Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1273
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1273!
<< 1 5 10 15 16 17 18 20 25 30 35 40 45 50 55 >>

13.07.2020

Czas na kolejną porcję radości. Mamy dla Was nowy cel turystycznych podróży, dzięki którym już wkrótce będziecie mogli lepiej poznać Trzęsacz.

Rzecz jasna o samym miejscu znaczkowym nie będziemy się rozpisywali - opis macie poniżej, a wszystkiego innego dowiecie się zwiedzając Multimedialne Muzeum Trzęsacza. 

Zapraszamy zatem do wizyty w tym miejscu i do zdobywania najnowszego znaczka, który już jest dostępny w sprzedaży. Oczywiście liczymy na to, że po wizycie podeślecie nam jakąś relację.

MUZEON - MULTIMEDIALNE MUZEUM TRZĘSACZA  No. 978

Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu MuzeON zostało uruchomione w 2000 roku. To cztery audiowizualne sale, w których główne role grają światło, dźwięk i obraz. Najlepsi europejscy specjaliści stworzyli multimedialny świat, który pobudza zmysły i wyobraźnię. To miejsce, które w nowoczesny sposób obrazuje fakty historyczne, ciekawostki geograficzne oraz legendy związane z regionem. Podczas wirtualnej wycieczki można się przenieść w czasie i stanąć na 15. południku, który przebiega przez tę nadmorską miejscowość. Dalsze zwiedzanie to podróż do podwodnego świata, gdzie Neptun opowiada niezwykłą historię swoich córek. Staniesz się również świadkiem rozpadu świątyni na klifie i zwycięstwa natury nad człowiekiem! Niemal 30-minutowa podróż będzie niezapomnianą przygodą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.



9.07.2020

Cz. 8 - Usprawnienie dotyczące weryfikacji kuponów gry kolekcjonerskiej

W tym roku z wiadomych przyczyn start sezonu turystycznego nieco się opóźnił, ale już wszystko wraca do normy i turyści licznie wrócili na szlaki, zdobywając kolejne znaczki i kompletując dziesiątki kuponów na znaczek kolekcjonera. Dla nas jest to czas wzmożonej pracy i powtarzających się co roku problemów z niezrozumieniem zasad gry kolekcjonerskiej.

Ale dzisiejszy artykuł nie będzie o błędach, ani o zasadach, a o usprawnieniu jakie chcemy wdrożyć, byście mogli szybciej przekazywać nam kupony do weryfikacji i abyście dużo prędzej mogli otrzymać kolejne znaczki kolekcjonera.

Jako, że wysyłka kuponów tradycyjną pocztą trwa kilka dni i często nie z naszej winy się przedłuża, postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i wprowadzić weryfikację dwuetapową, która szczególnie ucieszy osoby, które już nie mogą się doczekać kolejnych znaczków kolekcjonera w kolekcji. 

Ważne! Przyspieszony proces weryfikacji wprowadzamy tylko dla zainteresowanych osób. Osoby chcące realizować kupony na ZK na dotychczasowych zasadach robią wszystko po staremu.

Dla osób wybierających przyspieszoną weryfikację bez zmian pozostaje fakt wysyłki kuponów drogą pocztową, jednak zanim to nastąpi zainteresowane osoby drogą elektroniczną na e-mail info@znaczki-turystyczne.pl muszą przesłać zdjęcie/skan formularza z naklejonymi kuponami. Dzięki temu niemal od razu będziemy mogli rozpocząć weryfikację kuponów i szybszą realizację przesyłki zwrotnej. 

Oczywiście takie rozwiązanie będzie obwarowane pewnymi warunkami. 

  • zdjęcie/skan formularza i kuponów musi być czytelne,
  • formularz musi być w całości wypełniony,
  • jeśli formularzy jest więcej niż 10 fakt wysyłki elektronicznej należy nam wcześniej zasygnalizować telefonicznie,
  • w przypadku braku dosłania tradycyjnej wersji kuponów nie zostanie zrealizowana kolejna wysyłka ZK,

Więcej informacji

6.07.2020

paczkiTradycyjnie w wakacje planujemy krótką przerwę w dostawach brakujących znaczków i innych akcesoriów kolekcjonerskich. Przerwa ta dotyczy jedynie zamówień składanych przez kolekcjonerów. Informujemy zatem, że wszelkie zamówienia na brakujące znaczki i akcesoria realizowane będą do 24 lipca, a wznowienie wysyłek planujemy dopiero po 14 sierpnia.  Wszelkie zamówienia, które zostaną opłacone po 24 lipca również zostaną zrealizowane dopiero w połowie sierpnia.

