Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

Aktualności

<< 1 5 10 15 16 17 18 19 20 25 30 35 40 45 50 55 >>

12.06.2020

Na zakończenie tygodnia kolejna ciekawostka w postaci zmienionej wersji graficznej - tym razem znaczka nr 40.

Jak zapewne zauważyliście, a jeśli nie to właśnie macie okazję to sprawdzić, dotychczasowa wersja tego znaczka zawierała pewien błąd literowy :-). Przez lata stosowaliśmy tamten wzór, ale ostatnio matryca mocno się wyeksploatowała, w związku z czym pojawiła się okazja, aby to i owo poprawić. 

Zrobiliśmy zatem drugą matrycę, z poprawną nazwą, a znaczki już trafiły do punktu sprzedaży w Domu Śląskim. 

Przy okazji przypominamy, że nowa wersja znaczka dostępna jest tylko w znaczkowym miejscu turystycznym i jest to już regułą od pewnego czasu. W centrali do wyczerpania zapasów dostępna będzie wyłącznie stara wersja. 8.06.2020

Po pandemicznym spowolnieniu czas najwyższy na pierwszą znaczkową nowość w czerwcu. Tym razem znaczkowy szlak zaprowadzi nas do Bochni, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić Bazylikę św. Mikołaja. Świątynia ta ma bogatą historię oraz wyposażenie i znajduje się na Drodze św. Jakuba - VIA REGIA, o czym przypomina symbol widoczny na znaczku.

Podstawowe dane o bazylice znajdziecie poniżej, natomiast w Audiobedekerze zawrzemy dodatkowe ciekawostki dotyczące tego miejsca. Zachęcamy zatem do wizyty w Bochni i poznania kolejnego obiektu na znaczkowym szlaku.

Znaczek lada dzień trafi do sprzedaży, także spodziewajcie się, że będzie on dostępny pod koniec tygodnia.

BAZYLIKA ŚW. MIKOŁAJA W BOCHNI  No. 969

Kościół św. Mikołaja powstał w latach 1440-1445 w miejscu poprzedniej świątyni zniszczonej przez pożar. Halowy kościół w stylu gotyckim posiadał trójbocznie zamknięte prezbiterium, do którego przylegała zakrystia i kaplica. W 1655 roku pożar miasta dokonał licznych uszkodzeń świątyni, którą odbudowano w stylu barokowym, w 1665 roku z funduszy przekazanych przez króla Jana Kazimierza. W 1777 roku kościół został odrestaurowany. Wtedy też od południowej strony dobudowano kaplicę Matki Boskiej. W XIX wieku powstały kruchty północna i południowa, skarbczyk oraz neogotycka sygnaturka. Regotycyzacji kościoła dokonano w latach 1901-1905. Zabytkowe barokowe i rokokowe wyposażenie stanowi m.in. ołtarz główny oraz 16 ołtarzy bocznych, ambona, polichromie w kaplicy św. Kingi zaprojektowane przez Jana Matejkę. W kaplicy Matki Bożej Bocheńskiej na uwagę zasługuje ołtarz z obrazem Matki Bożej Różańcowej. Pochodzi on z XVI w., a namalowany został na płótnie naklejonym na deskę. Godne uwagi są również pochodzące z II. połowy XVIII wieku organy o 20. głosach, dwóch manuałach i mechanicznej trakturze. W 1998 roku świątynia zyskała godność bazyliki mniejszej, a w 2003 roku podniesiona do godności kolegiaty.3.06.2020

Pamiętacie zeszłoroczną akcję "Kolejowe Perły Architektury 2019" organizowaną przez Fundację Grupy PKP? Otóż niebawem podobna akcja ruszy w związku z rocznicą "175 Lat Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej". O szczegółach poinformujemy Was niebawem, a tymczasem przedstawiamy wizerunki sześciu znaczków okolicznościowych, które będą towarzyszyły wydarzeniu. Znaczki dostępne będą po 14 czerwca, ale o tym jeszcze Wam przypomnimy i wskażemy możliwości ich zdobycia.27.05.2020

Tym razem to nie premiera, ale jesteśmy przekonani, że informacja, jaką dla Was przygotowaliśmy, na pewno wielu kolekcjonerów zainteresuje.

Dzisiejszy materiał dotyczy znaczka wydanego 19 grudnia 2015 roku, a przedstawiającego Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku. Miejsce to przez wielu z Was jest doskonale znane i bardzo lubiane. A że tamtejszy ZT właśnie doczekał się zmiany grafiki, na pewno wielu kolekcjonerów wróci do Wojsławic.

