Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1054
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1054!

Aktualności

<< 1 5 10 15 20 25 26 27 28 29 30 35 40 45 >>

30.08.2016

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w Rawiczu, gdzie w ramach 16. Rawickich Mostów Sztuki mieliśmy okazję zaprezentować Znaczek Turystyczny, który tego dnia pojawił się w sprzedaży w Muzeum Ziemi Rawickiej. W Rawiczu naszego wystąpienia mieli okazję posłuchać miejscowi kolekcjonerzy ZT, natomiast dzisiaj chcielibyśmy podzielić się wrażeniami z tego spotkania także z innymi kolekcjonerami.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z treścią relacji.

Więcej informacji26.08.2016

Jest taka miejscowość na Dolnym Śląsku, do której co pewien czas powaracają turyści. Miasteczko to wyróżnia się tym, że znaleźć tam można kilka znaczków turystycznych, przy czym za sprawą tutejszego Sankturarium większość z nich to znaczki o tematyce sakralnej. Oczywiście mamy na myśli Bardo Śląskie i tutejsze trzy Znaczki Turystyczne i cztery ZO. Dzisiaj jednak chcielibyśmy Wam pokazać tablicę, która już od jakiegoś czasu wisi w pomieszczeniach Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie, ale dopiero teraz znaleźliśmy chwilkę czasu by Was o tym poinformować.

Otóż chcieliśmy w jakiś sposób wyróżnić to miejsce, by zarówno turyści podążający szlakiem Znaczka Turystycznego jak i ci nie wiedzący nic o naszej pasji i o znaczkach, mogli się dowiedzieć, że Bardo i tutejsze Sanktuarium to taka znaczkowa kolebka, od której wiele się zaczęło.

Wspomniana tablica wisi w pomieszczeniu, w którym znajduje się Ruchoma Szopka. Przedstawiono na niej w jednej części wizerunki 56 Znaczków Turystycznych o tematyce sakralnej, natomiast w drugiej części, oddzielonej wizerunkiem figury Matki Bożej Bardziej wizerunki znaczków, które można nabyć w bardzkim Sanktuarium.

Mamy nadzieję, że tablica, jak i miejsce, w którym znalazła swój dom, sprawią, że o znaczkach dowiedzą się kolejne osoby, które odwiedzają to miejsce. Liczymy także na to, że zaprezentowane na tablicy znaczki pozwolą turystom i pielgrzymom w wyborze kolejnych miejsc do których warto dotrzeć.24.08.2016

337W chwili, w której publikujemy tego newsa w Rawiczu w Ramach 16. Rawickich Mostów Sztuki trwa prezentacja widocznego tu znaczka. Znaczek jest już dostępny w sprzedaży i zachęca do odwiedzenia zarówno rawickiego muzeum, ale i innych zabytków, które w tym mieście znajdziemy. Za powstanie znaczka szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi Muzeum Ziemi Rawickiej, ale także miejscowym kolekcjonerom (Ilonie, Markowi i Maciejowi), którzy swoją pasją potrafili zarazić innych i sprawić by Rawicz także zaistniał na mapie Znaczków Turystycznych.

MUZEUM ZIEMI RAWICKIEJ W RAWICZU  No. 397

Siedzibą muzeum jest wybudowany w latach 1753-1756 ratusz, na wieży którego zainstalowano w 1783 r. pierwszy na ziemiach polskich piorunochron. W Sali Rawickiej pokazane są zabytki związane z cechami – miasto od XVII do XIX w. było jednym z głównych ośrodków rzemieślniczych w Wielkopolsce. W Sali Etnograficznej są eksponaty obrazujące życie codzienne i folklor okolic Rawicza, m.in. mikroregionu hazackiego. W Sali Brackiej zgromadzone są pamiątki związane z Bractwem Kurkowym w Rawiczu, najstarszą organizacją w mieście, utworzoną w 1642 r. Sala Kadecka poświęcona jest Korpusowi Kadetów w Rawiczu, który powstał w 1925 r. jako jedna z trzech, a od 1936 r. - dwóch tego typu szkół w Polsce. W Sali Portretowej jest cenna kolekcja portretów właścicieli Rawicza z XVII  i XVIII w. Muzeum ma bogaty zbiór europejskiej sztuki współczesnej, efekt Rawickich Mostów Sztuki - corocznych spotkań artystów.23.08.2016

337Lato ucieka nieubłaganie, a my chcemy Wam jeszcze pokazać kilka wartych uwagi miejsc, w których zapaleni turyści na pewno znajdą coś dla siebie. Tym razem proponujemy podróż na Ziemię Pałucką, a konkretnie do Żnina i pobliskiej Wenecji. Najnowsze znaczki już od dzisiaj są dostępne w sprzedaży dlatego wszystkim z Was, którzy nie macie planów na najbliższe dni,  polecamy właśnie to miejsce i najnowsze znaczki. 