Jednocześnie informujemy, że powyższa sytuacja dotyczy jedynie kolekcjonerów. Miejsca znaczkowe będą obsługiwane jak dotychczas i ich przerwa w dostawie znaczków nie dotyczy.

Prosimy wziąć powyższy komunikat pod uwagę, ponieważ wszystkie zamówienia, które otrzymamy po 24 lipca będą zrealizowane dopiero po 14 sierpnia.



5.07.2020

W maju prezentowaliśmy Wam jedne z ostatnich znaczków kolekcjonera w serii "Poczet królów i książąt polskich". Na naszym profilu facebook dodaliście mnóstwo komentarzy z propozycjami kolejnych serii ZK. My je spisaliśmy i niebawem rozstrzygniemy, którą z propozycji wykorzystamy. A tymczasem prezentujemy ostatnie trzy znaczki z aktualnej serii i na dobre żegnamy się z władcami.

Oczywiście temat kolejnej serii jeszcze nie jest zamknięty i chętnie poznamy Wasze kolejne propozycje. Zerknijcie na dyskusję jaka w tej sprawie toczyła się swego czasu na facebooku (tutaj >>). Może pojawią się kolejne równie ciekawe pomysły, które będziemy mogli wziąć pod uwagę.

Na koniec pewnie chcielibyście kilka słów podsumowania. No cóż przypomnimy zatem, że kończąca się seria liczy 44 znaczki, a jej początek miał miejsce w ostatnim dniu 2017 roku. Można więc powiedzieć, że  te wszystkie znaczki powstały przez 2,5 roku i to głównie dlatego, że takie było tempo narzucone przez turystów. Oczywiście już niebawem najnowsze znaczki trafią do kolekcjonerów, którzy nie ustają w staraniach o to, by wejść w ich posiadanie.

Wszystkim Wam oczywiście życzymy dojścia do tego momentu, w którym zdobędziecie wszystkie znaczki z kończącej się serii, a co tam, życzymy zdobywania kolejnych bo w końcu po to jest gra kolekcjonerska. Ale pamiętajcie aby ze zbierania znaczków czerpać radość, by była to dla Was zabawa, a nie wyścig, bo wtedy cały czar pryska.



4.07.2020

Mimo soboty spieszymy z kolejną znaczkową premierą, bowiem może ktoś z Was jeszcze jutro da radę zwiedzić miejsce, którego dotyczy najnowszy znaczek turystyczny.

Przenosimy się zatem do miejscowości Roztoka na Dolnym Śląsku, gdzie od wieków stoi sobie zamek należący niegdyś do rodu von Hochberg. Za sprawą nowych właścicieli budowla odzyskuje swój dawny blask i dosłownie od dzisiaj jest udostępniona do zwiedzania w ściśle określonych dniach i godzinach.

Znaczek turystyczny także tu jest i będziecie mogli zdobywać go już od dzisiaj od godziny 14:00, a później w każdy piątek oraz soboty i niedziele w godzinach jakie podaliśmy na karcie znaczka. 

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak odesłać Was do wspomnianej podstrony poświęconej obiektowi oraz zaprosić do odwiedzania Zamku Roztoka. Mamy nadzieję, że po wizycie pochwalicie się jakąś relacją lub wpisem do księgi gości.

ZAMEK ROZTOKA  No. 973

Początki Zamku Roztoka sięgają XIV w., kiedy stał tu rycerski zamek nawodny (Wasserburg). Rodzina von Hochberg odkupiła cały majątek od braci von Reibnitz pod koniec XV w. Formę okazałej barokowej rezydencji nadano mu na początku wieku XVIII. W tym okresie na wschód od zamku powstał ogród w typie francuskim, z licznymi zabudowaniami i rzeźbami. Widoczne do dziś zagospodarowanie przestrzeni wokół zamku pochodzi z drugiej połowy XIX w. W tym czasie, z inicjatywy Hansa Heinrich XIV Bolko von Hochberga założono park w stylu angielskim oraz nadano nowy wystrój wnętrzom. Bolko był znanym w swoim czasie kompozytorem, stąd jedna z sal w roztockim zamku stała się jego pokojem muzycznym. Wnętrza z czasów Bolka zachowały się do dziś w formie niemal niezmienionej. Podczas II wojny światowej zamek pełnił rolę składnicy muzealnej dla dzieł sztuki ewakuowanych z Wrocławia oraz z Zamku Książ. Po 1945 r. pełnił różne funkcje, m.in. ośrodka kolonijnego. Od 2017 r. ma nowych właścicieli, którzy pragną przywrócić mu dawną świetność.



2.07.2020

Dziś ze swoimi znaczkowymi premierami przenosimy się na wschód Polski, a dokładniej do Drohiczyna. 

