Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1267
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1267!

Aktualności

<< 1 5 10 15 20 25 27 28 29 30 31 35 40 45 50 55 >>

26.04.2018

OjcówJak zapewne wszyscy zauważyli, mijający tydzień obfitował w znaczkowe atrakcje. Udało się wprowadzić kilka nowych znaczków, a i kilka innych prac wykonaliśmy, by nasza zabawa była jeszcze ciekawsza.

Dzisiaj ostatnia w tym tygodniu premiera, ale za to potrójna, bo nie ma się co oszukiwać, że ładnie pomagaliście nam promować ostatnie znaczki. Dzięki temu docieramy do kolejnych miejsc, a jak wiecie to przynosi kolejne rezultaty w postaci ZT.

Prezentujemy dzisiaj trzy znaczki turystyczne z okolic Ojcowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wyczerpuje to tematu atrakcji turystycznych Ojcowskiego Parku Narodowego, ale kto wie, może te znaczki będą zaczątkiem kolejnych.

Na znaczkach przedstawiono najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne obiekty, którymi są kolejno:

RUINY ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO W OJCOWIE  No. 624

JASKINIA ŁOKIETKA W OJCOWIE  No. 625

MACZUGA HERKULESA W PIESKOWEJ SKALE  No. 626

Powyższe znaczki już pojawiły się w sprzedaży, a my już teraz zachęcamy do wizyty w tym urokliwym miejscu. Nie zapomnijcie nadsyłać swoich relacji z wycieczek i mamy nadzieję, że uzupełnicie galerię fotek dla wszystkich prezentowanych dziś znaczkowych obiektów..



25.04.2018

278Przyczynkiem do powstania prezentowanego dzisiaj znaczka był powstały rok temu znaczek z mostem kolejowym w Wirach. To właśnie wtedy padła propozycja, by swojego krążka doczekał się tutejszy kościół. W międzyczasie znaczek z mostem kolejowym uzyskał tytuł "Najładniejszego znaczka turystycznego 2017 roku" i to tylko pomogło w podjęciu ostatecznej decyzji co do wdrożenia nowego znaczka z wizerunkiem kościoła w Wirach.

Prezentowany dzisiaj znaczek swoją premierę będzie miał w dniu 1 maja na stadionie sportowym w Komornikach podczas Eko Majówki. Tam też będzie można zakupić ów znaczek, a dodatkowo spotkać się z kolekcjonerami zrzeszonymi w komornickim Klubie Kolekcjonerów ZT. Od 2 maja znaczek trafi do docelowych punktów sprzedaży.

Zachęcamy zatem, by nie tylko Eko Majówkę, ale i znajdujący się na znaczku kościół odwiedzić osobiście, bo tylko wtedy będziecie mogli zobaczyć wszystko na własne oczy. Pamiętajcie, że w znaczkowej idei nie chodzi o to, by mieć jak najwięcej znaczków, ale żeby odwiedzać miejsca, do których te znaczki prowadzą. Zapraszamy do Wir. 

KOŚCIÓŁ ŚW. FLORIANA W WIRACH  No. 278

Kościół pod wezwaniem św. Floriana w Wirach został założony prawdopodobnie już w XIII wieku, po sprowadzeniu do Polski relikwii św. Floriana.  Pierwsza wzmianka o drewnianym kościele pochodzi z roku 1510.  W początkach XVII wieku kościół groził upadkiem. Po roku 1663 przeprowadzono naprawę kościoła, a duszpasterstwo powierzono ojcom karmelitom z Poznania. W 1737 r. kościół wirowski runął ze starości. W miejsce zawalonego kościoła w 1748 roku wzniesiono nową, także drewnianą świątynię. Do parafii już wtedy należały Wiry, Łęczyca, Luboń, Żabikowo i Puszczykowo.  Pod koniec XIX wieku na miejscu drewnianego kościoła wybudowano  nowy,  murowany, który przetrwał do obecnych czasów. Pieniądze na budowę pochodziły od Witolda i Jadwigi z Dzieduszyckich Czartoryskich oraz od miejscowych parafian. Budowę kościoła rozpoczęto i ukończono w roku 1900 i w tym samym roku nastąpiła jego konsekracja. Kościół zbudowano w stylu neoromańskim. Jest to świątynia trzynawowa z transeptem na którego ścianach znajdują się dwie ozdobne rozety. We wnętrzu na uwagę zasługują ambona i ołtarz oraz dwa obrazy: Matka Boska Apokaliptyczna oraz św. Agnieszka, których pochodzenie datuje się na XVII wiek. W latach 90. XX wieku w kościele rozpoczyna się remont, następuje całkowita wymiana dachu i wieży, a także wymiana elewacji.  Zostają poddane konserwacji ławki kościelne, a remont obejmuje także plebanię z 1870 roku, która jest najstarszym budynkiem w Wirach. Do roku 2000 w prezbiterium posadowiono nowy ołtarz „soborowy”. Poddano renowacji zabytkowe obrazy i wnętrze kościoła, w tym organy, a następnie ołtarz główny i boczny poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej.