MUZEUM ZIEMI PAŁUCKIEJ W ŻNINIE  No. 718

MUZEUM KOLEI WĄSKOTOROWEJ W WENECJI  No. 719

A po zwiedzeniu obu placówek, zachęcamy, by koniecznie się tym pochwalić przesyłając nam relację czy fotografie z wyprawy.21.08.2016

Pamiętacie IV Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów ZT? Prawda, że to tak niedawno? A już za 2 m-ce spotykamy się ponownie na „półjubileuszowym” V Ogólnopolskim Spotkaniu Kolekcjonerów ZT. Jak już wiecie z wcześniejszych zapowiedzi miejscem zjazdu będzie centralna Polska-Sulejów, Ośrodek Wczasowy Dresso www.dresso.pl. Termin stały, a więc drugi weekend października 06.10.2016 – 09.10.2016. Podobnie jak w roku ubiegłym zjazd rozpocznie się już w czwartek. Zapraszamy osoby, które skorzystają z noclegu, jak i te, które nie będą z niego korzystać. Piątek będzie dniem „wycieczkowym”, natomiast sobota, dzień najważniejszy, będzie dniem oficjalnym czyli znaczkowe obrady, na których przedstawimy najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem ZT w Polsce. Niedziela będzie dniem odjazdu do domów. Mapka dojazdowa znajduje się na stronie Dresso, natomiast osoby korzystające z komunikacji miejskiej, mające problem z dojazdem proszone są o kontakt. Nikt nie pozostanie bez pomocy :-).Tyle w skrócie, szczegóły poszczególnych dni podamy w najbliższym newsie. Dzisiaj podajemy cennik oraz dane do kontaktu i zgłoszeń.


Więcej informacji

18.08.2016

337Czasem jest tak, że wszystko jest mega dobrze ułożone, a niekiedy pełen spontan. I właśnie to drugie ma miejsce dzisiaj. Newsa tego piszemy po zejściu ze szlaku, na parkingu, na kolanie, ale wszystko tylko i wyłącznie po to byście się dowiedzieli, że już od jutra 19.08 w Nowym Tomyślu dostępny będzie Znaczek Okolicznościowy

JUBILEUSZ 230-LECIA NOWEGO TOMYŚLA (1786 - 2016)

Znaczek wydany z okazji obchodów 230-lecia nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi. Okolicznościowy znaczek przedstawia herb szlachecki Feliksa Szołdrskiego – założyciela Nowego Tomyśla oraz rok nadania praw miejskich – 1786. Jubileuszowy Znaczek Turystyczny będzie można zakupić w czasie trwania Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego w dniach od 19 – 21 sierpnia br. na stoisku promocyjnym gminy Nowy Tomyśl. Stoisko będzie czynne w Parku im. Feliksa Szołdrskiego (ul. Topolowa 11)12.08.2016

337Chciałoby się napisać, że cieszymy się z kolejnych znaczków, ale może zamiast tego po prostu zaprosimy Was do Katowic, do miejsca w którym wciąż żywa jest pamięć o górnikach poległych w wyniku pacyfikacji Kopalni Wujek w grudniu 1981 roku. Zapraszamy na lekcję historii, a przy okazji po tutejsze znaczki, które w sprzedaży pojawią się od 16 sierpnia.

UWAGA: W dniach 1-15 sierpnia muzeum nieczynne.

