Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

Aktualności

<< 1 3 4 5 6 7 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 >>

15.05.2023

Nadszedł nowy tydzień, a wraz z nim do punktu docelowego trafia najnowszy znaczek turystyczny, który niniejszym chcemy Wam przedstawić.

Znaczek ma za zadanie pokazanie Wam miejsca, o którym zapewne nie mieliście pojęcia, a które po wielu latach, pod koniec ubiegłego roku, zostało odrestaurowane i oddane w użytkowanie. Chodzi oczywiście o zabytkową altanę w Parku Młodzieżowym w Świdnicy, która jest odtąd nową wizytówką miasta, a ponadto obiektem chętnie odwiedzanym przez miejscowych oraz turystów.

O historii altany przeczytacie w opisie. My nadmienimy jedynie, że znaczek dziś trafi do punktu IT, więc zapewne od jutra będziecie mogli stać się jego posiadaczami. Nie zapomnijcie jednak odwiedzić altany i zrobić sobie na jej tle zdjęcie ze znaczkiem oraz przysłać nam tego jako materiał z terenu. Fotki opublikujemy w naszych mediach społecznościowych i tym samym zachęcimy innych turystów do odwiedzania kolejnego interesującego miejsca w Świdnicy, do zwiedzania której kolejny raz zachęcamy.

ALTANA W PARKU MŁODZIEŻOWYM W ŚWIDNICY No. 1236

W zachodniej części Parku Młodzieżowego w Świdnicy znajduje się okazała drewniana altana. Wybudowano ją w 1875 roku na gruzach Fleszy Ceglanej na kamienno-ziemnym podwyższeniu. Wówczas to,  z inicjatywy podpułkownika Riebla - radnego miejskiego, na terenach fryderycjańskich fortyfikacji powstał pas zieleni, otaczający centrum Świdnicy. W bezpośrednim sąsiedztwie altany, w 1905 r. zbudowano fontannę. Przez ponad 100 lat był to jeden z ciekawszych obiektów architektonicznych miasta, a urokliwości temu miejscu dodawały nasadzenia rzadkich drzew i krzewów. Wieżyczka drewnianej konstrukcji przetrwała do XXI wieku. W roku 2005 ogrodzono altanę wysokim płotem, a kilka lat później rozebrano. Prace związane z odbudową altany trwały rok, a jej oficjalne otwarcie nastąpiło 9 listopada 2022 roku.12.05.2023

Na koniec tygodnia mamy jeszcze dla Was podwójną premierę. Tym razem najnowsze znaczki pozwolą poznać osobę Heleny Kowalskiej, znaną bardziej jako siostra Faustyna, która w 2000 roku została uznana za świętą Kościoła Katolickiego.

Znaczki turystyczne, które dziś prezentujemy, zaprowadzą Was do rodzinnego domu św. Faustyny, a także do miejsca związanego z jej życiem duchowym, które po latach stało się Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny.

SANKTUARIUM URODZIN I CHRZTU ŚW. FAUSTYNY - ŚWINICE WARCKIE No. 1234

DOM RODZINNY ŚW. FAUSTYNY W GŁOGOWCU No. 1235

Mamy nadzieję, że dzisiejsza premiera będzie nie tylko pretekstem do samych odwiedzin tego miejsca, ale także okazją do poznania życia Heleny Kowalskiej i jej rodziny. Być może wizyta w tych obiektach skłoni kogoś do refleksji, a na pewno dzięki znaczkom będziecie mieli okazję poznać kolejne miejsca, o których nie zawsze rozpisują się turystyczne przewodniki.

Znaczki wkrótce powinny być dostępne w sprzedaży. Korzystając z okazji, zachęcamy do zwiedzania naszego kraju i odwiedzania kolejnych znaczkowych miejsc. Być może właśnie Świnice Warckie i Głogowiec pojawią się na trasie zwiedzania, do czego jak zwykle zachęcamy.10.05.2023

Czas jakoś szybciej płynie w tym tygodniu i oto okazało się, że mamy już środę. Jest to doskonały moment, aby poinformować Was o nowym znaczku okolicznościowym, jaki pojawi się już niebawem w Skarżysku-Kamiennej. 

Jak widzicie na załączonym obrazku, jest to znaczek powstały z okazji cyklicznie organizowanego Skarżyskiego Maratonu Pieszego Nad Kamienną. U nas to szóste wydanie, więc można powiedzieć, że jest to swego rodzaju seria.

Maraton rusza za 10 dni. Znaczki do nabycia podczas trwania maratonu, a jeśli coś zostanie, to zapewne tradycyjnie jak co roku podczas spotkania kolekcjonerów.

Opis maratonu znajdziecie poniżej. Miejsc na tę edycję zapewne już nie ma, ale jeśli ktoś czuje się na siłach, może rozważyć udział w maratonie za rok. Niejeden znaczkomaniak brał udział w tej imprezie, a to dowód, że spróbować może każdy. My ciekawi jesteśmy, kto z kolekcjonerów w tym roku weźmie udział w maratonie i po cichu liczymy na jakąś grupową fotkę ze zdobytymi znaczkami w dłoniach.

ZO - VII SKARŻYSKI MARATON PIESZY „NAD KAMIENNĄ”

Celem maratonu pieszego jest propagowanie sportowego trybu życia, aktywnego odpoczynku oraz umożliwienie uczestnikom z terenu całej Polski wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania walorów i piękna ziemi świętokrzyskiej, a zwłaszcza okolic naszego miasta. W tym roku Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną” po raz siódmy. Będzie to impreza jednodniowa planowana na 20 maja 2023 r. Uczestnicy muszą pokonać dystans 50 km w czasie 13 godzin. Na mecie, po posileniu się gorącą zupą, zostaną udekorowani medalami, dyplomami i otrzymają upominki. Trasa przebiegać będzie wyznakowanymi szlakami pieszymi wytyczonymi przez organizatora na odcinku: Skarżysko-Kamienna (Rejów) – Mostki – Starachowice (Zalew Lubianka) – Podradkowice – Suchedniów – Skarżysko- Kamienna (Rejów). Na trasie będą przygotowane 4 punkty kontrolne, na których uczestnicy muszą zarejestrować się, otrzymają wodę mineralną i słodycze. Bazą dla Maratonu jest Ośrodek Wypoczynkowy w Rejowie. W imprezie będzie uczestniczyć blisko 200 osób.5.05.2023

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że znaczki turystyczne powstają głównie dzięki turystom, zapaleńcom, miłośnikom, jak również wielu przychylnym ludziom, którzy rozumieją znaczkową ideę i chcą poprzez znaczki zainteresować innych atrakcjami, o których być może nie zawsze wspominają turystyczne przewodniki. I tak też jest ze znaczkami, które chcemy dziś przedstawić.

