Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1062
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1062!

Aktualności

<< 1 5 10 15 16 17 18 20 25 30 35 40 45 >>

21.08.2018

682Dziś chcielibyśmy Was poinformować o kolejnym znaczku turystycznym w Wielkopolsce

Tym jednak razem będzie to wschodnia część województwa, gdzie znaczków jest jeszcze stosunkowo niewiele, mimo że obszar ten obfituje w atrakcyjne historycznie i kulturowo miejsca. 

Zapraszamy Was zatem do zwiedzania Pyzdr i tutejszego muzeum. Znaczki są już dostępne w sprzedaży, a o Pyzdrach i tutejszym muzeum dowiecie się nieco więcej z poniższego opisu, który mamy nadzieję zachęci Was do wizyty w tej miejscowości. 

MUZEUM ZIEMI PYZDRSKIEJ W PYZDRACH  No. 281

Pyzdry to jedno z największych miast średniowiecznej Wielkopolski, które było świadkiem wielu, ważnych dla tego regionu, działań politycznych i militarnych. Murowany zamek miasto zawdzięcza Kazimierzowi Wielkiemu. Za sprawą jego pobytu w Pyzdrach, w 1331 roku, Krzyżacy złupili i spalili miasto. Przyszły król w podziękowaniu za uratowane życie i pomoc w ucieczce odbudował zamek, który był wtedy jednym z większych ceglanych zamków w Polsce. W 1383 roku ten właśnie zamek zdobywano przy użyciu broni palnej, użytej tu po raz pierwszy w dziejach Polski. Drugą potężną budowlę - franciszkański klasztor, ufundował Bolesław Pobożny. Właśnie w dawnym refektarzu, a także kuchni, piwnicach, oraz krużgankach klasztoru, mieści się obecnie Muzeum Ziemi Pyzdrskiej. Placówka powstała w 1957 roku z inicjatywy lokalnych działaczy PTTK. Pierwsze zbiory wypożyczone z Muzeum Narodowego w Poznaniu eksponowano w domu podcieniowym mieszczącym się w rynku. W 1975 roku muzeum stało się filią Muzeum Okręgowego w Koninie, natomiast od 1985 roku placówka podlega lokalnym władzom samorządowym. Zbiory muzeum nawiązują do bogatej historii tego regionu ukazując między innymi elementy ceramiki archeologicznej, a także dwa skarby monet srebrnych z XI i XV wieku. Znajdują się tu również eksponaty przybliżające m.in historię judaizmu na tych ziemiach, czy pergaminowe dokumenty królewskich przywilejów dla miejscowych cechów rzemieślniczych. Całość muzealnych zbiorów poszerza kolekcja militariów z okresu powstania styczniowego.17.08.2018

682Hel to jedno z wielu miast, w którym znaczki turystyczne przyjęły się znakomicie. Można też powiedzieć, że to miasto przyjazne znaczkom, a najlepszym tego dowodem jest fakt, iż prezentowany właśnie najnowszy krążek jest czwartym znaczkiem w Helu i jak nas zapewniono, nie ostatnim.

Wśród wielu miejsc, które będąc w Helu trzeba zobaczyć na znaczkach przedstawiliśmy głównie te związane z historią miasta, ale też Polski. Tym razem za pośrednictwem drewnianego krążka chcemy Wam pokazać Muzeum Helu, a o tym obiekcie dowiecie się więcej klikając w poniższy link lub czytając załączony opis. Najnowszy znaczek na miejscu, w Muzeum Helu, dostępny będzie od dzisiaj od godziny 10:00.

MUZEUM HELU STOWARZYSZENIA PRZYJACIELE HELU  No. 682

Muzeum Helu wchodzące w skład Helskiego Kompleksu Muzealnego to stosunkowo młoda placówka muzealna. Wcześniej, bo od maja 2015 roku działało w tym miejscu Muzeum Przyrodniczo – Etnograficzne będące oddziałem Muzeum Obrony Wybrzeża. Siedzibą muzeum został obiekt B-1, „Anton”, wybudowany przez Niemców w 1941 roku jako stanowisko armaty 406 mm w kompleksie Schleswig – Holstein. Po wojnie miejsce to użytkowane było przez wojsko, a następnie przez kilka lat obiekt niszczał, by w końcu zostać przekazanym stowarzyszeniu „Przyjaciele Helu". Tak powstał pomysł na Muzeum Przyrodniczo - Etnograficzne. W nowo wyremontowanych salach zorganizowano osiem wystaw etnograficznych, pokazujących Hel sprzed 150 laty oraz trzy wystawy przyrodnicze. Sale wystawowe oraz gabloty zapełniły się eksponatami wcześniej zgromadzonymi oraz wypożyczonymi od kolekcjonerów. W maju 2016 roku dotychczasową placówkę muzealną przekształcono w Muzeum Helu ukazujące historię miasta, z działem przyrodniczym poświęconym przyrodzie Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Ekspozycje uzupełniają kopie historycznych dokumentów, wyszukiwane w archiwach państwowych. W wyremontowanych pomieszczeniach tworzone są także nowe wystawy poświęcone Kaszubskim twórcom ludowym.16.08.2018

SulechówDzisiejsza premiera zaprowadzi nas do Sulechowa. To miasto we wschodniej części województwa lubuskiego i jak się okazuje, miasto, które może się pochwalić kilkoma ciekawymi zabytkami.

