Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1279
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1279!
<< 1 5 10 15 20 25 28 29 30

31.08.2012

MAPA SŁOWACKICH ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH

Na początku sierpnia ukazał się Atlas Znaczków Turystycznych znajdujących się na Słowacji. Z tego powodu, że wielu polskich kolekcjonerów zbiera słowackie znaczki jest możliwość zakupienia tego atlasu. Jest to 24-stronicowa broszura pokazująca mapę występowania Znaczków Turystycznych na Słowacji oraz zawierająca spis wszystkich znaczków aktualizowany w dniu 1.05.2012 roku. Otrzymaliśmy 10 sztuk tego atlasu, więc jeżeli ktoś z polskich kolekcjonerów chciałby go nabyć, jest okazja. Na Słowacji atlas kosztuje 3,5 EUR plus wysyłka, patrz http://turisticke-znamky.sk/info/objednavka_mapa czyli 15 zł wraz z wysyłką. Przypominamy, że na dzień dzisiejszy Słowacja posiada 592 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym, zajmując tym samym drugie miejsce wśród 15 krajów Europy. Chętnych prosimy o kontakt @ pod adresem info@znaczki-turystyczne.pl 

 

 

Dzisiaj ostatni dzień wakacji - szkoda..., ale przed nami jeszcze wrzesień a potem złota polska jesień. Warto więc wybrać się na wędrówkę szlakiem Znaczka Turystycznego, podziwiając piękno naszej Ojczyzny. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich kolekcjonerów, tych, którzy są z nami już kilka lat oraz grono nowych, które się z każdym dniem powiększa. 

Zespół Znaczków Turystycznych 



16.08.2012

CZTERY NOWE ZNACZKI TURYSTYCZNE !!!

Z nieukrywaną dumą i radością informujemy, że cztery nowe miejsca mają swój Znaczek Turystyczny. Tak się składa, że wszystkie znajdują się w Kotlinie Kłodzkiej. Natomiast ich różnorodność jest dodatkowym atutem dla kolekcjonerów, zachęcającym do zobaczenia tych ciekawych i wyjątkowych miejsc turystycznych. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania atrakcji Kotliny Kłodzkiej!

Wodospad Wilczki w Międzygórzu, No. 145   

Znajduje się na rzece Wilczka w Masywie Śnieżnika, w pobliżu Międzygórza. Wysokość wodospadu wynosi 22 m. Jest to drugi co do wielkości wodospad w polskich Sudetach, po Wodospadzie Kamieńczyka. Przed wielką powodzią w 1997 r. woda spadała z wysokości o 5 metrów większej. Powódź wymyła wtedy, jak się okazało, sztucznie wykonany próg z początków XIX w. Przed 1945 r. wysokość wodospadu sięgała nawet 30 m. Wody spadają z progu szerokości ok. 3 m do niewielkiego kotła eworsyjnego wyżłobionego w mniej odpornych łupkach łyszczykowych. Zimą wokół kaskady tworzy się efektowny lodospad.

GPS: 50.229168 16.760808 Miejsce sprzedaży: Recepcja hotelu Dom Nad Wodospadem, www.miedzygorze.net

Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie, No 137

Kościół pocysterski nad Nysą Kłodzką wzniesiony w latach 1686-1704 wg projektu Michała Kleina. Od XIII w. Bardo stało się ośrodkiem kultu maryjnego. Pielgrzymi przybywali do słynącej z cudów figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem  – Strażniczki Wiary. W późnobarokowym zespole ciekawa jest świątynia z kształcie trójnawowej, emporowej bazyliki bez transeptu. Organy stworzył F. J. Eberhardt. Obok kościoła postawiono budynki klasztorne, gdzie do 1810 r. przebywali cystersi. Na początku XX w. straż przy cudownej figurze objęli Redemptoryści. Obecnie w klasztorze istnieje małe muzeum związane z historia kultu maryjnego w Bardzie. 4 lipca 2009 kościół podniesiono do godności bazylikimniejszej oraz przyłączono obiekt do Szlaku Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Willmanna.

