Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

Aktualności

<< 1 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 58 59 60

18.07.2012

535

Szanowni kolekcjonerzy i nie tylko; informujemy, że w dniu 22 lipca 2012 r. w Skansenie w Olsztynku odbędzie się impreza "Tajemnice ciesiołki",podczas której zwiedzający dowiedzą się o tradycyjnym budownictwie wiejskim na Warmii i Mazurach, poznają przykłady rozwiązań konstrukcyjnych budynków, zobaczą tarcie drewna na traku ręcznym. Dzieci będą mogły poukładać architektoniczne puzzle oraz drewniane klocki. Ponadto w niedzielę 5 sierpnia 2012 r. zapraszamy do kreatywnego wypoczynku dla całej rodziny na łonie przyrody w Skansenie. Wspólna zabawa, poszukiwanie i rozpoznawanie rodzimych gatunków roślin i zwierząt, konkursy rodzinne. Więcej informacji na stronie:www.muzeumolsztynek.com.pl

204

Zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka na Zamek Grodziec, gdzie 22 lipca 2012 roku będzie hucznie obchodzone Święto Kwitnącej Lipy. W programie prezentacja wystawców miodów lipowych i nie tylko, a także występy zespołów folklorystycznych. Zapowiada się wspaniała zabawa. Przybywajcie! Wiecej informacji :www.grodziec.com

053

Informujemy, że w dniach 21-22.07.2012 r. na Hali Miziowej i w jej okolicach odbędzie się impreza "Festiwal Biegów Górskich w Korbielowie". Więcej informacji na stronie www.halamiziowa.pl/news.php?id=32. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu.

538

W dniach 21-22 lipca 2012 r. zapraszamy do Muzem Inżynierii Miejskiej w Krakowie na pokazy zestawów robotów LEGO Mindstorms. W takcie pokazów można będzie uczestniczyć w mini warsztatach, w których uczestnicy będą mogli sami zbudować i zaprogramować robota. Z okazji 85 rocznicy uruchomienia pierwszej regularnej linii komunikacyjnej w Krakowie, 21 lipca 2012 r. zostanie otwarta wystawa  planszowa, prezentująca archiwalne fotografie autobusów używanych w krakowskiej komunikacji miejskiej. Ekspozycja umieszczona będzie na ogrodzeniu od strony ul. św. Wawrzyńca. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prezentacja zabytkowego taboru z kolekcji MPK S.A. w Krakowie, w tym świeżo wyremontowanego, jedynego zachowanego egzemplarza autobusu Jelcz 021. W niedzielę,zabytkowe autobusy wyjadą na linię 132, gdzie obsługiwać będą wybrane rozkładowe kursy. Warto skorzystać i powspominać. 

021

Informujemy zainteresowanych, że w schronisku PTTK na Luboniu Wielkim (Znaczek Turystyczny nr 021) w dniu 29 lipca 2012 r. (niedziela), odbędą się uroczystości związane z 80-leciem schroniska. W programie Msza św, a następnie uroczystości jubileuszowe i poczęstunek turystyczny. Gościom będzie przygrywała orkiestra. Więcej informacji na stronie http://lubon.pttk.pl/ w zakładce aktualności. Serdecznie zapraszamy na szlaki Lubonia Wielkiego.

Zespół Znaczków Turystycznych16.07.2012

Drodzy Kolekcjonerzy, poniżej publikujemy teksty długoletniej kolekcjonerki Znaczka Turystycznego, która pragnie się dzielić swoją pasją oraz informuje o aktualnych imprezach w miejscach, gdzie już znaczek występuje. Zachęcamy, zwłaszcza teraz w sezonie turystycznym, do dzielenia się swoimi wrażeniami z poznawanych miejsc a także do robienia fotografii, które potem będziemy mogli zamieszczać na naszych stronach internetowych.


Więcej informacji

2.07.2012

Drodzy Kolekcjonerzy!

Wspominaliśmy już w Księdze Gości o wydaniu przez czeską centralę Atlasu Turystycznych Miejsc Znaczkowych na lata 2012-2014 http://www.turisticke-znamky.cz  Tym z was, którzy zamówili sobie Atlas serdecznie dziękujemy i ufamy, że będzie dobrze służył na turystycznych szlakach. Z tego względu, we fragmencie czeskiego Atlasu obejmującym Polskę, na 147 stronie umieściliśmy już obecne i 46 planowanych nowych miejsc znaczkowych, zamieszczamy skan tytułowej strony Atlasu oraz spis obecnych i planowanych miejsc obecności ZT na terenie pokazywanym przez Atlas. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zamówić taki Atlas, jest możliwość. Otrzymaliśmy z Rymařova większą ilość tej publikacji. Cena po przeliczeniu koron wynosi wraz z wysyłką 23 zł. Chętnych proszę o informację na info@znaczki-turystyczne.pl z podaniem adresu wysyłki. Ufamy również, że uda się nam wydać na wiosnę przyszłego roku zaktualizowaną mapę polskich ZT, oczywiście w skromniejszej wersji.