KRZYŻ POMNIK GÓRNIKÓW KOPALNI WUJEK W KATOWICACH  No. 611

Krzyż Pomnik Górników Kopalni Wujek stanął w miejscu gdzie w trakcie stanu wojennego 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji Kopalni Wujek czołg dokonał wyłomu, przez który na teren kopalni weszli zomowcy. Pomnik składa się z ponad trzydziestometrowego krzyża, miejsca zgromadzeń, kolumnady, ceglanego muru z pamiątkowymi tablicami oraz z „kratownicy” składającej się z dziewięciu zespolonych ze sobą krzyży, symbolizujących śmierć dziewięciu górników, którzy zginęli zastrzeleni przez pluton specjalny ZOMO. Podczas uroczystości w każdym z krzyży pali się gazowy znicz. Został zaprojektowany przez Alinę Borowczak-Grzybowską i  Andrzeja Grzybowskiego. Pomnik został odsłonięty 15 grudnia 1991 r. przez prezydenta Lecha Wałęsę i poświęcony przez arcybiskupa Józefa Kowalczyka, nuncjusza Stolicy Apostolskiej.

MUZEUM IZBA PAMIĘCI KOPALNI WUJEK W KATOWICACH  No. 612

Muzeum Izba Pamięci Kopalni Wujek działa w ramach Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Po muzeum oprowadzają górnicy, którzy brali udział w historycznym strajku na Kopalni Wujek w grudniu 1981 r.: Antoni Gierlotka, Krzysztof Pluszczyk, Stanisław Płatek. Jeden z najważniejszych elementów ekspozycji, to specjalnie wykonana makieta o wymiarach 420 cm na 230 cm, przedstawiająca w skali 1:100 teren objęty działaniem milicji i wojska w grudniu 1981 roku. Ponadto w muzeum można zobaczyć górniczy hełm jednego z zastrzelonych górników - Janka Stawisińskiego, łuski i pocisk, znalezione w miejscu, gdzie strzelano 16 grudnia 1981r.; pojemniki po gazie łzawiącym. W muzeum prezentowane są również filmy dokumentalne o pacyfikacji Kopalni Wujek i stanie wojennym.10.08.2016

RELACJA Z WYCIECZKOWEGO SPOTKANIE W ŁĘKNICY

Spotkanie w ŁęknicyPisaliśmy niedawno o spontanicznym spotkaniu kolekcjonerów z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, którzy w ramach wspólnego zwiedzania Łużyc zorganizowali sobie takie mini spotkanie kolekcjonerów.

Dzisiaj publikujemy relację z tego spotkania i kilka fotek, abyście także mogli poczuć ten klimat. Jak widać spotkanie kolekcjonerów można zrobić zawsze i wszędzie. Cieszymy się, że bierzecie też sprawy w swoje ręce i nie czekacie na jakieś odgórne hasło, że się spotykacie i co najważniejsze - zwiedzacie nasz piękny kraj.

Zapraszamy zatem do lektury relacji, którą specjalnie dla Was przygotował Roman, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy za pamieć.

Więcej informacji9.08.2016

GDZIE JEST TEN ZNACZEK - ZNÓW NIEDOSTĘPNY ...?

PORADNIK JAK PORUSZAĆ SIĘ PO NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ, CZ. 2 "KARTA ZNACZKA"

W ostatnim czasie coraz częściej otrzymujemy od kolekcjonerów e-maile i telefony z informacjami o braku znaczka w jakimś miejscu. Niestety, coraz częściej są to swojego rodzaju zarzuty pod naszym adresem, choć nie zawsze za brak znaczka czy to, że kolekcjoner go nie zdobył, my odpowiadamy. Faktem natomiast jest, że każde zgłoszenie jest analizowane i sprawdzane (szczególnie te napływające pod postacią komentarzy i odkliknięć dostępności). Po miesiącu od wprowadzenia nowej strony i przeanalizowaniu prawie 1500 zgłoszeń stwierdziliśmy jednak, że bardzo duże grono turystów nie wie, gdzie szukać informacji o dostępności znaczków, a już w ogóle zdziwiliśmy się, gdy ktoś powoływał się na dane z "Mapy Znaczków Turystycznych z 2014 roku".

Drodzy turyści i kolekcjonerzy znaczków. W tym artykule pragniemy nieco przybliżyć Wam budowę nowej strony internetowej, która była, jest i będzie najbardziej aktualnym źródłem informacji o Znaczkach Turystycznych. Napiszemy także o narzędziach pomocniczych, ale póki co ze względu na złożone procesy aktualizacji nie są aktualizowane z dużą częstotliwością, więc nie można ich uznać za aktualne źródło informacji o znaczkach.