24.04.2018

Kuślin - TrzciankaZbliża się weekend majowy, a wraz z nim inauguracja najnowszych znaczków w Gminie Kuślin.

Dzisiaj prezentujemy dwa znaczki, które swoją premierę będą miały podczas piętnastej – jubileuszowej odsłony Targów Ogrodniczo  - Działkowych, które od lat organizują wspólnie Powiat Nowotomyski wraz z Gminą Kuślin i Zespołem Szkół Rolniczych w Trzciance

Chcemy przy tym zaznaczyć, że pierwszy ze znaczków to znaczek okolicznościowy - upamiętniający udział mieszkańców Gminy Kuślin w Powstaniu Wielkopolskim.

ZO - 100 - LECIE UDZIAŁU MIESZKAŃCÓW GMINY KUŚLIN W POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Drugi z krążków to oczywiście znaczek turystyczny - numeryczny, który przedstawia:

ZESPÓŁ PAŁACOWO - PARKOWY W TRZCIANCE  No. 277

Znaczki te trafią do sprzedaży w dniu 29 kwietnia, i będą dostępne na targach , do udziału w których oczywiście zachęcamy. W kolejnych dniach będą już dostępne w swoich macierzystych punktach sprzedaży. Przy okazji zapraszamy do zwiedzania okolic, które posiadają wiele ciekawych obiektów turystycznych. Mamy nadzieję, że podzielicie się wrażeniami zachęcając tym samym innych turystów do wizyty w Kuślinie i Trzciance.



23.04.2018

688Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w weekend na naszym facebookowym profilu, mamy dla Was kolejną znaczkową premierę. Zbliża się majówka, więc warto jakoś ten czas zaplanować, a w tym na pewno pomogą znaczki turystyczne.

Jeśli więc jeszcze nie macie konkretnych planów, to warto pomyśleć o Rewalu i tutejszych atrakcjach. Już za kilka dni rusza kolejny sezon Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, która właśnie doczekała się swojego znaczka turystycznego.

Znaczek dostępny będzie dla turystów od 28 kwietnia, podczas inauguracji tegorocznego sezonu przewozowego. Krążek kupicie w kilku miejscach, które znajdziecie na stronie znaczka, ale pamiętajcie, że część z tych punktów sprzedaży działa tylko sezonowo, dlatego nie ma co zwlekać z wizytą w Rewalu i trzeba odwiedzić tutejsze atrakcje oraz przejechać się kolejką kiedy jeszcze będzie ciepło. 

A zanim znaczek na dobre pojawi się w sprzedaży polecamy lekturę poniższego opisu, w którym pokrótce przedstawiono historię tutejszej kolei. Klikając w link przejdziecie do strony znaczka, gdzie oprócz opisu znajdziecie także wykaz miejsc sprzedaży i linki do stron związanych z kolejką Zapraszamy.

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA GMINY REWAL  No. 688

Historia Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej rozpoczęła się 1 lipca 1896 r., kiedy kolejka  po raz pierwszy wyruszyła w trasę z Gryfic do Niechorza. Początkowo wąskotorówka poruszała się po torach o rozstawie 750 mm, dopiero w 1912 r. poszerzono rozstaw szyn do 1000 mm. Jeszcze w latach 90-tych XX w. trasa wąskotorówki  liczyła 61 km długości. Dziś ciuchcia kursuje na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą, na trasie o długości 39,5 km., której pokonanie zabiera prawie 2 godziny. W sezonie przewozowym, który trwa od początku maja do końca września, kolej wyjeżdża codziennie z zajezdni w Gryficach, a po dotarciu do Trzęsacza kursuje wahadłowo na trasie pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Na malowniczym szlaku nadmorskiej kolejki znajduje się wiele znanych zabytków architektury, takich jak latarnia morska w Niechorzu, czy ruiny kościoła na klifie w Trzęsaczu.



20.04.2018

WigryMinął właśnie miesiąc od ostatniej znaczkowej premiery w związku z czym najwyższa pora poinformować wszystkich o nowych znaczkach turystycznych, które lada dzień pojawią się w sprzedaży.