To jednak nie wszystko bo równie ważne co zabytki są historie z nimi związane i te po części możecie poznać czytając opisy przedstawionych dzisiaj miejsc, a są to kolejne:

RATUSZ MIEJSKI W SULECHOWIE  No. 668

ZAMEK W SULECHOWIE  No. 669

BRAMA KROŚNIEŃSKA W SULECHOWIE  No. 670

Jeśli jednak chcecie Sulechów i tutejsze atrakcje poznać dokładniej to koniecznie musicie tu przyjechać i wszystko zobaczyć na własne oczy. Dobrze wiecie, że takich niepozornych miasteczek w Polsce jest wiele, a gdy tylko zacznie się je dokładniej zwiedzać, znajdują się kolejne ciekawe obiekty i pojawiają się często niesamowite historie z nimi związane. Jesteśmy przekonani, że tak też będzie i tym razem.

Jeśli zaś chodzi o dostępność prezentowanych właśnie znaczków to na chwilę obecną nie jest nam znana data wprowadzenia znaczków do sprzedaży. Prawdopodobnie krażki wejdą do obiegu w połowie przyszłego tygodnia, ale o tym postaramy się poinformować Was w osobnym komunikacie. Miejcie to na uwadze planując swoje znaczkowe wyjazdy.14.08.2018

BrodnicaMiesiąc czasu, tyle mniej więcej było potrzeba aby po pierwszych znaczkach w Brodnicy pojawiły się kolejne.

I oto są dwa nowe krążki, a przedstawiają odpowiednio następujące zabytki:

RATUSZ W BRODNICY  No. 675

BRAMA CHEŁMIŃSKA W BRODNICY  No. 676.

Dla turystów najważniejsza informacja jest taka, że znaczki znajdują się już w sprzedaży. Nie zapominajcie jednak, że znaczki to nie wszystko, że to tylko dodatek, a tak naprawdę liczy się turystyka. Miejcie to na uwadze zwiedzając nie tylko Brodnicę, ale i inne miejsca w Polsce. A tu w Brodnicy koniecznie odwiedźcie miejscowe muzeum, którego dwa obiekty na znaczkach pokazaliśmy. Z opisów na stronie nie wszystkiego się dowiecie, a zawsze wiedza zdobyta na miejscu smakuje lepiej. A tymczasem planujcie, zwiedzajcie i cieszcie się wakacjami. Czekamy na Wasze relacje z terenu i zdjęcia zdobytych znaczków. 13.08.2018

665W Świdnicy, tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, już jutro pojawi się kolejny ze znaczków. Tym razem będzie to tzw. znaczek numerowany czyli nic innego jak znaczek turystyczny.

A tymczasem kolejne zapowiadane znaczki pojawią się we wrześniu i jesteśmy przekonani, że turyści, którzy odwiedzą Świdnicę, będą z tego faktu bardzo zadowoleni. Tymczasem przedstawiamy dzisiejszą znaczkową gwiazdę i zapraszamy wszystkich do zwiedzania Świdnicy.

KATEDRA ŚW. STANISŁAWA I WACŁAWA W ŚWIDNICY  No. 665

Gotycki kościół z XIV w., z budzącym zachwyt barokowo-gotyckim wystrojem oraz wieżą o wysokości 101,5 m (najwyższą na Dolnym Śląsku, a piątą co do wielkości w Polsce), stanowi punkt rozpoznawczy miasta. Katedra pw. św. Stanisława i Wacława to trójnawowa bazylika, której zachodnią fasadę zdobi największe gotyckie okno na Śląsku (18 x 6 m ), a znajdujące się pod nim 4 wejścia zdobią gotyckie portale z 14 rzeźbami ukazującymi m.in. scenę ukrzyżowania oraz patronów świątyni. Wnętrze katedry zachwyca nie tylko swym ogromem (nawa główna 71 m długości, 26 m wysokości) co bogactwem wyposażenia. Filary nawy głównej zdobią barokowe figury świętych, patronów Świdnicy dłuta G.L. Webera. Ponad filarami wiszą ogromne obrazy z XVIII w. przedstawiające sceny z życia patronów katedry. Ołtarz główny wyrzeźbiony przez J. Riedla i jego uczniów w 1696 roku to arcydzieło sztuki barokowej, wzorowane na ołtarzu paryskiego kościoła Val-de-Grace. Natomiast gotycki ołtarz Zaśnięcia NMP, był prawdopodobnie wzorowany na ołtarzu Wita Stwosza w Kościele Mariackim w Krakowie. U podnóża katedry znajdują się pozostałości fortyfikacji fryderycjańskich z II poł. XVIII w. Dzięki inicjatywie Papieża Jana Pawła II w dniu 23 marca 2004 r. dawny kościół diecezjalny stał się katedrą i siedzibą nowej diecezji. Od marca 2017 r. katedra jest wpisana na listę Pomników Historii RP.8.08.2018

ZO ŚwidnicaDziś nietypowo jak na premierę, ale bynajmniej nie datę składającą się niemal z samych zer i ósemek mamy na myśli, ale raczej porę dnia. 