Dotyczą one turystycznych atrakcji Chodzieży i przedstawiają odpowiednio:

WYSTAWA STAŁA CERAMIKI CHODZIESKIEJ W CHODZIEŻY No. 1228

GONTYNIEC - NAJWYŻSZE WZNIESIENIE POJEZIERZA WIELKOPOLSKIEGO No. 1229

Większość turystów zapewne słyszała o chodzieskiej porcelanie, ale czy ktoś wiedział o wystawie jej poświęconej? Podobnie jest z Gontyńcem - założymy się, że tylko część z Was kojarzy to wzniesienie z Chodzieżą, dla większości pierwszą myślą jaka się nasuwa to dawna nazwa lokalnego Browaru. Dziś macie okazję poznać dokładniej Chodzież, historię tutejszej porcelany oraz atrakcje turystyczne i przyrodnicze Gontyńca.

Zachęcamy do zwiedzania, mieszczącej się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, izby muzealnej, która oprócz zbiorów chodzieskiej porcelany przybliży nieco historię regionu. Tam też dostępne będą oba znaczki, które do sprzedaży trafią w najbliższą sobotę i dostępne będą od poniedziałku do soboty w godzinach urzędowania biblioteki.

A po zwiedzaniu zobaczcie jeszcze miasto, domki tkaczy, kościół i miejscowe jezioro. Jeśli będziecie żądni zwiedzania, na pewno znajdziecie jeszcze niejedną atrakcję w samym mieście lub niedalekiej okolicy. Zapraszamy do zwiedzania i zachęcamy do opisywania swoich wycieczek na naszym znaczkowym profilu FB.4.05.2023

Weekend majowy już za nami, choć pewnie są i takie osoby, które kończą go dopiero za 4 dni. Dla wszystkich turystów, bez względu na to, jak długo jeszcze będą wypoczywać mamy dziś znaczkową premierę, która przenosi nas do Białegostoku.

Tym razem chcemy Wam pokazać Park Militarny Muzeum Wojska w Białymstoku. Zlokalizowano w nim wiele interesujących eksponatów, o czym przeczytacie w poniższym opisie. W parku w spokoju zapoznacie się z zabytkowym uzbrojeniem, ale też możecie wziąć udział w wielu dodatkowych atrakcjach. 

Park czynny jest od maja do września w weekendy z piątkiem włącznie, więc jest to idealne miejsce do zwiedzania nie tylko przez weekendowych turystów. Dodatkowo prezentowany znaczek będzie dostępny w dwóch lokalizacjach, więc na pewno będzie możliwość, aby każdy mógł go zdobyć. W sprzedaży znaczek pojawi się od piątku 5 maja, także weźcie to pod uwagę i planujcie wycieczki do Muzeum Wojska w Białymstoku. Zapraszamy.

PARK MILITARNY MUZEUM WOJSKA W BIAŁYMSTOKU No. 1230

Park Militarny gromadzi pojazdy, jednostki artylerii i inne eksponaty, ze zbiorów Muzeum Wojska, których gabaryty nie pozwalały na prezentowanie w siedzibie głównej muzeum. Znajdują się tu tak popularne sprzęty, jak czołg T-34/85, działo samobieżne ASU-85 czy artyleryjska wyrzutnia rakietowa BM-13, następca słynnej „Katiuszy”. W centralnej części parku zgromadzono eksponaty najcenniejsze jak polska taczanka piechoty wz. 36 – jeden z dwóch oryginalnych egzemplarzy tego pojazdu w zbiorach polskich muzeów, 37 mm. armata przeciwpancerna wz. 36 produkowana w Pruszkowie i Rzeszowie na licencji szwedzkiego Boforsa, czy biedka amunicyjna wz. 33 – lekki jednokonny wóz do transportu amunicji do karabinu maszynowego i przodek – czyli część, do której zaprzęgano konie oraz na której siedział woźnica – polskiej kuchni polowej wz. 31. Dodatkowe eksponaty to transzeja, samolot myśliwski LIM-5 czy odnowione trzy lufy rosyjskich 122. mm armat fortecznych. Park Militarny to też duży teren zielony z licznymi atrakcjami: piaskownicą wykorzystywaną do zabawy wykrywaczami metalu, miejscami do wypoczynku oraz licznymi imprezami plenerowymi organizowanymi przez pracowników Muzeum Wojska.2.05.2023

W drugim dniu maja mamy dla Was kolejne dwie znaczkowe nowości i tym samym zaproszenie do odwiedzenia Zagórza Śląskiego i jego atrakcji turystycznych.

Poza miejscami pokazanymi na znaczkach jest tu kilka innych atrakcji jak zamek, tama oraz kilka punktów widokowych. Warto tak zaplanować czas i trasę zwiedzania, aby odwiedzić je wszystkie. A zwiedzanie proponujemy rozpocząć od Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, któremu poświęcony jest pierwszy z przedstawionych znaczków.

CORT „AKWARIUM” W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM No. 1232

KŁADKA NAD JEZIOREM BYSTRZYCKIM W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM No. 1233

Prezentowane znaczki już w piątek dotarły do celu i są dostępne w sprzedaży. Warto więc wpisać Zagórze Śląskie na listę miejsc do odwiedzenia, bo Góry Sowie o tej porze roku są równie piękne, jak jesienią.

