Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1314
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1314!

Aktualności

<< 1 5 10 15 20 25 30 35 40 41 42 43 44 45 50 55 60 >>

19.05.2016

Przemysl Zapewne myślicie sobie, że po wczorajszej "okrągłej premierze" spoczęliśmy na laurach i świętowaliśmy. Nic bardziej mylnego. Nie ma na to czasu, bo kolejne znaczki czekają by zrobić im premierę byście już w najbliższy dłuższy weekend mogli ruszyć w interesujące Was miejsca przy okazji zdobywając ZT.

Dzisiaj przedstawiamy trzy znaczki z Przemyśla przedstawiające obiekty Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Znaczki już są dostępne w sprzedaży w wyznaczonych punktach, także gorąco zachęcamy do wpisania sobie tego miasta jako najbliższy cel podróży.

MUZEUM NARODOWE ZIEMI PRZEMYSKIEJ W PRZEMYŚLU No. 470

GPS: 49.783054, 22.771785, Miejsce sprzedaży: MNZP w Przemyślu (Gmach Główny), pl.Berka Joselewicza 1, Przemyśl

MUZEUM HISTORII MIASTA PRZEMYŚLA No. 471

GPS: 49.782294, 22.770293, Miejsce sprzedaży: MNZP, Oddział Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9, Przemyśl

MUZEUM DZWONÓW I FAJEK W PRZEMYŚLU No. 472

GPS: 49.781824, 22.773633, Miejsce sprzedaży: MNZP, Oddział Wieża Zegarowa, ul. Władycze 3, Przemyśl



18.05.2016

411AMyśleliśmy jak tutaj napisać wstęp do tej premiery i nagle przyszła nam pewna myśl, bo przecież nie jest to jakiś tam zwykły znaczek No. 411 czy 455 krążek w kolejce, tylko właśnie ten jeden - jedyny 300 znaczek wprowadzony przez obecny zespół Znaczków Turystycznych. Tak, to właśnie dzisiaj nastąpił ten moment, w którym po nieco ponad 4 latach działalności doszliśmy do tej magicznej liczby. I nie myślcie sobie, że na tym skończymy - o nie! Nie powiemy jednak jakie sobie stawiamy cele, ale podziękujemy wszystkim Wam, zwykle siedzącym po drugiej stronie monitora, włóczącym się po kraju w poszukiwaniu ZT, bo to przecież Wasza zasługa, Wasze rozmowy, Wasze telefony i czasem szalone pomysły. Za to wszystko dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z najnowszym znaczkiem.

TURYSTYCZNA KOPALNIA WĘGLA W NOWEJ RUDZIE  No. 411

Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie to miejsce, na które składają się dwa obiekty. Jednym z nich jest muzeum gdzie w 4 salach wystawowych zgromadzono eksponaty ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego, (modele maszyn i sprzęt zabezpieczający, ładunki strzałowe, aparaty ucieczkowe, także unikalne na skalę światową, piece i wieże szybowe). W podziemnej części kopalni zlokalizowanej na byłym polu górniczym Piast dawnej kopalni Nowa Ruda można zobaczyć dawne maszyny górnicze i wagoniki podziemnej kolejki, służące niegdyś do przewożenia ludzi i transportu węgla. Dziś mogą z niej skorzystać zwiedzający kopalnię turyści. Szczególną atrakcją są skamieniałe pnie drzew sprzed ponad 250 mln lat. Można je zobaczyć zarówno przed wejściem do sztolni, ale także w naturalnej pozycji w dwóch miejscach na ścianach podziemnych chodników. Dziś podziwiać można tu m.in. skamieniałą araukarię stanowiącą ewenement na skalę światową. Atrakcją jest także duch – skarbnik, strzegący tajemnic kopalni i straszący przybyłych turystów. 

GPS: 50.590697, 16.514569 Miejsce sprzedaży: Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie, ul. Obozowa 4, Nowa Ruda



17.05.2016

583Kolejny dzień i kolejny nowy znaczek, który tym razem pojawi się na terenie województwa małopolskiego, a w sprzedaży będzie od 20 maja. Znaczek zaprowadzi nas do bardzo ciekawego miejsca, o którym poczytać możecie poniżej. My zaś liczymy na fotki z Waszych wypraw, na których być może uda się uchwycić co ciekawsze formy skalne. Zapraszamy wobec tego do Ciężkowic.