Mimo wszystko zaryzykujemy o tak wczesnej porze i przekażemy kolejną radosną informację o nowym znaczku - tym razem okolicznościowym. Od razu jednak utniemy wszelkie spekulacje i wyjaśnimy, że jest to znaczek dwustronny, takie 2w1 i w związku z tym nieco wyższa niż zwykle jest cena tego krążka, który w świdnickim punkcie IT kolekcjonerzy mogą zakupić za 12 zł. 

ZO - 650. ROCZNICA ŚMIERCI BOLKA II ŚWIDNICKIEGO - DAWNY ZAMEK PIASTOWSKI W ŚWIDNICY

Tradycyjnie powyższy link przekierowuje do strony z opisem wydarzenia i znaczka. Znajdziecie tam wszelkie dane niezbędne do zlokalizowania punktu sprzedaży, uaktualnione o godziny, w których czynny jest punkt. Znaczek jest już dostępny w sprzedaży i jak zapewne wkrótce się zorientujecie nie jest to jedyna nowość jaka w najbliższym czasie pojawi się w Świdnicy. Więcej o planach przeczytacie na stronie UM w Świdnicy - link >>. Tymczasem zapraszamy do zwiedzania tego pięknego miasta i liczymy na Wasze relacje z miejsc, które odwiedzicie.7.08.2018

Przypominamy o zapisach na zbliżające się wielkimi krokami VII Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku będzie miało miejsce w Nowym Tomyślu. Czas ucieka, a ilość miejsc noclegowych jakimi dysponujemy tym razem także jest ograniczona.

Na chwilę obecną w Hotelu Kopernik zostały pojedyncze wolne miejsca, więc chcąc mieć zagwarantowany nocleg warto nie zwlekać ze zgłoszeniem.

Również przypominamy o tym, że zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu dotyczy wszystkich gości bez względu na to czy będą nocowali, czy wykupią posiłki, czy też w ramach sobotniego spotkania będą korzystali jedynie z serwisu kawowego. Ilość gości musimy dokładnie zaplanować, więc także tutaj zgłoszenie jest wymagane.


Więcej informacji

3.08.2018

674W zasadzie .mieliśmy ten tydzień zakończyć inaczej, ale właśnie ustaliliśmy, że już 6 sierpnia trafi do sprzedaży prezentowany obok znaczek, więc zdecydowaliśmy się tak na szybko Was o tym poinformować.  

Jak widzicie tym razem zapraszamy Was do Gdańska. To pierwszy znaczek w tym mieście i mamy nadzieję, że nie ostatni, w końcu zabytków i ciekawych obiektów miasto to ma całkiem sporo.

A tymczasem zapraszamy Was do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Zwiedzajcie ją uważnie i pamiętajcie, że czekamy na Wasze relacje.

MUZEUM SALI BHP STOCZNI GDAŃSKIEJ W GDAŃSKU  No. 674

Sala BHP Stoczni Gdańskiej, to potoczna nazwa obiektu, w którym mieściły się stoczniowe pomieszczenia szkoleniowe i muzeum stoczni. W tym miejscu sformułowano 21 Postulatów, a dzięki strajkowi i podpisaniu Porozumienia Gdańskiego 31 sierpnia 1980 roku narodziła się „Solidarność”. Sala BHP to symboliczne miejsce dążeń Polek i Polaków do uzyskania społecznej sprawiedliwości, niepodległości i wolności. W Sali BHP od połowy lat 70. do 1996 roku działało muzeum zakładowe. W okresie 1996 – 2004 obiekt przeszedł z rąk prywatnego właściciela na rzecz NSZZ „Solidarność” Komisji Krajowej. W latach 2006 – 2010 dokonano generalnej rewitalizacji finansowanej ze środków społecznych, państwowych i prywatnych. Od 2011 roku obiekt w pełni zarządzany jest przez Fundację Promocji Solidarności. W 2014 roku Fundacja podjęła decyzję o przywracaniu wystroju dawnego wyposażenia muzeum zakładowego i stworzeniu wystawy stałej pt. „Stocznia – Solidarność”. W listopadzie 2016 roku na bazie stałej wystawy oraz zdobywanych i zakupywanych pamiątek, materialnych świadectw aktywności zawodowej i społecznej pracowników Stoczni Gdańskiej, utworzono Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Od kwietnia 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznając salę wraz z jej spuścizną i kolekcją za dziedzictwo wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, przyznało stałą dotację na utrzymanie obiektu. Wstęp do Sali BHP Stoczni Gdańskiej jest bezpłatny we wszystkie dni roku.1.08.2018

633Fajnie było zakończyć lipiec znaczkową premierą, ale jeszcze fajniejsze uczucie to dać Wam kolejny znaczek w pierwszym dniu nowego miesiąca.  

