej części Tychów. Powstał dla potrzeb Huty Paprockiej w 1796 roku. Zamknięcie huty w 1878 roku, budowa Nowych Tychów, a szczególnie usytuowanie nad zbiornikiem ośrodka wypoczynkowego, spowodowały zmianę jego przeznaczenia. Dziś Jezioro Paprocańskie, dzięki licznym zabiegom rekultywacyjnym, pełni funkcje rekreacyjne oraz retencyjne stanowiąc osłonę przeciwpowodziową dla południowo-wschodnich dzielnic miasta. Powierzchnia jeziora wynosi 132 ha, średnia głębokość waha się w granicach od 150 do 190 cm. Długość Jeziora Paprocańskiego to ok. 2 km, natomiast szerokość w najszerszym miejscu wynosi ok. 0,5 km. Obecnie jezioro jest rajem dla wędkarzy. Brzegi jeziora otoczone są przez lasy dawnej Puszczy Pszczyńskiej oraz tereny bagienne z licznym ptactwem wodnym i ciekawymi roślinami. Przy północno-wschodnim brzegu jeziora powstał Ośrodek Wypoczynkowy MOSiR Paprocany z dobrze rozwiniętym zapleczem. Warty zobaczenia jest też  zabytkowy, XIX-wieczny zameczek myśliwski Promnice, usytuowany nad południowym brzegiem Jeziora Paprocany.5.08.2020

Powracamy na Dolny Śląsk i tym razem pokażemy Wam pewien zamek, który od tego roku możliwy jest do zwiedzania. A skoro można go zwiedzać, to fajnie by było posiadać pamiątkę z tego miejsca. I właśnie jest taka możliwość, a pamiątką będzie najnowszy znaczek turystyczny. Musicie też wiedzieć, że powstanie znaczka to zasługa Mariusza, który długo o to zabiegał i za pomoc, w imieniu wszystkich kolekcjonerów dziękujemy. 

A gdy już będziecie na Szczytniku i zwiedzicie zamek to koniecznie poświęćcie jeszcze chwilę aby odwiedzić pobliski punkt widokowy. Zresztą czas na Szczytniku na pewno spędzicie ciekawie, a i warunki do odpoczynku znajdziecie w miejscowej kawiarni.

Prezentowany znaczek trafił już do sprzedaży, ale zanim wybierzecie się na jego zwiedzanie koniecznie przeczytajcie krótki opis jaki przygotowaliśmy na naszą stronę. Jeśli o zamku będziecie chcieli dowiedzieć się więcej to musicie poczekać na audiobedekera, którego wkrótce również nagramy. A teraz już zapraszamy do Szczytnej.

ZAMEK LEŚNA SKAŁA W SZCZYTNEJ  No. 992

Zamek w Szczytnej powstał na pozostałościach dawnego fortu pruskiego. Budowę zainicjował w 1827 roku  Karol Leopold von Hochberg, a budowlę wkomponowano w skały na krawędzi Szczytnika górującego nad Szczytną. Zamek nazwano Leśna Skała (Waldstein). W 1843 r. rezydencja przeszła w ręce siostry Hochberga. Ostatecznie w 1860 r. kupują ją bracia Rohrbachowie. Córka jednego z nich  przeprowadziła gruntowny remont i to właśnie wtedy wybudowano zamkową kaplicę. Na początku XX wieku budowlę udostępniono turystom. Następnie majątek przejęło  Zgromadzenie Misjonarzy św. Rodziny, a w czasie II wojny światowej zamek zajął Wehrmacht tworząc w nim wojskowy ośrodek rehabilitacyjny. W 1945 roku w zamku mieścił się sztab Armii Sowieckiej, później Dom Pomocy Społecznej, który działał tu do końca 2019 roku. Od roku 2020 zamek ponownie udostępniono turystom.4.08.2020

Nie tylko Dolny Śląsk może się pochwalić nowymi znaczkami i dzisiaj premiera ważna dla tych z Was, którzy wypoczywają lub planują wypoczynek w Małopolsce. Tak, tak nie pomyliliśmy się to o małopolski Szymbark chodzi i o obiekty muzealne będące częścią Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Przy okazji dzisiejszej premiery możecie poznać trzy znaczkowe obiekty, a są to:

SKANSEN WSI POGÓRZAŃSKIEJ W SZYMBARKU  No. 986

RENESANSOWY KASZTEL W SZYMBARKU  No. 987

ZAGRODA MAZIARSKA W ŁOSIU  No. 988

Ale jesteśmy pewni, że będąc w tych okolicach znajdziecie jeszcze mnóstwo innych, równie ciekawych miejsc. Będzie nam miło, jeśli publikując relację z wycieczki także i o nich wspomnicie. A tymczasem zapraszamy do Szymbarku i Łosia oraz na podstrony nowych znaczków, gdzie tradycyjnie podaliśmy wszystkie niezbędne namiary na ww. atrakcje. 