Tym razem na znaczkowej mapie Polski zaistniała Iława, która to wdrożyła od razu dwa znaczki turystyczne z wizerunkami odpowiednio przedstawiającymi:

RATUSZ MIEJSKI W IŁAWIE  No. 475

KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W IŁAWIE  No. 476

Zachęcamy zatem do zwiedzania Iławy i tutejszych atrakcji. Wizytę w tym mieście proponujemy zacząć od Informacji Turystycznej, w której oprócz znaczków czeka na Was odpowiednio przygotowany personel, który na pewno doradzi gdzie i co jeszcze w Iławie warto zobaczyć. 

Prezentowane powyżej znaczki w sprzedaży powinny pojawić się 24 kwietnia, ale gdybyście miasto to zamierzali odwiedzić właśnie tego dnia, lepiej upewnić się czy rzeczywiście znaczki już są na miejscu. Zapraszamy do Iławy !



17.04.2018

Tym razem news będzie krótki, bo to w zasadzie komunikat dla tych wszystkich, którzy z różnych względów spóźnili się ze zgłoszeniami podczas wiosennych zapisów na nasze pieczątki.

Dostaliśmy kilka zapytań w tej sprawie i po usilnych namowach postanowiliśmy raz jeszcze dać Wam szansę zamówienia pieczątek. Przy okazji właśnie o pieczątki wzbogaciliśmy nasz sklepik, ale tu uwaga - jest to tylko oferta sezonowa, a termin poszczególnych realizacji będziemy podawali właśnie w sklepiku i na dedykowanej pieczątkom stronie.

Jeśli zatem ktoś jeszcze nie ma naszych pieczątek, to właśnie teraz jest okazja, by jeszcze przed wakacjami stać się ich posiadaczem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja, tak by na początku czerwca i przed wakacjami każdy zainteresowany mógł już pieczątki posiadać u siebie.

Szczegóły nt. pieczątek znajdziecie w naszym sklepiku >>. Tam też możecie trafić na inne ciekawe gadżety znaczkomaniaków jak naszywki, breloki czy dzienniki kolekcjonera. Zapraszamy !



BRELOK ZNACZKOMANIAKA

BRELOK ZNACZKOMANIAKA

W zamierzchłej przeszłości, zdaje się w 2012 roku, stworzyliśmy taki oto brelok, który pojawił się na chwilę i tak szybko jak się pojawił, tak równie szybko zniknął. 

Później na dobrą sprawę nie było okazji, by wznowić jego produkcję i dopiero miniona zima pomogła nam wskrzesić ten projekt.

Brelok jaki jest każdy widzi. My dodamy, że jest on niewielki i poręczny. Jego długość to 90 mm, a średnica elementu z grafiką wynosi równe 30 mm.

Posiada dwie strony przy czym na obu, z racji że jest to brelok kolekcjonerów ZT, widnieje logo znaczków. Składa się on z niklowanego szkieletu i wklejonych weń odpowiednio oprawionych wydruków. 

Jak pokazało życie breloki, które zrobiliśmy w 2012 roku wielu z Was posiada do dnia dzisiejszego, mimo że posiadały podatną na rozciąganie sprężynkę. Jesteśmy przekonani, że obecny wzór, pozbawiony tej sprężynki będzie służył równie długo


Więcej informacji

6.04.2018

RELACJA Z WRĘCZENIA CERTYFIKATU "ZNACZEK ROKU" W KOMORNIKACH

Spotkanie w SzczecinieNa zakończenie dnia i tygodnia przygotowaliśmy relację ze spotkania, które kilka tygodni temu miało miejsce w Komornikach, a które ściśle związane było z "Najładniejszym Znaczkiem Turystycznym 2017 roku", który właśnie z Gminy Komorniki pochodzi.

Dziś zatem zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją ze spotkania podczas którego wręczyliśmy certyfikat przedstawicielom Gminy Komorniki. Mamy też doniesienia medialne w tej sprawie, ale o nich napiszemy innym razem. 

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianą relacją, a zaraz po tym zarządzamy dla wszystkich weekend. Do zobaczenia na szlakach

Relacja - Wręczenie certyfikatu "Znaczek Roku" przedstawicielom Gminy Komorniki >>



26.03.2018

NOWA WERSJA ZNACZKA

Pozorna cisza na naszej stronie nie oznacza, że nic u nas się nie dzieje. Oj dzieje się, ale są to wydarzenia raczej mało spektakularne, a przynajmniej nie w tej chwili.

Przed sezonem ogarniamy kilka ważnych spraw, a dzisiaj w związku z tym mamy dla Was info o nowym wizerunku znaczka z Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Oczywiście wizerunek znaczka to jedno i tutaj tak naprawdę zmianie uległo jedynie logo parku. My zaś do znaczka dodaliśmy coś jeszcze, co sprawi, że zarówno sam znaczek jak i późniejsze z nim obcowanie będzie dla Was bardziej atrakcyjne i miejmy nadzieję pouczające. Rzecz jasna mamy tu na myśli QR kod prowadzący do odpowiedniego nagrania. 