Tym razem prezentujemy Wam dwa znaczki, przy czym jeden z nich otrzymał numer mieszczącego się niegdyś w Drohiczynie Muzeum Regionalnego, w którego miejscu powstał Park Historyczno Kulturowy. Zresztą nowy znaczek w pewnym stopniu nawiązuje grafiką do wcześniejszego krążka, który istniał od 2007 roku. 

PARK HISTORYCZNO KULTUROWY W DROHICZYNIE  No. 524

NADBUŻAŃSKIE CENTRUM TURYSTYKI KAJAKOWEJ W DROHICZYNIE  No. 972

Mamy nadzieję, że nie musimy Was specjalnie zachęcać do odwiedzenia tego miejsca. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, a już prawdziwą przygodę przeżyją miłośnicy kajakarstwa. 

Na miejscu znaczki dostępne będą od połowy lipca. Tymczasem zostawiamy Was z najnowszymi krążkami, a informacje o przedstawionych obiektach znajdziecie tradycyjnie na stronach poświęconych tym znaczkom. I co...., widzimy się w Drohiczynie?



26.06.2020

Dziś zaczynają się wakacje i najwyższa pora ruszyć na znaczkowy szlak. Nasi czescy koledzy dla wszystkich turystów przygotowali nie lada gratkę i jesteśmy pewni, że także polscy turyści z chęcią wezmą udział w tej akcji, tym bardziej, że jest ona związana z Kofolą, którą bardzo lubicie i nie raz daliście tego wyraz podczas Ogólnopolskich Spotkań Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. 

Aby już nie przedłużać podajemy niezbędne szczegóły:

Drodzy kolekcjonerzy,

jak zapewne wiecie z tegorocznej aktualizacji Atlasu - dołączyliśmy do kampanii firmy Kofola zatytułowanej „Tu już znowu pachnie ziołami” i został wydany specjalny Okolicznościowy Znaczek Turystyczny zawierający unikalny kod QR, który po zeskanowaniu bierze udział w konkursie Kofoli z atrakcyjnymi nagrodami.

Obecna sytuacja jest następująca: dostarczyliśmy Okolicznościowe Znaczki Turystyczne KOFOLA do centrów dystrybucyjnych „Kofolaków”, które przekażą je do poszczególnych schronisk i gospód, które są naszymi partnerami - są Znaczkowym Miejscem Turystycznym. Ich lista i wszystkie informacje będą wkrótce na stronie www.KdeVoniKofola.cz. Rozpoczęcie konkursu planowane jest na 7 lipca. To co będzie dalej już nie jest w naszych rękach. Informujemy, że nie będzie możliwe wysłanie tego Okolicznościowego Znaczka Turystycznego kolekcjonerom bezpośrednio od nas z Rýmařova, jak to mamy w zwyczaju. Jednak mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani tym znaczkiem znajdą to miejsce w jednym z sześciuset Znaczkowych Miejsc Turystycznych. A jeśli wypijecie dwie lane Kofole + 10, - CZK dla gospody, ten OZT będzie Wasz :) I nie musicie zdobywać tylko jednego znaczka - w końcu do wygrania są dobrej jakości rowery górskie i rowery elektryczne.

Życzymy powodzenia w konkursie!

Zasady znajdziecie poniżej


Więcej informacji

22.06.2020

Tym razem ponownie Dolny Śląsk i dla urozmaicenia Świdnica. A żeby było jeszcze barwniej to dzisiejsza premiera dotyczy dwóch znaczków - okolicznościowego, a także turystycznego (zwanego numerycznym). 

I już zapewne zerkacie na grafiki, przecieracie oczy, ale wytrzymajcie jeszcze chwilę i przeczytajcie to co mamy Wam do przekazania. 

Jeśli chodzi o znaczek okolicznościowy to jest on poświęcony świdnickiej astronom Marii Kunic, której skróconą sylwetkę przedstawiliśmy na podstronie znaczka.

ZO - 1610 - 2020 ŚWIDNICKA ASTRONOM - MARIA KUNIC

Znaczek turystyczny to natomiast zaproszenie do kolejnego turystycznego miejsca. I nie jest nim wychodek, a bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju rzeźba. Powiedzcie tak szczerze, wiedzieliście o takiej atrakcji Świdnicy? Jeśli nie, to przy okazji zwiedzania okolic warto odwiedzić "Bolka Myśliciela". Opis rzeźby i odrobinę informacji o jej historii znajdziecie na stronie.

