Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!
<< 1 5 10 15 20 25 30 35 36 37 38 40 45 50 55 >>

8.01.2017

PODSUMOWANIE 2016 ROKU

podsumowanie2015Stałym elementem styczniowych materiałów jakie od kilku lat publikujemy na naszej stronie internetowej jest podsumowanie roku. Nie mogło go więc zabraknąć i tym razem, tym bardziej, że niejako wbiło się ono w Waszą świadomość.

Niestety nie jest tak prosto skumulować miniony rok w kilkudziesięciu zdaniach, biorąc pod uwagę, że był bardzo intensywny. Mamy wrażenie, że wszystko co się wydarzyło było w pewnym stopniu ważne, jeśli nie najważniejsze :-).

Miniony 2016 rok rozpoczęliśmy chyba wyjątkowo wcześnie bo już w grudniu 2015 roku. Tak, tak, to właśnie wtedy zapadła decyzja o wdrożeniu znaczków, które światło dzienne ujrzały zaraz na początku stycznia. I tak naprawdę od tego wszystko się zaczęło, bo wkrótce po pierwszych znaczkach pojawiły się kolejne i kolejne. Ale skoro jesteśmy przy znaczkach to niewątpliwie największym sukcesem minionego roku jest przekroczenie magicznej dla wielu kolekcjonerów granicy 500 ZT w Polsce. Nie ścigaliśmy się z nikim i nie było to dla nas priorytetem, by za wszelką cenę tę wartość osiągnąć, ale kiedy już byliśmy blisko wiedzieliśmy, że cel jaki przed sobą postawiliśmy rok wcześniej, jest w zasięgu ręki. Udało się to osiągnąć, z małą nawiązką 10 znaczków.


Więcej informacji

4.01.2017

Powoli zbliżamy się do terminu pierwszego spotkania kolekcjonerów ZT w tym roku. Coraz częściej pojawiają się w związku z tym pytania, skąd dowiedzieć się jakie spotkania i gdzie odbędą się w tym roku, jak zorganizować spotkanie itp. Informujemy zatem, że wszelkie dane na ten temat znajdziecie w dziale „Spotkania kolekcjonerów ZT” w lewym menu strony. Dział ten ostatnio uległ lekkiej modyfikacji, by łatwiej znaleźć Wam relacje z minionych już wydarzeń, ale dodaliśmy także podstronę ze wskazówkami dla organizatorów. Zachęcamy zatem do zerknięcia na dostępne tam kalendarium i planowanie spotkań, które chcecie zorganizować. Póki co na luty, marzec, maj i lipiec oraz sierpień nikt nie zaplanował spotkań, więc wybór terminów jest duży, a i wybór miejsc w zasadzie nieograniczony.30.12.2016

OSTATNIE .... W TYM ROKU ZNACZKI KOLEKCJONERA

Lista polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera cały czas się rozrasta, a to oznacza, że gra kolekcjonerska się rozwija i mimo kilku miesięcy od zakończenia wakacji wciąż spływają do nas kupony ze znaczków, które wtedy zdobyliście.

ZK2016 4Ostatnie tygodnie tego roku postanowiliśmy wykorzystać na stworzenie kolejnej partii ZK, bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy kolekcjonerzy nadeślą kolejne kupony. W ten oto sposób kontynuujemy dawno temu rozpoczęty temat przewodni umieszczony na ZK czyli "ochrona zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce"

Tymczasem prezentujemy kolejne sylwetki zwierząt, które być może znacie, a jeśli nie, to na pewno dzięki tej serii je poznacie. Publikowane tym razem znaczki są jednymi z ostatnich w tej serii jakie zostaną wydane. Gorąco zachęcamy wszystkich kolekcjonerów do współtworzenia kolejnych ZK, które niewątpliwie zostaną wydane już w pierwszej połowie 2017 roku. Czasu nie mamy zatem zbyt wiele, dlatego zapraszamy do zgłaszania propozycji tematów nowej serii ZK. Przypominamy też, że od pewnego czasu na naszym forum toczy się na temat kolejnej serii dyskusja. Pewne propozycje już tam padły, ale liczymy na to, że wraz z nowymi zdobywcami ZK przybyło pomysłów na kolejną serię ZK. Warto zapoznać się z całym tematem, a jako jego kontynuację można wpisywać swoje propozycje tematów.26.12.2016

W ostatnich dniach wszyscy sobie troszkę odpoczęliśmy i zapewne nabraliśmy sił do kolejnych turystycznych wojaży. Mamy w związku z tym dobrą wiadomość, która na pewno ucieszy wszystkich znaczkomaniaków i już za kilka dni pozwoli ruszyć w teren do kolejnych ciekawych miejsc i po kolejne zdobycze. Najnowsze znaczki, które właśnie prezentujemy pojawią się w Muzeum Okręgowym w Lesznie, a do  sprzedaży trafią od 3 stycznia 2017 roku.