REZERWAT PRZYRODY "SKAMIENIAŁE MIASTO" W CIĘŻKOWICACH  No. 583

Skamieniałe Miasto to rezerwat przyrody stanowiący zespół fantazyjnie uformowanych skał. Ostańce, zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego pod wpływem wietrzenia i erozji przybrały fantastyczne kształty, które swoim wyglądem przypominają postacie ludzkie czy zwierzęce. Nazwa rezerwatu wiąże się z legendą o powstaniu skamieniałego grodu. „Skamieniałe Miasto” jest największą przyrodniczą atrakcją Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, najbardziej znaną i popularną. Wejście do rezerwatu, a tym samym początek szlaku, usytuowany jest przy drodze wojewódzkiej nr 977 z Tarnowa do Krynicy. Przez Skamieniałe Miasto prowadzi jeden szlak koloru niebieskiego, na którym rozmieszczone zostały tablice informujące o poszczególnych skałach i ciekawostkach przyrodniczych występujących w tym miejscu. Czas przejścia: od 60 do 90 minut. 

GPS: 49.776814, 20.963962 Miejsce sprzedaży: Budka informacji turystycznej przy bramie wejściowej do rezerwatu, ul. Krynicka, Ciężkowice



16.05.2016

699Po kilku dniach odpoczynku od znaczkowych premier rozpoczynamy kolejny tydzień. Tym razem znany chyba większości znaczkomaniaków ratusz w Paczkowie, ale i pewna perełka, którą odkryto podczas prac renowacyjnych, czyli stary zegar z 1552 roku. Znaczek dostępny będzie od 18 maja, a w oczekiwaniu na jego ficzyne pojawienie się zachęcamy do przeczytania poniższego opisu.

RATUSZ Z WIEŻĄ WIDOKOWĄ W PACZKOWIE  No. 160

Ratusz w Paczkowie wzniesiono w latach 1550-1552. Pierwotnie budowla składała się z dwóch prostokątnych budynków, zakończonych trójkątnymi zdobionymi szczytami i przystawioną z boku wieżą w dolnej części kwadratową, wyżej przechodzącą w ośmiobok. Na początku XIX wieku budowla została gruntownie przebudowana i wówczas nadano jej obecną formę. Wieża paczkowskiego ratusza została ukończona prawdopodobnie w 1552 roku. Usytuowana jest w północnym narożniku budowli i posiada wewnątrz dziewięć kondygnacji. Zwieńczona jest gankiem i murowanym ostrosłupowym hełmem z iglicą. Wieża jest jedną z najlepiej zachowanych wież renesansowych na Śląsku i stanowi znakomity punkt widokowy. Podczas prac remontowych wieży okazało się, że pod tarczą jednego z istniejących zegarów znajduje się pięciusetletnia renesansowa kamienna tarcza zegara mechanicznego pochodzącego z okresu, w którym powstała ratuszowa wieża. Prawdopodobnie jest to jedyny taki obiekt na Opolszczyźnie i jedna z najstarszych tarcz zegarów mechanicznych w ogóle. 

GPS: 50.464054, 17.005697, Miejsce sprzedaży: Biuro turystyczne TeraTour, Rynek 1, Paczków (wejście od wieży ratuszowej)



13.05.2016

JAK SKOMENTOWAĆ WIZYTĘ PO ZDOBYCIU ZNACZKA ?

KGscreen0Temat powraca jak bumerang i mimo, że jest wałkowany niemal przy okazji każdego ze spotkań to jednak okazuje się, że wiele osób nie wie jak dodać komentarz opisujący wizytę w miejscu, w którym jest Znaczek Turystyczny. Rzecz jasna są i osoby, które wręcz nie chcą dodawać wpisów, ale ten wątek pominę licząc na nawrócenie się tej wąskiej grupy "znaczkoleniuchów".

Jeśli jednak mała ilość komentarzy wynika z niewiedzy to poczułem się zobowiązany by wytłumaczyć w kilku prostych krokach jak dokonać takiego wpisu, a że warto to zrobić wie chyba każdy, kto wybierając się w teren śledzi wpisy innych turystów.