Zanim jednak powstanie tekst i samo nagranie warto odwiedzić Wielkoplski Park Narodowy, szczególnie teraz kiedy wiosna w natarciu i przyroda budzi się do życia. Wkrótce tamtejsze lasy zazielenią się i będzie naprawdę pięknie. Przybywajcie zatem do parku, zwiedzajcie wystawę przyrodniczą w Jeziorach i nie zapomnijcie pochwalić się znaczkiem.



16.03.2018

Spotkanie na Węgrzech

Wczoraj w południe, od organizatorów węgierskiego spotkania kolekcjonerów ZT, otrzymaliśmy komunikat o tymże spotkaniu i prośbę o zamieszczenie na naszej stronie i profilu FB.

Jak zwykle po zebraniu wszystkich materiałów publikujemy je, załączając wstępny plan spotkania oraz deklarację uczestnictwa.

Tu jednak zdecydowaliśmy się ułatwić sprawę zainteresowanym osobom i zamiast konieczności kopiowania odpowiedniego pola z pliku PDF przygotowaliśmy gotowy plik arkusza kalkulacyjnego, który po wpisaniu w odpowiednie miejsce ilości osób, można wysłać do organizatorów spotkania na adres info@turistaerem.hu 

Program spotkania z wszystkimi danymi oraz deklarację znajdziecie klikając w poniższe ikony.

Deklaracja uczestnictwa Program Spotkania
pdf pdf

UWAGA!!! Organizatorami spotkania są węgierscy kolekcjonerzy ZT. W razie pytań prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z organizatorami.



14.03.2018

248Niekiedy zanim dojdzie do premiery znaczka trzeba ustalić kilka ważnych szczegółów, a nie zawsze wszystko jest jasne i gotowe od razu. Tak też było w przypadku dzisiaj prezentowanego znaczka, który troszkę przeczekał zanim trafił na biurko admina.

Na szczęście prędzej czy później każdy znaczek musi mieć swoją premierę i dzisiaj właśnie chcielibyśmy Wam pokazać znaczek przedstawiający gubińską farę. Jest to zabytek szczególny, bo będący od dawna trwałą ruiną, ale doskonale kojarzony z miastem i wpisujący się w jego krajobraz. Jego potencjał turystyczny z roku na rok rośnie i obecnie z miejscem tym wiązane są daleko idące plany, także turystyczne.

Prezentowany dziś znaczek do sprzedaży trafi dopiero 31 marca, ale już dziś Wam o nim wspominamy, byście odpowiednio wcześnie mogli zaplanować ewentualne wyjazdy. Pamiętajcie jednak, że termin który podajemy nie jest żadną wyrocznią i w zależności od różnych warunków może ulec pewnym przesunięciom. Warto więc zawsze przed wizytą skontaktować się z miejscem sprzedaży i upewnić, że znaczek w danym dniu będzie dostępny.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką prezentowanego obiektu i zapraszamy do Gubina.

KOŚCIÓŁ FARNY W GUBINIE  No. 248

Kościół farny w Gubinie to jeden z charakterystycznych obiektów w mieście. Początki kościoła sięgają 1324 roku, kiedy to po raz pierwszy wzmianki o świątyni pojawiają się w źródłach pisanych. Wiadomo, że pierwotny kościół wybudowano jako trzynawową bazylikę w stylu romańskim. Niestety na skutek trzęsienia ziemi jakie w XIV wieku nawiedziło te okolice, świątynia uległa znacznemu zniszczeniu i ostatecznie została rozebrana. Odbudowa kościoła w tym miejscu trwała bardzo długo i ostatecznie budowla została ukończona w 1844 roku. W czasie II wojny światowej kościół ponownie uległ uszkodzeniu, ale mimo licznych prób i wysiłków przez wiele lat nie udało się go odbudować. Od lat 70. XX wieku budowla znajduje się w stanie trwałej ruiny. I choć obecnie mówi się o szansie na zabezpieczenie obiektu to z pewnością jeszcze wiele lat minie, zanim dawny kościół farny zyska dawny wygląd lub nowe przeznaczenie. Niewątpliwie jednak ruiny kościoła są swego rodzaju magnesem, który przyciąga turystów i góruje nad miastem swą potęgą i tajemniczością.



13.03.2018

NOWA WERSJA ZNACZKA

Aby troszkę urozmaicić Wam czekanie na kolejne znaczkowe premiery, tudzież inne ciekawostki,  dziś mamy newsa dotyczącego nowej grafiki na znaczku turystycznym Schroniska PTTK na Błatniej.