Zachęcamy do tego szczególnie teraz, kiedy roślinność wybuchła ogromem barw i zapachów. Jak wiecie ogród zmienia się przez cały rok, a w Wojsławicach dodatkowo ciągle przybywa atrakcji i na pewno arboretum jakie widzieliście rok temu nie jest tym, które zastaniecie dzisiaj.

Prezentowany znaczek w tym tygodniu zostanie wysłany do zamawiającego, więc w najbliższym czasie (pewnie pod koniec przyszłego tygodnia), pojawi się w kasach biletowych arboretum. Zapraszamy do zwiedzania i liczymy na jakieś relacje :-)

Przypominamy również, że nowa wersja znaczka dostępna jest tylko w Wojsławicach. W centrali do wyczerpania zapasów dostępna będzie wyłącznie wersja stara.22.05.2020

Czasami pytacie nas o możliwość odbioru przesyłki w tzw. Punkcie Odbioru (może to być UP, sklep czy stacja paliw). Postanowiliśmy uruchomić dla Was tę opcję  testowo na czas do końca czerwca. Dotyczy to tylko przesyłek w przedziale 41 i więcej. Jeżeli komuś ułatwiłoby to realizację zamówień jesteśmy właśnie po to, aby móc Wam to umożliwić.

Od razu jednak uprzedzamy, że ze względu na oprogramowanie aktualnie nie udostępniamy narzędzia na naszej stronie. Podajemy za to prostą instrukcję jak odnaleźć i wybrać punkt odbioru.

Poniżej przedstawiamy w kilku krokach jak to zrobić, aby odebrać paczkę samodzielnie w określonym punkcie. A więc do dzieła.


Więcej informacji

19.05.2020

Po niespełna dwóch miesiącach od ostatniej znaczkowej premiery w Szczecinie, kolejny raz mamy dla Was znaczkowe nowości z tego miasta. 

Tym razem na znaczkach przedstawiono dwie świątynie. Jedną znacie na pewno, choćby z widzenia, bo aż rzuca się w oczy stojąc w centrum miasta. Drugi z obiektów jest nieco mniej znany, ale równie ciekawy architektonicznie. Zresztą poniżej wklejamy odnośniki do opisów obu miejsc w naszym katalogu. Wejdźcie w nie, a poznacie wszystkie szczegóły. 

BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W SZCZECINIE  No. 932

NEOROMAŃSKA KAPLICA CMENTARNA W SZCZECINIE  No. 951

Jak więc widzicie, na znaczkowej mapie Szczecina przybyły kolejne znaczki, a miasto to obok Warszawy, Kalisza i Poznania, znalazło się w czołówce miast z największą ilością znaczkowych miejsc turystycznych. Jest to też znak, że warto wybrać Szczecin jako miejsce na jedno-, a nawet wielodniową wycieczkę, a i tak jesteśmy pewni, że wszystkiego nie uda Wam się zwiedzić. Zresztą możliwości macie tu o wiele większe, w końcu znaczków w okolicach również ostatnio przybyło.

Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się w okolicach 28 maja. Czekamy na relacje z Waszych wycieczek, a już teraz zachęcamy do ich planowania.18.05.2020

Wczesnym porankiem pisaliśmy o Janie Pawle II, Jego roli w budowaniu jedności Europy. A tymczasem mamy kolejny post nawiązujący do europejskiej jedności i w dodatku powiązany z pewnym znaczkiem, który całkiem niedawno wydaliśmy. Mowa oczywiście o znaczku POMNIK JEDNOŚCI EUROPEJSKIEJ W OSTRÓDZIE  No. 959, który jak się niedawno okazało jest 6000. wzorem znaczka numerycznego, który pojawił się na świecie. Dla nas to taka kolekcjonerska perełka, ale mamy też nadzieję, że kolejny element budujący jedność pomiędzy ludźmi, a tą z pewnością są wspólne zainteresowania, cele i marzenia realizowane podczas zabawy w kolekcjonowanie znaczków turystycznych. Z niecierpliwością czekamy na 7000. krążek, a tymczasem zapraszamy do Ostródy, gdzie ten i inne znaczki już na Was czekają.8.05.2020

W marcu i kwietniu pojawiło się sporo znaczków turystycznych, w związku z czym konieczne było także przygotowanie kolejnych Znaczków Kolekcjonera, abyście w przyszłości mieli co zdobywać. A że mieliśmy nieco więcej czasu niż zwykle, postanowiliśmy wykorzystać ten czas właśnie na przygotowanie kolejnych ZK.

Prezentujemy zatem wizerunki kolejnych czterech władców i wielkimi krokami zbliżamy się do końca tej serii.