A gdy już zdobędziecie znaczek, nie zapomnijcie o komentarzu na odpowiedniej podstronie naszego katalogu i rzecz jasna o relacji, którą jak zawsze chętnie umieścimy na naszym profilu FB. Tymczasem życzymy udanego weekendowania i widzimy się wkrótce... 1.05.2023

Weekend trwa, a my nie próżnujemy i od samego rana mamy dla Was porcję dobrych wiadomości. A są one naprawdę dobre i uradują niejednego znaczkowego kolekcjonera, bo dotyczą premiery znaczka w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak wiemy muzyka łączy pokolenia, łagodzi obyczaje, jest ponadczasowa. To wszystko sprawia, że jest wyjątkowa podobnie jak obiekt, który chcemy dziś zaprezentować, a który łączy nie tylko muzycznych koneserów, ale zapewniamy, że także wielbicieli architektury, historii czy turystyki oraz znaczków turystycznych.

Zapraszamy Was zatem do Bydgoszczy, do poznania Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego i oczywiście do udziału w odbywających się w jej wnętrzach koncertów. Jesteśmy przekonani, że miejsce to bardzo Wam się spodoba i pozwoli poszerzyć zakres znaczków turystycznych związanych z muzyką. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i ciekawie spędzi czas na zwiedzaniu i obcowaniu z muzyką.

O Filharmonii Pomorskiej przeczytacie pokrótce poniżej, ale my zachęcamy także do lektury strony internetowej ww. miejsca, gdzie znajdziecie więcej interesujących informacji. Znaczek już jest na miejscu, ale z racji trwającego długiego weekendu dostępny będzie dopiero od 4 maja i nabędziecie go w kasie biletowej, w godzinach jej urzędowania. Wszystkie odnośniki do niezbędnych stron znajdziecie na podstronie najnowszego znaczka lub po kliknięciu poniższego linku/tytułu. 

Życzymy zatem przyjemnego zwiedzania Bydgoszczy umilonego muzycznymi akcentami i mamy nadzieję, że po zwiedzaniu prześlecie nam fotkę z filharmonią i zdobytym znaczkiem turystycznym na jej tle.

FILHARMONIA POMORSKA W BYDGOSZCZY No. 1231

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy słynie z fenomenalnej akustyki. Inauguracyjny koncert w neoklasycystycznym gmachu odbył się 16 listopada 1958 roku. Koncertował tu m.in. Artur Rubinstein, Luciano Pavarotti, Krystian Zimerman, Ivo Pogorelić, Krzysztof Penderecki, a także Mischa Maisky, Aleksandra Kurzak, Jakub Józef Orliński, Leszek Możdżer i wielu innych wybitnych artystów światowych estrad. Filharmonia Pomorska posiada dwa znakomite zespoły artystyczne: Orkiestrę Symfoniczną i Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis. W kalendarium koncertowym znaleźć można wydarzenia dla wszystkich pokoleń odbiorców: wieczory symfoniczne i kameralne, a także koncerty dla rodzin z niemowlętami, przedszkolakami, szkolne oraz poranki muzyczne dla seniorów, podczas których prezentowana jest muzyka kompozytorów różnych epok i stylów. Od 1963 roku Filharmonia Pomorska organizuje Bydgoski Festiwal Muzyczny, na który zaprasza wybitnych solistów, zespoły i orkiestry z całego świata.27.04.2023

ZMIANY W ZAMÓWIENIACH CZESKICH PRODUKTÓW

Co jakiś czas spływają do nas zapytania w sprawie możliwości zamawiania towarów bezpośrednio z czeskiego e-shopu. Do tej pory takie zamówienia realizowane były za naszym pośrednictwem, ale od kiedy wprowadzono zmiany w sklepie, każdy może sam dokonać zakupu i my już w takich zakupach nie pośredniczymy. Dlatego też dziś mamy kilka ważnych informacji, które należy wziąć pod uwagę, dokonując zakupów w czeskim sklepie internetowym.

Najważniejszą informacją jest, że czeski e-shop realizuje wysyłki do Polski i odbywa się to za pośrednictwem przesyłek kurierskich.


Więcej informacji

25.04.2023

Z południowych krańców województwa mazowieckiego dziś przenosimy się do Małopolski. Tam bowiem, w miejscowości o nazwie Krzęcin znajduje się niezwykle ciekawy kościół, który za pośrednictwem najnowszego znaczka turystycznego chcielibyśmy Wam pokazać i przybliżyć jego historię.

Publikujemy zatem niezbędne informacje o kościele wraz z linkami do stron, na których dowiecie się o tej budowli wielu ciekawych faktów. Kolejne już niebawem czekać będą na zdobywców znaczka, ukryte pod postacią kodu QR. 

A jeśli już teraz macie ochotę na wizytę w Krzęcinie i wprost ciągnie Was do zwiedzania, to jeszcze przez kilka dni musicie uzbroić się w cierpliwość. Znaczek w sprzedaży pojawi się bowiem od soboty 29 kwietnia i dostępny będzie w godzinach otwarcia kościoła dla wiernych. 

Planować wycieczki możecie jednak już teraz i układać trasę zwiedzania w taki sposób, aby odwiedzić Krzęcin i zdobyć znaczek. Nie zapominajcie przy tym o pozostawieniu komentarza na podstronie znaczka i o tym, aby przesłać nam relację.

KOŚCIÓŁ NARODZENIA NMP W KRZĘCINIE No. 1227

Kościół pod pierwotnym wezwaniem Wniebowzięcia Matki Bożej w Krzęcinie to najstarszy i najciekawszy obiekt w tej miejscowości. Wzniesiony został w 1589 r., chociaż sama parafia powstała już w 1325 r. Pierwszy kościół powstał jednak dużo wcześniej o czym świadczą dostępne źródła historyczne. Na jego miejsce w 1700 r. staraniem ksieni klasztoru Norbertanek - Zofii Urbańskiej wzniesiono nową świątynię z wykorzystaniem niektórych fragmentów starego kościoła. W 1886 r. kościół powiększono niemal dwukrotnie. Dwie, tak charakterystyczne dla tej budowli wieże, dobudowano w latach 1886-1887. Są one wyjątkowo interesujące ze względu na to, że niezmiernie rzadko można takie spotkać w drewnianych kościołach. Górne ich partie posiadają otwarte, nadwieszone izbice, ozdobione ażurowymi gankami, które całej świątyni nadają niezwykle malowniczy wygląd. Dachy kościoła w całości pokryte są gontami. Ze starego kościoła pozostały ołtarze, konfesjonały i chrzcielnica. Świątynię znów konsekrowano, zmieniając jej wezwanie, ze względu na błędnie podaną nazwę do kurii, które od tej pory brzmi Narodzenia Najświętszej Marii Panny, a dokonał tego biskup krakowski Albin Dunajewski.24.04.2023

Powoli kończy się kolejny miesiąc i zbliża upragniona przez wielu majówka. W ramach długiego weekendu czekać na Was będzie mnóstwo turystycznych obiektów, a w wielu z nich znaczki turystyczne.