Więcej informacji

12.05.2016

110 URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

40030To już czwarty raz jak możemy Was zaprosić na kolejne, tym razem już 110-te urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. Tradycyjnie organizator spotkania zadbał o moc atrakcji w postaci kiełbasek, konkursów, śpiewu przy ognisku i oczywiście 110urodzinyWSZnaczka Okolicznościowego, które zapewne wielu kolekcjonerów zmotywują do odwiedzenia „Szanownej Jubilatki” także w tym roku. A swoją drogą to już czwarty urodzinowy znaczek wieży, a piąty ZO dotyczący Wielkiej Sowy. Robi się już z tego ładna seria. Kto zatem zechce wybrać się na Wielką Sowę ten koniecznie powinien zerknąć na powyższe informacja oraz plakat przygotowany przez organizatora.

110 URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

Miejsce sprzedaży: Znaczek dostępny tylko podczas imprezy urodzinowej wieży widokowej na Wielkiej Sowie



11.05.2016

LubyczaKolejny dzień znaczkowych premier i kolejne dwa nowe miejsca na mapie Znaczkowych Miejsc Turystycznych. Tym razem zapraszamy Was do Lubyczy Królewskiej i położonych nieopodal Siedlisk (woj. lubelskie) , ale zanim się tam wybierzecie pamiętajcie koniecznie, że prezentowane właśnie znaczki w sprzedaży pojawią się w różnych terminach (ZT No. 473 od 14 maja, a ZT No. 474 od 12 maja) Tymczasem polecamy lekturę opisów prezentowanych miejsc i zaplanowanie sobie wyjazdów w te niezwykle ciekawe rejony Polski.

MUZEUM SKAMIENIAŁYCH DRZEW W SIEDLISKACH  No. 473

GPS: 50.265512, 23.554793, Miejsce sprzedaży: Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach, Siedliska 65

GMINA LUBYCZA KRÓLEWSKA  No. 474

GPS: 50.339486, 23.519884, Miejsce sprzedaży: Informacja Turystyczna przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej, ul. J III Sobieskiego 6



10.05.2016

699Chcielibyśmy codziennie informować Was o kolejnych 5-ciu znaczkach, ale niestety nie zawsze jest tak różowo. Dzisiaj mamy jedną znaczkową premierę, ale myślimy, że będziecie się z prezentowanego znaczka cieszyli równie mocno co z wczorajszych z Bolesławca. Tymczasem prezentowany krążek dostępny już jest w sprzedaży, dlatego każdego kto tylko ma ochotę odwiedzić Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą, zapraszamy do odwiedzin miasta.

MUZEUM TWIERDZY KOSTRZYN NAD ODRĄ  No. 699

Muzeum Twierdzy Kostrzyn stanowi specyficzny zespół muzealny. Obejmuje on jedyny w swoim rodzaju powierzchniowy pomnik - zniszczoną w 1945 r. i nieodbudowaną kostrzyńską Starówkę wraz z obiektami XVI-wiecznej twierdzy bastionowej. Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem posiadało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek i chodniki, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana. Spacer po Starym Mieście to sentymentalna podróż do czasów, kiedy Kostrzyn był jednym z najpiękniejszych miast Brandenburgii.  

GPS: 52.580705, 14.632954, Miejsce sprzedaży: Muzeum Twierdzy Kostrzyn - Brama Berlińska ul. Berlińska 1, Kostrzyn nad Odrą



9.05.2016

boleslawiec

Dzisiejsza znaczkowa premiera powinna się spodobać wszystkim znaczkomaniakom. Przede wszystkim dlatego, że do obiegu wchodzi aż 5 znaczków w jednym mieście. Powód drugi to zróżnicowana tematyka przedstawionych na znaczkach miejsc. No i jak zwykle znajdzie się i trzeci powód, a więc możliwość wzbogacenia swoich kolekcji tematycznych (np. kolejnictwo, architektura sakralna) o kolejne tematyczne ZT, a wiemy, że są kolekcjonerzy szczególnie polujący na znaczki z tych tematów. Jesteśmy zatem pewni zadowolenia kolekcjonerów, także dlatego, że znaczki fizycznie są już do nabycia we wskazanych miejscach. Zapraszamy zatem wszystkich kolekcjonerów i nie tylko ich, do odwiedzin Bolesławca. Zarezerwujcie sobie cały dzień i kompleksowo poznajcie kulturę, architekturę i historię tego miejsca, a później koniecznie podzielcie się z innymi swoimi spostrzeżeniami i fotkami z wyprawy znaczkowym szlakiem.