Więcej informacji5.08.2016

337Już tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najciekawszych wydarzeń tegorocznego lata. W dniach od 13 do 15 sierpnia, na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi, odbędzie się pięćdziesiąta edycja "Dymarek Świętokrzyskich"  Z tej też okazji został wydany Znaczek Okolicznościowy, który co prawda jest już dostępny w sprzedaży, jednak gorąco zachęcamy, by zdobyć go właśnie podczas wspomnianej powyżej imprezy. 

50. DYMARKI ŚWIĘTOKRZYSKIE W NOWEJ SŁUPI

Dymarki Świętokrzyskie to zjawisko, pod postacią którego kryje się organizowana już po raz 50-ty impreza o tej samej nazwie. Historia „Dymarek Świętokrzyskich” ściśle związana jest z dziejami antycznymi i starożytnym hutnictwem w rejonie Gór Świętokrzyskich. Dziś "Dymarki Świętokrzyskie" to, trwający od 1967 roku, spektakl łączący wiedzę historyczną, z elementami folkloru. Jego głównym punktem jest wytop żelaza w pradawnych ziemnych piecach zwanych dymarkami, metodą jaką przed dwoma tysiącami lat, stosowali miejscowi hutnicy.29.07.2016

SPOTKANIE W TCZEWIE PRZY OKAZJI PREMIERY ZNACZKA

Znalec Republiki Ceskiej 2016Kilka dni temu w Tczewie miał swoją premierę kolejny Znaczek Turystyczny. Tym razem drewniany krążek promujący tczewski most pojawił się w sprzedaży w środku tygodnia. Z tej okazji nie planowano żadnych specjalnych wydarzeń, aczkolwiek w lokalnej prasie pojawiły się wzmianki o najnowszym znaczku. W dniu wejścia do obiegu wspomnianego znaczka grupa lokalnych "znaczkomaniaków" zupełnie przypadkowo, a może i w zmowie (tego nie wiemy), spotkała się w kawiarni "Mała Czarna Cafe" by wypić kawę i przede wszystkim stać się posiadaczami kolejnego drewnianego cudeńka. Poczytajcie zresztą sami co uczestnicy spotkania napisali na ten temat.

Więcej informacji28.07.2016

337Pozostając w tematyce sakralnej, przenosimy się do północno-zachodniej Polski. Tam, w mieście kolejarzy, znamym skądinąd z występowania trzech innych znaczków,  pojawił się właśnie kolejny krążek. Znaczek do sprzedaży trafi 29 lipca, a dostępny będzie na terenie szczecineckiej Kawarii u św. Rozalii. Po szczegóły tradycyjnie odsyłamy do opisu znaczka i prezentowanego miejsca.

KALWARIA U ŚWIĘTEJ ROZALII W SZCZECINKU  No. 568

Szczecinecka Kalwaria jest częścią Parafii pw. św. Rozalii z Palermo w Szczecinku. To jedyna w swoim rodzaju kamienna kalwaria w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej, a trzecia taka Droga Krzyżowa w Polsce. Prócz charakteru religijnego, nawiązuje poprzez niektóre elementy do historii miasta i Polski. Składa się z 3. „ścieżek”. Najważniejsza z nich - Plenerowa Droga Krzyżowa i dwie pozostałe - „Scieżka Patronów” i „Ścieżka Historii” ( wszystkie kamienne), zawierają razem około 40 obiektów, nie wliczając samego kościoła z nietypową bryłą architektoniczną. Spośród tak licznych można wyróżnić te najciekawsze i najokazalsze, a więc: stację „Miniatura Ostrej Bramy” wzorowaną na wileńskiej Ostrej Bramie, grotę św. Rozalii z figurą patronki – replikę z Palermo na Sycylii, stację „Marientron” z figurą Szczecineckiej Matki Bożej Zielnej, muzeum parafialne – jedyne takie w diecezji (z bogatym zbiorem eksponatów kamiennych z ciekawych miejsc, zbiorem muszli i bursztynu) oraz lapidarium, czyli „Szczecinecki Świat Kamienia”, także jedyne w diecezji, które eksponuje kamienie z wielu miejsc świata, mające wartość geograficzno-historyczną oraz religijną. Szczecinecka Kalwaria, kamienna i zielona, istnieje zaledwie 17 lat, a już swoją atrakcyjnością, w sensie religijnym i turystycznym potrafiła przyciągnąć tysiące pielgrzymów i turystów nie tylko z regionu, lecz kraju i świata.27.07.2016

337Znaczkowa idea dociera do coraz to nowych miejscowości, ale też i do nowych miejsc. Znany większości Piotrków Trybunalski, w którym dotychczas funkcjonowało 5 ZT, właśnie doczekał się kolejnego znaczka. Ten w sprzedaży pojawi się od 28 lipca, a my już teraz zachęcamy do zapoznania się z opisem miejsca i oczywiście zapraszamy do Piotrkowa Trybunalskiego.