Jak widzicie dzisiaj znaczek z Zamkiem w Golubiu - Dobrzyniu czyli kolejne znaczkowe miejsce w województwie kujawsko - pomorskim. Zauważcie, że to kolejny przykład na to, że znaczki nie lubią być osamotnione i jeśli w okolicy powstanie jeden krążek, to wkrótce dołączy do niego kolejny.

Warto zatem promować znaczki w swojej okolicy. Dzięki temu na znaczkowej mapie przybywa kolejnych atrakcji, a i turyści chętniej wybieraja się tam, gdzie jest więcej krążków.

A tymczasem pora na przedstawienie dzisiejszej znaczkowej gwiazdy. Link i opis poniżej, a my tylko dodamy, że znaczek w sprzedaży pojawi się 2 sierpnia. Zapraszamy do Golubia - Dobrzynia i czekamy na Wasze relacje.

ZAMEK W GOLUBIU - DOBRZYNIU  No. 677

Krzyżacki zamek w Golubiu-Dobrzyniu leży na wysokim wzgórzu na prawym brzegu Drwęcy, górując nad okolicą. Ceglany zamek wybudowano na przełomie XIII i XIV wieku z inicjatywy krzyżackiego komtura Konrada von Sacka. Budowlę wzniesiono na planie prostokąta, a jej mury zwieńczone są renesansową attyką. W narożach zamku znajdują się niewielkie wieżyczki, natomiast w południowo-zachodnim narożniku stoi cylindryczna baszta, a tuż obok niej przy bramie wjazdowej niewielka przybudówka, przeznaczona prawdopodobnie na dom komtura. Budowę zamku zakończono po 1330 roku. Od warownego przedzamcza zamek oddzielała sucha fosa. W 1410 roku zamek został zajęty przez rycerstwo polskie, a rok później po podpisaniu I pokoju toruńskiego zamek zwrócono Krzyżakom. Podczas wojny golubskiej w 1422 roku zamek poważnie ucierpiał. W latach 1616–1623 przebudowany na polecenie królewny Anny Wazówny, która objęła starostwo golubskie. W czasie kolejnych stuleci zamek kilkakrotnie ulegał uszkodzeniom i był przebudowywany. W 1920 roku urządzono na zamku muzeum. Po wojnie obiekt po raz kolejny odrestaurowano, a w 1977 roku na zamku odbył się jeden z pierwszych w Polsce turniej rycerski. Obecnie na zamku mieści się muzeum wraz z hotelem i restauracją.31.07.2018

ŻarkiMusimy przyznać, że rok 2018 jest bardzo różnorodny i z naszymi premierami co jakiś czas przenosimy się w kolejne miejsca kraju. 

I tak właśnie, w ostatnim dniu lipca, kolejny raz trafiamy na teren województwa śląskiego, gdzie tym razem na mapie znaczkowych atrakcji turystycznych pojawią się dwa nowe obiekty:

MUZEUM DAWNYCH RZEMIOSŁ W STARYM MŁYNIE W ŻARKACH  No. 655

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LEŚNIOWSKIEJ PATRONKI RODZIN  No. 656

Opisy tych miejsc znajdziecie klikając na powyższe linki. W tym samym miejscu znajdziecie wszystkie dane dotyczące punktu sprzedaży, a same znaczki dostępne będą dla zwiedzających od 6 sierpnia.

Mamy nadzieję, że wskazane obiekty przypadną Wam do gustu. Nie zapomnijcie opisać swoich wrażeń z pobytu w tych miejscach. Chętnie udostępnimy je na naszym facebookowym profilu, a komentarze możecie wpisywać na podstronie danego znaczka. Na pewno będą one cenne dla przyszłych odwiedzających, którzy z tych właśnie komentarzy często czerpią inspiracje. 27.07.2018

ZKOd ostatniej premiery znaczków kolekcjonera (ZK) minęło ładnych kilka miesięcy, więc już jakiś czas temu wzięliśmy się za przygotowanie kolejnych egzemplarzy, które właśnie dzisiaj Wam pokazujemy.  

Oczywiście to nie jest taka prosta sprawa, bo najpierw potrzebne są grafiki (tu pomocne są te stworzone przez mistrza Matejkę), które później nasz mistrz grafiki musi przerysować i przygotować do wypalenia matrycy. Trwa to niekiedy dość długo, bo sam rysunek to jedno, ale często trzeba poprawić nos, dodać kosmyk włosów, podkreślić rysy twarzy czy dodać cienie.

Do tego wszystkiego dochodzą bardziej pilne projekty, które jeśli się pojawiają przerywają pracę nad projektami ZK. 

I tak właśnie było z widocznymi obok ZK. W ich powstaniu pomogła nam bardzo Marta, która wykonała opisy przedstawionych na znaczkach osób, a której za pomoc serdecznie w tym miejscu dziękujemy.