GPS: 50.505682 16.740417 Miejsce sprzedaży: Sklepik klasztorny

Lądek Zdrój – Najstarsze Uzdrowisko, No. 143 

Zasoby wód termalnych bijących w Lądku Zdroju wykorzystywane są w leczeniu już od XIII w. Tak długa historia kuracji uzdrowiskowej upoważnia Lądek Zdrój do określenia miasta jako najstarszego uzdrowiska w Polsce. Liczne lądeckie źródła, potrafią ukoić zmęczone ciało, a także dostarczyć organizmowi energii i sił witalnych. Ponadto Lądek kusi swym malowniczym położeniem. Miasteczko otoczone jest bogatymi i urokliwymi kompleksami leśnymi, okolone łagodnymi wzgórzami oraz rozległymi łąkami. Tak korzystne ukształtowanie terenu oraz wdzięczny charakter miasta sprzyjają wypoczynkowi i zapraszają do odwiedzin.

GPS: 50.343855  16.888433 Miejsce sprzedaży: Zdrój Wojciech, zakład przyrodoleczniczy „Jerzy“, sanatorium „Jubilat“

Uzdrowisko Długopole  Zdrój, No. 141 

Długopole Zdrój to niewielkie, położone z dala od miejskiego zgiełku, urocze sudeckie uzdrowisko. Miejscowość położona jest w zacisznej i malowniczej dolinie o zalesionych zboczach u stóp Gór Bystrzyckich nad Nysą Kłodzką. Panujący tu łagodny klimat śródgórski, wiele słonecznych dni, zmienność ciśnienia cząstkowego tlenu i czystość górskiego powietrza wpływają korzystnie na czynność układu krążenia, układu oddechowego i czynność krwiotwórczą. Przebywający tu Goście, w ciszy spokojnej doliny i w miłej, rodzinnej atmosferze odzyskują zdrowie i siły, a także chętnie wracają do Długopola, i często – jak mówią - we wdzięcznej pamięci zachowują to niezwykłe miejsce. Warto spróbować...

GPS: 50.245311  16.631777 Miejsce sprzedaży: Pijalnia wód mineralnych

 

Z turystycznym pozdrowieniem
Zespół Znaczków Turystycznych



4.08.2012

WIEŻA DZWONNICA PRZY KOŚCIELE FARNYM W KROŚNIE - No.105

Z radością informujemy, że Krosno nad Wisłokiem ma swój Znaczek Turystyczny. Dzięki życzliwości i przychylności dla idei kolekcjonerskiej Dyrekcji Muzeum Rzemiosła w Krośnie, znaczek został wprowadzony szybko i z przekonaniem. Na znaczku widnieje wieża kościoła Trójcy Świętej, która jest uznawana dzisiaj za symbol miasta Krosna. Jest to wczesnobarokowa dzwonnica wzniesiona w XVII w. Wewnątrz znajdują się trzy dzwony z 1639 roku. Największy dzwon Urban – mierzący 490 cm w obwodzie, jest drugim, co do wielkości zabytkowym dzwonem w Polsce. Dzwonnicę wraz z dzwonami ufundował Wojciech Portius.  Turyści mogą wejść na najwyższą kondygnację z punktem widokowym i stamtąd oglądać panoramę miasta. Ufamy, że wieża farna będzie magnesem przyciągającym turystów do Krosna. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że wieża farna jest uważana za jeden z najważniejszych symboli Krosna. Zwiedzanie wieży jest włączone w “szklany szlak” prowadzący przez miasto.  Jest to pierwszy znaczek w mieście, dlatego będzie dostępny dla turystów w trzech miejscach: w Muzeum Rzemiosła w Krośnie - budynek główny przy ul. Piłsudskiego 19, w Punkcie Informacji Kulturalno – Turystycznej, Rynek 5, który jest czynny również w soboty i niedziele, co niestety nie jest zbyt częste w innych IT oraz w samej Wieży Kościoła Farnego przy ul. Piłsudskiego 5.

Serdecznie zapraszamy do wędrówek Podkarpaciem, są tutaj miejsca warte zobaczenia jak Zamek Odrzykoń, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, Rezerwat Prządki, Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, nowoczesne Centrum Dziedzictwa Szkła i wiele innych. Wierzymy, że także tutaj idea kolekcjonowania Znaczka Turystycznego spotka się z życzliwym przyjęciem.