MUZEUM CERAMIKI W BOLESŁAWCU - CERAMIKA No. 423

GPS: 51.263639, 15.567172, Miejsce sprzedaży:

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13, Bolesławiec
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec

MUZEUM CERAMIKI W BOLESŁAWCU - HISTORIA MIASTA No. 424

GPS: 51.261759, 15.564049, Miejsce sprzedaży:

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13, Bolesławiec
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec

RATUSZ NA RYNKU STAREGO MIASTA W BOLESŁAWCU No. 425

GPS: 51.262968, 15.564825, Miejsce sprzedaży: Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec

KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. MIKOŁAJA W BOLESŁAWCU No. 426

GPS: 51.262326, 15.566515, Miejsce sprzedaży: Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec

WIADUKT KOLEJOWY W BOLESŁAWCU No. 427

GPS: 51.268575, 15.551586, Miejsce sprzedaży: Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec



8.05.2016

RELACJA Z EKO MAJÓWKI W KOMORNIKACH

Eko Majówka w Komornikach1 maja to dzień, na który wielu znaczkomaniaków czekało od dawna. Dla jednych był to pierwszy dłuższy weekend w tym roku, a więc i okazja do ruszenia na znaczkowy szlak. Dla pewnej grupy kolekcjonerów znaczków turystycznych z Poznania i okolic data ta wyznaczała jednak inny cel, a mianowicie zaprezentowanie znaczkowej idei w ramach Eko Majówki, która tego dnia miała miejsce w podpoznańskich Komornikach.

Czytaj więcej: 1.05.2016 Eko Majówka w Komornikach



5.05.2016

Mysłowice

Ciekawych miejsc, które warto w swoim życiu odwiedzić mamy w naszym kraju całe mnóstwo, ale niestety o wielu z nich najzwyczajniej nie mamy pojęcia. Pomóc w ich poznaniu mają nam właśnie Znaczki Turystyczne i już wielokrotnie pokazywaliśmy, że gdyby nie znaczki, to o wielu miejscach byśmy nie wiedzieli. I poniekąd tak też jest dzisiaj, kiedy to przedstawiamy trzy znaczki z Mysłowic i miejsca, które zwykle mijamy tylko okazjonalnie zwracając na nie uwagę. To właśnie te miejsca/motywy chcemy Wam dzisiaj przedstawić i jednocześnie zaprosić do Mysłowic, gdzie znaczki pojawią się już w najbliższą środę (11 maja). Zapraszamy do Mysłowic.

MUZEUM MIASTA MYSŁOWICE - MYSŁOWICKI ZEGAR STREFOWY No. 607

GPS: 50.227574, 19.144854, Miejsce sprzedaży: Muzeum Miasta Mysłowice, ul.Stadionowa 7a, Mysłowice

DAWNA STACJA EMIGRACYJNA Z PRZEWIĄZKĄ - MYSŁOWICE No. 608

GPS: 50.236894, 19.1438070, Miejsce sprzedaży: Muzeum Miasta Mysłowice, ul.Stadionowa 7a, Mysłowice

KAPLICZKA ŚW. JANA CHRZCICIELA W MYSŁOWICACH No. 609

GPS: 50.242456, 19.141210, Miejsce sprzedaży: Sklep u Roncoszka Mysłowice, ul. Armii Krajowej 33 czynne pn-pt 10-17 sob. 9-13 lub tel. 508-202-526



4.05.2016

Kolejne atrakcje turystyczne dołączają do znaczkowiej idei, dlatego dzisiaj podajemy informację o nowym znaczku, który już 10 maja pojawi się w Lubaniu, a promuje Wieżę Bracką będącą niegdyś systemem umocnień miejskich. Znaczkowych kolekcjonerów, ale także wszystkich innych miłośników turystyki gorąco zachęcamy do odwiedzin Lubania, tym bardziej, że niedaleko stąd do wielu innych atrakcyjnych miejsc, także tych posiadających ZT. Czekamy więc na Wasze relacje z Lubania.