Znaczki, które właśnie przedstawiamy, osobom, które nadesłały wymaganą ilość kolejnych pełnych dziesiątek numerycznych, będziemy rozsyłali dopiero w połowie sierpnia, zgodnie z tym co pisaliśmy w jednym z wcześniejszych komunikatów dotyczącym przerwy w wysyłkach materiałów dla kolekcjonerów. Mamy jednak nadzieję, że cierpliwie na nie poczekacie, a na pewno radość z ich posiadania będzie jeszcze większa. 25.07.2018

633To jedna z premier, która swoje musiała odczekać, ale zupełnie niespodziewanie dzisiaj okazało się, że znaczek jest już dostępny w sprzedaży, więc spieszymy, by Was o tym poinformować.  

Tym razem kolejny znaczek w okolicach Lublina i temat, który jak wiemy interesuje wielu znaczkomaniaków czyli kolej.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z opisem Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, a na pewno znajdziecie tam wiele ciekawych informacji, o których być może nie mieliście pojęcia. A jeśłi chcecie wiedzieć więcej i zobaczyć kolejkę na własne oczy to koniecznie musicie tu przyjechać. Zapraszamy.

NADWIŚLAŃSKA KOLEJKA WĄSKOTOROWA W KARCZMISKACH  No. 633

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa powstała w 1892 r. Inicjatorem jej budowy był miejscowy ziemianin i przemysłowiec. Posiadał on m.in. cukrownię Zagłoba, dlatego też pierwsza linia kolejki powstała właśnie do cukrowni. W pierwszych latach prowizoryczna kolejka, z drewnianymi szynami, po których wagoniki ciągnęły zaprzęgi konne, kursowała od folwarku Polanówka do cukrowni. Na początku XX wieku powstała kolej żelazna, choć niektóre odcinki jeszcze przez kilka lat obsługiwano trakcją konną. Pierwsze parowozy zakupiono w 1912 roku. Czasy I i II wojny światowej to okres dużej destrukcji kolejki, dopiero po wojnie PKP przejęły tutejsze trasy i obok ruchu towarowego wprowadzono przewozy pasażerskie. W końcu lat 60. XX wieku nastąpił gwałtowny wzrost przewozów towarowych. W 1968 roku do obsługi kolei wprowadzono pierwsze lokomotywy Lxd2 co było początkiem końca trakcji parowej. Ostatni parowóz PX48 wycofano w 1980 roku, a w obliczu wciąż rosnących strat w 2001 roku całkowicie zaprzestano ruchu kolejowego. Obecnie właścicielem kolejki jest Powiat Opolski, a licząca ponad 50 km linia kolejki jest unikatową atrakcją turystyczną w województwie, przebiegającą przez najbardziej atrakcyjne miejsca tej części lubelszczyzny.23.07.2018

Poleski Park NarodowyPiąty tydzień wakacji przynosi nam kolejną garść znaczkowych nowości. Dziś przenosimy się w okolice Lublina, a dokładniej do Urszulina gdzie swoją siedzibę ma Poleski Park Narodowy, który właśnie dołączył do grona znaczkowych miejsc turystycznych.

Na prezentowanych obok znaczkach znajdziecie żurawia znajdującego się w logo PPN oraz żółwia błotnego, zwierzę tajemnicze, bardzo cenione i prawnie chronione. Znaczki natomiast kierują turystów do tutejszych atrakcji:

POLESKI PARK NARODOWY - URSZULIN  No. 634

OŚRODEK OCHRONY ŻÓŁWIA BŁOTNEGO PPN W URSZULINIE  No. 635

Oczywiście opisy, które znajdziecie powyżej to tylko zachęta do poznania przyrodniczych perełek tych okolic. Aby w pełni zapoznać się z przyrodniczym bogactwem Poleskiego Parku Narodowego, musicie odwiedzić go osobiście.

Pamiętajcie jednak, że prezentowane znaczki będą dostępne w sprzedaży dopiero od przyszłego tygodnia czyli od 30 lipca. Być może termin ten ulegnie niewielkiej zmianie, ale zawsze pamiętajcie o tym, aby szczególnie w pierwszych dniach po podanym terminie upewnić się co do ich dostępności. A jeśli już tą pewność uzyskacie to koniecznie wybierzcie się w te miejsce i pochwalcie się co ciekawego tam widzieliście.20.07.2018

636Prawie połowa wakacji - 20 lipca, okrągła data i jeszcze bardziej okrągły znaczek, nie mówiąc już w ogóle o okrągłości jaką stanowi osiągnięta właśnie ilość znaczków w Polsce czyli...

I tak oto z siedemsetnym znaczkiem ponownie przenosimy się na Dolny Śląsk, gdzie do gry kolekcjonerskiej dołączył jeden z dawno oczekiwanych obiektów turystycznych, a mianowicie:

SCHRONISKO GÓRSKIE NAD ŁOMNICZKĄ  No. 636

... gdzie w sprzedaży prezentowany właśnie znaczek powinien pojawić się około 26 lipca.