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRYBUNALSKIEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM  No. 242

Piotrków Trybunalski - kościół Jezuitów pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego w stylu późnego baroku z XVIII w. Wnętrze kościoła bogato zdobione. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Pocieszenia, zwanej Matką Boża Trybunalską (zarys tego obrazu przedstawiono na znaczku). Namalowany w XVI w. przez nieznanego włoskiego artystę. Ofiarowany Trybunałowi Koronnemu w 1580 r. i przez 212 lat towarzyszył sesjom Trybunału. W 1792 r., gdy zaborca zlikwidował Trybunał, obraz zdeponowano w archiwum. W 1829 r. dzięki staraniom Rektora kościoła obraz został odzyskany i przeniesiony do pojezuickiej świątyni. Koronowany uroczyście 26.05.2006 r. w Warszawie przez papieża Benedykta XVI, poświęcenie koron już wcześniej dokonał papież Jan Paweł II. W 2007 r. decyzją Stolicy Apostolskiej Matka Boża Trybunalska została ogłoszona Patronką Polskich Parlamentarzystów.26.07.2016

337Niespełna miesiąc temu w Tczewie miała miejsce konferencja w ramach której swoją inaugurację miał Znaczek Okolicznościowy z wizerunkiem tczewskiego mostu. Niejako pokłosiem tej konferencji jest prezentowany właśnie znaczek turystyczny, który w sprzedaży pojawi się już 27 lica, dokładnie w 165 rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę tczewskiego mostu. Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów do Tczewa i zwiedzania tutejszych zabytków.

MOST TCZEWSKI - MIĘDZYNARODOWY ZABYTEK INŻYNIERII BUDOWLANEJ  No. 567

W momencie oddania do użytku w 1857 r. był to najdłuższy most Europy i pierwszy żelazny most na Wiśle. Okrzyknięty cudem ówczesnej techniki stał się wzorem dla budowniczych innych mostów. 1 września 1939 r. o godz. 4:34 (11 min. przed Westerplatte) został zaatakowany przez Niemców, co pozwala uznać go za miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej. Częściowo wysadzony przez broniące go Wojsko Polskie został w pełni odbudowany dopiero w 1959r. Do naszych czasów dotrwały jedynie trzy przęsła oryginalnej konstrukcji i cztery wieżyczki, które w 2000 r. zostały wpisane na listę zabytków. Pozostałą część budowli stanowią różne rozwiązania techniczne będące namacalnym dowodem ewolucji budownictwa mostowego. W 2004 r. Most Tczewski został uznany za Międzynarodowy Zabytek Inżynierii Budowlanej.25.07.2016

PORADNIK - JAK PORUSZAĆ SIĘ PO NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ, CZ. 1

Weekend to wymarzony moment by napisać słów kilka o naszej nowej stronie internetowej, która pojawiła się w pierwszy dzień wakacji. Postanowiliśmy stworzyć poradnik ułatwiający poruszanie się po stronie i na stałe umieścić go w dziale "Publicystyka" tak by w każdej chwili łatwo można było do niego sięgnąć i poczytać.

Prace nad stroną trwały od dawna, a zaczęło się niewinnie od tego, że kiedyś zapragnęliśmy mieć funkcjonalności zbliżone do tych na czeskiej stronie, a potem także możliwość dodawania do kolekcji znaczków z innych państw. Później pojawiła się aplikacja na telefony i urządzenia mobilne i zaczęły się problemy z synchronizacją danych pomiędzy poszczególnymi narzędziami i stronami. Pod koniec ubiegłego roku zakasaliśmy rękawy i w zestawie kilku osób obeznanych w sprawach informatycznych usiedliśmy wspólnie i rozpoczęliśmy budowę nowej strony od stworzenia ogólnych założeń, wypisania oczekiwań i przygotowania wszystkiego dla programistów. Zima minęła na powolnych konsultacjach ze specjalistami, którzy przenosili dane i w międzyczasie wprowadzali poprawki uwzględniając nasze uwagi.