Znaczki są w drodze, więc już wkrótce będą dostępne w sprzedaży, w miejscach, które również wyszczególniliśmy na powyższych podstronach. Pierwszych zdobywców szczególnie prosimy o zaznaczenie dostępności, a wszystkich turystów, którzy odwiedzą te miejsca gorąco zachęcamy do wpisywania komentarzy. 3.08.2020

Wiele razy dawaliśmy Wam sposobność, aby powrócić do Barda. Okazuje się, że mimo iż większość z Was była tu wielokrotnie, to nie zawsze każdy odwiedził wszystkie miejsca pokazane na znaczkach turystycznych. Największy problem sprawia wdrapanie się na szczyt Góry Kalwarii gdzie znajduje się Kaplica Górska. A warto tam wejść bowiem po drodze można zobaczyć dwa interesujące miejsca turystyczne jak obryw skalny czy ruiny zamku. 

Ale dzisiaj skupimy się na skalnym obrywie oraz znajdującym się mieście kamiennym moście na Nysie Kłodzkiej. To właśnie te dwa miejsca doczekały się właśnie własnych znaczków. Opisy poszczególnych miejsc znajdziecie klikając w poniższe linki.

OBRYW SKALNY W BARDZIE  No. 990

MOST KAMIENNY W BARDZIE  No. 991

Tym razem nowe znaczki zdobędziecie w innym miejscu czyli w Informacji Turystycznej, gdzie oprócz znaczków zdobędziecie ciekawe pieczątki i wiele innych turystycznych materiałów. Oczywiście wierzymy, że zanim tam dotrzecie zadacie sobie odrobinę trudu, by wdrapać się na górujący nad miastem punkt widokowy, a w drodze powrotnej przyjrzeć się detalom kamiennego mostu. Koniecznie zróbcie sobie fotki w tych miejscach i pochwalcie się nimi wysyłając do nas relację i nie zapomnijcie zostawić komentarza na podstronach, do których linki podaliśmy powyżej. 

Znaczki w Bardzie już na Was czekają, zatem życzymy udanego zwiedzania i przede wszystkim wyśmienitej pogody.1.08.2020

Pogoda zachęca do zwiedzania, a zatem i my w pewien sposób podpowiemy Wam jakie miejsca odwiedzić w najbliższym czasie. Celowo napisaliśmy miejsca, bowiem dzisiejszy znaczek dotyczy wielu miejsc, które możecie zwiedzić w Złotym Stoku w ramach przejażdżki i wędrówki Miejską Trasą Turystyczną.

Charakterystyka samej trasy znajduje się poniżej. My zaś podpowiemy, że wybierając tę opcję zwiedzania traficie właściwie w każde miejsce w Złotym Stoku, w tym w te posiadające własne znaczki turystyczne, a w dodatku przewodnik opowie Wam o każdym z nich i pokaże to, czego zwiedzając miasto samemu na pewno nie zobaczycie.

Jeśli zaś chodzi o prezentowany znaczek to przekazaliśmy go już do sprzedaży i jest dostępny w Informacji Turystycznej. Zapraszamy do zwiedzania.

MIEJSKA TRASA TURYSTYCZNA - ZŁOTY STOK  No. 989

Miejska Trasa Turystyczna Złoty Stok to ekscytująca podróż w czasie do miejsc, które tworzyły historię Złotego Stoku i regionu. Złoty Stok jest miastem z bardzo bogatą historią górniczo - hutniczą. Wokół terenów bogatych w złoto szybko zaczęła tworzyć się osada. Zwiedzając Miejską Trasę Turystyczną turysta poznaje historię urokliwego górniczego miasteczka, którego układ architektoniczny jest niezmienny od XVI wieku. Można zobaczyć budynek dawnej mennicy książęcej i przepiękne zabytki natury sakralnej. Turysta może doznać chwili zadumy na jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce, na którym znajduje się monumentalny grobowiec - Mauzoleum rodziny Guttler. Zabytkowe kamienice i kręte uliczki skrywają niejedną tajemnicę. A wszystko to można zwiedzić z przewodnikiem ekologicznym automobilem, repliką Forda Buicka z początku XX wieku. Retro City Tour zaprasza do Złotego Stoku.27.07.2020

Po sobotniej premierze i jednym dniu odpoczynku pora dobrze rozpocząć kolejny tydzień. I tym razem mamy dla Was premiery z południowo-wschodniej Polski. 

Na najnowszych znaczkach przedstawiono:

GÓRY PIEPRZOWE W SANDOMIERZU - REZERWAT PRZYRODY  No. 984

WĄWÓZ ŚWIĘTEJ KRÓLOWEJ JADWIGI W SANDOMIERZU  No. 985

Zapewne wielu z Was miało już możliwość odwiedzić Sandomierz i tutejsze atrakcje. Jeśli jednak jeszcze ich nie zwiedziliście to właśnie macie ku temu doskonałą okazję. Znaczki turystyczne powstają w różnych miejscach kraju, czasem w takich, które już odwiedzaliście. Zawsze jednak nowe znaczki są pretekstem do kolejnych odwiedzin danej atrakcji, bo w końcu świat się zmienia, muzea organizują nowe wystawy, a przyroda zmienia się niemal każdego dnia oferując nam mnogość widoków, barw i atrakcji. I tak też będzie z miejscami, które za pośrednictwem znaczków chcemy Wam dzisiaj pokazać. Odwiedzajcie je w różnych porach roku, a nie raz, nie dwa zaskoczą Was one zmiennością.