I na tym w zasadzie dzisiaj moglibyśmy zakończyć, ale taka nas rozpiera radość, że najchętniej napisalibyśmy, że to dopiero półmetek, a może i początek. Możnaby powspominać rozmowy nielicznych co prawda kolekcjonerów sprzed lat, którzy mimo iż wierzyli w sukces znaczków, to jednak częściowo powątpiewali w powodzenie tego projektu. A tymczasem się udało, znaczki się pojawiają, znaczkowych turystów przybywa, a co najważniejsze czujemy, że spełniliśmy przez to część swoich marzeń, którymi było m.in. rozruszanie turystów, pokazanie im nowych i ciekawych miejsc i stworzenie wielkiej znaczkowej rodziny. Udało się, ale wiemy, że za tym sukcesem stoi cała rzesza osób, które wspierały nas przez te wszystkie lata, klikały "Lubię to" na facebooku, opowiadały o znaczkach, przesyłały nam swoje relacje i zdjęcia z odwiedzonych miejsc znaczkowych, a także same robiły czy też próbowały robić znaczki. To wszystko Wasza zasługa i w tym miejsca serdecznie Wam dziękujemy. Bądźcie z nami w dalszym ciągu, a my już zabieramy się za kolejne projekty :-)19.07.2018

Od prawie miesiąca znane jest miejsce tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych i zgodnie z wcześniejszymi obietnicami dzisiaj przedstawiamy szczegółowy plan spotkania, wraz z bardzo dla Was istotnymi informacjami dotyczącymi zakwaterowania i pozostałych równie istotnych kosztów.

Tym razem wszyscy, którzy przyjadą na spotkanie będą nocować w trzech hotelach, zlokalizowanych na terenie miasta. Od razu informujemy, że nie ma się co martwić, bo nie są to obiekty bardzo oddalone od siebie. Niestety na terenie miasta i gminy nie ma tak dużego hotelu, który na dodatek spełniałby nasze oczekiwania finansowe i byłby w stanie przyjąć na nocleg taką liczbę osób.


Więcej informacji

17.07.2018

PrzemętDziś kolejna potrójna premiera znaczkowa, ale tym razem przenosimy się na pogranicze województw wielkopolskiego i lubuskiego do Gminy Przemęt.

To właśnie na tym terenie znajdują się obiekty prezentowane na załączonej grafice. I tak oto dzięki znaczkom turystycznym będziecie mieli okazję poznać nowe historyczne miejsca, a gwarantujemy Wam, że wymienione poniżej obiekty nie są jedynymi atrakcjami w tych okolicach.

O obiektach przedstawionych na znaczkach przeczytacie klikając w poniższe linki:

KOŚCIÓŁ ŚW. JANA CHRZCICIELA W PRZEMĘCIE  No. 282

WIEŻA WIDOKOWA W KASZCZORZE  No. 283

WIEŻA WIDOKOWA W SIEKOWIE  No. 284

W przypadku punktu widokowego w Kaszczorze polecamy Waszej uwadze tekst oznaczony czerwonym kolorem. Dzięki temu nie tylko unikniecie rozczarowania, związanego z zamknięciem miejsca, ale też będziecie mogli lepiej zaplanować swoje zwiedzanie. 

Prezentowane dzisiaj znaczki w sprzedaży znajdą się od 18 lipca, a wszelkie dane punktu, w którym można nabyć znaczki znajdziecie na stronach z opisem konkretnych miejsc. Zapraszamy zatem do Przemętu i okolicznych miejscowości, a na zwiedzanie i oglądanie okolic z punktów widokowych zalecamy przeznaczyć nieco więcej czasu.16.07.2018

Sucha BeskidzkaNowy tydzień to i nowe znaczki, za sprawą których dzisiaj przeniesiemy się do Suchej Beskidzkiej, by poznać tamtejsze atrakcje i zabytki.

Jak zatem widzicie tym razem na znaczku znalazły się się zamek i znana chyba wszystkim, jeśli nie osobiście to ze słyszenia Karczma "Rzym".  Opisy obiektów znajdziecie klikając w poniższe linki.

ZAMEK W SUCHEJ BESKIDZKIEJ  No. 648

KARCZMA "RZYM" W SUCHEJ BESKIDZKIEJ  No. 649

Znaczki natomiast do sprzedaży trafią już od jutra tj. 17 lipca, a zakupić je będzie można w miejscu, w którym historia splata się z teraźniejszością, a legenda z faktem. Miejcie to na uwadze gdy będziecie posilali się w karczmie przed lub po zwiedzaniu miasta. Kto wie, może i Wy spotkanie bohaterów mickiewiczowskiej ballady :-). 