MUZEUM OKRĘGOWE W LESZNIE  No. 395

GALERIA SZTUKI MUZEUM OKRĘGOWEGO W LESZNIE  No. 396

Zapraszamy zatem do Leszna, tym bardziej, że w okolicach jest sporo innych miejsc, które zasługują na Waszą uwagę.20.12.2016

Kolejna w tym roku znaczkowa premiera przeniesie nas dzisiaj nad morze, a dokładniej do Słowińskiego Parku Narodowego. Tutejsze znaczki w sprzedaży pojawią się 31 stycznia 2017 roku i dostępne będą w siedzibie Muzeum Słowińskiego PN. Ważną informacją jest natomiast to, że znaczek No. 705 wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego dostępny będzie w latarni morskiej, ale o tym poinformujemy w stosownym czasie.

LATARNIA MORSKA CZOŁPINO  No. 705

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY ROWY - CZOŁPINO - RĄBKA  No. 706

Tymczasem zachęcamy do tego, by już planować swoje wiosenne i letnie wyprawy w ten region Polski, a komu zima nie straszna, tego po najnowsze znaczki zapraszamy już od końca stycznia.17.12.2016

469Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzenie najbliższych dni czy też tygodni, to wraz z dzisiejszą znaczkową premierą podrzucamy pomysł na wycieczkę, która zaprowadzi Was do Jarosławia. Premiera ta zapewne ucieszy wszystkich, bo jakby nie patrzeć południowo-wschodnia część Polski to taka "znaczkowa biała plama" i każdy nowy znaczek i nowy obiekt cieszy nas szczególnie. Znaczek jest już dostępny w sprzedaży. Serdeczne podziękowania należą się dyrektorowi Muzeum w Jarosławiu za zrozumienie idei i szybkie podjęcie decyzji o powstaniu tego znaczka.

MUZEUM W JAROSŁAWIU KAMIENICA ORSETTICH  No. 469

Kamienica Orsettich, jedna z najpiękniejszych kamienic w Polsce, ozdoba i symbol Jarosławia, stała się obiektem muzealnym i siedzibą muzeum. Zawiera typowe elementy układu przestrzennego z XVI/XVII wieku: podcień, sklepy dolne i górne, wielką izbę. Przebudowana i wyremontowana „ku ozdobie miasta“ przez kupca włoskiego z Lukki – Wilhelma Orsettiego stanowi egzemplifikację ówczesnej pozycji Jarosławia. Wszystkie sale ekspozycyjne Muzeum są przesklepione, tylko wielka izba nakryta jest drewnianym stropem. W niektórych pomieszczeniach zachowały się oryginalne polichromie, ceramiczne posadzki tzw. olstrych i almarie czyli szafy w grubości murów. Wśród wnętrz wyjątkową rangę posiada wielka izba z drewnianym stropem i dekoracyjnie ujętymi w półkolumny bliźniaczymi oknami (tzw. Gezesy) oraz portalem pokrytym płaską, gęstą ornamentyką o motywach roślinnych i zwierzęcych, prawdopodobnie o proweniencji ormiańskiej. Ciąg sal nawiązuje do pierwotnego charakteru kamienicy. Na parterze, który pełnił funkcje handlowe i reprezentacyjne zaprojektowano ekspozycję poświęconą historii Jarosławia, a wielka izba zachowała status wnętrza reprezentacyjnego. Na piętrze zostały zaaranżowane pokoje mieszkalne typowe dla różnych epok historycznych.16.12.2016

345Chcielibyśmy dzisiaj poinformować o najnowszym Znaczku Turystycznym, który już za kilkanaście dni (na początku stycznia) pojawi się w Kaliszu. Na znaczku przedstawiono dawny Pałac Gubernatorski, w którym obecnie swoją siedzibę ma znane już wielu turystom Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Prezentowany znaczek do sprzedaży trafi od 3 stycznia 2017 r.