Nowy znaczek także się pojawi i właśnie tego dotyczyć będzie dzisiejsza premiera. Zapewne rzuciliście już okiem na sąsiednią grafikę, ale gdyby komuś umknęła nazwa znaczka, to przypomnimy, że promuje on Zamek Biskupów Krakowskich w Iłży. 

Jak zwykle opis miejsca znajdziecie na podstronie znaczka. Zwiedzanie Iłży proponujemy rozpocząć od Informacji Turystycznej, gdzie właśnie w ten znaczek się zaopatrzycie. Tam też dowiecie się o innych atrakcjach, które warto odwiedzić. 

Zwiedzajcie więc i koniecznie róbcie zdjęcia, aby móc nam przesłać relację z wycieczki. W majowy weekend zaplanowano tutaj turniej rycerski, a jeśli się pospieszycie, to może jeszcze dziś uda Wam się zakupić bilet w promocyjnej cenie. Szczegóły znajdziecie na zamkowym profilu facebook. Zapraszamy zatem do Iłży. Znaczki pojawią się w sprzedaży od wtorku, także bądźcie w gotowości.

ZAMEK BISKUPÓW KRAKOWSKICH W IŁŻY No. 1226

Zamek Biskupów Krakowskich w Iłży to perła architektury średniowiecza i renesansu. Jego budowa rozpoczęła się najprawdopodobniej już pod koniec XIII w. Zamek był kilkukrotnie rozbudowywany – m.in. w wieku XIV, zniszczony m.in. przez Szwedów w 1656 r., odbudowany w poł. XVII i XVIII w., a po pożarze na początku XIX w. popadł w ruinę. Zabudowania zamkowe składały się z zamku dolnego oraz zamku górnego. Budowla powstała głównie z łamanego wpienia, łączonego zaprawą wapienno-piaskową. Posiada charakterystyczną murowaną wieżą górującą nad miastem. Mury zamku miejscami mają grubość 3 metrów. Na zamku górnym zachowały się m.in. sklepione piwnice zamkowe oraz murowana i częściowo kuta w skale, studnia zamkowa. W przeszłości zamek był siedzibą biskupów krakowskich – obiektem obronnym, rezydencjonalnym, oraz centrum gospodarczo-administracyjnym. W 2021 r. ruina zamku górnego przeszła pierwszy etap prac konserwatorskich. Obiekt niemalże w całości udostępniony jest dla turystów, którzy mogą m.in. wejść na wieżę zamkową oraz zajrzeć w głąb studni zamkowej. Na zamku organizowane są wystawy oraz liczne atrakcje i imprezy, wraz z niezwykle widowiskowym turniejem rycerskim.14.04.2023

DLACZEGO APKA NIE DZIAŁA JAK POWINNA?

W ostatnim czasie pojawia się sporo zapytań w sprawie aplikacji na telefony z systemem Android i aby nie odpisywać każdemu z osobna, postanowiliśmy wydać komunikat, który pozwoli Wam rozeznać się w sytuacji.

Zaczniemy od tego, że aplikacja, którą znacie i której używacie od lat, w połowie zeszłego roku przestała działać prawidłowo. Najpierw pojawiły się błędy w nazwach znaczków, potem przestały być aktualizowane punkty sprzedaży a z początkiem tego roku nastąpiła kolejna awaria i m.in. nie jest aktualizowana lista znaczków.

Zaznaczamy, że aplikacja nie jest tworem firmy Znaczki Turystyczne, gdyż została stworzona przez osobę prywatną, której pomagała w organizacji kolekcji. Zasięgnęliśmy języka u twórcy apki i okazuje się, że ma ona problem z pobieraniem danych z naszego serwera i bazy danych. Sam twórca nie ma możliwości, aby wklepywać znaczki ręcznie, stąd brak nowych znaczków w apce.

Nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie, ale jest pewne światełko w tunelu. Okazuje się, że wraz z przebudową naszych stron internetowych jest wdrażane nowe oprogramowanie, które docelowo ma zastąpić znaną Wam aplikację. Nowe oprogramowanie ma się opierać na tych samych zbiorach danych i ma posiadać funkcjonalności znane z używanej dotąd aplikacji. Z tego, co się dowiedzieliśmy, ma być ułatwiony proces synchronizacji kolekcji, a całe oprogramowanie prawdopodobnie będzie działało na wielu systemach operacyjnych. Na razie jednak jest ono w fazie tworzenia, więc na finalny produkt przyjdzie jeszcze poczekać. Pamiętajcie jednak, że aplikacja nadal działa i znajduje się w niej lista wszystkich polskich znaczków turystycznych do numeru 1209, znaczków okolicznościowych do numeru 123 i noworocznych do 2023 r. Dla tych znaczków nadal można wykonywać wszelkie działania (dodawać do kolekcji, potwierdzać pobyt, tworzyć dziesiątki itd.) Funkcji tej nie będzie dla nowych znaczków, które wprowadziliśmy w tym roku, bo po prostu znaczków tych nie ma w aplikacji.


Więcej informacji

13.04.2023

Czas na małe urozmaicenie w znaczkowych premierach i na informację o nowym znaczku okolicznościowym. Już niedługo we Wrocławiu pojawi się kolejny znaczek wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu. Znaczek ten towarzyszyć będzie XXV Jubileuszowej Wrocławskiej Krajowej Wystawie Kolekcjonerskiej, która w tym roku odbędzie się w dniach od 18 do 20 maja.

W sprzedaży znaczki pojawią się podczas wystawy, a później standardowo dostępne będą także w każdą niedzielę w auli Przestrzeni Trzeciego Wieku – Wrocław, pl. Solidarności 1/3/5, IV piętro. Szczegóły dotyczące miejsc sprzedaży standardowo znajdziecie na podstronie prezentowanego znaczka.