428 WIEŻA BRACKA W LUBANIU  No. 428

Wieża Bracka w Lubaniu, wznosi się na 45 metrów i jest jedyną pozostałą budowlą bramną w mieście. Wzniesiona została w 1318 w. W jej wnętrzu mieściło się więzienie miejskie, skład broni oraz wartownia. Swoją nazwę zawdzięcza faktowi, że pełniła funkcję obronną nie tylko miasta, ale i pobliskiego klasztoru braci franciszkanów. Ośmiokondygnacyjna wieża została zbudowana z okolicznego kamienia bazaltowego na planie koła. Zazwyczaj to wokół wieży koncentrowały się rozstrzygające walki o Lubań. Po raz pierwszy walki o Wieżę Bracką miały miejsce w roku 1431 w trakcie wojen husyckich, następnie w czasie wojny trzydziestoletniej. Wyglądając na północ z okna budowli dostrzec można cztery wieże, są to: Ratusz (XVI w.), Wieża Kramarska (XIII w.), Wieża Trynitarska (XIII w.) i Kościół pw. Trójcy Świętej (XIX w.). Na południowy zachód rozpościera się widok Kamiennej Góry (274 m. n.p.m.) Tuż obok wieży znajduje się dostępny do zwiedzania schron przeciwlotniczny z wystawą eksponatów z okresu II wojny światowej. Natomiast na ulicy Brackiej uwagę zwracają wmurowane w bruk tablice. To powstająca Aleja Historycznych Gwiazd poświęcona pamięci znanych osób, które odwiedziły Lubań.

GPS: 51.118406, 15.289379, Miejsce sprzedaży: Informacja Turystyczna, ul. Bracka 12, Lubań



2.05.2016

RELACJA ZE SPOTKANIA KOLEKCJONERÓW W ŁODZI

Poznań2016W sobotę, 23.04.2016 filmowa Łódź była świadkiem kolejnego odcinka pełnego akcji serialu o Znaczkach Turystycznych. O godzinie 16:00 padł pierwszy klaps tej produkcji. Obsada: jak zwykle - najlepsza. Pierwszy raz Łódź gościła kolekcjonerów z tak wielu zakątków Polski. Z 30 osób najliczniejszą grupą byli przedstawiciele województwa... wielkopolskiego :) Miejsce akcji: Restauracja Stara Piekarnia. Autentyczny lokal, w którym niegdyś w piecu opalanym drewnem wypiekano wyśmienity chleb. Teraz, serwując pyszne jedzenie i czeskie piwo jest idealny dla Znaczkomaniaków.

Czytaj więcej: Relacja z III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. łódzkiego - Łódż 23.04.2016



30.04.2016

Zbaszyn

Dziś ostatni dzień kwietnia, w dodatku sobota, toteż najwyższy czas na dawkę ciekawych informacji, z których na pewno niejeden znaczkowy kolekcjoner się ucieszy. Ostatnio ze znaczkowymi premierami bywaliśmy głównie w północno-zachodniej części kraju, dlatego dzisiaj postanowiliśmy dla równowagi pokazać kilka znaczkowych miejsc z Polski południowo-wschodniej. Sandomierz, bo o tym mieście mówimy już od 9 maja wzbogaci się o kolejne 3 ZT i tym samym w mieście na kolekcjonerów czekać będą aż 4 ZT. Nie musimy więc chyba nikogo specjalnie zapraszać do Sandomierza, po prostu jedźcie tam, zwiedzajcie, zdobywajcie znaczki i pamiętajcie, że zawsze jesteśmy ciekawi Waszych relacji oraz zdjęć "ze znaczkiem w tle".

RATUSZ W SANDOMIERZU No. 482

GPS: 50.679418, 21.749541, Miejsce sprzedaży: Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, Sandomierz

BRAMA OPATOWSKA W SANDOMIERZU No. 483

GPS: 50.681512, 21.749560, Miejsce sprzedaży: Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, Sandomierz

MUZEUM DIECEZJALNE W SANDOMIERZU No. 484

GPS: 50.676922, 21.750589, Miejsce sprzedaży:  Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, Sandomierz



26.04.2016

EKO MAJÓWKA W KOMORNIKACH I PREMIERA NOWEGO ZNACZKA TURYSTYCZNEGO

W ramach weekendu majowego 1 maja w Gminie Komorniki organizowana jest Eko Majówka, gdzie oprócz wielu atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach swoje "5 minut" będzie miał także Znaczek Turystyczny. Tego bowiem dnia na stadionie w Komornikach, wśród wielu stoisk dzięki staraniom lokalnych kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, a szczególnie Krystyny, pojawi się specjalne stoisko poświęcone znaczkom. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera pierwszego i mamy nadzieję nie ostatniego Znaczka Turystycznego w Gminie Komorniki, który w tym dniu dostępny będzie na stoisku promującym znaczkową ideę. Zapraszamy gorąco do Komornik wszystkich znaczkowych kolekcjonerów jak i osoby zainteresowane ideą. Dojazd z pętli autobusowej Poznań-Górczyn (autobusy 703, 702, 701).