Więcej informacji21.07.2016

337Powoli zbliżamy się do półmetka wakacji. Kto jednak jeszcze nie miał okazji wypoczywać i zwiedzać, temu dzisiaj dajemy kolejny pretekst by wreszcie coś zaplanować. Tym razem zapraszamy do Łagowa, gdzie pośród jezior ostał się prastary zamek. O jego historii można poczytać poniżej, a nalepiej miejsce poznać osobiście zwiedzając ten piękny obiekt. Premierowy znaczek w sprzedaży pojawi się od 22 lica.

ZAMEK JOANNITÓW W ŁAGOWIE  No. 338

Zamek Joannitów został zbudowany na przesmyku dwóch jezior Trześniowskiego i Łagowskiego na wzgórzu otoczonym zabytkowym parkiem z wieloma pomnikami przyrody. Obecnie budynek składa się z bryły budowli wybudowanej w XVII w., czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł które tworzą renesansowy dziedziniec. Nad zamkiem góruje wieża warowna, która jest widoczna z odległości kilku kilometrów. Budowę zamku rozpoczął Zakon Joannitów w 1350 roku. Na początku XVI w. na rozkaz ówczesnego komandora Liboriusa von Schapelowa wybudowano 24 metrową wieżę. U podnóża warowni powstała służebna osada rzemieślnicza, zabezpieczona murami obronnymi z dwoma bramami. Podczas wojen, oraz najazdu Szwedów zamek znacząco nie ucierpiał. W 1810 roku zamek stał się własnością Prus, a potem własnością prywatną. Obecnie w zamku mieści się hotel i restauracja.20.07.2016

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - ZNACZEK OKOLICZNOŚCIOWY

Wszystko rozpoczęło się w 1985 roku. Wtedy to Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym wyraził pragnienie by Światowe Dni Młodzieży odbywały się w diecezjach co roku w Niedzielę Palmową, a  regularnie co 2-3 lata w wyznaczonym przez papieża miejscu. Tak też się stało i od tego czasu w różnych miejscach globu odbyło się 30 spotkań młodzieży, wypełnionych wiarą, nadzieją, miłością i modlitwą. 

Kolejne spotkanie młodzieży odbędzie się już za kilka dni (od 26 do 31 lipca) w Krakowie. Także my postanowiliśmy włączyć się w te wydarzenia i za namową licznych kolekcjonerów wydać Znaczek Okolicznościowy, który będzie pamiątką po spotkaniu i oryginalnym gadżetem dla jego uczestników.

XXXI ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - KRAKÓW 2016

Na mocy porozumienia jakie zawarliśmy z Pocztą Polską S.A, znaczki, o których mowa dostępne będą w sprzedaży na 26 stoiskach zlokalizowanych głównie w Krakowie i okolicach. Ponadto znaczki można będzie nabyć w kilku innych miejscach w Polsce. Wszelkie lokalizacje miejsc sprzedaży dostępne są poniżej opisu znaczka w jego karcie. Wydrukowane przez Pocztę Polską plakaty m.in. z wizerunkiem ZO zawisną w placówkach pocztowych na terenie całego kraju.

Zastanawiacie się zapewne co Znaczki Turystyczne mają wspólnego ze ŚDM, co w ogóle turystyka ma z tym wspólnego. Otóż ma i to wiele. Pielgrzymowanie to turystyka, więc każdy pielgrzym to turysta, nie musi on jednak zwiedzać tylko muzeów czy kopalni, jego celem są także miejsca sakralne, szlaki prowadzące do miejsc świętych, czyli także te miejsca, które widnieją na znaczkach. Turyści - pielgrzymi, którzy przyjadą z całego świata zapewne będą chcieli poznać przy okazji piękne i wartościowe miejsca naszej Ojczyzny, a przecież w wielu z nich są nasze Znaczki Turystyczne. Zapewne też wielu z Was ma swojego turystycznego mentora, ale założymy się, że dla wielu będzie to także postać najsłynniejszego polskiego turysty - pielgrzyma, Karola Wojtyły, a On bezsprzecznie jest związany ze ŚDM.

Mamy nadzieję, że prezentowany powyżej znaczek zainteresuje wszystkich znaczkowych turystów bez względu na poglądy, preferencje i zainteresowania turystyczne.