PAŁAC GUBERNATORSKI W KALISZU  No. 345

Budynek Starostwa Powiatowego w Kaliszu to dawny Pałac Gubernatorski. Jest on jednym z najbardziej reprezentacyjnych gmachów w Kaliszu. Znajduje się przy Placu św. Józefa, w pobliżu parku i bazyliki. Pobudowany w latach 1586-1591 z fundacji prymasa Polski - ks. arcb. Stanisława Karnkowskiego, przebudowany w wieku XIX według planu Sylwestra Szpilowskiego w stylu klasycystycznym na gmach urzędowy. Budynek powstał na planie litery E z czterokolumnowym portykiem korynckim. Na tyłach gmachu - od strony ul. Łaziennej - zachował się urokliwy dziedziniec z arkadowymi podcieniami. Równolegle z funkcjami czysto urzędowymi gmach spełniał również rolę reprezentacyjną. To tu mieszkał brat Napoleona, król Westfalii Hieronim Bonaparte oraz przebywał w roku 1813 i 1815 car Aleksander I. Dwadzieścia lat później, w 1835 roku, podejmowano w nim uczestników „zjazdu monarchów” w osobach króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III oraz cara Mikołaja I. Od 1965 r. budynek został objęty ochroną prawną i wpisany do rejestru zabytków.15.12.2016

RELACJA ZE SPOTKANIA KOLEKCJONERÓW W BUDAPESZCIE

60-lecie Muzeum Zagłębia w BędzinieW październiku, podczas Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów w Sulejowie otrzymaliśmy zaproszenie na V spotkanie węgierskich kolekcjonerów ZT. Na spotkaniu tym, rzecz jasna gościliśmy, o czym informowaliśmy dokładnie dwa tygodnie temu na łamach naszego profilu FB. 

Dzisiaj przyszła pora, by podzielić się z Wami wrażeniami z tego spotkania i przy okazji opublikować troszkę więcej fotek niż we wspomnianym newsie. Zapraszamy zatem na chwilę relaksu, usiądźcie wygodnie i zapoznajcie się z relacją z tego spotkania.

Więcej informacji14.12.2016

NZT 2017W czerwcu 2016 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił uchwałę, na mocy której rok 2017 uchwalono Rokiem Rzeki Wisły. W związky z tym zdecydowaliśmy motyw Roku Rzeki Wisły umieścić w projekcie Noworocznego Znaczka Turystycznego. Grafika jaką widzicie obok nie jest zatem przypadkowa, bo oprócz symbolicznego ukazania przebiegu Wisły, zawiera także istotną informację o samej rzece, w postaci jej długości. Na grafice w sposób symboliczny ujęto także lokalizację znaczkowych miejsc turystycznych położonych nad Wisłą, by podkreślić ich rangę i jednocześnie dodatkowo promować w nadchodzącym roku.

Najnowszy Noworoczny Znaczek Turystyczny w sprzedaży dostępny będzie od stycznia 2017 roku. Turyści będą go mogli zakupić także podczas organizowanych spotkań kolekcjonerów. A więcej na temat tego typu znaczków, które są urozmaiceniem gry kolekcjonerskiej, przeczytać można w słowniczku pojęć znaczkowych. Przypominamy też, że prezentowany NZT jest czwartym tego typu znaczkiem, jaki wydaliśmy, a wszystkie poprzednie można znaleźć tutaj >>.

NOWOROCZNY ZNACZEK TURYSTYCZNY

Rok 2017 został ustanowiony Rokiem Rzeki Wisły. Wydarzenie to ma uczcić 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle, kiedy to w wyniku postanowień II pokoju toruńskiego Polska odzyskała panowanie nad całym biegiem żeglownej Wisły. Ustanawiając rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. Wisła – Królowa Polskich Rzek, symbol polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo. Ta wyjątkowa rzeka, przez stulecia różnorodnie kształtowana przez naturę i ludzi, wciąż jest dla nas wyzwaniem cywilizacyjnym".12.12.2016

RELACJA Z JUBILEUSZOWEJ GALI 60-LECIA MUZEUM ZAGŁĘBIA W BĘDZINIE

60-lecie Muzeum Zagłębia w BędzinieKilka tygodni temu otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą Galę z okazji Jubileuszu 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie, odbywającą się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Z otrzymanego zaproszenia oczywiście skorzystaliśmy i w wyznaczonym terminie stawiliśmy się w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, by wspólnie świętować ten piękny jubileusz

Dzisiaj chcielibyśmy zrelacjonować Wam nasz udział w tym wydarzeniu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, do której link znajdziecie poniżej.