GPS: 49.694316  21.764237   



27.07.2012

NOWOŚCI NA STRONACH ZNACZKOWYCH !!!

Drodzy Kolekcjonerzy,
po długiej i żmudnej pracy uruchamiamy dzisiaj nowe, bardzo ważne dla nas wszystkich zakładki: ZNACZKOWE MIEJSCA TURYSTYCZNE, gdzie znajduje się spis wszystkich znaczków oraz 
MAPA ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH, gdzie można na mapie zobaczyć, w którym miejscu naszej Ojczyzny znajduje się znaczek. I jeszcze trzecia nowość, którą jest możliwość założenia znaczkowego konta kolekcjonera. Parę zdań na temat każdej z nich.


Więcej informacji

20.07.2012

SCHRONISKO PTTK NA ŚNIEŻNIKU –  No. 148

Z radością informujemy, że Schronisko PTTK Na Śnieżniku zostało wyróżnione Znaczkiem Turystycznym No. 148. Już dłuższy czas obecny opiekun schroniska p. Jacek Fastnacht interesował się znaczkiem, o którym mu powiedzieli czescy turyści odwiedzający Śnieżnik i jego schronisko. Nie tylko powiedzieli, ale zapalony turysta p. Oldřich nawiązał kontakt z centralą w Polsce i bardzo pomógł w powstaniu znaczka.

Samo miejsce jest fantastyczne. Położone we Wschodnich Sudetach w masywie Śnieżnika na wysokości 1218 m n.p.m. Jego początki związane są z  Marianną Orańską - córką króla holenderskiego i żoną księcia pruskiego - mieszkającą w pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim. To ona 1869 roku sprowadziła górala ze Szwajcarii i kazała mu wybudować "szwajcarkę", do której sama chętnie przybywała powozem na wypoczynek. I tak oto powstało urokliwe schronisko "Na Śnieżniku", jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Okolice schroniska są najlepszym punktem widokowym w całych Sudetach. Przy sprzyjającej pogodzie w promieniu 100 kilometrów można dostrzec Śnieżkę, wieże Wrocławia, Ołomuńca itp. W 1950 r. budynek stał się własnością PTTK. Schronisko dysponowało wtedy 63 miejscami. W latach osiemdziesiątych schronisko gruntownie zmodernizowano i wyremontowano dzięki uporowi Zbigniewa Fastnachta. Był on dzierżawcą schroniska od 1982 roku, zapisał się w historii tego regionu jako prawdziwy miłośnik gór i przyjaciel ludzi. Zmarł 16 maja 2001 r. W uznaniu jego zasług schronisku nadano jego imię.

Serdecznie zapraszamy do wędrówek masywem Śnieżnika, do odpoczynku w gościnnym schronisku, no i oczywiście do zdobywania znaczków.

GPS: 50.207952  16.832385  www.schroniskonasniezniku.pl  Miejsce sprzedaży: Schronisko



18.07.2012

535

Szanowni kolekcjonerzy i nie tylko; informujemy, że w dniu 22 lipca 2012 r. w Skansenie w Olsztynku odbędzie się impreza "Tajemnice ciesiołki",podczas której zwiedzający dowiedzą się o tradycyjnym budownictwie wiejskim na Warmii i Mazurach, poznają przykłady rozwiązań konstrukcyjnych budynków, zobaczą tarcie drewna na traku ręcznym. Dzieci będą mogły poukładać architektoniczne puzzle oraz drewniane klocki. Ponadto w niedzielę 5 sierpnia 2012 r. zapraszamy do kreatywnego wypoczynku dla całej rodziny na łonie przyrody w Skansenie. Wspólna zabawa, poszukiwanie i rozpoznawanie rodzimych gatunków roślin i zwierząt, konkursy rodzinne. Więcej informacji na stronie:www.muzeumolsztynek.com.pl

204

Zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka na Zamek Grodziec, gdzie 22 lipca 2012 roku będzie hucznie obchodzone Święto Kwitnącej Lipy. W programie prezentacja wystawców miodów lipowych i nie tylko, a także występy zespołów folklorystycznych. Zapowiada się wspaniała zabawa. Przybywajcie! Wiecej informacji :www.grodziec.com

053

Informujemy, że w dniach 21-22.07.2012 r. na Hali Miziowej i w jej okolicach odbędzie się impreza "Festiwal Biegów Górskich w Korbielowie". Więcej informacji na stronie www.halamiziowa.pl/news.php?id=32. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu.