ŚWIDNICA - RZEŹBA SRAJĄCEGO CHŁOPKA  No. 970

Prezentowane znaczki do obiegu trafią 25 czerwca, czyli za dosłownie 3 dni. Podpowiemy jeszcze, że o ile znaczek numeryczny nie odbiega niczym od większości o tyle znaczek okolicznościowy jest znaczkiem dwustronnym, co wiąże się również z jego wyższą ceną, ale o tym już chyba doskonale wiecie na przykładzie wcześniejszych ZO ze Świdnicy. 

Mamy nadzieję, że ze względu na nowości raz jeszcze odwiedzicie Świdnicę i kolejne ciekawe miejsca w tym mieście. Tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji zawitać w te rejony, gorąco do tego zachęcamy i liczymy na to, że wszyscy pochwalicie się tym faktem na łamach naszych mediów społecznościowych. 



19.06.2020

W swoich relacjach piszecie, że wakacje z króką choćby wizytą na Dolnym Śląsku to już tradycja, dlatego abyście mieli co zdobywać w tym roku publikujemy kolejną znaczkową nowość, dzięki której tym razem będziecie mieli okazję jeszcze lepiej poznać Bolesławiec.

A że w ostatnich miesiącach także w bliższej i dalszej okolicy powstało kilka znaczków, to z pewnością odwiedzając ten region kraju, nie wrócicie do domu z pustymi rękoma.

Prezentowany dziś znaczek dostępny będzie w sprzedaży od 1 lipca br. w miejscach wyszczególnionych na podstronie z opisem znaczka (link poniżej).

TERMY SOLANKOWE BOLESŁAWIEC  No. 971

Termy Solankowe Bolesławiec to usytuowany na plantach kompleks zabudowań złożony z budynku dawnej łaźni miejskiej w stylistyce włoskiego neorenesansu i formach nawiązujących do architektury uzdrowiskowej (z 1895 r., rozbudowanej w latach 30. XX w.) oraz przylegającego do niej modernistycznego budynku pływalni (z lat 1914-15), jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych przełomu XIX i XX wieku w Bolesławcu. W obręb jej elewacji frontowej włączona jest kamienna, półokrągła baszta średniowiecznych murów miejskich. W latach 2013-2015 Gmina Miejska Bolesławiec przeprowadziła kompleksową rewitalizację kompleksu, przekształcając go w nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, zachowując w dużej mierze pierwotny wystrój m.in. hali basenu: ceramiczne, glazurowe okładziny ścian; dwie plakiety z przedstawieniem konika morskiego i kormorana; piaskowcowe, figuralne płaskorzeźby autorstwa Jenny von Bary-Doussin oraz dopełniająca je tablica inskrypcyjna.



12.06.2020

Na zakończenie tygodnia kolejna ciekawostka w postaci zmienionej wersji graficznej - tym razem znaczka nr 40.

Jak zapewne zauważyliście, a jeśli nie to właśnie macie okazję to sprawdzić, dotychczasowa wersja tego znaczka zawierała pewien błąd literowy :-). Przez lata stosowaliśmy tamten wzór, ale ostatnio matryca mocno się wyeksploatowała, w związku z czym pojawiła się okazja, aby to i owo poprawić. 

Zrobiliśmy zatem drugą matrycę, z poprawną nazwą, a znaczki już trafiły do punktu sprzedaży w Domu Śląskim. 

Przy okazji przypominamy, że nowa wersja znaczka dostępna jest tylko w znaczkowym miejscu turystycznym i jest to już regułą od pewnego czasu. W centrali do wyczerpania zapasów dostępna będzie wyłącznie stara wersja. 



8.06.2020

Po pandemicznym spowolnieniu czas najwyższy na pierwszą znaczkową nowość w czerwcu. Tym razem znaczkowy szlak zaprowadzi nas do Bochni, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić Bazylikę św. Mikołaja. Świątynia ta ma bogatą historię oraz wyposażenie i znajduje się na Drodze św. Jakuba - VIA REGIA, o czym przypomina symbol widoczny na znaczku.

Podstawowe dane o bazylice znajdziecie poniżej, natomiast w Audiobedekerze zawrzemy dodatkowe ciekawostki dotyczące tego miejsca. Zachęcamy zatem do wizyty w Bochni i poznania kolejnego obiektu na znaczkowym szlaku.

Znaczek lada dzień trafi do sprzedaży, także spodziewajcie się, że będzie on dostępny pod koniec tygodnia.