Więcej informacji10.12.2016

NOWE WERSJE ZNACZKÓW ZE STARGARDU

Dzisiaj taka sobie sytuacja niecodzienna i dwie nowe grafiki, które musiały powstać na skutek zmian administracyjnych. Dawny Stargard Szczeciński zmienił nazwę i pozbywając się drugiego członu już nie jest Szczeciński. Powstałe jeszcze za poprzedniej ekipy znaczki trzeba było graficznie przerobić, by dostosować do nowych realiów, ale przy okazji postanowiliśmy odrobinkę wzbogacić grafiki. W ten sposób chcieliśmy bardziej wypełnić niegdyś w sporej części puste przestrzenie znaczków i jesteśmy przekonani, że zmiany obu znaczkom wyszły na dobre.

A tymczasem wszystkich miłośników drewnianych krążków gorąco zachęcamy do wizyty w Stargardzie. Wiemy, że pewnie wielu z Was już gościło w tym mieście. Warto jednak powracać w tak ciekawe i bogate w zabytki rejony, a pretekstem niechaj będą zmienione znaczki, które za kilka dni trafią do sprzedaży.9.12.2016

Spotkanie MysłowicePrzed nami kolejny rok spotkań. Tradycyjnie rozpoczynamy go od spotkania kolekcjonerów woj. śląskiego. W 2017 r. spotykamy się 28 stycznia w Mysłowicach w Restauracji „Dwór Bismarcka”, przy ul. Oświęcimskiej 29 www.dworbismarcka.pl. Początek spotkania godz. 16:00.

W związku z Rokiem Wisły, gościem spotkania będzie para, która pokonała 2,5 tys. km w sposób dość niecodzienny, ale ….. o tym opowiedzą sami. Planowany jest także spacer do mysłowickich miejsc znaczkowych (przed spotkaniem), jednak jest to zależne od liczby chętnych.

Prosimy zatem o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu z zaznaczeniem czy będzie to tylko spotkanie czy spotkanie ze spacerem na adres: kontakt@znaczki-turystyczne.pl

Spotkanie ma charakter luźnych rozmów "znaczkowych" i nie tylko. Jest przede wszystkim spotkaniem "znaczkowej rodziny". Zapraszamy oczywiście również osoby z poza województwa. Każdy uczestnik jest mile widziany. Na miejscu możliwość zamówienia posiłków. Zakwaterowanie możliwe w oddalonym o 700 m Hotelu „Trojak” hoteltrojak.pl

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt tel. 602-469-629. Zgłoszenia, ze względów organizacyjnych prosimy przesyłać do 31.12.2016 r.

Zapraszamy!!!!!!!!.8.12.2016

436Powoli kończy się 2016 rok i chcielibyśmy sfinalizować kwestię mini kalendarzy Mikrus, o których pisaliśmy w październiku, a które właśnie dotarły do nas z drukarni. Cena za kalendarzyk tak jak pisaliśmy pierwotnie to 5 zł/szt. plus oczywiście koszty przesyłki w wysokości 7 zł.

Prosimy więc osoby, które poprzez Facebook deklarowały chęć zakupu kalendarzy, by wysyłały zamówienia na adres info@znaczki-turystyczne.pl podając:

imię i nazwisko

adres do f-ry i wysyłki

ilość zamówionych kalendarzy

Jednocześnie informujemy, że wszyscy, którzy zapisali się na kalendarze w Sulejowie mają je już odłożone (faktury niebawem dostaniecie pocztą e-mail), prosimy jedynie o informację czy mamy je wysłać czy połączyć z ewentualnym zamówieniem ZT.