538

W dniach 21-22 lipca 2012 r. zapraszamy do Muzem Inżynierii Miejskiej w Krakowie na pokazy zestawów robotów LEGO Mindstorms. W takcie pokazów można będzie uczestniczyć w mini warsztatach, w których uczestnicy będą mogli sami zbudować i zaprogramować robota. Z okazji 85 rocznicy uruchomienia pierwszej regularnej linii komunikacyjnej w Krakowie, 21 lipca 2012 r. zostanie otwarta wystawa  planszowa, prezentująca archiwalne fotografie autobusów używanych w krakowskiej komunikacji miejskiej. Ekspozycja umieszczona będzie na ogrodzeniu od strony ul. św. Wawrzyńca. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prezentacja zabytkowego taboru z kolekcji MPK S.A. w Krakowie, w tym świeżo wyremontowanego, jedynego zachowanego egzemplarza autobusu Jelcz 021. W niedzielę,zabytkowe autobusy wyjadą na linię 132, gdzie obsługiwać będą wybrane rozkładowe kursy. Warto skorzystać i powspominać. 

021

Informujemy zainteresowanych, że w schronisku PTTK na Luboniu Wielkim (Znaczek Turystyczny nr 021) w dniu 29 lipca 2012 r. (niedziela), odbędą się uroczystości związane z 80-leciem schroniska. W programie Msza św, a następnie uroczystości jubileuszowe i poczęstunek turystyczny. Gościom będzie przygrywała orkiestra. Więcej informacji na stronie http://lubon.pttk.pl/ w zakładce aktualności. Serdecznie zapraszamy na szlaki Lubonia Wielkiego.

Zespół Znaczków Turystycznych



16.07.2012

Drodzy Kolekcjonerzy, poniżej publikujemy teksty długoletniej kolekcjonerki Znaczka Turystycznego, która pragnie się dzielić swoją pasją oraz informuje o aktualnych imprezach w miejscach, gdzie już znaczek występuje. Zachęcamy, zwłaszcza teraz w sezonie turystycznym, do dzielenia się swoimi wrażeniami z poznawanych miejsc a także do robienia fotografii, które potem będziemy mogli zamieszczać na naszych stronach internetowych.


Więcej informacji

2.07.2012

Drodzy Kolekcjonerzy!

Wspominaliśmy już w Księdze Gości o wydaniu przez czeską centralę Atlasu Turystycznych Miejsc Znaczkowych na lata 2012-2014 http://www.turisticke-znamky.cz  Tym z was, którzy zamówili sobie Atlas serdecznie dziękujemy i ufamy, że będzie dobrze służył na turystycznych szlakach. Z tego względu, we fragmencie czeskiego Atlasu obejmującym Polskę, na 147 stronie umieściliśmy już obecne i 46 planowanych nowych miejsc znaczkowych, zamieszczamy skan tytułowej strony Atlasu oraz spis obecnych i planowanych miejsc obecności ZT na terenie pokazywanym przez Atlas. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zamówić taki Atlas, jest możliwość. Otrzymaliśmy z Rymařova większą ilość tej publikacji. Cena po przeliczeniu koron wynosi wraz z wysyłką 23 zł. Chętnych proszę o informację na info@znaczki-turystyczne.pl z podaniem adresu wysyłki. Ufamy również, że uda się nam wydać na wiosnę przyszłego roku zaktualizowaną mapę polskich ZT, oczywiście w skromniejszej wersji.

 

Z racji rozpoczynających się wakacji życzymy wszystkim odwiedzającym te strony wielu wrażeń na szlakach turystycznych, udanego odpoczynku i znacznego powiększenia kolekcji Znaczków Turystycznych.