Organizatorzy przygotowali także inne wydawnictwa, o których więcej informacji znajdziecie na stronie stowarzyszenia. Zachęcamy zatem do odwiedzenia wystawy i zdobycia niniejszego krążka, który jest szóstym znaczkiem z serii, poświęconej corocznym edycjom wystawy i nie lada gratką dla wszystkich kolekcjonerów. 

ZO - XXV JUBILEUSZOWA WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA

XXV Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Wrocław 2023 „Co nam w duszy gra” odbędzie się w dniach 18-20 maja 2023 r. Wystawa zaprezentowana zostanie w auli Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na Placu Solidarności nr 1/3/5. Uroczyste otwarcie nastąpi w dniu 18 maja o godz. 12:00. Celem wystawy jest promowanie ruchu kolekcjonerskiego oraz ukazanie dotychczasowego dorobku członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu z okazji jubileuszu 25-lecia organizacji wystaw. Tradycyjnie wystawa będzie brała udział w corocznej edycji wrocławskiej Nocy Muzeów. Motywem przewodnim tegorocznego ZO wrocławskiej wystawy jest historyczny widok zabudowy Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu – pozostałości po dawnym Bastionie Sakwowym, który towarzyszy również wydawnictwom wystawy.11.04.2023

Święta mamy już za sobą i pora powrócić do rzeczywistości. Ta za sprawą rozkwitającej wokół wiosny jest nawet wyjątkowo kolorowa i pachnąca, więc warto każdą wolną chwilę spędzić na łonie natury i rozwijać swoje turystyczne pasje.

My natomiast postaramy się urozmaicić Wam to zwiedzanie i dostarczyć kolejnych pretekstów do wędrówek znaczkowym szlakiem.

Tym razem przenosimy się na Dolny Śląsk, do znanego już chyba wszystkim Chełmska Śląskiego. W centrum tamtejszego rynku znajduje się zabytkowa figura św. Jana Nepomucena i to właśnie jej poznanie Wam rekomendujemy za sprawą najnowszego znaczka turystycznego.

Nie musimy chyba nikomu przypominać, że w Chełmsku Śląskim wszystkie znaczki zdobędziecie u Apostoła w Lnianej Chacie i tam też trafi najnowszy krążek, który prawdopodobnie dziś dotrze do celu. Zachęcamy więc do odwiedzin tej ciekawej miejscowości i poznawania jej kolejnych zabytków.

FIGURA ŚW. JANA NEPOMUCENA W CHEŁMSKU ŚLĄSKIM No. 1225

Figura św. Jana Nepomucena w Chełmsku Śląskim znajduje się w południowej części rynku. Powstała pod koniec drugiego dziesięciolecia XVIII wieku, prawdopodobnie w roku 1717, w tym samym czasie co studnia posadowiona za figurą. Ustawienie figury stało się miejscem pielgrzymowania okolicznej ludności rozpropagowanym za rządów krzeszowskiego opata Innocentego Fritscha. Kamienną postać Jana Nepomucena z Chełmska Śląskiego stworzył śląski rzeźbiarz Georg Leohnard Weber. Święty stoi na kłębowisku chmurek, a za jego prawym ramieniem znajduje się anioł wskazujący krucyfiks do adoracji. Figura ma 173 cm wysokości, natomiast cały dwukondygnacyjny pomnik ma prawie 3,5 metra wysokości. Na dolnym kartuszu poniżej figury widnieje data 1855, wskazująca rok renowacji rzeźby. Ciekawostką może być fakt, że niemal bliźniacza rzeźba tego samego autora znajduje się w Lewinie Kłodzkim.7.04.2023

Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości, rodzinnego ciepła i szczerego uśmiechu,

życzy Zespół Znaczków Turystycznych5.04.2023

Jeśli po wczorajszej premierze myśleliście, że to koniec w tym tygodniu, to byliście rzecz jasna w błędzie.

Pozostajemy w dalszym ciągu na północy kraju i tym razem, za sprawą dwóch nowych znaczków, przenosimy się do Gdyni, gdzie na poznanie czekają kolejne turystyczne atrakcje. 

Tym razem na mapie znaczkowych miejsc pojawiły się następujące obiekty:

BULWAR NADMORSKI W GDYNI No. 1223

TORPEDOWNIA - GDYNIA-BABIE DOŁY No. 1224

Powyższe linki tradycyjnie przeniosą Was na podstrony prezentowanych znaczków, gdzie znajdziecie opisy przedstawionych atrakcji, linki do stron, współrzędne obiektów oraz wszelkie niezbędne dane adresowe punktów sprzedaży. 

Znaczki dziś jeszcze są w fazie doręczania, ale jutro powinny dotrzeć do celu, więc najpewniej w czwartek będziecie już mogli je zdobywać. Nie zapomnijcie przy tym o wykonaniu stosownych fotografii i przesłaniu ich razem z krótką informacją na nasz adres e-mail jako relację ze znaczkowego szlaku. Chętnie opublikujemy takie materiały i będzie nam miło, jeśli oprócz samych znaczków i znaczkowych obiektów pokażecie też siebie. Czekamy zatem na pierwsze relacje i zachęcamy do zwiedzania mniej lub bardziej znanych atrakcji w Gdyni.4.04.2023

Od kilku dni mamy kwiecień i najwyższy czas na pierwszą znaczkową nowość tego miesiąca. Tym razem nowy znaczek pojawi się na północnym zachodzie kraju, a dokładniej w Koszalinie, gdzie swój początek ma trasa kolei wąskotorowej, istniejącej od 125 lat.

O historii Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, której ten znaczek dotyczy, przeczytacie w poniższym opisie. Dziś natomiast mamy dla Was garść innych niezwykle cennych danych, dzięki którym przyjemniejsze stanie się zdobywanie prezentowanego znaczka.