Informujemy przy tym, że prezentowany obok znaczek właśnie został wysłany i już za kilka dni dostępny będzie w sprzedaży w schronisku. 

Jeśli zatem jeszcze nie macie tego krążka w kolekcji, albo macie, a chcielibyście mieć także najnowszą wersję to zachęcamy do wizyty w schronisku. Wiosna tuż, tuż, a więc niech prezentowany dzisiaj znaczek będzie kolejnym pretekstem do znaczkowych wypraw w promieniach wiosennego słońca. 

A jak już uda Wam się zdobyć ten znaczek, to koniecznie się tym pochwalcie. Na pewno też zobaczycie inny element towarzyszący właśnie temu znaczkowi. Co to będzie ? Zobaczycie sami, w odpowiednim czasie.



7.03.2018

WigryInformację o widocznych poniżej znaczkach mieliśmy zamiar przekazać Wam już w poniedziałek, ale nie mając pewnych wszystkich danych postanowiliśmy się jeszcze chwilę wstrzymać. 

Dziś jednak z całą pewnością możemy poinformować, że już w przyszłym tygodniu, 12 marca w Wigrach pojawi się kolejny znaczek turystyczny, a od 1 maja także znaczek okolicznościowy. A tymczasem raz jeszcze zapraszamy na Suwalszczyznę, niech najnowsze znaczki będą kolejnym pretekstem do wizyty w tej części kraju.

ZO - JUBILEUSZ 350-LECIA PRZYBYCIA KAMEDUŁÓW NA WIGRY

POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH  No. 477

Pokamedulski Klasztor w Wigrach z XVII wieku jest jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego Polski i Europy. Wpisany jest do rejestru zabytków, gdyż posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną oraz naukową. Klasztor jest nie tylko obiektem sakralnym, ale stanowi również centrum turystyki. Sprzyja temu, miedzy innymi, jego położenie – na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Kompleks klasztorny, w tym eremy wigierskie, są bardzo licznie odwiedzane przez turystów i pielgrzymów w związku z przebiegającymi przez Wigry szklakami: św. Jakuba, który od 1993 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz dwoma szlakami papieskimi (Szlak Papieski Tajemnice Światła Ełk-Wigry oraz Kajakowy Szlak Papieski Tajemnice Zawierzenia Wigry-Studzieniczna). W podziemiach klasztornego kościoła znajdują się katakumby kamedulskie. Widoczne są w nich nisze ze szczątkami zmarłych ojców kamedułów oraz grobowiec biskupa wigierskiego Michała Karpowicza. Na jednej ze ścian krypty znajduje się XVIII wieczne malowidło zwane „Tańcem śmierci”. W klasztorze można także natrafić na liczne wystawy, a turyści spragnieni wypoczynku mogą go zaznać w tutejszych ogrodach.



5.03.2018

NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2017 ROKU - WYNIKI GŁOSOWANIA

Dokładnie 4 marca o północy zakończyła się druga tura głosowania na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś poznamy wyniki tego plebiscytu. 

Zanim jednak przejdziemy do części szczegółowej kilka informacji tytułem wstępu.

Przypomnimy tylko, że na "znaczek roku" głosowaliśmy w dwóch turach od 1 lutego. W pierwszej turze z grona 132 ZT wyłoniliśmy 10, na które oddano najwięcej głosów. Znaczki, które w ten sposób zakwalifikowały się do głosowania w drugiej turze zostały poddane ocenie kolekcjonerów znajdujących się na "Liście zdobywców ZK" i w wyniku tego głosowania trwającego od 18 lutego do 4 marca udało się wyłonić "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". 


Więcej informacji

3.03.2018

RELACJA ZE SPOTKANIA REGIONALNEGO W SZCZECINIE

Spotkanie w SzczecinieDokładnie dwa tygodnie temu mieliśmy okazję gościć w Szczecinie w ramach Regionalnego Spotkania kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w tym roku zorganizowali kolekcjonerzy i turyści z zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Kto miał przyjemność brać udział w spotkaniu wie, że plan był napięty, a atmosfera wyśmienita. Kto tego dnia z nami nie był niech żałuje :-) Na szczęście uczestnicy spotkania postarali się wszystko udokumentować, a dzięki jednej z organizatorek udało się też wszystko opisać, tak by wszyscy uczestnicy raz jeszcze przypomnieli sobie wszystkie wydarzenia, a nieobecni mogli choć na chwilę przenieść się do Szczecina i poznać to ciekawe miasto.