Z turystycznym pozdrowieniem
Zespół Znaczków Turystycznych

Atlas-1Atlas-3



8.06.2012

Drodzy Kolekcjonerzy,

Poniżej lista nowych miejsc znaczkowych, które otrzymały znaczek w ostatnich tygodniach.

Trwają rozmowy z nowymi miejscami, będziemy na bieżąco informować o efektach tych rozmów. Zachęcamy do odwiedzania nowych miejsc.

Zespół Znaczków Turystycznych


Więcej informacji

14.05.2012

W najbliższych dniach będziemy się starali uruchomić nowe strony internetowe, dające więcej informacji i możliwości kontaktu z miejscami turystycznymi oraz z kolekcjonerami.

Pragniemy także w celu wymiany informacji uruchomić Księgę Gości, o co prosiło nas wielu kolekcjonerów. Jest to bardzo ważne, aby poszczególni kolekcjonerzy nie czuli się jak samotne wyspy rozsiane po całej Polsce, ale aby wiedzieli że takich „pozytywnie szalonych“ ludzi jest więcej. Nie wszystkie działy będą aktywne od zaraz, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Stopniowo będziemy to uzupełniać i udoskonalać. Prosimy także o uwagi, sugestie oraz propozycje, co jeszcze powinno się pojawić na naszych stronach.

Reagując na liczne pytania chcemy zapewnić, że sprawa zeszłorocznego Konkursu wraz z ogłoszeniem zwycięzców będzie w najbliższym czasie rozwiązana, chociaż z pewnością będzie przedmiotem żywej dyskusji między nami.

Wszystkim turystom, przyjaciołom, kolekcjonerom życzymy wspaniałych wrażeń z wiosennych, zielonych i pachnących szlaków. Jak najwięcej zdobytych celów turystycznych, pogody ducha i bogatej kolekcji znaczków. Zapraszamy także do nowych Znaczkowych Miejsc Turystycznych.

Zespół Znaczków Turystycznych



8.05.2012

Drodzy kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych, z radością informujemy do dnia 8.05.2012 r. zostały wyróżnione obecnością znaczka następujące miejsca turystyczne:


Więcej informacji

21.03.2012

Wiosna Znaczka Turystycznego!!

Po jesienno-zimowym śnie Znaczek Turystyczny budzi się do życia i planuje nie tylko w tym sezonie, ale także w wielu następnych szerzyć ideę turystyki oraz poznawania piękna naszej Ojczyzny przy pomocy drewnianych krążków i gry kolekcjonerskiej.

W czasie wspomnianej przerwy tylko pozornie nic się nie działo, firma przeszła gruntowną transformację. Dotychczasowemu zespołowi Znaczka Turystycznego serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie w pionierskiej pracy popularyzacji ZT w Polsce. Trzy tygodnie temu /24 lutego/ została założona spółka z o.o. o nazwie Znaczki Turystyczne z siedzibą w Złotym Stoku /dolnośląskie/. Jedynym udziałowcem nowej spółki jest pomysłodawca całej idei, firma Turistické známky z Czech. Znajdujemy się na etapie gromadzenia potrzebnych informacji, docierania do posłanej przez Was poczty elektronicznej, listów czy nieodebranych telefonów. Za wszystkie utrudnienia w kontakcie przez ostatnich kilka miesięcy przepraszamy i prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Wiosna już za progiem, więc ufamy, że zdążymy z wszystkim zanim wyruszycie na szlaki turystyczne. Bardzo nam zależy na kontakcie z obecnymi i przyszłymi kolekcjonerami Znaczka Turystycznego oraz osobami i instytucjami, które wspierają tę ideę w Polsce. Dlatego podajemy nowe kanały kontaktowe:

  • Znaczki Turystyczne
  • skr. poczt. nr 38
  • 57-250 Złoty Stok
  • info@znaczki-turystyczne.pl
  • tel. +48 660 730 242
  • Gadu-Gadu: 42153285
  • Skype: znaczki.turystyczne

Z turystycznym pozdrowieniem
Zespół Znaczków Turystycznych



<< 1 5 10 15 20 25 28 29 30