Paczka ze znaczkami fizycznie dotarła do miejsca sprzedaży, także teoretycznie już powinny być dostępne dla turystów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście przed wizytą upewnili się telefonicznie czy znaczki już są. Różne przeciwności losu czasem płatają nam figla i lepiej w taki sposób się zabezpieczyć. Zapraszamy do Sandomierza.25.07.2020

Nietypowo bo w sobotę mamy dla Was szybką premierę. A że ostatnio kilka nowych znaczków w tym rejonie kraju przybyło, to zapewne z wielką radością powitacie kolejny znaczek, który przy okazji będziecie mogli zdobyć.

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi znaczki już powinny być na miejscu. Tymczasem, szczególnie jeśli nie mieliście okazji poznać miejsca przedstawionego na krążku, zapoznajcie się z jego opisem. Wszelkie niezbędne dane dotyczące miejsca sprzedaży znaczka znajdziecie pod poniższym linkiem.

A gdy już dotrzecie na miejsce to koniecznie zróbcie kilka fotek do naszej znaczkowej galerii i cieszcie się widokiem kolejnego magicznego miejsca.

KASKADY RODŁA - WISŁA CZARNE  No. 983

Kaskady Rodła to zespół 25 naturalnych progów rzecznych na Białej Wisełce w Beskidzie Śląskim, ich wysokość waha się od 0.5 do 5 metrów. Pomysłodawcą nadania nazwy „Kaskady Rodła” był Jan Krop. Rodło było symbolem Związku Polaków w Niemczech, organizacji działającej na terenie Rzeszy od 1922 roku. Ponieważ członkowie związku nie mogli się posługiwać godłem polskim, w 1933 roku wprowadzony został symbol w kształcie odwróconej literki Z przedstawiającej bieg Wisły jako kolebki narodu Polskiego z zaznaczonym kreseczką Krakowem jako siedliskiem kultury polskiej. Kaskady Rodła można oglądać idąc niebieskim szlakiem pieszym na Baranią Górę z Wisły Czarnego lub ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą na Baranią Górę. Przy wodospadach możemy spotkać 22 punkt ścieżki dydaktycznej.16.07.2020

Publikujemy ostatnie w tym tygodniu znaczki turystyczne. Tym razem pojawią się one na zachodzie kraju, w Świebodzinie, do którego już mieliście okazję kilka razy zawitać. Jeśli to zrobiliście to najnowsze znaczki będą kolejnym pretekstem do wizyty w tym mieście, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji zwiedzać Świebodzina, to może właśnie teraz jest ku temu najlepszy moment - w końcu Świebodzin ma już 4 znaczki turystyczne. 

A tymczasem na najnowszych krążkach przedstawiono:

SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE  No. 974

FIGURA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA W ŚWIEBODZINIE  No. 975

Odwiedzajcie zatem te obiekty, gdyż oddalone są one od siebie o zaledwie kilkaset metrów. Pod Centrum Pielgrzyma macie do dyspozycji wygodny i obszerny parking, także nie musicie się o nic martwić. Zwiedzajcie Świebodzin, poznajcie jego kluczowe atrakcje turystyczne i historię z nimi związaną. A po powrocie z wycieczki pamiętajcie o nas i innych turystach spragnionych Waszych relacji z podróży znaczkowym szlakiem.

Na koniec najważniejsza informacja. Paczka ze znaczkami aktualnie jest w drodze, zatem samych krążków na miejscu możecie się spodziewać w ciągu kilku najbliższych dni.15.07.2020

Tym razem ze znaczkowymi premierami przenosimy się na południe Polski, do Brennej, gdzie zresztą całkiem niedawno pojawiły się dwa znaczki. Ale tym razem mamy dla Was krążki, dzięki którym nie dość, że poznacie Brenną to jeszcze jej okolice. 

A jest co zwiedzać bowiem na znaczkach przedstawiono bardzo ciekawe obiekty.

BESKIDZKI DOM ZIELIN "PRZYTULIA" W BRENNEJ  No. 980

WIEŻA WIDOKOWA NA STARYM GRONIU  No. 981

KRZYŻ ZAKOCHANYCH NA BUKOWYM GRONIU  No. 982

Zapraszamy zatem do odwiedzania tego regionu kraju. Turystycznych możliwości macie tu mnóstwo, a i na brak znaczków do zdobycia zapewne nie będziecie mogli narzekać. Wystarczy wybrać cel, zaplanować trasę i spacerując pośród lasów, gór i pól można zdobywać kolejne punkty. 