BAZYLIKA ŚW. MIKOŁAJA W BOCHNI  No. 969

Kościół św. Mikołaja powstał w latach 1440-1445 w miejscu poprzedniej świątyni zniszczonej przez pożar. Halowy kościół w stylu gotyckim posiadał trójbocznie zamknięte prezbiterium, do którego przylegała zakrystia i kaplica. W 1655 roku pożar miasta dokonał licznych uszkodzeń świątyni, którą odbudowano w stylu barokowym, w 1665 roku z funduszy przekazanych przez króla Jana Kazimierza. W 1777 roku kościół został odrestaurowany. Wtedy też od południowej strony dobudowano kaplicę Matki Boskiej. W XIX wieku powstały kruchty północna i południowa, skarbczyk oraz neogotycka sygnaturka. Regotycyzacji kościoła dokonano w latach 1901-1905. Zabytkowe barokowe i rokokowe wyposażenie stanowi m.in. ołtarz główny oraz 16 ołtarzy bocznych, ambona, polichromie w kaplicy św. Kingi zaprojektowane przez Jana Matejkę. W kaplicy Matki Bożej Bocheńskiej na uwagę zasługuje ołtarz z obrazem Matki Bożej Różańcowej. Pochodzi on z XVI w., a namalowany został na płótnie naklejonym na deskę. Godne uwagi są również pochodzące z II. połowy XVIII wieku organy o 20. głosach, dwóch manuałach i mechanicznej trakturze. W 1998 roku świątynia zyskała godność bazyliki mniejszej, a w 2003 roku podniesiona do godności kolegiaty.



3.06.2020

Pamiętacie zeszłoroczną akcję "Kolejowe Perły Architektury 2019" organizowaną przez Fundację Grupy PKP? Otóż niebawem podobna akcja ruszy w związku z rocznicą "175 Lat Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej". O szczegółach poinformujemy Was niebawem, a tymczasem przedstawiamy wizerunki sześciu znaczków okolicznościowych, które będą towarzyszyły wydarzeniu. Znaczki dostępne będą po 14 czerwca, ale o tym jeszcze Wam przypomnimy i wskażemy możliwości ich zdobycia.



27.05.2020

Tym razem to nie premiera, ale jesteśmy przekonani, że informacja, jaką dla Was przygotowaliśmy, na pewno wielu kolekcjonerów zainteresuje.

Dzisiejszy materiał dotyczy znaczka wydanego 19 grudnia 2015 roku, a przedstawiającego Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku. Miejsce to przez wielu z Was jest doskonale znane i bardzo lubiane. A że tamtejszy ZT właśnie doczekał się zmiany grafiki, na pewno wielu kolekcjonerów wróci do Wojsławic.

Zachęcamy do tego szczególnie teraz, kiedy roślinność wybuchła ogromem barw i zapachów. Jak wiecie ogród zmienia się przez cały rok, a w Wojsławicach dodatkowo ciągle przybywa atrakcji i na pewno arboretum jakie widzieliście rok temu nie jest tym, które zastaniecie dzisiaj.

Prezentowany znaczek w tym tygodniu zostanie wysłany do zamawiającego, więc w najbliższym czasie (pewnie pod koniec przyszłego tygodnia), pojawi się w kasach biletowych arboretum. Zapraszamy do zwiedzania i liczymy na jakieś relacje :-)

Przypominamy również, że nowa wersja znaczka dostępna jest tylko w Wojsławicach. W centrali do wyczerpania zapasów dostępna będzie wyłącznie wersja stara.



22.05.2020

Czasami pytacie nas o możliwość odbioru przesyłki w tzw. Punkcie Odbioru (może to być UP, sklep czy stacja paliw). Postanowiliśmy uruchomić dla Was tę opcję  testowo na czas do końca czerwca. Dotyczy to tylko przesyłek w przedziale 41 i więcej. Jeżeli komuś ułatwiłoby to realizację zamówień jesteśmy właśnie po to, aby móc Wam to umożliwić.

Od razu jednak uprzedzamy, że ze względu na oprogramowanie aktualnie nie udostępniamy narzędzia na naszej stronie. Podajemy za to prostą instrukcję jak odnaleźć i wybrać punkt odbioru.

Poniżej przedstawiamy w kilku krokach jak to zrobić, aby odebrać paczkę samodzielnie w określonym punkcie. A więc do dzieła.


Więcej informacji

19.05.2020

Po niespełna dwóch miesiącach od ostatniej znaczkowej premiery w Szczecinie, kolejny raz mamy dla Was znaczkowe nowości z tego miasta. 

Tym razem na znaczkach przedstawiono dwie świątynie. Jedną znacie na pewno, choćby z widzenia, bo aż rzuca się w oczy stojąc w centrum miasta. Drugi z obiektów jest nieco mniej znany, ale równie ciekawy architektonicznie. Zresztą poniżej wklejamy odnośniki do opisów obu miejsc w naszym katalogu. Wejdźcie w nie, a poznacie wszystkie szczegóły. 

BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W SZCZECINIE  No. 932

NEOROMAŃSKA KAPLICA CMENTARNA W SZCZECINIE  No. 951

Jak więc widzicie, na znaczkowej mapie Szczecina przybyły kolejne znaczki, a miasto to obok Warszawy, Kalisza i Poznania, znalazło się w czołówce miast z największą ilością znaczkowych miejsc turystycznych. Jest to też znak, że warto wybrać Szczecin jako miejsce na jedno-, a nawet wielodniową wycieczkę, a i tak jesteśmy pewni, że wszystkiego nie uda Wam się zwiedzić. Zresztą możliwości macie tu o wiele większe, w końcu znaczków w okolicach również ostatnio przybyło.

Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się w okolicach 28 maja. Czekamy na relacje z Waszych wycieczek, a już teraz zachęcamy do ich planowania.



18.05.2020

Wczesnym porankiem pisaliśmy o Janie Pawle II, Jego roli w budowaniu jedności Europy. A tymczasem mamy kolejny post nawiązujący do europejskiej jedności i w dodatku powiązany z pewnym znaczkiem, który całkiem niedawno wydaliśmy. Mowa oczywiście o znaczku POMNIK JEDNOŚCI EUROPEJSKIEJ W OSTRÓDZIE  No. 959, który jak się niedawno okazało jest 6000. wzorem znaczka numerycznego, który pojawił się na świecie. Dla nas to taka kolekcjonerska perełka, ale mamy też nadzieję, że kolejny element budujący jedność pomiędzy ludźmi, a tą z pewnością są wspólne zainteresowania, cele i marzenia realizowane podczas zabawy w kolekcjonowanie znaczków turystycznych. Z niecierpliwością czekamy na 7000. krążek, a tymczasem zapraszamy do Ostródy, gdzie ten i inne znaczki już na Was czekają.



8.05.2020

W marcu i kwietniu pojawiło się sporo znaczków turystycznych, w związku z czym konieczne było także przygotowanie kolejnych Znaczków Kolekcjonera, abyście w przyszłości mieli co zdobywać. A że mieliśmy nieco więcej czasu niż zwykle, postanowiliśmy wykorzystać ten czas właśnie na przygotowanie kolejnych ZK.

Prezentujemy zatem wizerunki kolejnych czterech władców i wielkimi krokami zbliżamy się do końca tej serii.

Zachęcamy jednak, by  już teraz, przy okazji zbliżającego się weekendu i trwającego częściowo zastoju turystycznego, pomyśleć o kolejnej serii Znaczków Kolekcjonera. Za kilka dni uruchomimy na naszym profilu FB dyskusję w tej sprawie, gdzie z chęcią zobaczymy Wasze propozycje dotyczące kolejnych tematów, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętajcie jednak, że idealna tematyka na ZK to taka, której nie można wykorzystać jako znaczek turystyczny. Bierzcie to pod uwagę w swoich rozmyślaniach.

A tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi sylwetkami przedstawionymi na znaczkach. Wszystkim życzymy rychłej możliwości zdobycia tychże znaczków i przede wszystkim cierpliwości w dążeniu do tego celu.



28.04.2020

Nadciąga pierwszy takie majowy weekend, w czasie którego większość z nas nie wyruszy na szlaki. A jeszcze niedawno mieliśmy nadzieję na małą zmianę w tej sprawie. Cóż, pozostało zatem zwiedzanie wirtualne i dzisiaj premiera, która właśnie do tego ma Was zachęcić. 

Być może już wcześniej widzieliście w mediach społecznościowych zapowiedź dzisiejszej premiery i wizerunek jednego znaczka. Dziś upubliczniamy wizerunki kolejnych trzech znaczków, które po ustaniu zagrożenia będziecie mogli zdobywać, zwiedzając atrakcje jakie na Was czekają na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. 

Na najnowszych znaczkach przedstawiono kolejno. 

PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH  No. 965

EKOCENTRUM PARKU NARODOWEGO GÓR STOŁOWYCH  No. 966

BŁĘDNE SKAŁY - GÓRY STOŁOWE  No. 967

SKALNE GRZYBY - GÓRY STOŁOWE  No. 968

Jednak wiecie doskonale, że turystycznych atrakcji w Górach Stołowych jest znacznie więcej, dlatego gdy już będzie taka możliwość koniecznie musicie je odkryć osobiście. 

Tymczasem zachęcamy do lektury opisów poszczególnych miejsc. Warto odwiedzić parkową stronę internetową, a jeśli ktoś już teraz chce wyjść w góry to śmiało użyjcie wirtualnych map, gdzie wiele miejsc można przedreptać nie ruszając się z domu. Za jakiś czas na pewno przetrzecie szlaki osobiście, a wtedy zdobyte znaczki na pewno będą cieszyły jeszcze bardziej.