Zapraszamy do Suchej Beskidzkiej i pamiętajcie, że tradycyjnie czekamy na Wasze relacje z tych wycieczek.13.07.2018

Jak co roku w wakacje wszystkich znaczkowych kolekcjonerów czeka krótka przerwa w dostawach brakujących znaczków i innych akcesoriów wspomagających zarządzanie kolekcją. Informujemy zatem, że wszelkie zamówienia na znaczki i akcesoria przyjmować będziemy do 20 lipca, a wznowienie wysyłek planujemy po 13 sierpnia.

Jednocześnie informujemy, że wyżej opisana sytuacja dotyczy tylko kolekcjonerów. Miejsca znaczkowe będą obsługiwane jak dotychczas i ich przerwa w dostawie znaczków nie dotyczy.

Prosimy wziąć powyższy komunikat pod uwagę, ponieważ wszystkie zamówienia, które otrzymamy po 20 lipca będą zrealizowane dopiero po 13 sierpnia.12.07.2018

Boguszów - GorceDawno nie mieliśmy potrójnej premiery, ale dzisiaj w końcu nastał ten dzień.

Jeszcze na chwilę zostajemy na Dolnym Śląsku i dziś prezentujemy najnowsze znaczki z Boguszowa - Gorców.

Znaczki te powstały dzięki Romanowi, który wykazał się dużym uporem i cierpliwością w dążeniu do celu. Znaczkowa idea znalazła poparcie i dzięki temu dzisiaj możecie poznać kolejne ciekawe miejsca, którymi są:

RATUSZ W BOGUSZOWIE - GORCACH  No. 645

SZYB "WITOLD" W BOGUSZOWIE - GORCACH  No. 646

GÓRA MNISZEK - BOGUSZÓW - GORCE  No. 647

Tradycyjnie więc zapraszamy do odwiedzania Boguszowa - Gorców i odkrywania atrakcji turystycznych tego miasteczka. Ciekawe historie niemal wyglądają tu zza każdego rogu, a jeszcze nie jedna tajemnica czeka na swego odkrywcę. Znaczki, które dzisiaj prezentujemy w sprzedaży pojawią się od 17 lipca, także jeśli planujecie wizytę w tych okolicach, koniecznie weźcie to pod uwagę. 11.07.2018

462Po dziewięciu dniach ciszy wracamy ze znaczkową premierą. Tym razem pozostaniemy na Dolnym Śląsku, bo znaczek, który właśnie prezentujemy promuje kłodzki Park Miniatur "Minieuroland". 

Obiekt zapewne wielu z Was zna, bo po prostu nie można go niezauważyć jadąc mijając miasto w drodze do Nowej Rudy czy Dusznik Zdroju. Warto jednak właśnie tutaj zrobić sobie przerwę, by w jednym miejscu podziwiać wspaniałe zabytki Ziemi Kłodzkiej i znane budowle z całego świata.

Niech więc najnowszy znaczek będzie pretekstem do odwiedzin tego bajkowego miejsca, w którym makiety otoczone przepiękną roślinnością dadzą Wam wytchnienie po trudach wędrówki. Znaczek w sprzedaży pojawi się 13 lipca, także serdecznie zapraszamy.

PARK MINIATUR MINIEUROLAND W KŁODZKU  No. 462

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to obiekt położony na północnych obrzeżach miasta rozciągający się na powierzchni 20 tys. m². W parku wyeksponowane są miniatury obiektów architektonicznych wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wśród przepięknej zieleni na terenie parku podziwiać można wykonane z niezwykłą starannością miniatury zarówno obiektów starożytnych jak i budowle współczesne. Znalazły się tutaj światowej sławy obiekty jak drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny czy krzywa wieża w Pizie. Wśród rodzimych budowli znalazł się m.in. wrocławski ratusz, makieta Twierdzy Kłodzko czy miniatura Sanktuarium w Wambierzycach. Minieuroland wciąż się rozrasta, a w planach jest powstanie kolejnych kilkudziesięciu budowli. Docelowo w parku znajdą się miniatury obiektów industrialnych: fabryk, kopalń, elektrowni, budowli architektury nowoczesnej oraz obiektów sportowych, a także makiety obiektów związanych z transportem i komunikacją. Obecnie istniejące miniatury jak i wszechobecna zieleń i kwiaty sprawiają, że Park Miniatur Minieuroland jest idealnym miejscem na wypoczynek zarówno dla dorosłych jak i dzieci.2.07.2018

BrodnicaZeszły tydzień upłynął pod znakiem wielu znaczkowych premier, głównie z terenu Dolnego Śląska. Ten tydzień, mimo, że będzie bardziej ubogi, również rozpoczniemy od dwóch premier.