A znaczki już na Was czekają w dobrze Wam znanej Informacji Turystycznej w Brennej. Zapraszamy.14.07.2020

Dzisiaj mamy jeszcze jedną, podwójną premierę dla wszystkich wypoczywających nad polskim morzem, ale i dla tych, którzy dopiero planują tutaj wypoczynek. Pozostajemy na północy kraju, ale tym razem przeniesiemy się nieco bardziej na północny wschód, na teren woj. pomorskiego, a dokładniej do Ustki. Właśnie w tym mieście znajdują się przedstawione na najnowszych znaczkach cele turystyczne, czyli:

POMNIK SYRENKI W USTCE  No. 976

LATARNIA MORSKA W USTCE  No. 977

Nie musimy chyba nikomu przypominać, że powyższe odnośniki prowadzą do katalogu znaczków, w którym znajdziecie opisy wszystkich atrakcji turystycznych prezentowanych na znaczkach. W miejscu tym znajdziecie także wiele innych przydatnych informacji jak odnośniki do stron internetowych, pozycję GPS miejsca czy adres miejsca sprzedaży znaczków. A przede wszystkim znajdziecie tam komentarze innych turystów i często niezwykle cenne wskazówki. Zostawiajcie je również i piszcie o Waszych wrażeniach po odwiedzeniu danego obiektu. Zachęcamy także do publikowania własnych relacji z turystycznych podróży na łamach naszych mediów społecznościowych. 

A tymczasem zapraszamy do zwiedzania i poznawania Ustki, która może się poszczycić wieloma innymi atrakcjami turystycznymi. Pokazane powyżej znaczki trafiły już do sprzedaży, także przybywajcie :-) 14.07.2020

Myśleliście, że na jednym znaczku w Trzęsaczu poprzestaniemy? Otóż nie. Trzeba Wam zapewnić więcej atrakcji w okolicy dlatego właśnie dzisiaj zaczniemy dzień od premiery i pokazania Wam kolejnego miejsca, które warto odwiedzić podczas wypoczynku nad morzem.

Także tym razem zapraszamy Was do Motylarni w Niechorzu, która zlokalizowana jest tuż przy latarni morskiej. Mamy nadzieję, że spotkacie tam motyla przedstawionego na znaczku turystycznym i na pewno będzie to dla Was dużym przeżyciem.

Znaczek z motylarni jest już dostępny w sprzedaży, także nie musicie zwlekać z odwiedzaniem tego miejsca. Pamiętajcie o zrobieniu fotek i koniecznie podzielcie się nimi na naszym profilu FB. 

MOTYLARNIA NIECHORZE  No. 979

Motylarnia to cząstka tropiku nad Bałtykiem, która wprowadzi turystę w niezwykłą krainę motyli. W Motylarni na własne oczy zobaczyć można jak poczwarki przeobrażają się w piękne motyle. Motylarnia to miejsce, w którym znajduje się żywa wystawa motyli, swobodnie latających wokół zwiedzających. To jedno z niewielu miejsc, w którym możesz zobaczyć kilkadziesiąt gatunków motyli z Afryki, Azji i Ameryki. W środku poczuć można tropikalny klimat - bogata roślinność, szum wody, śpiew ptaków i fruwający mieszkańcy na wyciągnięcie ręki. Jest to miejsce zapewniające niepowtarzalne wspomnienia dla całej rodziny. Przewodnicy pokażą nie tylko najciekawsze gatunki motyli, ale również poczwarki i gąsienice. Ubierz się kolorowo i zabierz ze sobą aparat fotograficzny, by uwiecznić te wyjątkowe chwile.13.07.2020

Czas na kolejną porcję radości. Mamy dla Was nowy cel turystycznych podróży, dzięki którym już wkrótce będziecie mogli lepiej poznać Trzęsacz.

Rzecz jasna o samym miejscu znaczkowym nie będziemy się rozpisywali - opis macie poniżej, a wszystkiego innego dowiecie się zwiedzając Multimedialne Muzeum Trzęsacza. 

Zapraszamy zatem do wizyty w tym miejscu i do zdobywania najnowszego znaczka, który już jest dostępny w sprzedaży. Oczywiście liczymy na to, że po wizycie podeślecie nam jakąś relację.

MUZEON - MULTIMEDIALNE MUZEUM TRZĘSACZA  No. 978

Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu MuzeON zostało uruchomione w 2000 roku. To cztery audiowizualne sale, w których główne role grają światło, dźwięk i obraz. Najlepsi europejscy specjaliści stworzyli multimedialny świat, który pobudza zmysły i wyobraźnię. To miejsce, które w nowoczesny sposób obrazuje fakty historyczne, ciekawostki geograficzne oraz legendy związane z regionem. Podczas wirtualnej wycieczki można się przenieść w czasie i stanąć na 15. południku, który przebiega przez tę nadmorską miejscowość. Dalsze zwiedzanie to podróż do podwodnego świata, gdzie Neptun opowiada niezwykłą historię swoich córek. Staniesz się również świadkiem rozpadu świątyni na klifie i zwycięstwa natury nad człowiekiem! Niemal 30-minutowa podróż będzie niezapomnianą przygodą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.9.07.2020

Cz. 8 - Usprawnienie dotyczące weryfikacji kuponów gry kolekcjonerskiej

W tym roku z wiadomych przyczyn start sezonu turystycznego nieco się opóźnił, ale już wszystko wraca do normy i turyści licznie wrócili na szlaki, zdobywając kolejne znaczki i kompletując dziesiątki kuponów na znaczek kolekcjonera. Dla nas jest to czas wzmożonej pracy i powtarzających się co roku problemów z niezrozumieniem zasad gry kolekcjonerskiej.