Zachęcamy jednak, by  już teraz, przy okazji zbliżającego się weekendu i trwającego częściowo zastoju turystycznego, pomyśleć o kolejnej serii Znaczków Kolekcjonera. Za kilka dni uruchomimy na naszym profilu FB dyskusję w tej sprawie, gdzie z chęcią zobaczymy Wasze propozycje dotyczące kolejnych tematów, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętajcie jednak, że idealna tematyka na ZK to taka, której nie można wykorzystać jako znaczek turystyczny. Bierzcie to pod uwagę w swoich rozmyślaniach.

A tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi sylwetkami przedstawionymi na znaczkach. Wszystkim życzymy rychłej możliwości zdobycia tychże znaczków i przede wszystkim cierpliwości w dążeniu do tego celu.28.04.2020

Nadciąga pierwszy takie majowy weekend, w czasie którego większość z nas nie wyruszy na szlaki. A jeszcze niedawno mieliśmy nadzieję na małą zmianę w tej sprawie. Cóż, pozostało zatem zwiedzanie wirtualne i dzisiaj premiera, która właśnie do tego ma Was zachęcić. 

Być może już wcześniej widzieliście w mediach społecznościowych zapowiedź dzisiejszej premiery i wizerunek jednego znaczka. Dziś upubliczniamy wizerunki kolejnych trzech znaczków, które po ustaniu zagrożenia będziecie mogli zdobywać, zwiedzając atrakcje jakie na Was czekają na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. 

Na najnowszych znaczkach przedstawiono kolejno. 

PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH  No. 965

EKOCENTRUM PARKU NARODOWEGO GÓR STOŁOWYCH  No. 966

BŁĘDNE SKAŁY - GÓRY STOŁOWE  No. 967

SKALNE GRZYBY - GÓRY STOŁOWE  No. 968

Jednak wiecie doskonale, że turystycznych atrakcji w Górach Stołowych jest znacznie więcej, dlatego gdy już będzie taka możliwość koniecznie musicie je odkryć osobiście. 

Tymczasem zachęcamy do lektury opisów poszczególnych miejsc. Warto odwiedzić parkową stronę internetową, a jeśli ktoś już teraz chce wyjść w góry to śmiało użyjcie wirtualnych map, gdzie wiele miejsc można przedreptać nie ruszając się z domu. Za jakiś czas na pewno przetrzecie szlaki osobiście, a wtedy zdobyte znaczki na pewno będą cieszyły jeszcze bardziej.23.04.2020

Tydzień powoli zbliża się ku końcowi i w związku z tym mamy dla Was kolejną znaczkową niespodziankę. Za sprawą dzisiejszej premiery chcemy Wam pokazać kolejny kawałek wschodniej Polski, a dokładniej województwa podlaskiego

Tym razem przenosimy się do miejscowości Sokółka i Bohoniki, gdzie znaczkami turystycznymi wyróżnione zostały następujące obiekty turystyczne

MUZEUM ZIEMI SOKÓLSKIEJ W SOKÓŁCE  No. 963

MECZET W BOHONIKACH  No. 964

Tradycyjnie zachęcamy do zweryfikowania swoich planów wycieczkowych i wpisanie Bohonik i Sokółki na listę miejsc do odwiedzenia - oczywiście gdy już będzie bezpiecznie. Zachęcamy do zapoznania się z opisami powyższych miejsc, do klikania w odnośniki do strony internetowej muzeum i jego profilu w mediach społecznościowych. 

A gdy już ruch turystyczny wróci do normy to liczymy na Waszą aktywność i podsyłanie materiałów z kolejnych wycieczek. Pamiętajcie o tym i dokumentujcie swoje turystyczne wyprawy. 22.04.2020

Z PAMIĘTNIKA BOBIKA

Na początku miesiąca opublikowaliśmy dwunastą część felietonu Bobika. Generalnie artykuł ten był zbyt długi jak na jeden felieton, dlatego też postanowiliśmy z tego materiału zrobić nie jeden, a dwa odcinki felietonu. 

Dziś zatem oddajemy Wam do czytania następną część serii, w której przeczytacie o kolejnych odwiedzonych miejscach. Ale nie tylko. Zresztą przekonajcie się sami .....

A jeśli chcece poznać inne felietony, to zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Publicystyka", gdzie od dłuższego czasu gromadzimy tego typu relacje turystów. Nie są to oczywiście wszystkie materiały jakie do nas napłynęły, ale mamy nadzieję, że kiedyś uda się to nadrobić i zamieścić także ciekawsze teksty, które publikowaliśmy na naszym profilu FB.