Będziemy się starali wysłać zamówione kalendarze jeszcze przed świętami, tak byście najdalej w pierwszych dniach Nowego Roku mieli je u siebie. Na wszelkie dane czekamy do soboty 10 grudnia (dotyczy osób, które zgłaszały chęć zakupu poprzez FB i spotkanie w Sulejowie, pozostałe osoby mogą zgłaszać chęć zakupu do niedzieli 18 grudnia lub do wyczerpania zapasów).7.12.2016

436Wczorajsza premiera ZO była tylko wstępem mającym na celu uchronienie kolekcjonerów od szoku jaki mogłaby wywołać premiera łączona, w dodatku po ponad miesięcznej przerwie w publikacjach nowych znaczków numerycznych. Mamy nadzieję, że wczorajszym ZO bardzo się ucieszyliście, w związku z tym, aby dodatkowo zachęcić wszystkich kolekcjonerów do wizyty w Głuchołazach dzisiaj przedstawiamy kolejny Znaczek Turystyczny z tego miasta. Znaczek w sprzedaży pojawi się od 9 grudnia.

KOŚCIÓŁ ŚW. WAWRZYŃCA W GŁUCHOŁAZACH  No. 159

Kościół parafialny p.w. św. Wawrzyńca w Głuchołazach to najważniejszy zabytek Głuchołaz. Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1285 roku. Wtedy Głuchołazy były biskupią osadą graniczną. Świątynię zbudowali pierwsi osadnicy około 1250 roku. Z tamtych lat zachował się wczesnogotycki portal z maskami mnichów oraz bryła zachodniej fasady. Obecny wygląd budowla uzyskała po przebudowie w latach 1729-1733. Neobarokowy ołtarz główny powstał w 1921 roku, natomiast w nawach bocznych usytuowanych jest 8 ołtarzy o cechach późnobarokowych. W ołtarzu głównym dominuje figura św. Wawrzyńca, patrona świątyni, któremu po bokach towarzyszą postacie św. Mikołaja i św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Poniżej znajdują się dwa anioły trzymające symbole świętego, a więc ruszt i pochodnię. Na uwagę zasługuje także ambona ze sceną męczeństwa św. Wawrzyńca przedstawioną na balustradzie schodów oraz bogatą dekoracją figuralną. Wokół kościoła usytuowany był cmentarz, który zaczął funkcjonować około poł. XIII wieku. W 1800 roku cmentarz całkowicie zamknięto, a w 1830 roku usunięto ostatni pomnik nagrobny z placu kościelnego. Głuchołazy kilkakrotnie nawiedzały silne powodzie z których pierwsza z 1472 r. kiedy to woda sięgała w mieście do 4 metrów. Upamiętnia to tablica wmurowana 100 lat później we wschodnią ścianę kościoła, która do dziś oznacza poziom do którego sięgała woda.6.12.2016

40036Dzisiaj miła niespodzianka dla wielbicieli znaczków z motywami kolejowymi. Oto bowiem przedstawiamy Znaczek Okolicznościowy upamiętniający ponowne otwarcie kolejowego przejścia granicznego w Głuchołazach. Znaczek w sprzedaży dostępny będzie od 9 grudnia, a dostępny będzie w Głuchołazach, w księgarni przy ulicy Rynek 25.

10. ROCZNICA PONOWNEGO OTWARCIA KOLEJOWEGO PRZEJŚCIA GRANICZNEGO W GŁUCHOŁAZACH

Głuchołazy to miasto położone u podnóża Gór Opawskich. Zasługują na uwagę również poprzez ciekawe linie kolejowe przechodzące przez miasto. To tutaj zbiegają się trzy linie: Nysa – Głuchołazy, Krnov (Czechy) – Głuchołazy oraz Hanusovice (Czechy) – Głuchołazy. Głuchołazy stały się stacją transgranicznej linii kolejowej jeszcze w czasach austro-węgierskich. Budowa linii kolejowej w tak górzystym terenie nie jest łatwą sprawą, początkowo rozważano przebicie dwóch tuneli jednak ostatecznie zbudowano tzw. pętle kolejową z Opawy do Jesenika przez Głuchołazy. Linia ta powstała po dwóch stronach granicy austriackiej i pruskiej. Najpierw w 1875 r. z Krnova do Głuchołaz, a w 1888 r. z Głuchołaz do Hanusovic przez przełęcz Ramzova – najwyżej położony odcinek kolei w Czechach. Niemcy w 1875 r. połączyli Głuchołazy z linią kolejową tzw. podsudecką. Dzięki temu z Głuchołaz kolej kursowała bezpośrednio do Berlina, Wrocławia, Wiednia, Pragi, Brna czy Opola. Po wojnie Głuchołazy były terenem spornym właśnie ze względu na istnienie transgranicznej linii kolejowej jednak w 1948 roku podpisano konwencję o tranzycie kolejowym przez Głuchołazy. Czeskie pociągi ruszyły wtedy tranzytem pod specjalnym nadzorem. Zatrzymywały się w Głuchołazach, ale tylko dla zmiany kierunku jazdy. Nie wolno było wówczas wysiadać ani wsiadać do pociągu, a przejazd na terytorium Polski do lat 80-tych konwojowali żołnierze WOP. 9 grudnia 2006 roku, po długiej przerwie ponownie otwarto kolejowe przejście graniczne w Głuchołazach, a odprawa odbywała się na peronie dworca. 21 grudnia 2007 roku z chwilą wejścia Polski do strefy Schengen, już bez odprawy można wsiadać i wysiadać na stacji Głuchołazy i podróżować w głąb Czech lub Polski.1.12.2016