Bogatsi o kolejne doświadczenia dziękujemy za kolejną okazję do spotkania na znaczkowym szlaku i bardzo się cieszymy, żeponownie wśród kolekcjonerów było tak wiele "nowych osób". Mamy nadzieję, że w tym krótkim czasie zdążyliście nas troszkę poznać i także spotkanie stało się zaczątkiem nowych, ciekawych znajomości. Usiądźcie zatem wygodnie i oddajcie się lekturze...

Relacja - Spotkanie Regionalne w Szczecinie >>



1.03.2018

MielecWczoraj przedstawiliśmy nowy znaczek z Rzeszowa, a dziś chcielibyśmy Wam pokazać kolejne nowości, ale tym razem z pobliskiego Mielca

Dla urozmaicenia tematyki, tym razem na krążkach uwieczniono dwa mieleckie obiekty muzealne, którymi są kolejno:

PAŁACYK OBORSKICH W MIELCU  No. 464

JADERNÓWKA W MIELCU  No. 465

Oba obiekty są niewątpliwie perełkami architektonicznymi, ale też kryją bogatą historię. O wszystkich szczegółach dotyczących obu prezentowanych obiektów napisaliśmy więcej na podstronach poświęconych tym znaczkom, natomiast już teraz zachęcamy do tego, by osobiście odwiedzić Mielec i tutejsze Muzeum Regionalne. Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się od 2 marca



28.02.2018

466Pisaliście wielokrotnie, że brakuje Wam znaczków z południowo - wschodniej części naszego kraju. Dziś pierwszy z nich. Mowa oczywiście o Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie, gdzie już od dziś prezentowany znaczek jest w sprzedaży

Poniżej znajdziecie szczegółowy opis tej atrakcji turystycznej. Zachęcamy przy tym do zapoznania się z treściami prezentowanymi na stronie internetowej trasy (link na podstronie z opisem znaczka), a szczególnie z godzinami udostępniania trasy do zwiedzania. A kiedy już wszystko będzie jasne i zaplanowane to koniecznie przybywajcie do Rzeszowa i zwiedzajcie to interesujące miasto.

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA W RZESZOWIE  No. 466

Rzeszowskie podziemia kryją w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można tutaj spotkać relikty średniowiecznych murów, pozostałości żelaznych krat i zawiasów, kilkusetletnie cegły tzw. „palcówki”, a także ukryte przejścia. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja, na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, wystawa ceramiki użytkowej, obrazująca, z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Przy wejściu można zobaczyć dużych rozmiarów fotografię przedstawiającą rzeszowski Rynek z przełomu XIX i XX wieku. Swoistą „ścieżkę edukacyjną” stanowi Korytarz Herbowy, w którym umieszczone zostały herby dawnych właścicieli Rzeszowa, herby ziem i województw, na terenie których położone było miasto, wreszcie herby miasta Rzeszowa. Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie zlokalizowana jest pod płytą Rynku. Poszczególnym piwnicom i korytarzom nadano nazwy, odnoszące się do ich funkcji oraz historii miasta.



28.02.2018

689Pisaliśmy kiedyś, że u nas sytuacja jest bardzo dynamiczna i właśnie będziecie mieli okazję się o tym przekonać. Jeszcze wczoraj wszystko wydawało się oczywiste, a tu dzisiaj cały plan legł w gruzach, wszystko zaczęło wirować i lecimy z kolejną premierą.

Tym razem zapowiadany już dwa miesiące temu kolejny znaczek z Tczewa, który ukazuje zabytkowe kamienice staromiejskie. Prezentowany znaczek pojawi się w sprzedaży w najbliższy piątek - 2 marca, także miejcie to na uwadze planując swoje najbliższe wycieczki. Zapraszamy zatem do Tczewa i nie zapomnijcie pochwalić się znaczkowymi zdobyczami :-)

TCZEW - STARE MIASTO  No. 689

Tczewska starówka obejmuje swym zasięgiem rynek wraz z przyległymi ulicami, dwa kościoły: Farny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz pw. Św. Stanisława Kostki z pozostałością zabudowań podominikańskich, oraz zachowanymi fragmentami murów obronnych pochodzącymi z XIV wieku. Do najstarszych ulic w grodzie Sambora zaliczamy ul. A. Mickiewicza. W średniowieczu trakt ten prowadził do najważniejszej bramy miejskiej prowadzącej do Gdańska. O randze tej ulicy świadczą relikty, nie zachowanych niestety już dziś przedproży. Dziś wizytówką tej ulicy są zabytkowe kamieniczki. Ich średniowieczny charakter zachował się po dzień dzisiejszy w piwnicach. Kamienica znajdująca się obecnie pod numerem 8 została zakupiona w 1667 roku prze protoplastę tczewskiego odłamu rodu Forsterów - Adama Simona Ferstera, który cieszył się dużym szacunkiem wśród mieszkańców oraz piastował urząd burmistrza. Zabytkowy charakter ma także odrestaurowana niedawno kamienica o numerze 9. Dziś mieści się w niej nowoczesna drukarnia. Dla turysty zwiedzającego miasto zapewne ciekawe będą zaznaczone w poziomie ulic specjalnymi mosiężnymi znakami piesze szlaki turystyczne: forteczny, spacerowy i widokowy z zaznaczonym mostem zwodzonym i bramą wjazdową. Również na rynku w układzie poziomym zaznaczono zarys nieistniejącego ratusza, który spłonął w maju 1916 roku i nie został nigdy odbudowany.