Ale dzisiejszy artykuł nie będzie o błędach, ani o zasadach, a o usprawnieniu jakie chcemy wdrożyć, byście mogli szybciej przekazywać nam kupony do weryfikacji i abyście dużo prędzej mogli otrzymać kolejne znaczki kolekcjonera.

Jako, że wysyłka kuponów tradycyjną pocztą trwa kilka dni i często nie z naszej winy się przedłuża, postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i wprowadzić weryfikację dwuetapową, która szczególnie ucieszy osoby, które już nie mogą się doczekać kolejnych znaczków kolekcjonera w kolekcji. 

Ważne! Przyspieszony proces weryfikacji wprowadzamy tylko dla zainteresowanych osób. Osoby chcące realizować kupony na ZK na dotychczasowych zasadach robią wszystko po staremu.

Dla osób wybierających przyspieszoną weryfikację bez zmian pozostaje fakt wysyłki kuponów drogą pocztową, jednak zanim to nastąpi zainteresowane osoby drogą elektroniczną na e-mail info@znaczki-turystyczne.pl muszą przesłać zdjęcie/skan formularza z naklejonymi kuponami. Dzięki temu niemal od razu będziemy mogli rozpocząć weryfikację kuponów i szybszą realizację przesyłki zwrotnej. 

Oczywiście takie rozwiązanie będzie obwarowane pewnymi warunkami. 

  • zdjęcie/skan formularza i kuponów musi być czytelne,
  • formularz musi być w całości wypełniony,
  • jeśli formularzy jest więcej niż 10 fakt wysyłki elektronicznej należy nam wcześniej zasygnalizować telefonicznie,
  • w przypadku braku dosłania tradycyjnej wersji kuponów nie zostanie zrealizowana kolejna wysyłka ZK,

Więcej informacji

6.07.2020

paczkiTradycyjnie w wakacje planujemy krótką przerwę w dostawach brakujących znaczków i innych akcesoriów kolekcjonerskich. Przerwa ta dotyczy jedynie zamówień składanych przez kolekcjonerów. Informujemy zatem, że wszelkie zamówienia na brakujące znaczki i akcesoria realizowane będą do 24 lipca, a wznowienie wysyłek planujemy dopiero po 14 sierpnia.  Wszelkie zamówienia, które zostaną opłacone po 24 lipca również zostaną zrealizowane dopiero w połowie sierpnia.

Jednocześnie informujemy, że powyższa sytuacja dotyczy jedynie kolekcjonerów. Miejsca znaczkowe będą obsługiwane jak dotychczas i ich przerwa w dostawie znaczków nie dotyczy.

Prosimy wziąć powyższy komunikat pod uwagę, ponieważ wszystkie zamówienia, które otrzymamy po 24 lipca będą zrealizowane dopiero po 14 sierpnia.5.07.2020

W maju prezentowaliśmy Wam jedne z ostatnich znaczków kolekcjonera w serii "Poczet królów i książąt polskich". Na naszym profilu facebook dodaliście mnóstwo komentarzy z propozycjami kolejnych serii ZK. My je spisaliśmy i niebawem rozstrzygniemy, którą z propozycji wykorzystamy. A tymczasem prezentujemy ostatnie trzy znaczki z aktualnej serii i na dobre żegnamy się z władcami.

Oczywiście temat kolejnej serii jeszcze nie jest zamknięty i chętnie poznamy Wasze kolejne propozycje. Zerknijcie na dyskusję jaka w tej sprawie toczyła się swego czasu na facebooku (tutaj >>). Może pojawią się kolejne równie ciekawe pomysły, które będziemy mogli wziąć pod uwagę.

Na koniec pewnie chcielibyście kilka słów podsumowania. No cóż przypomnimy zatem, że kończąca się seria liczy 44 znaczki, a jej początek miał miejsce w ostatnim dniu 2017 roku. Można więc powiedzieć, że  te wszystkie znaczki powstały przez 2,5 roku i to głównie dlatego, że takie było tempo narzucone przez turystów. Oczywiście już niebawem najnowsze znaczki trafią do kolekcjonerów, którzy nie ustają w staraniach o to, by wejść w ich posiadanie.

Wszystkim Wam oczywiście życzymy dojścia do tego momentu, w którym zdobędziecie wszystkie znaczki z kończącej się serii, a co tam, życzymy zdobywania kolejnych bo w końcu po to jest gra kolekcjonerska. Ale pamiętajcie aby ze zbierania znaczków czerpać radość, by była to dla Was zabawa, a nie wyścig, bo wtedy cały czar pryska.4.07.2020

Mimo soboty spieszymy z kolejną znaczkową premierą, bowiem może ktoś z Was jeszcze jutro da radę zwiedzić miejsce, którego dotyczy najnowszy znaczek turystyczny.

Przenosimy się zatem do miejscowości Roztoka na Dolnym Śląsku, gdzie od wieków stoi sobie zamek należący niegdyś do rodu von Hochberg. Za sprawą nowych właścicieli budowla odzyskuje swój dawny blask i dosłownie od dzisiaj jest udostępniona do zwiedzania w ściśle określonych dniach i godzinach.