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE W KOMORNIKACH

Klub KolekcjonerówNiekiedy jest tak, że człowiek nie ma weny i choćby nie wiadomo co się chciało napisać, to jakoś nie można sklecić żadnego sensownego zdania. Tak też było w przypadku ubiegłotygodniowego spotkania kolekcjonerów, które odbyło się w Komornikach. Plan był taki, by do niedzieli coś skrobnąć, ale jak, kiedy pustka słowna zagościła w głowie. Nadszedł nowy tydzień, a tu jak nie było weny twórczej, tak nadal jej nie ma. Aż w końcu przyszedł czwartek, a wraz z nim olśnienie i tekst napisał się niemal sam. Poczytajcie zatem.

Więcej informacji9.11.2016

40036Informujemy, że już za kilkanaście dni, a dokładnie w dniach 19-20 listopada do obiegu trafi najnowszy Znaczek Okolicznościowy, który tym razem poświęcony jest organizowanym przez Oddział PTTK w Strzelinie rajdom na orientację noszącym nazwę "Rogaining". Imprezy te odbywają się cyklicznie dwa razy w roku i skupiają miłośników turystyki, sportu i zdrowego trybu życia. Prezentowany obok ZO dostępny będzie w dniu 19-20.11 w biurze zawodów, mieszczącycm się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamienniku (GPS: 50.570204, 17.149242), a w roku 2017 podczas czerwcowych zawodów. Więcej informacji nt. zawodów, na stronie internetowej.

TURYSTYCZNE ZAWODY NA ORIENTACJĘ DLA KAŻDEGO - PTTK STRZELIN

Strzeliński Rogaining organizowany przez PTTK Strzelin od 2011 roku jest rodzajem turystycznego rajdu na orientację, w którym drużyna składająca się z 2-5 osób planuje swoją trasę, a następnie stara się w ciągu 8 lub 10 godzin odwiedzić jak najwięcej punktów kontrolnych rozmieszczonych w terenie i oznaczonych na mapie turystycznej. Zawody są otwarte dla uczestników w różnym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Rogaining jest imprezą na orientację o charakterze turystycznym, zarówno dla "wyrypiarzy", jak i dla osób startujących rekreacyjnie - ciekawa forma zabawy również dla rodzin. Tak więc to nie tylko zawody dla elity pasjonatów, ale dla każdego, kto kocha naturę i chce odpocząć od miasta, pracy, ludzi i innych zwykłych rzeczy codziennego życia.8.11.2016

TURYSTYCZNE PIECZĄTKI 2016

pieczatkaW 2014 roku pojawił się pomysł by stworzyć indywidualne kolekcjonerskie pieczątki, które mają nam służyć jako swego rodzaju podpis zostawiany w księgach pamiątkowych odwiedzanych miejsc, czy na kartach spotkań kolejkcjonerów. W tym też roku zgłosiła się grupa pięćdziesięciu kolekcjonerów, którzy zapoczątkowali znaczkowy ruch pieczątkowy. Od tego czasu swoje pieczątki posiada już blisko 100 kolekcjonerów, a podczas minionego już V Spotkania Kolekcjonerów ZT w Sulejowie ujawniła się kolejna grupa osób, które chciałyby stać się posiadaczami takich pieczęci.