23.04.2020

Tydzień powoli zbliża się ku końcowi i w związku z tym mamy dla Was kolejną znaczkową niespodziankę. Za sprawą dzisiejszej premiery chcemy Wam pokazać kolejny kawałek wschodniej Polski, a dokładniej województwa podlaskiego

Tym razem przenosimy się do miejscowości Sokółka i Bohoniki, gdzie znaczkami turystycznymi wyróżnione zostały następujące obiekty turystyczne

MUZEUM ZIEMI SOKÓLSKIEJ W SOKÓŁCE  No. 963

MECZET W BOHONIKACH  No. 964

Tradycyjnie zachęcamy do zweryfikowania swoich planów wycieczkowych i wpisanie Bohonik i Sokółki na listę miejsc do odwiedzenia - oczywiście gdy już będzie bezpiecznie. Zachęcamy do zapoznania się z opisami powyższych miejsc, do klikania w odnośniki do strony internetowej muzeum i jego profilu w mediach społecznościowych. 

A gdy już ruch turystyczny wróci do normy to liczymy na Waszą aktywność i podsyłanie materiałów z kolejnych wycieczek. Pamiętajcie o tym i dokumentujcie swoje turystyczne wyprawy. 



22.04.2020

Z PAMIĘTNIKA BOBIKA

Na początku miesiąca opublikowaliśmy dwunastą część felietonu Bobika. Generalnie artykuł ten był zbyt długi jak na jeden felieton, dlatego też postanowiliśmy z tego materiału zrobić nie jeden, a dwa odcinki felietonu. 

Dziś zatem oddajemy Wam do czytania następną część serii, w której przeczytacie o kolejnych odwiedzonych miejscach. Ale nie tylko. Zresztą przekonajcie się sami .....

A jeśli chcece poznać inne felietony, to zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Publicystyka", gdzie od dłuższego czasu gromadzimy tego typu relacje turystów. Nie są to oczywiście wszystkie materiały jakie do nas napłynęły, ale mamy nadzieję, że kiedyś uda się to nadrobić i zamieścić także ciekawsze teksty, które publikowaliśmy na naszym profilu FB.

A tymczasem zapraszamy do lektury 13. części "Pamiętnika Bobika" >>



20.04.2020

Weekend szybko się skończył, więc czas na kolejne newsy i znaczkowe nowości. Tym razem hurtowo pokażemy Wam cztery wzory znaczków z Ostródy, do której zwiedzania, rzecz jasna w przyszłości, chcemy Was właśnie zaprosić.

Jak widzicie na znaczkach znalazły się obiekty o niezwykłej  historii ale także ciekawe i atrakcyjne pod względem turystycznym. Dla przykładu z wieży Kościoła  Ewangelicko-Metodystycznego, gdzie mieści się punkt widokowy, można zobaczyć przepiękną panoramę Ostródy i okolic. 

Odnośniki z opisami prezentowanych obiektów i wszystkimi innymi niezbędnymi danymi znajdziecie poniżej. 

POMNIK JEDNOŚCI EUROPEJSKIEJ W OSTRÓDZIE  No. 959

KOŚCIÓŁ EWANGELICKO - METODYSTYCZNY W OSTRÓDZIE  No. 960

MOLO NAD JEZIOREM DRWĘCKIM W OSTRÓDZIE  No. 961

KOŚCIÓŁ ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE  No. 962

To jednak nie wszystkie zabytki i ciekawe miejsca, jakie możecie zobaczyć w Ostródzie. Jeśli już do tego miasta zawitacie, to koniecznie zwiedzanie rozpocznijcie od wizyty w Punkcie Informacji Turystycznej, gdzie oprócz znaczków dostaniecie wiele praktycznych wskazówek i materiałów dotyczących zwiedzania miasta i tutejszych atrakcji. 

Oczywiście przypominamy, że znaczki będą dostępne dopiero w chwili ustąpienia zagrożenia epidemiologicznego lub w przypadku złagodzenia wydanych zakazów. Jeśli nie chcecie, by informacja o dostępności znaczków Was ominęła, koniecznie polubcie facebookowy profil Informacji Turystycznej w Ostródzie, gdzie na pewno pojawi się info o dostępności znaczków. Zaglądajcie również na nasz profil FB - tam także zamieścimy stosowny wpis. A już teraz zachęcamy do zapoznania się z historią prezentowanych dziś miejsc i może czas na weryfikację swoich przyszłych planów turystycznych.



17.04.2020

Bardzo nam się podobała  Wasza ostatnia reakcja na znaczkową premierę. W podziękowaniu za liczne polubienia, komentarze i udostępnienia publikujemy dzisiaj kolejne nowości, które po ustaniu zagrożenia będziecie mogli zdobywać odwiedzając prezentowane na znaczkach miejsca. 