A tymczasem zapraszamy do lektury 13. części "Pamiętnika Bobika" >>20.04.2020

Weekend szybko się skończył, więc czas na kolejne newsy i znaczkowe nowości. Tym razem hurtowo pokażemy Wam cztery wzory znaczków z Ostródy, do której zwiedzania, rzecz jasna w przyszłości, chcemy Was właśnie zaprosić.

Jak widzicie na znaczkach znalazły się obiekty o niezwykłej  historii ale także ciekawe i atrakcyjne pod względem turystycznym. Dla przykładu z wieży Kościoła  Ewangelicko-Metodystycznego, gdzie mieści się punkt widokowy, można zobaczyć przepiękną panoramę Ostródy i okolic. 

Odnośniki z opisami prezentowanych obiektów i wszystkimi innymi niezbędnymi danymi znajdziecie poniżej. 

POMNIK JEDNOŚCI EUROPEJSKIEJ W OSTRÓDZIE  No. 959

KOŚCIÓŁ EWANGELICKO - METODYSTYCZNY W OSTRÓDZIE  No. 960

MOLO NAD JEZIOREM DRWĘCKIM W OSTRÓDZIE  No. 961

KOŚCIÓŁ ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE  No. 962

To jednak nie wszystkie zabytki i ciekawe miejsca, jakie możecie zobaczyć w Ostródzie. Jeśli już do tego miasta zawitacie, to koniecznie zwiedzanie rozpocznijcie od wizyty w Punkcie Informacji Turystycznej, gdzie oprócz znaczków dostaniecie wiele praktycznych wskazówek i materiałów dotyczących zwiedzania miasta i tutejszych atrakcji. 

Oczywiście przypominamy, że znaczki będą dostępne dopiero w chwili ustąpienia zagrożenia epidemiologicznego lub w przypadku złagodzenia wydanych zakazów. Jeśli nie chcecie, by informacja o dostępności znaczków Was ominęła, koniecznie polubcie facebookowy profil Informacji Turystycznej w Ostródzie, gdzie na pewno pojawi się info o dostępności znaczków. Zaglądajcie również na nasz profil FB - tam także zamieścimy stosowny wpis. A już teraz zachęcamy do zapoznania się z historią prezentowanych dziś miejsc i może czas na weryfikację swoich przyszłych planów turystycznych.17.04.2020

Bardzo nam się podobała  Wasza ostatnia reakcja na znaczkową premierę. W podziękowaniu za liczne polubienia, komentarze i udostępnienia publikujemy dzisiaj kolejne nowości, które po ustaniu zagrożenia będziecie mogli zdobywać odwiedzając prezentowane na znaczkach miejsca. 

Tym razem wracamy do Wielkopolski, na skraj Puszczy Noteckiej, do bardziej lub mniej znanych Wronek gdzie chcemy Wam pokazać następujące miejsca

MUZEUM ZIEMI WRONIECKIEJ WE WRONKACH  No. 957

OSIOŁ "PSIKUS" - WRONKI  No. 958

To oczywiście tylko propozycja. Zachęcamy byście przygotowując się do wycieczki we własnym zakresie odnaleźli kolejne zabytkowe obiekty i ciekawe miejsca w tym mieście. A jest ich tu sporo i na pewno się o tym przekonacie.  

Zachęcamy już teraz do odwiedzania muzealnego profilu w serwisie facebook. W naszym katalogu znaczków z kolei na podstronach poświęconych nowym miejscom znajdziecie kolejne odnośniki i informacje, które pomogą Wam w planowaniu wycieczek. Zapraszamy już dzisiaj do planowania wizyty we Wronkach i wszyscy trzymamy kciuki za to byśmy szybko mogli ruszyć na turystyczne szlaki.15.04.2020

Skończył się okres świątecznego leniuchowania, w związku z czym mamy dla Was kolejne propozycje wycieczkowe, które zrealizujecie na pewno już po ustąpieniu pandemii i uwolnieniu ruchu turystycznego. Tym razem przenosimy się na północ województwa Opolskiego, do niewielkiego Dobrodzienia, gdzie wkrótce pojawią się trzy znaczki przedstawiające kolejno: 

 

DOBRODZIEŃ - MIASTO STOLARZY  No. 954

MUZEUM REGIONALNE W DOBRODZIENIU  No. 955

KOŚCIÓŁ ŚW. WALENTEGO W DOBRODZIENIU  No. 956

Oczywiście to jedynie część turystycznych atrakcji jakie oferuje Dobrodzień. Odwiedzając lokalny punkt Informacji Turystycznej z pewnością poznacie kolejne ciekawe obiekty, które podczas wizyty w Dobrodzieniu warto jest odwiedzić.