Rozpoczynamy więc tegoroczny proces zamawiania i tworzenia pieczęci. Czasu nie mamy wiele, bo zakładamy zakończenie projektu przed końcem listopada. Poniżej publikujemy uaktualnione informacje dotyczące zamawiania pieczęci. Prosimy jednak o jak najszybszą reakcję i kontakt. Im szybciej zbierzemy zamówienia, tym prędzej zaprojektujemy grafiki, wypalimy je i wyślemy gotowe pieczątki.


Więcej informacji

4.11.2016

NOWA WERSJA ZNACZKA 41 - SCHRONISKO NAD SMOLNIKIEM

41Każda znaczkowa premiera spotyka się z ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów, którzy z niecierpliwością oczekują nowości. Tak sobie jednak myślimy i mamy nadzieje, że Wy myślicie podobnie, że chyba bardziej niż nowy znaczek cieszy ten, który staje się dostępny po dłuższej nieobecności. Tak też jest z naszym dzisiejszym "znaczkowym bohaterem", który powrócił po bardzo długiej nieobecności i od dzisiaj dostępny jest w Schronisku nad Smolnikiem. Oczywiście poza samym faktem odnowienia współpracy i reaktywowania znaczka, na uwagę zasługuje odświeżona szata graficzna krążka wymuszona zmianami w bryle budynku po pożarze, który swego czasu strawił schronisko. Cieszymy się zatem z kolejnego wskrzeszonego znaczka i gorąco zachęcamy wszystkich znaczkomaniaków do wizyty w tym miejscu i zdobywania znaczka z nowym wizerunkiem schroniska.2.11.2016

436Jesień troszkę nam przyhamowała powstawanie nowych znaczków, ale już jesteśmy z kolejną nowością, która zapewne Was zainteresuje. Zapraszamy zatem na zachodnie krańce Polski do Kłopotu, gdzie mieści się Muzeum Bociana Białego. Znaczek w sprzedaży pojawi się od 3 listopada.

MUZEUM BOCIANA BIAŁEGO W KŁOPOCIE  No. 436

Idea stworzenia Muzeum Bociana Białego w Kłopocie zrodziła się w 2001 roku. Uroczyste otwarcie nastąpiło w kwietniu 2003 roku. Muzeum prowadzone jest przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Zielonej Górze. Jest to jedyne tego typu muzeum w Polsce położone na terenie największej w Polsce zachodniej kolonii bociana białego. Główne obszary działalności MBB to: edukacja przyrodnicza, koordynowanie zadań związanych z ochroną populacji bociana (np. montowanie platform gniazdowych, czyszczenie przez usuwanie sznurków, śmieci niebezpiecznych dla ptaków), współpraca z Krzesińskim Parkiem Krajobrazowym w zakresie ochrony najważniejszych i najcenniejszych przyrodniczo siedlisk (m.in. łąki zalewowe w dolinie Odry), monitoring liczebności kolonii bociana i badania ekologiczne populacji tego gatunku. Na co dzień Muzeum współpracuje z m.in. Urzędem Gminy w Cybince, Uniwersytetem Zielonogórskim, niemiecką organizacją FOEJ, której wolontariusze pracują na rzecz Muzeum oraz Europejską Siecią Bocianich Wiosek.29.10.2016

W KOMORNIKACH POWSTAŁ KLUB KOLEKCJONERÓW ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH

Klub KolekcjonerówO tym, że w Komornikach powstał Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych była już mowa na spotkaniu w Sulejowie. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy Wam przypomnieć o tym fakcie raz jeszcze i przedstawić nieco więcej informacji, tym bardziej, że wczoraj miało miejsce drugie spotkanie członków klubu.

Sam klub to pomysł lokalnych kolekcjonerów ZT, którzy w ten sposób zechcieli się zorganizować, ale także zaprosić do siebie innych kolekcjonerów oraz osoby zainteresowane ideą ZT. Klubowicze mają całą masę pomysłów, które zapewne niebawem zaczną realizować, póki co przedstawiamy ustalenia z pierwszego spotkania i obiecujemy, że niebawem poinformujemy o kolejnych spotkaniach i pomysłach. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z treścią relacji z wrześniowego spotkania założycielskiego.