383 GMINA KOMORNIKI - ZAWSZE W DOBRYM KIERUNKU  No. 383

Pierwsze ślady osadnictwa na obszarze gminy Komorniki datowane są na ok. IX-VII tysiąclecie p.n.e.,. W samych Komornikach odkryto ślady obecności człowieka z tzw. kultury pomorskiej. Pierwsze wzmianki o Komornikach pochodzą z bulli papieża Innocentego II z roku 1136. Na bazie istniejącego już osadnictwa lokowano wieś Komorniki (1286-1297). W czasie zaborów ludność Ziemi Komornickiej zaciekle broniła się przed kolonizacją pruską. Komorniki pozostały ostoją polskości, a w latach 80. XIX w. protestowano przeciwko rugowaniu języka polskiego ze szkoły. Obecna Gmina Komorniki powstała w1973 r. Na terenie gminy znajduje się wiele ciekawych obiektów, do których należą m.in: zespół dworsko-folwarczny w Szreniawie (siedziba Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego), wieża widokowa z Mauzoleum Bierbaumów, a także parki dworskie w Szreniawie, Komornikach i Głuchowie. Do bardzo ciekawych obiektów z przyrodniczego, krajobrazowego, a także historycznego punktu widzenia należy uroczysko Kątnik. Niewątpliwym atutem Gminy Komorniki jest także położenie w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego, oraz liczne szlaki turystyczne przebiegające przez teren gminy. Ciekawostką może być fakt, że okolice Komornik były miejscem odwiedzin Cesarza Napoleona, który w roku 1806 wizytował te tereny i na zaproszenie hrabiego Ksawerego Działyńskiego odwiedził pałac w Konarzewie.

GPS: 52.333244, 16.808177, Miejsce sprzedaży:Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach, ul. Stawna 7/11 (II p. księgowość lub sekretariat) w godzinach urzędowania placówki

Kwiaty Sklep Wielobranżowy - Danuta Bochen, ul. Poznańska 52, Komorniki (czynne od Pn-Sob 9-21, we wszystkie święta od 10-18, Nd nieczynne)



22.04.2016

Zbaszyn

Piątek, piąteczek .... ech tylko pogoda jakaś taka niesprzyjająca. Na poprawę nastroju mamy jednak dla wszystkich "znaczkomaniaków" kolejną garść nowości. Tym razem zapraszamy do Zbąszynia, gdzie tuż po weekendzie majowym (od 5 maja) pojawią się trzy Znaczki Turystyczne. Mamy nadzieję, że w tym czasie pogoda się poprawi i tłumnie ruszycie po nowe krążki, nie zapominając przy tym o podsyłaniu swoich relacji wyjazdowych :-) Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi na znaczkach miejscami.

WIEŻA BRAMNA ZAMKU W ZBĄSZYNIU No. 380

GPS: 52.246805, 15.916726, Miejsce sprzedaży: Hotel Podzamcze, ul. Garczyńskich 5, Zbąszyń

MUZEUM ZIEMI ZBĄSZYŃSKIEJ I REGIONU KOZŁA W ZBĄSZYNIU No. 381

GPS: 52.250725, 15.920765, Miejsce sprzedaży: Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła, ul. Rynek 8, Zbąszyń

KOŚCIÓŁ NMP WNIEBOWZIĘTEJ W ZBĄSZYNIU No. 382

GPS: 52.249316, 15.921059, Miejsce sprzedaży: Miejski Punkt Informacji Turystycznej - Rynek, Zbąszyń



21.04.2016

RELACJA Z INAUGURACJI ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH W OLKUSZU

Wroclaw2016W miniony piątek, 15 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystości inaugurującej wprowadzenie Znaczków Turystycznych oraz rozpoczęcia sezonu turystycznego w Olkuszu. Była to kolejna okazja by opowiedzieć o ZT, ale także by spotkać ludzi pozytywnie nastawionych do znaczkowej idei. Była to dla nas kolejna ważna impreza z udziałem znaczków. O wszystkim jednak przeczytacie w poniższym artykule.