27.02.2018

463Po kolejnym tygodniu przygotowań dziś mamy dla Was kolejną znaczkową premierę z Dolnego Śląska. Tym razem przeniesiemy się do znanej Wam zapewne Sobótki, w której znajduje się dawna gazownia obecnie mieszcząca winiarnię. I to właśnie dzięki powstaniu w tym miejscu winiarni, obiekt został odrestaurowany wraz z zachowanymi dawnymi urządzeniami służącymi do produkcji gazu.

Prezentowany właśnie znaczek do sprzedaży trafi 28 lutego. Pamiętajcie jednak, że obiekt udostępniony jest do zwiedzania po uprzednim kontakcie telefonicznym w weekendy lub popołudniami. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie w linkach na podstronie dotyczącej znaczka, a już teraz zapraszamy do wizyty w Sobótce i poznawania tajemnic tego pięknego i bogatego historycznie regionu.

ZABYTKOWA GAZOWNIA MIEJSKA W SOBÓTCE  No. 463

Zabytkowa Gazownia Miejska w Sobótce została oddana do użytku w 1902 roku. Budowę obiektu rozpoczęto jednak wcześniej bo ok. 1899 roku. Kompleks działał do 1984 roku, przez wiele dziesięcioleci dostarczając gaz świetlny mieszkańcom Sobótki. Produkcja gazu odbywała się tutaj poprzez suchą destylację węgla kamiennego, a gazownia w ciągu doby produkowała ok. 2200 metrów sześciennych gazu. We wnętrzach zachował się piec z osiemnastoma retortami, kocioł parowy, a także odsmalacze i wanny do odsiarczania. Na narożniku budynku znaleźć można natomiast oryginalną lampę gazową, a w sąsiedztwie kompleksu ogromny zbiornik do przechowywania gazu. Pomimo zaprzestania produkcji gazowej w tym miejscu, jeszcze w latach 90-tych część socjalna używana była jako hotel dla sportowców Nowej Gazowni. W 2012 roku obiekt przeszedł w ręce nowych właścicieli, którzy po częściowym remoncie obiektu, łącząc historię gazownictwa ze swoją pasją utworzyli w nim winiarnię. Nowi właściciele postanowili zachować wszystkie ważne elementy procesu technologicznego gazowni i wkomponować w to winiarnię i mały hotelik. Winiarnia powstała we wnętrzu, które w czasach świetności gazowni służyło jako magazyn węgla. To właśnie dlatego w tych pomieszczeniach poczuć można unoszącą się woń koksu, siarki i smoły. Dzięki temu, można dziś napić się lokalnego wina w iście unikatowej scenerii i klimacie starej fabryki gazu.



24.02.2018

KOLEKCJONERZY Z KOMORNIK NA TARGACH "TOUR SALON"

Opłatek w KomornikachDokładnie dwa tygodnie temu ekipa znaczkomaniaków z Komornik wybrała się na targi turystyczne "Tour salon", które corocznie mają miejsce w Poznaniu.

Targi są swego rodzaju drogowskazem dla osób czynnie uprawiających turystykę i mogą dostarczyć nowych pomysłów na wypady turystyczne. Są też miejscem, gdzie można znaleźć innych fascynatów turystyki i... znaczków turystycznych.

Dziś przygotowaliśmy krótką relację z tego wypadu, którą przygotowali członkowie Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach. Zapraszamy zatem do lektury.

Relacja z wizyty na targach "Tour Salon" w Poznaniu >>



20.02.2018

Spotkanie w Czechach

Od pewnego czasu dopytujecie nas o szczegóły zbliżającego się czeskiego spotkania kolekcjonerów.

Kilka dni temu otrzymaliśmy obszerny komunikat w tej sprawie, ale że był on w języku czeskim, postanowiliśmy go przetłumaczyć, by uniknąć dalszych pytań i nieporozumień.

Dziś posiadamy już gotowy komunikat w tej sprawie i  wszystkim osobom, które wybierają się na kwietniowe spotkanie kolekcjonerów znaczków turystycznych w Czechach udostępniamy go na naszej stronie. 