Najważniejsza informacja jest taka, że znaczek w sprzedaży dostępny będzie od wtorku 11 kwietnia. Sezon turystyczny i ruch kolejki rozpocznie się w czerwcu i potrwa do września. Znaczki zdobędziecie w dniach kursowania pociągów w  kasie biletowej kolejki wąskotorowej, a poza sezonem także w biurze mieszczącym się w budynku lokomotywowni. UWAGA! W drugim przypadku wymagany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z obsługą biura (tel. 601 154 937).

Wyżej wymienione punkty sprzedaży znaczków znajdziecie na podstronie poświęconej nowemu znaczkowi. Tam też znajdziecie linki do stron internetowych, na których sprawdzicie rozkład jazdy kolejki i wiele innych przydatnych informacji.

Zachęcamy zatem do odwiedzania Koszalina i Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, szczególnie w sezonie, kiedy będziecie mogli zwiedzić okolicę z pokładu wąskotorowego taboru. Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia kolejki wraz ze zdobytym znaczkiem.

KOSZALIŃSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA No. 1222

Pierwszy pociąg wąskotorowy wyruszył z Koszalina 1 listopada 1898 r. W kolejnych latach kolej przeżywała gwałtowny rozwój, przerwany przez działania wojenne i rozkradzenie torowiska wraz z taborem przez Armię Czerwoną. Po wojnie odbudowano Koszalińską Kolej Wąskotorową, którą można było dojechać do Kołobrzegu, Rewala lub nad Zalew Szczeciński. Od lat 80` XX w. ruch kolejowy malał i ostatecznie Koszalińska Kolej Wąskotorowa została zamknięta 1 października 2001 r. Nowy rozdział w funkcjonowaniu kolei rozpoczyna się 7 listopada 2005 r. kiedy zostało powołane Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, którego celem jest odbudowa i przekształcenie wąskotorówki w atrakcję turystyczną regionu. Po odbudowie torów i transporcie taboru uruchomiono regularny ruch turystyczny do Manowa, zarazem rozpoczynając odbudowę rozkradzionego odcinka leśnego do Rosnowa. Od 2016 r. pociągi docierają niemal na plażę nad jezioro w Rosnowie. W 2021 r. została ukończona naprawa parowozu Px48-3901, który po naprawie otrzymał imię Zosia i kursuje w sezonie letnim.28.03.2023

Co jakiś czas, a ostatnio jakoś cześciej, pojawiają się pytania o możliwość wysyłki znaczków z opcją odbioru w wybranym punkcie. Informujemy więc, że jest taka opcja i wszystko już jakiś czas temu opisaliśmy w naszym dziale pomocowym, w artykule „Przesyłki bez tajemnic”, do którego link załączamy jako przypomnienie.

Dzięki opcji odbioru w punkcie nie musicie czekać na listonosza, a przesyłkę ze znaczkami odbierzecie w jednym z kilkunastu tysięcy miejsc w całej Polsce. Są wśród nich punkty handlowe o wydłużonych godzinach otwarcia, ale także automaty paczkowe, z których paczki można odbierać praktycznie 24 godziny na dobę. Sieć cały czas się rozrasta, a lokalizacja punktów odbioru w lokalach handlowych pozwala niejako odbierać przesyłki przy okazji zakupów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wydłużony okres odbioru przesyłek w punktach handlowych oraz atrakcyjna cena.

Więcej informacji na temat przesyłek z odbiorem w punkcie, jak również instrukcję jak taki punkt odnaleźć i wybrać, znajdzie we wspomnianym wyżej artykule (link >>). 24.03.2023

Nawiązując do pytań, jakie od Was otrzymujemy, chcielibyśmy dzisiaj zająć się kwestią Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Informacja taka wprawdzie pojawiła się podczas zeszłorocznego spotkania w Krakowie, ale jest już czas, w którym zaczynacie planować różne wyjazdy i warto znać dokładny termin.

Po zeszłorocznej zmianie terminu, wynikającej z przyczyn „pandemicznych”, wracamy do spotkania w porze jesiennej. Tak jak podczas wcześniejszych zlotów, spotykamy się w drugi weekend października. W tym roku wypada to na 6-8 dzień tegoż miesiąca.

Na tę chwilę nie znamy szczegółów dotyczących miejsca spotkania, ale termin jest już zaklepany i możecie zaznaczyć go w swoich kalendarzach. Co do dalszych konkretów, to standardowo będziemy je podawali w kolejnych komunikatach.

Harmonogram spotkań kolekcjonerów ZT możecie znaleźć na naszej stronie w zakładce „Spotkania kolekcjonerów”. Zwróćcie uwagę, że są tam także terminy spotkań w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Jeśli w międzyczasie urodzi się jakieś nowe spotkanie, to również zostanie tam dodane.21.03.2023

Po kilku miesiącach szarości, zimna i wilgoci nadeszła długo oczekiwana wiosna, a wraz z nią więcej kolorów, słońca, ciepła i nowych turystycznych możliwości.

Już dziś przedstawiamy Wam propozycję na wycieczkę do Żywca i zwiedzanie tamtejszych atrakcji turystycznych, do których należy m.in. żywiecka fara wraz z usytuowanym na jej wieży tarasem widokowym. 

To właśnie te dwie atrakcje widnieją na najnowszych znaczkach turystycznych, których wizerunki przedstawiamy jako załącznik do dzisiejszego newsa.

KONKATEDRA NARODZENIA NMP W ŻYWCU No. 1220

TARAS WIDOKOWY KONKATEDRY ŻYWIECKIEJ No. 1221

Opisy przedstawionych atrakcji znajdziecie jak zawsze, klikając w powyższe linki. My zaś zabieramy się za tworzenie audiobedekera, za którego pośrednictwem postaramy się jeszcze dokładniej przybliżyć Wam wszelkie fakty dotyczące zarówno konkatedry, jak i tarasu widokowego.

Was natomiast zachęcamy do wpisania Żywca do swoich wycieczkowych planów. Warto wybrać się w te okolice np. podczas wakacyjnych podróży i uzupełnić znaczkowe braki. Ciekawych miejsc w Żywcu i okolicach nie brakuje, więc na nudę nie ma  szans. Znaczki już na Was czekają w Kawiarni Przystań, także zapraszamy do Żywca.16.03.2023

W związku z pytaniami o zasady gry kolekcjonerskiej i niemożność zdobycia znaczków turystycznych nr 236, 237, 238, które zostały wycofane ze sprzedaży, informujemy, że w ramach gry kolekcjonerskiej numery te tymczasowo nie są brane pod uwagę.