Czytaj więcej: 15.04.2016 Inauguracja Znaczków Turystycznych w Olkuszu 



20.04.2016

wschowa

Dawno nie mieliśmy żadnej znaczkowej premiery dlatego też dzisiaj postaramy się nadrobić zaległości i zamiast jednej premiery opublikować trzy. W dzisiejszą znaczkową podróż zapraszamy do Wschowy, gdzie już od 22 kwietnia pojawią się trzy Znaczki Turystyczne.  Wszystkie prezentowane znaczki przedstawiają obiekty Muzeum Ziemi Wschowskiej, które jest inicjatorem powstania ZT w tym mieście. Za zrozumienie znaczkowej  idei i wdrożenie znaczków serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej, oraz kolekcjonerowi Markowi, a turystów zapraszamy do odwiedzania tego ciekawego miasta.

MUZEUM ZIEMI WSCHOWSKIEJ WE WSCHOWIE No. 333

GPS: 51.803293, 16.317962, Miejsce sprzedaży: Muzeum Ziemi Wschowskiej, Pl. Zamkowy 2, Wschowa

DAWNA REZYDENCJA JEZUICKA WE WSCHOWIE No. 334

GPS: 51.804869, 16.315212, Miejsce sprzedaży: Muzeum Ziemi Wschowskiej, Pl. Farny 3, Wschowa

LAPIDARIUM RZEŹBY NAGROBNEJ WE WSCHOWIE No. 335

GPS: 51.808704, 16.318199, Miejsce sprzedaży: Lapidarium Rzeźby Nagrobnej, ul. Spokojna 1,Wschowa



17.04.2016

III ŁÓDZKIE SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW ZT

Za kilka dni w Łodzi odbędzie się III Łódzkie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Tradycyjnie miejscem spotkania będzie "Stara Piekarnia" mieszcząca się przy ulicy Żwirki 26. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Więcej informacji znaleźć można na naszym forum dyskusyjnym, tam też można zadawać ewentualne pytania. Pamiętajcie, że organizatorzy do 20 kwietnia czekają na zgłoszenia osób, które zamierzają przybyć na spotkanie. Zapraszamy i do zobaczenia w Łodzi.

SpotkLodz2016



15.04.2016

RELACJA ZE SPOTKANIA KOLEKCJONERÓW W POZNANIU

Poznań2016Dzisiaj wszyscy mówią tylko o jednym, czyli o jubileuszu Chrztu Polski. Nie będziemy oryginalni i zaserwujemy Wam także info na ten temat ale wplecione w relację ze Spotkania Kolekcjonerów ZT w Poznaniu, które odbyło się kilka dni temu, w sąsiedztwie miejsca, w którym dzisiaj trwały główne obchody uroczystości. Rzecz jasna nasza relacja ma bardziej znaczkowy charakter, aczkolwiek o Chrzcie Polski i roku 966 też będzie mowa. Zresztą wszystkiego dowiecie się z materiału, który właśnie dla Was publikujemy.

Czytaj więcej: Relacja z IV Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. wielkopolskiego - Poznań 9.04.2016



11.04.2016

RELACJA ZE SPOTKANIA KOLEKCJONERÓW WE WROCŁAWIU

Wroclaw2016W sobotę 2 kwietnia 2016 roku w stolicy Dolnego Śląska spotkali się miłośnicy Znaczków Turystycznych. Tradycyjnie już po spotkaniu publikujemy relację z tej imprezy, aby także inni "znaczkomaniacy" mieli okazję poczuć tą atmosferę i być na bieżąco z wszelkimi sprawami okołoznaczkowymi. Jak zapewne przeczytacie w opisie spotkanie miało nieco inną niż zwykle formułę, ale na pewno jego uczestnicy byli z tego bardzo zadowoleni. Nie przeciągając zatem, odsyłamy do treści materiału i bardziej obrazowej formy zamieszczonej w dedykowanej fotogalerii.

Czytaj więcej: Relacja z II Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. dolnośląskiego - Wrocław 2.04.2016



9.04.2016

JUBILEUSZ 1050-LECIA CHRZTU POLSKI

40028 Rok 2016 ustanowiono Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. 1050 lat temu rok 966 stał się początkiem dziejów państwa polskiego. Jest to wielkie wydarzenie państwowe i religijne. Centralnym miejscem obchodów tego Jubileuszu stanie się Poznań i Gniezno. Z tej okazji wydaliśmy Znaczek Okolicznościowy upamiętniający to wydarzenie. Będzie unikatową pamiątką zarówno dla kolekcjonerów ZT jak i turystów biorących udział w uroczystościach.