Znaczek turystyczny także tu jest i będziecie mogli zdobywać go już od dzisiaj od godziny 14:00, a później w każdy piątek oraz soboty i niedziele w godzinach jakie podaliśmy na karcie znaczka. 

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak odesłać Was do wspomnianej podstrony poświęconej obiektowi oraz zaprosić do odwiedzania Zamku Roztoka. Mamy nadzieję, że po wizycie pochwalicie się jakąś relacją lub wpisem do księgi gości.

ZAMEK ROZTOKA  No. 973

Początki Zamku Roztoka sięgają XIV w., kiedy stał tu rycerski zamek nawodny (Wasserburg). Rodzina von Hochberg odkupiła cały majątek od braci von Reibnitz pod koniec XV w. Formę okazałej barokowej rezydencji nadano mu na początku wieku XVIII. W tym okresie na wschód od zamku powstał ogród w typie francuskim, z licznymi zabudowaniami i rzeźbami. Widoczne do dziś zagospodarowanie przestrzeni wokół zamku pochodzi z drugiej połowy XIX w. W tym czasie, z inicjatywy Hansa Heinrich XIV Bolko von Hochberga założono park w stylu angielskim oraz nadano nowy wystrój wnętrzom. Bolko był znanym w swoim czasie kompozytorem, stąd jedna z sal w roztockim zamku stała się jego pokojem muzycznym. Wnętrza z czasów Bolka zachowały się do dziś w formie niemal niezmienionej. Podczas II wojny światowej zamek pełnił rolę składnicy muzealnej dla dzieł sztuki ewakuowanych z Wrocławia oraz z Zamku Książ. Po 1945 r. pełnił różne funkcje, m.in. ośrodka kolonijnego. Od 2017 r. ma nowych właścicieli, którzy pragną przywrócić mu dawną świetność.2.07.2020

Dziś ze swoimi znaczkowymi premierami przenosimy się na wschód Polski, a dokładniej do Drohiczyna. 

Tym razem prezentujemy Wam dwa znaczki, przy czym jeden z nich otrzymał numer mieszczącego się niegdyś w Drohiczynie Muzeum Regionalnego, w którego miejscu powstał Park Historyczno Kulturowy. Zresztą nowy znaczek w pewnym stopniu nawiązuje grafiką do wcześniejszego krążka, który istniał od 2007 roku. 

PARK HISTORYCZNO KULTUROWY W DROHICZYNIE  No. 524

NADBUŻAŃSKIE CENTRUM TURYSTYKI KAJAKOWEJ W DROHICZYNIE  No. 972

Mamy nadzieję, że nie musimy Was specjalnie zachęcać do odwiedzenia tego miejsca. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, a już prawdziwą przygodę przeżyją miłośnicy kajakarstwa. 

Na miejscu znaczki dostępne będą od połowy lipca. Tymczasem zostawiamy Was z najnowszymi krążkami, a informacje o przedstawionych obiektach znajdziecie tradycyjnie na stronach poświęconych tym znaczkom. I co...., widzimy się w Drohiczynie?26.06.2020

Dziś zaczynają się wakacje i najwyższa pora ruszyć na znaczkowy szlak. Nasi czescy koledzy dla wszystkich turystów przygotowali nie lada gratkę i jesteśmy pewni, że także polscy turyści z chęcią wezmą udział w tej akcji, tym bardziej, że jest ona związana z Kofolą, którą bardzo lubicie i nie raz daliście tego wyraz podczas Ogólnopolskich Spotkań Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. 

Aby już nie przedłużać podajemy niezbędne szczegóły:

Drodzy kolekcjonerzy,

jak zapewne wiecie z tegorocznej aktualizacji Atlasu - dołączyliśmy do kampanii firmy Kofola zatytułowanej „Tu już znowu pachnie ziołami” i został wydany specjalny Okolicznościowy Znaczek Turystyczny zawierający unikalny kod QR, który po zeskanowaniu bierze udział w konkursie Kofoli z atrakcyjnymi nagrodami.

Obecna sytuacja jest następująca: dostarczyliśmy Okolicznościowe Znaczki Turystyczne KOFOLA do centrów dystrybucyjnych „Kofolaków”, które przekażą je do poszczególnych schronisk i gospód, które są naszymi partnerami - są Znaczkowym Miejscem Turystycznym. Ich lista i wszystkie informacje będą wkrótce na stronie www.KdeVoniKofola.cz. Rozpoczęcie konkursu planowane jest na 7 lipca. To co będzie dalej już nie jest w naszych rękach. Informujemy, że nie będzie możliwe wysłanie tego Okolicznościowego Znaczka Turystycznego kolekcjonerom bezpośrednio od nas z Rýmařova, jak to mamy w zwyczaju. Jednak mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani tym znaczkiem znajdą to miejsce w jednym z sześciuset Znaczkowych Miejsc Turystycznych. A jeśli wypijecie dwie lane Kofole + 10, - CZK dla gospody, ten OZT będzie Wasz :) I nie musicie zdobywać tylko jednego znaczka - w końcu do wygrania są dobrej jakości rowery górskie i rowery elektryczne.