Linki do podstron nowych znaczków zamieściliśmy powyżej. Na stronach tych znajdziecie krótkie opisy poszczególnych atrakcji, a także standardowo mapkę z lokalizacją, adres miejsca sprzedaży i formularz do wpisywania komentarzy. Będzie nam miło, jeśli po wizycie w Dobrodzieniu zechcecie właśnie poprzez ten formularz opisać swoje wrażenia ze zwiedzania miasta. A jeśli zachcecie, to możecie także przesłać materiał na nasz profil FB, aby i inni turyści poznali kolejne ciekawe miejsca naszego kraju. Zachęcamy ponadto do wizyty na muzealnym profilu w serwisie facebook i na innych stronach, do których linki zawsze zamieszczamy nad opisem znaczków. Dzięki temu możecie dotrzeć do kolejnych ciekawych informacji i łatwiej zaplanować przyszłe wizyty.9.04.2020

Wielkimi krokami zbliża się weekend i czas krótkiego zresetowania się. Chcielibyśmy, abyście czas świątecznego odpoczynku spożytkowali poznając kolejne ciekawe miejsca w naszym kraju, dlatego dzisiaj właśnie mamy dla Was premierę kolejnych znaczków turystycznych.  

Tym razem zapraszamy na wycieczkę w okolice Świeradowa - Zdroju do miejscowości Mirsk i Krobica, gdzie znajdują się przedstawione na znaczkach atrakcje turystyczne

GEOPARK - KOPALNIA ŚW. JANA W KROBICY  No. 952

WIEŻA WIDOKOWA W MIRSKU  No. 953

Tradycyjnie powyżej daliśmy linki do podstron tych znaczków, gdzie możecie się zapoznać z krótką charakterystyką tych obiektów. Znajdziecie tam również przydatne linki, gdzie podano więcej informacji nt. możliwości zwiedzania. 

Osobom oderwanym od rzeczywistości przypominamy, że aktualnie nie jest możliwe zwiedzanie żadnych atrakcji turystycznych w Polsce, zatem wycieczki w miejsca, które proponujemy jeszcze przez pewien czas musicie odłożyć. Jeśli tylko sytuacja się zmieni, będziemy Was o tym informowali i wówczas podamy szersze informacje o dostępności znaczków jakie wydaliśmy na przełomie marca, kwietnia, a może i maja. Póki co zachęcamy wszystkich, aby zbierali siły do turystycznych aktywności i śledzili komunikaty, jakie dla Was publikujemy.9.04.2020

W związku z tym, że nasz operator pocztowy podniósł nam cennik usług, również my jesteśmy zmuszeni nieco zmodyfikować nasz cennik. Publikujemy zatem zaktualizowaną tabelę z rozpiską nowych cen poszczególnych przesyłek. Zmiany są niewielkie, a aktualny cennik prezentuje się następująco:

Ilość znaczków w przesyłce Przesyłka polecona ekonomiczna lub paczka
1 – 6 9,50 zł
7 – 20 14,00 zł
21 – 40 16,00 zł
41 i więcej wysyłka gratis

Podane wyżej ceny zawierają koszty opakowania i wysyłki. 

Powyższy cennik przesyłek jak zawsze znajdziecie w zakładce "Brakujący ZT", gdzie znajduje się kilka innych przydatnych informacji dotyczących wysyłek i zamówień.  7.04.2020

Mimo kilku komunikatów i ogólnej zmiany panujących w ostatnim czasie zasad, cały czas otrzymujemy zapytania w sprawie przesyłek pocztowych z zamówionymi materiałami kolekcjonerskimi.

W komunikacie z 17 marca br. pisaliśmy, że w związku z panującą epidemią wysyłka paczek została wstrzymana i nadamy je niezwłocznie w bardziej sprzyjających warunkach. 

Oznacza to, że jeśli tylko sytuacja się poprawi to takie przesyłki nadamy. Przesyłki będą wyjątkowo realizowane w przypadku koniecznej i niezbędnej wizyty w Urzędzie Pocztowym, ale nie jesteśmy w stanie określić jak często taka sytuacja będzie miała miejsce. Z jednym listem/paczką na pewno specjalnie na pocztę się nie wybierzemy i nie zrobimy tego w ramach wyjątku, bo wszystkie sytuacje na swój sposób są wyjątkowe. 

Przypominamy również, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby składać zamówienia, ale trzeba mieć świadomość, że będą one zrealizowane w trybie kryzysowym i wysłane właśnie przy okazji.