Jeśli więc nie posiadacie kuponów od ww. znaczków, nie bierzecie ich pod uwagę przy kompletowaniu dziesiątki na formularzu.

Jako przykład przedstawimy taką sytuację. Do planowanych dziesiątek kuponów turysta posiada następujące kupony 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, brak 236, brak 237, brak 238, 239, 240, 241, 242. 

W związku z powyższym, pomijając numerację 236, 237, 238 na formularz ZK naklejamy 10 następujących kuponów:

227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 239, lub 230, 231, 232, 233, 234, 235, 239, 240, 241, 242. 

Oczywiście zgodnie z zasadami gry kolekcjonerskiej, w każdej dziesiątce może znajdować się jeden numer zastąpiony kuponem JOKER.

Przypominamy również, że kupony przesyłane elektronicznie są tylko do sprawdzenia poprawności i nadal obowiązuje ich przesłanie w wersji papierowej.13.03.2023

Kolejny tydzień za nami i coraz bliżej wiosny. Czas oczekiwania na jej przyjście postaramy się wypełnić ciekawymi materiałami dotyczącymi znaczków turystycznych i dziś właśnie jeden z nich, czyli znaczkowa premiera.

Wielu turystów już odwiedziło Piotrkowice w poprzednich latach. Dla sporej grupy wizyta w tej miejscowości to wciąż kwestia planów. Mamy nadzieję, że dzięki najnowszemu znaczkowi te plany się zmienią, a i dawnych odwiedzających uda się raz jeszcze przyciągnąć w te strony.

Zaproszeniem do wizyty w Piotrkowicach niech będzie najnowszy znaczek turystyczny, który prezentujemy w dzisiejszym newsie. A jeśli o obiekcie ze znaczka i o relikwiach św. Tekli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytajcie poniższy opis. Więcej informacji otrzymacie wraz ze zdobyciem znaczka, gdy odczytacie QR umieszczony na naklejce.

Znaczki w Piotrkowicach powinny być dostępne mniej więcej od najbliższej środy. Dziś jeszcze są w trasie, ale jak znamy księdza Mariusza, na pewno pochwali się ich otrzymaniem i wtedy wszystko będzie jasne. Śledźcie więc nasze kolejne newsy w mediach społecznościowych i oczywiście wpisujcie w plany wizytę w piotrkowickiej parafii, nie zapominając o relacjach z wycieczek znaczkowym szlakiem i zdjęciach ze zdobytym znaczkiem.

KAPLICA I RELIKWIE ŚW. TEKLI W PIOTRKOWICACH No. 1219

Parafia Piotrkowice w diecezji kieleckiej, w powiecie jędrzejowskim, w gminie Wodzisław jest jedną z trzech parafii w Polsce, w których znajdują się relikwie św. Tekli. Parafia posiada późnobarokowy relikwiarz z 2 połowy XVIII w. w kształcie rocaillowego kartusza z owalną, przeszkloną puszką na relikwie w centrum z relikwiami św. Tekli. Staraniem ks. proboszcza Mariusza Chmury przy parafii została wybudowana także Kapliczka św. Tekli z figurą Świętej wykonaną przez rzeźbiarza Ryszarda Wojdę. W parafii Piotrkowice każdego 23. dnia miesiąca odbywa się Nabożeństwo do św. Tekli z intencjami proszącymi przede wszystkim o uzdrowienie, szczególnie z chorób oczu. Od roku 2023 drugi odpust parafialny ku czci św. Tekli jest obchodzony uroczyście w sam dzień wspomnienia świętej Tekli – 23 września.6.03.2023

Rozpoczynamy kolejny tydzień i tym razem mamy dla Was nowy znaczek i kolejną propozycję wycieczki do miejscowości Jeruzal.

Wiele razy w ostatnim czasie słyszeliśmy od Was, że warto by było wprowadzić znaczek w "Sklepie u Krysi". W końcu to najbardziej znane miejsce w filmowych Wilkowyjach, przy którym najcześciej fotografują się turyści.

I oto przyszedł czas na powstanie takiego znaczka. Ten jeszcze jest w drodze do miejsca przeznaczenia, ale myślimy, że od jutra, a najdalej od środy będzie dostępny w Jeruzalu, we wspomnianym wyżej sklepie.

Tak więc od dzisiaj, siedząc na ławeczce przed sklepem, obowiązkowe jest zdjęcie nie tylko ze słynnym "Mamrotem", ale i ze znaczkiem turystycznym. Liczymy na takie właśnie fotki z Waszych wypadów do tej miejscowości. Zapraszamy do zwiedzania.

JERUZAL - FILMOWE WILKOWYJE No. 1218

Jeruzal – miejscowość w woj. mazowieckim, w gminie Mrozy. To właśnie tutaj, w Jeruzalu, kręcono popularny polski serial pt. Ranczo w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Jeruzal czyli filmowe Wilkowyje stały się jednym z atrakcji dla zwiedzających te okolice. Najsłynniejszym miejscem czy – można by powiedzieć – obiektem miejscowości jest…ławeczka. Miejsce spotkań miejscowej czwórki bohaterów serialu. Kolejnymi serialowymi obiektami są, kościół wraz z dzwonnicą, budynek plebani, apteka, przystanek autobusowy czy stary dom Więcławskich, serialowych właścicieli wspomnianego sklepu przy ławeczce z szyldem „U Krysi”. Większość obiektów biorących udział w serialu znajdowała się w Jeruzalu, jednak jest wiele, które w filmie były częścią miejscowości, ale w rzeczywistości znajdowały się w kilkudziesięciu pobliskich miejscowościach, do których to również warto się wybrać.28.02.2023

Od wielu lat dostajemy od turystów zapytania o znaczki turystyczne w Łodzi. Jeszcze w 2016 roku miasto miało jeden znaczek turystyczny, ale od tego czasu sytuacja się zmieniła i działania wielu kolekcjonerów powoli przyczyniały się do tego, że zaczęły powstawać kolejne znaczki. 