Tym razem wracamy do Wielkopolski, na skraj Puszczy Noteckiej, do bardziej lub mniej znanych Wronek gdzie chcemy Wam pokazać następujące miejsca

MUZEUM ZIEMI WRONIECKIEJ WE WRONKACH  No. 957

OSIOŁ "PSIKUS" - WRONKI  No. 958

To oczywiście tylko propozycja. Zachęcamy byście przygotowując się do wycieczki we własnym zakresie odnaleźli kolejne zabytkowe obiekty i ciekawe miejsca w tym mieście. A jest ich tu sporo i na pewno się o tym przekonacie.  

Zachęcamy już teraz do odwiedzania muzealnego profilu w serwisie facebook. W naszym katalogu znaczków z kolei na podstronach poświęconych nowym miejscom znajdziecie kolejne odnośniki i informacje, które pomogą Wam w planowaniu wycieczek. Zapraszamy już dzisiaj do planowania wizyty we Wronkach i wszyscy trzymamy kciuki za to byśmy szybko mogli ruszyć na turystyczne szlaki.



15.04.2020

Skończył się okres świątecznego leniuchowania, w związku z czym mamy dla Was kolejne propozycje wycieczkowe, które zrealizujecie na pewno już po ustąpieniu pandemii i uwolnieniu ruchu turystycznego. Tym razem przenosimy się na północ województwa Opolskiego, do niewielkiego Dobrodzienia, gdzie wkrótce pojawią się trzy znaczki przedstawiające kolejno: 

 

DOBRODZIEŃ - MIASTO STOLARZY  No. 954

MUZEUM REGIONALNE W DOBRODZIENIU  No. 955

KOŚCIÓŁ ŚW. WALENTEGO W DOBRODZIENIU  No. 956

Oczywiście to jedynie część turystycznych atrakcji jakie oferuje Dobrodzień. Odwiedzając lokalny punkt Informacji Turystycznej z pewnością poznacie kolejne ciekawe obiekty, które podczas wizyty w Dobrodzieniu warto jest odwiedzić.

Linki do podstron nowych znaczków zamieściliśmy powyżej. Na stronach tych znajdziecie krótkie opisy poszczególnych atrakcji, a także standardowo mapkę z lokalizacją, adres miejsca sprzedaży i formularz do wpisywania komentarzy. Będzie nam miło, jeśli po wizycie w Dobrodzieniu zechcecie właśnie poprzez ten formularz opisać swoje wrażenia ze zwiedzania miasta. A jeśli zachcecie, to możecie także przesłać materiał na nasz profil FB, aby i inni turyści poznali kolejne ciekawe miejsca naszego kraju. Zachęcamy ponadto do wizyty na muzealnym profilu w serwisie facebook i na innych stronach, do których linki zawsze zamieszczamy nad opisem znaczków. Dzięki temu możecie dotrzeć do kolejnych ciekawych informacji i łatwiej zaplanować przyszłe wizyty.



9.04.2020

Wielkimi krokami zbliża się weekend i czas krótkiego zresetowania się. Chcielibyśmy, abyście czas świątecznego odpoczynku spożytkowali poznając kolejne ciekawe miejsca w naszym kraju, dlatego dzisiaj właśnie mamy dla Was premierę kolejnych znaczków turystycznych.  

Tym razem zapraszamy na wycieczkę w okolice Świeradowa - Zdroju do miejscowości Mirsk i Krobica, gdzie znajdują się przedstawione na znaczkach atrakcje turystyczne

GEOPARK - KOPALNIA ŚW. JANA W KROBICY  No. 952

WIEŻA WIDOKOWA W MIRSKU  No. 953

Tradycyjnie powyżej daliśmy linki do podstron tych znaczków, gdzie możecie się zapoznać z krótką charakterystyką tych obiektów. Znajdziecie tam również przydatne linki, gdzie podano więcej informacji nt. możliwości zwiedzania. 

Osobom oderwanym od rzeczywistości przypominamy, że aktualnie nie jest możliwe zwiedzanie żadnych atrakcji turystycznych w Polsce, zatem wycieczki w miejsca, które proponujemy jeszcze przez pewien czas musicie odłożyć. Jeśli tylko sytuacja się zmieni, będziemy Was o tym informowali i wówczas podamy szersze informacje o dostępności znaczków jakie wydaliśmy na przełomie marca, kwietnia, a może i maja. Póki co zachęcamy wszystkich, aby zbierali siły do turystycznych aktywności i śledzili komunikaty, jakie dla Was publikujemy.



<< 1 5 10 15 16 17 18 20 25 30 35 40 45 50 55 >>