Więcej informacji21.10.2016

ZDJĘCIE PROFILOWE NA STRONIE I NA FORUM

Dzisiejszy materiał instruktażowy będzie krótszy niż zwykle, bo skupimy się w nim w zasadzie na jednej operacji w kilku kliknięciach. Postanowiliśmy opublikować ten materiał biorąc pod uwagę zapytania jakie dostajemy od użytkowników strony, którzy coraz dopytują się o możliwość dodania własnego zdjęcia profilowego. Przedstawiamy zatem instrukcję jak dodać takie zdjęcie zarówno w serwisie znaczki-turystyczne.pl jak i na znaczkowym forum i tym samym zamienić systemowy awatar na własny. A jeśli uważacie, że są inne tematy, które Waszym zdaniem powinniśmy poruszyć w postaci takiego poradnika, to zapraszamy do ich zgłaszania.

Więcej informacji18.10.2016

NOWE ZNACZKI KOLEKCJONERA

Ostatnie Znaczki Kolekcjonera wydaliśmy na początku lipca. Od tego czasu zdążyły przeminąć całe wakacje i spora już część jesieni. Po drodze mieliśmy V Spotkanie Kolekcjonerów, w ramach którego sporo osób uzupełniło swoje znaczkowe braki i zaczęło przesyłać do nas kolejne kupony. 

ZK2016 4Po raz kolejny zostaliśmy wyprzedzeni przez kolekcjonerów, ale tym razem projekty znaczków mieliśmy już gotowe, a jedyne czego nam brakowało to opisy zwierząt jakie tym razem zostały zaprezentowane na znaczkach. Z tym jednak nie mieliśmy problemu, gorzej było z czasem, którego ostatnio jakoś cały czas nam brakuje :-)

Nie lada wyzwaniem były też projekty graficzne, bo jak przedstawić jasno-brązową barwę kaczej głowy kiedy sąsiaduje z czernią podbródka ? Gaficy jednak i z tym sobie poradzili, ale trzeba to jasno powiedzieć, że te nasze projekty bądź co bądż rysowane w czerniach są projektami uproszczonymi, ograniczonymi możliwością przedstawienia barw w postaci czerni wyrażonej kropkami, kreskami bądź jednolitej.

Mamy jednak nadzieję, że najnowsze Znaczki Kolekcjonera równie mocno będą się Wam podobały co ostatnio. Zachęcamy także, by współuczestniczyć w tworzeniu kolejnej serii ZK gdyż jak wiecie ta zakończy się już na znaczku 63. Czekamy zatem na Wasze propozycje tematów.14.10.2016

RELACJA Z OGÓLNOPOLSKIEGO SPOTKANIA KOLEKCJONERÓW ZT

Nadchodzi weekend i jednocześnie mija tydzień od V Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów ZT w Sulejowie. Czas najwyższy na relację ze spotkania, która jego uczestnikom pozwoli przypomnieć minione chwile, a osobom nieobecnym da szansę na zapoznanie się z przebiegiem spotkania.

Zebraliśmy zatem w jednym miejscu tekst z opisem przebiegu spotkania i całą masę zdjęć jakie wielu z Was nam przesłało. W międzyczasie zaczęliśmy poruszać tematy, o których rozmawialiśmy w Sulejowie, ale w najbliższym czasie na pewno wiele z nich jeszcze poruszymy, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią relacji, tak byście wywołani do tablicy wiedzieli o czym mowa.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi zdjęciami ze spotkania, jeśli chcecie by były dostępne w ogólnej galerii prześlijcie je na web@znaczki-turystyczne.pl. Życzymy przyjemnego czytania i miłego weekendu.

Więcej informacji11.10.2016

NOWA LISTA POLSKICH ZDOBYWCÓW ZNACZKÓW KOLEKCJONERA

Kilka dni temu zakończyliśmy wdrażanie nowej wersji "Listy polskich zdobywców ZK" i podczas spotkania kolekcjonerów w Sulejowie oficjalnie rozpoczęliśmy działanie w oparciu o tą listę. Uczestnikom spotkania tłumaczyliśmy na miejscu czym jest ta lista i jakie niesie ułatwienia oraz możliwości.

Wśród zdobywaców ZK jednak są nie tylko uczestnicy sulejowskiego spotkania, dlatego dzisiaj chcielibyśmy zainteresować wszystkich najnowszym wdrożeniem. Przy okazji także zwracamy się z prośbą do osób nie posiadających konta w naszym serwisie, ale o tym wszystkim napisaliśmy w artykule, do którego link znajduje się poniżej. Zapraszamy.

Więcej informacji<< 1 5 10 15 20 25 30 35 36 37 38 40 45 50 55 >>