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że sprzedaż korespondencyjna znaczków będzie miała miejsce dopiero po zakończeniu ŚDM.19.07.2016

337Ile razy na dźwięk strażackiej syreny zastanawialiście się nad pracą strażaków? Czy w ogóle mamy pojęcie o tym zawodzie? Jak zmieniała się praca i sprzęt strażaków na przestrzeni lat z pewnością dowiemy się w kilku muzeach pożarniczych w Polsce, ale tym razem mamy ku temu pretekst wyjątkowy. Od czwartku 21 lipca w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach i jego oddziale w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie) pojawią się prezentowane powyżej znaczki.

CENTRALNE MUZEUM POŻARNICTWA W MYSŁOWICACH  No. 610

WIELKOPOLSKIE MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH  No. 384

Zachęcamy do tego, by w wolym czasie wybrać się do w.w. miejsc i osobiście zapoznać się ze zgromadzonymi eksponatami. A potem koniecznie napiszcie o tym na karcie znaczka i naszym profilu na FB. Zapraszamy.17.07.2016

NASZYWKI

Premiera w ŻmigrodzieJuż podczas pierwszego spotkania kolekcjonerów zastanawialiśmy się nad czymś, co pozwoli wyróżnić nas znaczkowych kolekcjonerów w tłumie innych turystów. Potem wielokrotnie różne osoby pisały nam o spotkaniach na szlaku i postanowiliśmy wtedy, że dobrze będzie przypiąć coś do plecaka by dać się zauważyć innym kolekcjonerom. Niestety przypinki są małe i z daleka nie zawsze można je zauważyć, dlatego myśleliśmy o czymś większym, bardziej widocznym.

I znaleźliśmy chyba idealny przedmiot, a jest nim naszywka z ogólnorozpoznawalnym logotypem ZT. Taką naszywkę można przyszyć do plecaka, do kurtki/bluzy czy nawet kapelusza. Inni turyści z daleka będą widzieli charakterystyczne pomarańczowe koło, a jeśli wśród nich znajdzie się ktoś, kto zbiera znaczki, będziecie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się na szlaku porozmawiać i poznać nie tylko poprzez internet.

Wczoraj na naszym profilu FB przedstawiliśmy gotowy produkt i bardzi się cieszymy, że spotkał się on z tak pozytywnym przyjęciem, Oddajemy więc w Wasze ręce nasz najnowszy produkt. Naszywki mają średnicę 95 mm i są w całości haftowane. Wykonaliśmy je w takim nakładzie by każdy kto chce, mógł się w nie zaopatrzyć. Problemem pozostaje jednak logistyka w związku z tym sugerujemy by naszywki zamawiać przy okazji zamawiania znaczków i innych rzeczy z centrali, tak by nie obciążać nas dodatkowymi wysyłkami, a Was dodatkowymi kosztami. Cenę naszywki ustaliliśmy na 13 zł./szt. i zawiera ona także nici, w kolorze pomarańczowym, niezbędne do przyszycia naszywki.

Zamówienia należy składać wyłącznie poprzez e-mail info@znaczki-turystyczne.pl zaznaczając wyraźnie czy naszywki mają być wysłane łącznie z zamówionymi znaczkami czy oddzielnie (wówczas będą one wysłane listem poleconym w cenie 7 zł.) Nie bierzemy pod uwagę zamówień składanych poprzez FB. Informujemy również, że z racji trwającego sezonu urlopowego realizacja zamówień nastąpi dopiero po 25 lipca.16.07.2016

O ZNACZKOWYM SIANIU, KIEŁKOWANIU I PLONACH….

Premiera w ŻmigrodzieMyliłby się ten, kto sądzi, że w weekendy odpoczywamy. No możę troszkę, bo po całym tygodniu intensywnej pracy człowiekowi się troszkę odpoczynku należy, ale przy okazji zawsze robimy coś okołoznaczkowego.

W ten oto sposób po kilku tygodniach układania sobie wszystkiego w głowie wreszcie udało się usiąść i napisać tekst podsumowujący znaczkową premierę i konferencję jakie miały miejsce w połowie czerwca w Żmigrodzie. Zapraszamy zatem do poczytania tekstu, który stworzony został w innej konwencji, ale mamy nadzieję, żę takżę się Wam spodoba.