Pobierzcie zatem z pobieralni lub poniżej wszystkie niezbędne pliki i zapoznajcie się z treściami jakie w nich zawarto.

Program spotkania z wszystkimi danymi oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie klikając w poniższe ikony.

Formularz zgłoszeniowy Program Spotkania
pdf pdf

UWAGA!!! Organizatorami spotkania są czescy kolekcjonerzy ZT. W razie pytań prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z organizatorami.



18.02.2018

znaczek rokuZgodnie z obietnicą publikujemy dzisiaj zasady II tury głosowania na najładniejszy znaczek 2017 roku.

Drugą turę głosowania podobnie jak w roku ubiegłym w całości rozstrzygną kolekcjonerzy, którzy posiadają przynajmniej jeden Znaczek Kolekcjonera (ZK) i są w związku z tym ujęci na liście zdobywców ZK.

Głosowanie tak samo jak w rundzie pierwszej będzie internetowe i będzie polegało na przesłaniu swojego głosu w wiadomości e-mail.

Wszelkie głosy wysyłamy na adres web@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które oddajemy głos wg poniższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2017", a pod oddanymi głosami prosimy wpisać imię i nazwisko głosującej osoby i numer pod którym dana osoba widnieje na "Liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera"

Głosowanie trwa od dzisiaj tj. 18 lutego do 4 marcaW przeciwieństwie do pierwszej tury, tym razem wybieramy 3 najładniejsze znaczki stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 3 pkt
  3. (ZT nr...) - 1 pkt

Imię i nazwisko - nr na liście


Więcej informacji

15.02.2018

Wigierski Park NarodowyW tym tygodniu postanowiliśmy nieco przypomnieć Wam grudzień i po wtorkowej podwójnej premierze znaczków z Wigier dziś mamy kolejne dwa znaczki ze Szczecina. 

Tym razem na krążkach uwieczniono dwa charakterystyczne dla Szczecina obiekty, które przedstawiają kolejno:

BRAMA KRÓLEWSKA W SZCZECINIE  No. 686

BRAMA PORTOWA W SZCZECINIE  No. 687

O szczegółach architektonicznych i historii obu budowli napisaliśmy więcej na podstronach poświęconych tym znaczkom, natomiast na żywo obie bramy zobaczycie na żywo odwiedzając Szczecin. Wielu szczęśliwcom zapewne uda się tego dokonać w najbliższych dniach, natomiast innych już teraz zapraszamy do planowania wizyt w Szczecinie, tym bardziej, że jest tu do zdobycia już 7 ZT. Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się od 17 lutego



15.02.2018

znaczek rokuWczoraj zakończyła się I tura głosowania na najładniejszy znaczek 2017 roku i w związku z tym dzisiaj mamy dla Was krótki komunikat w tej sprawie.

Okazało się, że rywalizacja była zażarta i w zasadzie w obrębie pierwszej piętnastki znaczków, punktacja również była bardzo zbliżona do siebie. Mimo to udało się wyłonić dziesięć "naj" znaczków i dosłownie za chwilę będziecie mogli je poznać. 

Zanim jednak przejdziemy do konkretów mamy ważny komunikat. 

Otóż pierwotnie zakładaliśmy, że głosowanie w drugiej turze będzie miało miejsce od dzisiaj. Niestety różne czynniki, w tym planowane na sobotę spotkanie w Szczecinie uniemożliwiają nam należyte przygotowaniem materiałów, dlatego podjęliśmy decyzję, że głosowanie w ramach II tury rozpocznie się 18 lutego i potrwa do 4 marca. Komunikat nt. zasad głosowania w II turze przedstawimy w niedzielę rano, natomiast już dzisiaj  pokażemy wizerunki zwycięskich znaczków.

Na dzień dzisiejszy, aby nikt się niczym nie sugerował, postanowiliśmy też nie ujawniać ilości punktów jakie zdobyły poszczególne znaczki. Całościowa punktacja zarówno dla I jak i II tury głosowania zostanie przedstawiona po zakończeniu głosowania, czyli 5 marca. 

Do II tury, którą w całości rozstrzygną zdobywcy Znaczków Kolekcjonera, zakwalifikowały się następujące znaczki:

Rzecz jasna powyższe znaczki ustawiliśmy zgodnie z ich numeracją (rosnąco). Kolejność ułożenia nie ma nic wspólnego z ilością głosów jakie uzyskały konkretne znaczki. Do głosowania w drugiej turze zostały 3 dni, dlatego już dzisiaj wszystkich uprawnionych zachęcamy do przyjrzenia się kandydatom, a już w niedzielę ogłosimy dalsze zasady głosowania.



<< 1 5 10 15 20 25 27 28 29 30 31 35 40 45 50 55 >>