 

Z racji rozpoczynających się wakacji życzymy wszystkim odwiedzającym te strony wielu wrażeń na szlakach turystycznych, udanego odpoczynku i znacznego powiększenia kolekcji Znaczków Turystycznych.

Z turystycznym pozdrowieniem
Zespół Znaczków Turystycznych

Atlas-1Atlas-38.06.2012

Drodzy Kolekcjonerzy,

Poniżej lista nowych miejsc znaczkowych, które otrzymały znaczek w ostatnich tygodniach.

Trwają rozmowy z nowymi miejscami, będziemy na bieżąco informować o efektach tych rozmów. Zachęcamy do odwiedzania nowych miejsc.

Zespół Znaczków Turystycznych


Więcej informacji

14.05.2012

W najbliższych dniach będziemy się starali uruchomić nowe strony internetowe, dające więcej informacji i możliwości kontaktu z miejscami turystycznymi oraz z kolekcjonerami.

Pragniemy także w celu wymiany informacji uruchomić Księgę Gości, o co prosiło nas wielu kolekcjonerów. Jest to bardzo ważne, aby poszczególni kolekcjonerzy nie czuli się jak samotne wyspy rozsiane po całej Polsce, ale aby wiedzieli że takich „pozytywnie szalonych“ ludzi jest więcej. Nie wszystkie działy będą aktywne od zaraz, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Stopniowo będziemy to uzupełniać i udoskonalać. Prosimy także o uwagi, sugestie oraz propozycje, co jeszcze powinno się pojawić na naszych stronach.

Reagując na liczne pytania chcemy zapewnić, że sprawa zeszłorocznego Konkursu wraz z ogłoszeniem zwycięzców będzie w najbliższym czasie rozwiązana, chociaż z pewnością będzie przedmiotem żywej dyskusji między nami.

Wszystkim turystom, przyjaciołom, kolekcjonerom życzymy wspaniałych wrażeń z wiosennych, zielonych i pachnących szlaków. Jak najwięcej zdobytych celów turystycznych, pogody ducha i bogatej kolekcji znaczków. Zapraszamy także do nowych Znaczkowych Miejsc Turystycznych.

Zespół Znaczków Turystycznych8.05.2012

Drodzy kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych, z radością informujemy do dnia 8.05.2012 r. zostały wyróżnione obecnością znaczka następujące miejsca turystyczne:


Więcej informacji

21.03.2012

Wiosna Znaczka Turystycznego!!

Po jesienno-zimowym śnie Znaczek Turystyczny budzi się do życia i planuje nie tylko w tym sezonie, ale także w wielu następnych szerzyć ideę turystyki oraz poznawania piękna naszej Ojczyzny przy pomocy drewnianych krążków i gry kolekcjonerskiej.

W czasie wspomnianej przerwy tylko pozornie nic się nie działo, firma przeszła gruntowną transformację. Dotychczasowemu zespołowi Znaczka Turystycznego serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie w pionierskiej pracy popularyzacji ZT w Polsce. Trzy tygodnie temu /24 lutego/ została założona spółka z o.o. o nazwie Znaczki Turystyczne z siedzibą w Złotym Stoku /dolnośląskie/. Jedynym udziałowcem nowej spółki jest pomysłodawca całej idei, firma Turistické známky z Czech. Znajdujemy się na etapie gromadzenia potrzebnych informacji, docierania do posłanej przez Was poczty elektronicznej, listów czy nieodebranych telefonów. Za wszystkie utrudnienia w kontakcie przez ostatnich kilka miesięcy przepraszamy i prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Wiosna już za progiem, więc ufamy, że zdążymy z wszystkim zanim wyruszycie na szlaki turystyczne. Bardzo nam zależy na kontakcie z obecnymi i przyszłymi kolekcjonerami Znaczka Turystycznego oraz osobami i instytucjami, które wspierają tę ideę w Polsce. Dlatego podajemy nowe kanały kontaktowe:

  • Znaczki Turystyczne
  • skr. poczt. nr 38
  • 57-250 Złoty Stok
  • info@znaczki-turystyczne.pl
  • tel. +48 660 730 242
  • Gadu-Gadu: 42153285
  • Skype: znaczki.turystyczne

Z turystycznym pozdrowieniem
Zespół Znaczków Turystycznych<< 1 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 58 59 60