Apelujemy zatem do wszystkich o rozsądek. Wasze paczki będą na Was czekały tak długo jak to będzie konieczne. Działamy w trybie kryzysowym i każdy powinien to zrozumieć. Wierzcie nam, jeśli tylko będziemy mieli okazję wysłać te paczki, to zrobimy to, ale prosimy nie wymuszać na nas, by zrobić to dzisiaj, jutro lub za 5 dni. Mamy stan wyjątkowy i działamy także w wyjątkowych okolicznościach.6.04.2020

Takiego scenariusza jak dzisiaj, jeszcze ponad miesiąc temu nikt się nie spodziewał. Tradycyjnie zaplanowano wcześniej imprezę, zamówiono znaczek, a wkrótce okazało się, że wszystkie plany trzeba będzie zmienić.

Przedstawiamy Wam zatem kolejny znaczek okolicznościowy, który dotyczy Wrocławskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej. Niestety w tym roku majowy termin wystawy został przesunięty prawdopodobnie na drugą połowę września. Znaczek jednak już powstał i niewątpliwie będzie on swego rodzaju dowodem potwierdzającym burzliwy przebieg 2020 roku. 

Zachęcamy zatem do śledzenia komunikatów dotyczących wystawy. Wszelkie dane znajdziecie odwiedzając linki na podstronie znaczka. Mamy nadzieję, że mimo zmian czasowych, podobnie jak w latach ubiegłych wielu z Was odwiedzi wystawę, a okolicznościowy znaczek będzie kolejnym niezwykłym eksponatem w kolekcji.

ZO - XXII WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA

Znaczek okolicznościowy wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu, które organizuje XXII Wrocławską Krajową Wystawę Kolekcjonerską Wrocław 2020. Tegoroczna wystawa ma upamiętnić 75. rocznicę powrotu Ziem Zachodnich i Północnych do Macierzy oraz 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Celem wystawy jest promowanie ruchu kolekcjonerskiego oraz ukazanie dotychczasowego dorobku członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Tradycyjnie wystawa będzie brała udział w corocznej edycji wrocławskiej Nocy Muzeów. Wyjątkowo z racji zagrożenia epidemiologicznego tegoroczna edycja odbędzie się w innym terminie (prawdopodobnie w drugiej połowie września).4.04.2020

Z PAMIĘTNIKA BOBIKA

Kilka tygodni temu, oglądając telewizor (włączony), a w nim wiadomości ze znanej stacji informującej Polaków o stanie kraju i świata – patrzyłem na doniesienia z dalekich Chin. Kiwałem głową z dezaprobatą, pytając w myślach „co tam się u nich znowu dzieje?”. Niestety, jak już wszyscy wiemy, już nie tylko u nich. Wirus z jednym z królewskich atrybutów w nazwie, dotarł do Europy i to szybciej niż polskie Pendolino – No dobra, może zły przykład, Pendolino nie jest u nas takie szybkie – niech będzie jak francuskie TGV! .

Jedyne pocieszenie, że my Polacy okazujemy się narodem w miarę zdyscyplinowanym i stosujemy się do zaleceń, które mają ograniczyć pandemię i szybciej sobie z nią poradzić. Jednak, jak wiecie, niestety wiąże się to z siedzeniem w domu na tej części ciała, która zaczyna się tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Najgorsze jest to, że nam, którzy na stałe są zarażeni innym, o wiele przyjemniejszym wirusem – znaczkozą – trudno usiedzieć na tym elemencie ciała, bo ciągnie nas na znaczkową trasę. Niestety wyjścia nie ma. Siedzimy na du… i już! Tylko co robić z tym nadmiarem czasu? Oto kilka propozycji z puli bobikowej walki z nudą.

Więcej informacji >>3.04.2020

Niestety trzeba siedzieć w domu, ale to nie znaczy, że nie można wiedzieć co też dzieje się w świecie, lub dziać się będzie.

Bez względu na panującą sytuację jedno jest pewne - Muzeum w Praszce świętuje w tym roku swoje 40. lecie i w związku z tym wydało swój znaczek okolicznościowy, który rzecz jasna zdobyć będzie można po ustaniu epidemii. Do tego czasu z działalnością muzeum możecie się zapoznać śledząc jego stronę internetową i profile społecznościowe. Całą resztę eksponatów i wystaw zobaczycie później, kiedy zjawicie się tu osobiście, do czego już w tej chwili gorąco zachęcamy.

Czekajcie zatem na oficjalny sygnał do zwiedzania, a tymczasem wizytę w Praszce dopiszcie do swoich planów wycieczkowych.