Oczywiście nie byłoby ich, gdyby nie zrozumienie znaczkowej idei przez pracowników Łódzkiej Informacji Turystycznej, którzy wdrożyli kolejne znaczki i tym samym pozwolili turystom na poznanie kolejnych ciekawych obiektów w mieście.

Łódź obfituje w turystyczne atrakcje i zapewne każdy chciałby, aby wszystkie one posiadały własne znaczki. Wiecie jednak, że nie jest to proste i często małymi kroczkami można dojść do celu. W ten oto sposób chcemy Wam dzisiaj pokazać kolejne dwie znaczkowe nowości z Łodzi.  

ZO - 600-LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH ŁODZI 1423-2023 

BIAŁA FABRYKA LUDWIKA GEYERA W ŁODZI No. 1215

Jest to premiera łącząca znaczek turystyczny z okolicznościowym, albowiem w 2023 roku Łódź obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich. Drugi ze znaczków - turystyczny, to Biała Fabryka Ludwika Geyera, czyli kolejny interesujący obiekt położony przy ulicy Piotrkowskiej. Opisy obu znaczków znajdziecie po kliknięciu powyższych odnośników, a o Białej Fabryce nieco więcej ciekawostek znajdziecie niebawem w audioprzewodniku, jaki właśnie przygotowujemy.

Oba prezentowane powyżej znaczki już czekają na swoich pierwszych zdobywców w Łódzkiej Informacji. Nam nie pozostaje już nic innego, jak zaprosić Was do zwiedzania Łodzi i do wycieczki szlakiem, jaki wyznaczają w nim znaczki turystyczne. Zbaczajcie jednak ze szlaku, odwiedzajcie też inne obiekty i rozsiewajcie znaczkową ideę w kolejnych interesujących obiektach.25.02.2023

NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2022 ROKU - WYNIKI

Wyjątkowo po kilkudniowej przerwie przeznaczonej na znaczkowe premiery, wracamy do tematu konkursu na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2022 roku". Dziś pora na ogłoszenie wyników.

Tegoroczne głosowanie rozpoczęło się 22 stycznia, a zakończyło w poniedziałek 20 lutego. Jak co roku głosowanie podzielone było na dwie tury. Nasze głosowanie to swego rodzaju zabawa dla kolekcjonerów, w ramach której w dwóch turach wybieramy najładniejsze znaczki turystyczne wydane w poprzednim roku kalendarzowym. Głosowanie dotyczy tylko znaczków turystycznych, a więc tych opatrzonych unikalnymi numerami. Ma to być zabawa, forma rozruszania turystycznych organizmów przed nastaniem kolejnego sezonu, a dla nas okazja, by zobaczyć jakie projekty graficzne najbardziej podobają się turystom i kolekcjonerom. 


Więcej informacji

24.02.2023

Dokładnie rok temu - 24 lutego - wrogi reżim zaatakował naszych sąsiadów na Ukrainie. To, co widzieliśmy przez kolejne miesiące, przechodziło ludzkie pojęcie. Zbrodnie ludobójstwa, gwałty, kłamliwa propaganda i brak jakichkolwiek zasad, jakich dopuścił się agresor, zasługuje na pełne potępienie. Jednak naród ukraiński dzielnie stawił czoła reżimowi i przy wsparciu sojuszników walczy z wrogą armią, chroniąc swoją tożsamość i dziedzictwo.

Ukraina w dalszym ciągu potrzebuje wsparcia i my z Waszą pomocą również w minionym roku takiego wsparcia udzieliliśmy. W marcu, razem z Centralą Znaczków Turystycznych w Czechach, wydaliśmy Charytatywny Znaczek Turystyczny „Niech żyje Ukraina”. Dochód z jego sprzedaży w całości przekazaliśmy na konto zbiórki POMOC DLA UKRAINY, prowadzonej przez Caritas Polska, zresztą w ciągu minionego roku kilka razy Was o tym informowaliśmy.

Charytatywny Znaczek Turystyczny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko kolekcjonerów z Polski, ale i z innych krajów. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, jak Wy kolekcjonerzy podeszliście do tego tematu. Dziękujemy Wam bardzo za pomoc, jakiej udzieliliście poszkodowanym w tym brutalnym konflikcie oraz za to, że zechcieliście połączyć swoją pasję z chęcią niesienia pomocy bliźniemu. 30 stycznia tego roku wydaliśmy drugi Charytatywny Znaczek Turystyczny „Niech żyje Ukraina” i mamy nadzieję, że i on spotka się z Waszym zainteresowaniem.

W ubiegłym roku na konto pomocowe dokonaliśmy pięciu wpłat, a kolejna w wysokości 1866 zł została wykonana dzisiaj. Łącznie od początku akcji na pomoc poszkodowanym przekazaliśmy wspólnie 11569,50 zł i ogromnie dziękujemy Wam za wpłaty i zaangażowanie w akcję.

Oba znaczki to swego rodzaju ukłon w stronę Ukrainy, która broni nie tylko siebie, ale i całej Europy. A że Ukraina nadal potrzebuje Waszego wsparcia, gorąco zachęcamy także do nabywania tegorocznego Znaczka Charytatywnego lub obu, jeśli jeszcze nie macie ich w kolekcji.

Koszt jednego znaczka to minimum 20 zł, jeżeli ktoś ma potrzebę kupić go za większą kwotę, nie stawiamy przeszkód. Znaczek ten można zamówić w naszej centrali przy uzupełnianiu kolekcji lub osobno, ale wtedy musimy naliczyć opłatę za przesyłkę. Przy zamówieniu koniecznie trzeba zaznaczyć, jaki Charytatywny Znaczek jest zamawiany (z 2022 czy 2023 roku). Brak takiej informacji traktujemy jako znaczek z 2023 r.

Zachęcamy do wsparcia tego projektu, dzięki czemu i Wy możecie mieć realny wpływ na pomoc Ukrainie. Niniejszy Znaczek Charytatywny będzie nie tylko cegiełką i elementem uzupełniającym Wasze kolekcje, ale i przypomnieniem, jak ulotna jest wolność i pokój oraz jak ważne są przyjaźń i braterstwo.

Bądźmy solidarni – Niech żyje Ukraina!<< 1 3 4 5 6 7 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 >>