JUBILEUSZ 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

W roku 2016 mija 1050 rocznica Chrztu Polski, jak tradycyjnie określa się chrzest księcia Polan Mieszka I. Pomimo tego, że źródła historyczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak i podają różne daty i miejsca tego wydarzenia, przyjmuje się, że miał on miejsce w roku 966. Pewne natomiast jest to, że zapoczątkował on proces chrystianizacji ziem polskich i był symbolicznym wydarzeniem, które zapoczątkowało państwo polskie i chrześcijaństwo w Polsce. Na postawie źródeł historycznych przyjmuje się, że chociaż decyzja o przyjęciu chrztu była osobistym wyborem Mieszka I, bardzo ważną rolę w jej podjęciu odegrała Dobrawa, czeska księżniczka, która została jego żoną. W celu upamiętnienia tego jakże ważnego wydarzenia w dziejach Państwa Polskiego, wydany został Znaczek Okolicznościowy. Przedstawia on scenę chrztu Mieszka I uwidocznioną na współczesnym fresku w Gnieźnie, znajdującym się niedaleko od katedry, koło pomnika Bolesława Chrobrego. Główne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędą się w Gnieźnie i Poznaniu w dniach od 14 do 16 kwietnia  

Miejsce sprzedaży: Parafia rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie,

Kasa biletowa ICHOT, ul. Gdańska 2,

Poznań, Muzeum Narodowe w Poznaniu (dokadną listę placówek podamy w tygodniu),

Kolegiata Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach (Sklep z pamiątkami przy plebani, ul. Kapłańska 16),

Bazylika Św. Trójcy w Strzelnie ( Kasa biletowa - kawiarenka norbertańska)



8.04.2016

Z PAMIĘTNIKA BOBIKA

cz3Coraz częściej publikujemy relacje z Waszych wypraw i coraz bardziej cieszymy się, że takie opisy tworzycie i że dzięki nim inni także mogą poczytać o miejscach, które odwiedzacie. A wszystko zaczęło się od relacji Bobika, który pierwszy odważył się popełnić artykuł nt. swojego zwiedzania. Dzisiaj publikujemy już trzecią część tego cyklu i jak zapowiedział kiedyś sam Bobik będzie kontrowersyjnie :-) Zresztą poczytajcie sami i oceńcie. A może i Wy macie odwiedziny opisanego miejsca już za sobą ? Podzielacie zdanie autora artykułu czy jednak myślicie co innego ? Zapraszamy do przeczytania kolejnej części "Z pamiętnika Bobika"
Z pamiętnika Bobika - cz. 3 >>



7.04.2016

RELACJA Z TARGÓW GLOBALNIE W KATOWICACH

GLOBalnie 2016Wiosna tego roku zaobfitowała w różnego typu relacje ze spotkań, wystaw, podróży samych kolekcjonerów, a także z targów o tematyce turystycznej. Właśnie dzisiaj postanowiliśmy opublikować relację Adama z targów GLOBalnie, jakie kilka tygodni temu miały miejsce w Katowicach, a w których Adam dość aktywnie uczestniczył rozmawiając i promując znaczkową ideę. Zresztą poczytajcie sami co Adam napisał o tym wydarzeniu.

 Czytaj więcej: 18 - 20.03.2016 - Targi Turystyczne "GLOBalnie 2016" - Katowice



6.04.2016

RELACJA ZE SPOTKANIA KOLEKCJONERÓW W ZIELONEJ GÓRZE

Warszawa2016Pod koniec stycznia rozpoczęliśmy coroczny cykl regionalnych spotkań kolekcjonerów. Czas szybko płynie i w tej chwili z niecierpliwością czekamy na dwa ostatnie spotkania, które odbędą się w najbliższych kilkunastu dniach. 

Aby jednak wszystkim kolekcjonerom umilić ten czas oczekiwania, dzisiaj postanowiliśmy uporać się z obszernym bądź co bądź materiałem opisującym spotkanie w Zielonej Górze. Zachęcamy gorąco do zerknięcia na podstronę dotyczącą spotkań i oddanie się wspomnieniom z tego spotkania. My zaś, idąc za ciosem, zabieramy się za kolejne materiały, których całkiem sporo czeka w kolejce do publikacji.

Czytaj więcej: Relacja z I Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. lubuskiego - Zielona Góra 19.03.2016



<< 1 5 10 15 20 25 30 35 40 41 42 43 44 45 50 55 60 >>