ZO - 40 LAT MUZEUM W PRASZCE 1980 - 2020

Muzeum w Praszce obchodzi 40-lecie swojej działalności. Inicjatywa powstania Muzeum pojawiła się już w 1975 r. za sprawą wybitnego polskiego archeologa, profesora Konrada Jażdżewskiego, który z Praszką związany był rodzinnie. Poprzez matkę Cecylię z Łuckich Jażdżewską spokrewniony był ze starym, praszkowskim rodem Łuckich. Uroczystego otwarcia Muzeum dokonano 8 maja 1980 r. Pierwszym dyrektorem nowej instytucji został dr Henryk Łoś, wcześniej kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Częstochowskiego. Muzeum w Praszce jest Samorządową Instytucją Kultury Gminy Praszka. Prezentowane obecnie jest siedem wystaw stałych oraz wystawy czasowe. Muzeum w Praszce mieści się w zabytkowej kamienicy z przełomu XIX i XX w., usytuowanej przy Placu Grunwaldzkim – centralnym placu miasta. Budynek należał do rodziny Łuckich, pierwotnie mieściła się w nim apteka prowadzona przez Wacława i Aldonę Łuckich. Historię praszkowskiej apteki pokazujemy na stałej wystawie pt. „W dawnej aptece”.30.03.2020

Sytuacja jaka jest każdy widzi, więc tym bardziej chcemy Wam sprawić odrobinę radości i czymś zająć długie chwile spędzane przymusowo w domach. 

Dzisiaj premiera w samym centrum Szczecina i dwa miejsca, które już dawno wymieniane były jako propozycje potencjalnych miejsc znaczkowych. Mamy nadzieję, że z tych znaczków będziecie zadowoleni wszyscy, a nie tylko osoby z województwa zachodniopomorskiego, którym tak bardzo brakowało premier w stolicy regionu. Na znaczkach przedstawione zostały: 

FILHARMONIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W SZCZECINIE  No. 949

ZABYTKOWE ŻURAWIE PORTOWE W SZCZECINIE  No. 950

Zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie część możliwości jakie daje turystom Szczecin ze swoimi zabytkami i atrakcjami. Potraktujcie te znaczki jako kolejne zaproszenie do zwiedzania tego miasta. Być może będzie to okazja do odwiedzenia innych miejsc i zasiania znaczkowego ziarenka, z którego po pewnym czasie wykiełkują kolejne znaczki. Póki co podziwiajcie, czytajcie i oczywiście cieszcie się znaczkami, a gdy tylko będzie ku temu okazja na pewno je zdobędziecie.28.03.2020

Aktualna sytuacja wielu z nas zmusiła do zaszycia się w domowych zaciszach. Coś w tym czasie trzeba robić i wielu kolekcjonerów właśnie teraz przegląda swoje znaczkowe zbiory. Ruszyły też zapytania w sprawie starych wersji znaczków, dlatego kontynuując naszą akcję z jesieni, udostępniamy aktualną listę "białych kruków", w które można się zaopatrzyć.

Jest to praktycznie jedna z ostatnich okazji, aby wejść w posiadanie znaczków, których wizerunki zostały zmienione. Może warto to połączyć z zakupem znaczków, których się Wam z różnych powodów nie udało zdobyć w czasach normalności? W tym przypadku trzeba wysłać również dowody pobytu. Piszemy o tym dlatego, że w tym okresie jest więcej czasu na realizację brakujących ZT i starych wersji. Kiedy to wszystko się skończy, trzeba będzie się zająć na pierwszym miejscu powstawaniem nowych ZT. Mamy nadzieję, że zrozumiecie naszą sytuację. Jeżeli więc ktoś chciałby wejść w ich posiadanie, można zamówić te znaczki tradycyjnie na info@znaczki-turystyczne.pl, podając nr i ilość oraz wyraźnie zaznaczając, że chodzi o stare wersje. Cena starych wersji znaczków pozostaje stara, czyli 7 zł/szt., cena nowych 8 zł/szt. plus koszty przesyłki.

UWAGA ! Oferowane znaczki stanowią tylko i wyłącznie wartość archiwalną i nie mogą brać udziału w grze (tak więc można je zamawiać bez potwierdzeń). Ich matryce zostały zniszczone, jak również ich kupony (poprzez przedziurkowanie numeru).