Tym jednak razem zapraszamy do kujawsko - pomorskiej Brodnicy, w której swoich znaczków doczekały się następujące dwa zabytkowe obiekty

WIEŻA ZAMKU KRZYŻACKIEGO W BRODNICY  No. 678

KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY W BRODNICY  No. 679

Wiemy, że możliwości w tym mieście jest więcej, ale jak zwykle nie zawsze wszystko można osiągnąć za jednym zamachem. Niech więc prezentowane dzisiaj znaczki będą zachętą do odwiedzenia Brodnicy i jej atrakcji turystycznych. Znaczki już od dzisiaj są dostępne w sprzedaży w Niezależnej Informacji Turystycznej, której dane adresowe znajdziecie na stronach z opisem znaczkowych miejsc. Odwiedzajcie zatem Brodnicę i nie zapomnijcie pochwalić się swoimi wrażeniami ze zwiedzania miasta. Będzie nam również miło, jeśli uzupełnicie naszą galerię o zdjęcia obiektów.27.06.2018

Jelenia GóraDzisiaj będzie małe urozmaicenie, bo o ile budynków ratuszy na znaczkach nie brakuje, o tyle tramwaj na znaczku pojawia się pierwszy raz, choć mamy nadzieję, że nie ostatni.

Dziś z premierą znaczka wędrujemy do Jeleniej Góry, gdzie w niewielkiej odległości od siebie znajdują się dwa ciekawe i w pewnym sensie związane ze sobą obiekty. 

RATUSZ W JELENIEJ GÓRZE  No. 643

JELENIOGÓRSKI TRAMWAJ  No. 644

Widoczny na znaczku tramwaj to element historyczny, nawiązujący do istniejącej w Jeleniej Górze linii tramwajowej. Dziś mieści się w nim punkt z pamiątkami, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu takie właśnie tramwaje śmigały po mieście, a jedna z linii przechodziła pod łącznikiem spinającym oba budynki ratusza. Zerknijcie na to miejsce, gdy będziecie w okolicy zabytkowego wagonu i pamiętajcie, że znaczek w sprzedaży pojawi się 28 czerwca27.06.2018

RELACJA Z INAUGURACJI ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH W SOPOCIE

ZO w KomornikachCzerwiec  zbliża się ku końcowi, więc najwyższa pora na obiecaną kilkanaście dni temu relację z inauguracji znaczków turystycznych w Sopocie. 

Była to impreza raczej kameralna, ale i tak skupiła wszystkich tych, którym zależy na promocji atrakcyjnych turystycznie. Najbardziej liczy się jednak to, że w Sopocie znana jest znaczkowa idea, a to dobrze wróży na przyszłość. 

Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić Was do przeczytania tej krótkiej relacji. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was pretekstem do odwiedzin Sopotu, w którym nie brakuje pozytywnie nastawionych ludzi i tak bardzo upragnionych przez Was znaczków.

Relacja - Inauguracja znaczków turystycznych w Sopocie >>26.06.2018

LegnicaDziś kolejne znaczkowe premiery. Pozostajemy jednak na terenie Dolnego Śląska, bo miejsca, które dołączyły do znaczkowej idei znajdują się w Legnicy.

I tak jak widzicie na załączonym obrazku będą to dwa znaczki przedstawiające odpowiednio: 

ZAMEK PIASTOWSKI W LEGNICY  No. 639

WIEŻA BRAMY GŁOGOWSKIEJ W LEGNICY  No. 640

Mamy nadzieję, że nowe znaczki z Legnicy są dla Was miłą niespodzianką i kolejnym, albo i pierwszym pretekstem do tego, aby odwiedzić to miasto. Liczymy na to, że odwiedzając przedstawione na znaczkach miejsca, choć na chwilę przeniesiecie się do dawnych czasów, w których miejsca te tętniły życiem. Będzie nam niezwykle miło jeśli po wizycie podzielicie się z nami swoimi przemyśleniami i fotkami z wycieczki, tak by zachęcić innych kolekcjonerów do odwiedzenia tego ciekawego zakątka naszego kraju. 

Przedstawione powyżej znaczki w sprzedaży pojawią się od środy 27 czerwca. Wszelkie dane dotyczące miejsca sprzedaży znajdziecie po kliknięciu w powyższe linki.25.06.2018

BolkówZaczynamy kolejny tydzień ze znaczkami turystycznymi, a dokłądniej - zaczynamy od premiery.

Dzisiaj wracamy na Dolny Śląsk, do Bolkowa, gdzie oprócz znanego wszystkim zamku istnieje kilka innych godnych uwagi i zabytkowych obiektów. 

Przedstawiamy zatem najnowsze krążki, na których znajdują się odpowiednio:

RATUSZ W BOLKOWIE  No. 641

KOŚCIÓŁ ŚW. JADWIGI W BOLKOWIE  No. 642

Oczywiście o wyżej wymienionych obiektach poczytacie na stronach z opisem znaczków. Tam też znajdują się linki do innych stron, a także wiele innych ważnych informacji, na które nie zawsze zwracacie uwagę, jak choćby miejsce sprzedaży znaczków, które i w tym przypadku zostało zaktualizowane o nowe dane. Warto śledzić wszelkie zmiany na kartach znaczków, aby później nie tracić czasu na poszukiwania w internecie i innych miejscach. Znaczki, które widzicie powyżej w sprzedaży dostępne będą od czwartku 28 czerwca. Zapraszamy zatem do Bolkowa. << 1 5 10 15 16 17 18 20 25 30 35 40 45 >>