Życzymy powodzenia w konkursie!

Zasady znajdziecie poniżej


Więcej informacji

22.06.2020

Tym razem ponownie Dolny Śląsk i dla urozmaicenia Świdnica. A żeby było jeszcze barwniej to dzisiejsza premiera dotyczy dwóch znaczków - okolicznościowego, a także turystycznego (zwanego numerycznym). 

I już zapewne zerkacie na grafiki, przecieracie oczy, ale wytrzymajcie jeszcze chwilę i przeczytajcie to co mamy Wam do przekazania. 

Jeśli chodzi o znaczek okolicznościowy to jest on poświęcony świdnickiej astronom Marii Kunic, której skróconą sylwetkę przedstawiliśmy na podstronie znaczka.

ZO - 1610 - 2020 ŚWIDNICKA ASTRONOM - MARIA KUNIC

Znaczek turystyczny to natomiast zaproszenie do kolejnego turystycznego miejsca. I nie jest nim wychodek, a bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju rzeźba. Powiedzcie tak szczerze, wiedzieliście o takiej atrakcji Świdnicy? Jeśli nie, to przy okazji zwiedzania okolic warto odwiedzić "Bolka Myśliciela". Opis rzeźby i odrobinę informacji o jej historii znajdziecie na stronie.

ŚWIDNICA - RZEŹBA SRAJĄCEGO CHŁOPKA  No. 970

Prezentowane znaczki do obiegu trafią 25 czerwca, czyli za dosłownie 3 dni. Podpowiemy jeszcze, że o ile znaczek numeryczny nie odbiega niczym od większości o tyle znaczek okolicznościowy jest znaczkiem dwustronnym, co wiąże się również z jego wyższą ceną, ale o tym już chyba doskonale wiecie na przykładzie wcześniejszych ZO ze Świdnicy. 

Mamy nadzieję, że ze względu na nowości raz jeszcze odwiedzicie Świdnicę i kolejne ciekawe miejsca w tym mieście. Tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji zawitać w te rejony, gorąco do tego zachęcamy i liczymy na to, że wszyscy pochwalicie się tym faktem na łamach naszych mediów społecznościowych. 19.06.2020

W swoich relacjach piszecie, że wakacje z króką choćby wizytą na Dolnym Śląsku to już tradycja, dlatego abyście mieli co zdobywać w tym roku publikujemy kolejną znaczkową nowość, dzięki której tym razem będziecie mieli okazję jeszcze lepiej poznać Bolesławiec.

A że w ostatnich miesiącach także w bliższej i dalszej okolicy powstało kilka znaczków, to z pewnością odwiedzając ten region kraju, nie wrócicie do domu z pustymi rękoma.

Prezentowany dziś znaczek dostępny będzie w sprzedaży od 1 lipca br. w miejscach wyszczególnionych na podstronie z opisem znaczka (link poniżej).

TERMY SOLANKOWE BOLESŁAWIEC  No. 971

Termy Solankowe Bolesławiec to usytuowany na plantach kompleks zabudowań złożony z budynku dawnej łaźni miejskiej w stylistyce włoskiego neorenesansu i formach nawiązujących do architektury uzdrowiskowej (z 1895 r., rozbudowanej w latach 30. XX w.) oraz przylegającego do niej modernistycznego budynku pływalni (z lat 1914-15), jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych przełomu XIX i XX wieku w Bolesławcu. W obręb jej elewacji frontowej włączona jest kamienna, półokrągła baszta średniowiecznych murów miejskich. W latach 2013-2015 Gmina Miejska Bolesławiec przeprowadziła kompleksową rewitalizację kompleksu, przekształcając go w nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, zachowując w dużej mierze pierwotny wystrój m.in. hali basenu: ceramiczne, glazurowe okładziny ścian; dwie plakiety z przedstawieniem konika morskiego i kormorana; piaskowcowe, figuralne płaskorzeźby autorstwa Jenny von Bary-Doussin oraz dopełniająca je tablica inskrypcyjna.12.06.2020

Na zakończenie tygodnia kolejna ciekawostka w postaci zmienionej wersji graficznej - tym razem znaczka nr 40.

Jak zapewne zauważyliście, a jeśli nie to właśnie macie okazję to sprawdzić, dotychczasowa wersja tego znaczka zawierała pewien błąd literowy :-). Przez lata stosowaliśmy tamten wzór, ale ostatnio matryca mocno się wyeksploatowała, w związku z czym pojawiła się okazja, aby to i owo poprawić. 

Zrobiliśmy zatem drugą matrycę, z poprawną nazwą, a znaczki już trafiły do punktu sprzedaży w Domu Śląskim. 

Przy okazji przypominamy, że nowa wersja znaczka dostępna jest tylko w znaczkowym miejscu turystycznym i jest to już regułą od pewnego czasu. W centrali do wyczerpania zapasów dostępna będzie wyłącznie stara wersja. 8.06.2020

Po pandemicznym spowolnieniu czas najwyższy na pierwszą znaczkową nowość w czerwcu. Tym razem znaczkowy szlak zaprowadzi nas do Bochni, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić Bazylikę św. Mikołaja. Świątynia ta ma bogatą historię oraz wyposażenie i znajduje się na Drodze św. Jakuba - VIA REGIA, o czym przypomina symbol widoczny na znaczku.