Poniżej lista dostępnych na chwilę obecną znaczków:  

13 Znaczek Turystyczny - Schronisko PTTK - Orlica  BRAK!
22 Chata górska Cyrla  BRAK!
41 Schronisko Nad Smolnikiem 
48 Znaczek Turystyczny - Schronisko na Błatniej  BRAK!
75 Znaczek Turystyczny - Leśny Kompleks Promocyjny Bory Lubuskie
119 Znaczek Turystyczny - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej  BRAK!
144 Znaczek Turystyczny - Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku
309 Znaczek Turystyczny - Stargard Szczeciński - Brama Portowa (Brama Młyńska)
357 Znaczek Turystyczny - Park Miniatur w Pobiedziskach
525 Znaczek Turystyczny - Muzeum Regionalne w Wiślicy
539 Znaczek Turystyczny - Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie  BRAK!
555 Znaczek Turystyczny - Muzeum Regionalne Dom Grecki
602 Znaczek Turystyczny - Kopalnia Zabytkowa Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą znaczkowych gadżetów, które wyszczególniliśmy na osobnej podstronie - "Sklepik ZT".

Może warto właśnie przy okazji zamawiania starych wersji znaczków, pokusić się także o inne gadżety i wszystko zrealizować w ramach jednej przesyłki, łącznie z brakującymi ZT, jeżeli takich nie zdobyliście z różnych przyczyn.20.03.2020

To już ostatnia znaczkowa premiera jaką dla Was przygotowaliśmy. W ten sposób kończymy ten tydzień i tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z opisami przedstawionych na znaczkach miejsc. 

Dzisiejsze znaczki są zdecydowanie inne niż dotychczasowe, ale jesteśmy przekonania, że również Wam się one spodobają. Poniżej tradycyjnie znajdują się linki prowadzące do stron, na których umieściliśmy opisy tych miejsc. 

OBSERWATORIUM NIETOPERZY W BRENNEJ  No. 947

PARK TURYSTYKI W BRENNEJ  No. 948

Zachęcamy do zapoznania się z opisami i lokalizacjami nowych znaczkowych miejsc. Przypominamy, że w związku z niekorzystną sytuacją epidemiologiczną sprzedaż większości znaczków nie jest możliwa. Zachęcamy, by wstrzymać się z wszelkimi podróżami, a jedyne co możecie robić w tym czasie, to cieszyć się nowymi znaczkami. Zachęcamy także do wizyty na naszym profilu w serwisie facebook. Wszystkim życzymy udanego oraz spokojnego weekendu i widzimy się wkrótce.20.03.2020

Postanowiliśmy jeszcze przed rozpoczęciem weekendu poinformować Was o kolejnej nowości, która w pewien sposób wiąże się z wczorajszą premierą, bo również stanowiła niespodziankę przygotowaną dla uczestników spotkania w Brzegu Dolnym.

Oczywiście była zaplanowana wycieczka do Lubiąża i to zapewne nie ulegnie zmianie, gdy spotkanie się odbędzie. Niemniej jednak wszystkich tych turystów, którzy jeszcze nie mieli okazji zwiedzać tego obiektu, gorąco do tego zachęcamy. A że aktualnie zwiedzanie czegokolwiek jest niemożliwe, to pozostaje wszystkim zapoznanie się z historią tego miejsca. Rzecz jasna poniższy opis to tylko encyklopedyczna notka, ale klikając w link do podstrony znaczka znajdziecie dodatkowe odnośniki, które pomogą Wam znaleźć dodatkowe informacje o klasztorze w Lubiążu i jego poszczególnych zabytkach.

OPACTWO POCYSTERSKIE W LUBIĄŻU  No. 946

Opactwo Pocysterskie w Lubiążu to kompleks zabudowań dawnego klasztoru Cystersów lokowanego w tym miejscu na początku XII wieku. W czasie największego rozwoju mieściło się tu największe opactwo cysterskie na świecie. W skład licznych zabudowań tworzących ten kompleks wchodziły m.in. barokowy budynek klasztorny, trójnawowy kościół z XIII wieku, pw. Najświętszej Marii Panny, Pałac Opatów, kościół Świętego Jakuba będący najstarszym obiektem tego kompleksu, budynek dawnego browaru i piekarni, budynek bramny pełniący wcześniej funkcje obronne, a także wozownia czy budynek kancelarii klasztornej. W klasztorze wśród bogatego wystroju znajdowały się m.in. płótna i malowidła znanych wielkich malarzy Michaela Willmanna, Mateusza Steinla oraz liczne rzeźby i elementy wyposażenia, instrumenty muzyczne czy monety. Okres świetności klasztoru zakończył się w 1740 roku, a w 1810 roku zakon Cystersów przestał istnieć. Pozostałe zabudowania poklasztorne stopniowo niszczały ogołacane z pozostałych dzieł sztuki. Dopiero w II poł. XX w. rozpoczęto prace mające na celu odbudowanie dawnych zabudowań. Dziś część odrestaurowanych obiektów udostępniono do zwiedzania, ale prace konserwatorskie trwają nadal.<< 1 5 10 15 16 17 18 19 20 25 30 35 40 45 50 55 >>