Podstawowe dane o bazylice znajdziecie poniżej, natomiast w Audiobedekerze zawrzemy dodatkowe ciekawostki dotyczące tego miejsca. Zachęcamy zatem do wizyty w Bochni i poznania kolejnego obiektu na znaczkowym szlaku.

Znaczek lada dzień trafi do sprzedaży, także spodziewajcie się, że będzie on dostępny pod koniec tygodnia.

BAZYLIKA ŚW. MIKOŁAJA W BOCHNI  No. 969

Kościół św. Mikołaja powstał w latach 1440-1445 w miejscu poprzedniej świątyni zniszczonej przez pożar. Halowy kościół w stylu gotyckim posiadał trójbocznie zamknięte prezbiterium, do którego przylegała zakrystia i kaplica. W 1655 roku pożar miasta dokonał licznych uszkodzeń świątyni, którą odbudowano w stylu barokowym, w 1665 roku z funduszy przekazanych przez króla Jana Kazimierza. W 1777 roku kościół został odrestaurowany. Wtedy też od południowej strony dobudowano kaplicę Matki Boskiej. W XIX wieku powstały kruchty północna i południowa, skarbczyk oraz neogotycka sygnaturka. Regotycyzacji kościoła dokonano w latach 1901-1905. Zabytkowe barokowe i rokokowe wyposażenie stanowi m.in. ołtarz główny oraz 16 ołtarzy bocznych, ambona, polichromie w kaplicy św. Kingi zaprojektowane przez Jana Matejkę. W kaplicy Matki Bożej Bocheńskiej na uwagę zasługuje ołtarz z obrazem Matki Bożej Różańcowej. Pochodzi on z XVI w., a namalowany został na płótnie naklejonym na deskę. Godne uwagi są również pochodzące z II. połowy XVIII wieku organy o 20. głosach, dwóch manuałach i mechanicznej trakturze. W 1998 roku świątynia zyskała godność bazyliki mniejszej, a w 2003 roku podniesiona do godności kolegiaty.3.06.2020

Pamiętacie zeszłoroczną akcję "Kolejowe Perły Architektury 2019" organizowaną przez Fundację Grupy PKP? Otóż niebawem podobna akcja ruszy w związku z rocznicą "175 Lat Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej". O szczegółach poinformujemy Was niebawem, a tymczasem przedstawiamy wizerunki sześciu znaczków okolicznościowych, które będą towarzyszyły wydarzeniu. Znaczki dostępne będą po 14 czerwca, ale o tym jeszcze Wam przypomnimy i wskażemy możliwości ich zdobycia.27.05.2020

Tym razem to nie premiera, ale jesteśmy przekonani, że informacja, jaką dla Was przygotowaliśmy, na pewno wielu kolekcjonerów zainteresuje.

Dzisiejszy materiał dotyczy znaczka wydanego 19 grudnia 2015 roku, a przedstawiającego Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku. Miejsce to przez wielu z Was jest doskonale znane i bardzo lubiane. A że tamtejszy ZT właśnie doczekał się zmiany grafiki, na pewno wielu kolekcjonerów wróci do Wojsławic.

Zachęcamy do tego szczególnie teraz, kiedy roślinność wybuchła ogromem barw i zapachów. Jak wiecie ogród zmienia się przez cały rok, a w Wojsławicach dodatkowo ciągle przybywa atrakcji i na pewno arboretum jakie widzieliście rok temu nie jest tym, które zastaniecie dzisiaj.

Prezentowany znaczek w tym tygodniu zostanie wysłany do zamawiającego, więc w najbliższym czasie (pewnie pod koniec przyszłego tygodnia), pojawi się w kasach biletowych arboretum. Zapraszamy do zwiedzania i liczymy na jakieś relacje :-)

Przypominamy również, że nowa wersja znaczka dostępna jest tylko w Wojsławicach. W centrali do wyczerpania zapasów dostępna będzie wyłącznie wersja stara.22.05.2020

Czasami pytacie nas o możliwość odbioru przesyłki w tzw. Punkcie Odbioru (może to być UP, sklep czy stacja paliw). Postanowiliśmy uruchomić dla Was tę opcję  testowo na czas do końca czerwca. Dotyczy to tylko przesyłek w przedziale 41 i więcej. Jeżeli komuś ułatwiłoby to realizację zamówień jesteśmy właśnie po to, aby móc Wam to umożliwić.

Od razu jednak uprzedzamy, że ze względu na oprogramowanie aktualnie nie udostępniamy narzędzia na naszej stronie. Podajemy za to prostą instrukcję jak odnaleźć i wybrać punkt odbioru.

Poniżej przedstawiamy w kilku krokach jak to zrobić, aby odebrać paczkę samodzielnie w określonym punkcie. A więc do dzieła.


Więcej informacji

<< 1 5 10 13 14 15 16 17 20 25 30 35 40 45 50 55 >>