Więcej informacji13.07.2016

337Kolejne znaczki docierają do swoich miejsc docelowych, w związku z tym spieszymy z przekazywaniem Wam nowych, mamy nadzieję dobrych wieści. Tym razem zapraszamy do Hajnówki, gdzie mieści się Park Miniatur Zabytków Podlasia. Czekamy na Wasze relacje i informujemy, że znaczek jest już dostępny w sprzedaży.

PARK MINIATUR ZABYTKÓW PODLASIA W HAJNÓWCE  No. 490

Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce to miejsce, które powstało z myślą o tym by ukazać piękno zabytkowej architektury województwa podlaskiego. W Parku wyeksponowano charakterystyczne dla regionu obiekty kolorowej architektury drewnianej, ale także obiekty sakralne, pałace i inne warte uwagi perełki lokalnej architektury. Miniatury wykonane są w skali 1:25 co pozwala na duże odwzorowanie szczegółów, a dodatkowo pozwala zaobserwować różnice w wielkości poszczególnych zabytków. Każda miniatura posiada także swoją metryczkę, na której umieszczono podstawowe informacje dotyczące prezentowanych obiektów oraz różnego rodzaju ciekawostki.12.07.2016

337Jest takie miejsce, które wygląda jak małe miasteczko, a jednak jest wsią, ma swój herb i bogatą historię oraz wiele zabytków. To Chełmsko Śląskie, w którym właśnie pojawił się nowy ZT. Tak... wiemy, zapewne wielu z Was już tu było, ale mimo wszystko zapraszamy do ponownych odwiedzin tej miejscowości, bo drzemie w niej wielki turystyczny potencjał i na pewno każdy raz jeszcze odkryje coś ciekawego.

RYNEK W CHEŁMSKU ŚLĄSKIM - KAMIENICE PODCIENIOWE  No. 97

Chełmsko Śląskie, dawniej Schomberg, to wieś w woj. dolnośląskim w gminie Lubawka. Do pierwszej połowy XIX wieku prężnie rozwijający się ośrodek sukiennictwa i płóciennictwa. Do 1945 roku Chełmsko Śląskie posiadało prawa miejskie. Miejscowość zachowała swój dawny charakter i pierwotny układ architektoniczny z rynkiem i dominującą nad miastem bryłą kościoła. W samym rynku znajduje się kilkanaście zabytkowych barokowych i klasycystycznych kamienic, które powstały na przełomie XVII, XVIII w. Są to 2-3 kondygnacyjne budynki murowane o 3-4 osiach okiennych, niektóre z ozdobnymi portalami i inskrypcjami, czasem z zapisaną datą ukończenia budowy. Bogato zdobione elewacje i szczyty mieszczańskich kamienic to pozostałość po latach świetności miasta i intensywnym rozwoju tkactwa. To jeden z cenniejszych zabytków tego typu na Dolnym Śląsku.11.07.2016

Wczoraj otrzymaliśmy komunikat o dosyć zaskakującej sytuacji w miejscu sprzedaży jednego ze ZT i zgodnie z sugestiami kolekcjonerów postanowiliśmy w takich sytuacjach możliwie jak najszybciej informować o wszelkich zmianach dotyczących dostępności znaczków.

Publikujemy zatem pierwszy znaczkowy alert,  dotyczący Znaczka Turystycznego 406 - Pałac w Wiszni Małej, który dostępny będzie w sprzedaży także w Karczmie Miłocin od wt. do nd. w godz. od 12:00 do 20:00. Przy okazji informujemy, że nieporozumienie z ceną znaczka zostało wyjaśnione i obecnie cena w obu lokalizacjach jest standardowa.

Zapraszamy zatem do zdobywania znaczków i będziemy informowali o kolejnych zmianach.11.07.2016

Jak zapewne wiecie w miniony piątek w Janovicach koło Rymarova w Republice Czeskiej odbyło się spotkanie, w ramach którego dokonano uroczystego odznaczenia kolekcjonerów znaczków turystycznych tzw. "Znalec Republiki Czeskiej ". Tytuł ten zyskują kolekcjonerzy, którzy posiadają minimum 200 znaczków kolekcjonera czyli w swej kolekcji mają ok. 2000 numerowanych ZT.

Piątkowe spotkanie w Rymarovie było już trzecim spotkaniem. Najważniejszą częścią spotkania była uroczyste wręczenie tytułu osobom spełniającym w.w kryterium.

Więcej informacji6.07.2016

KOLEJNE ZNACZKI KOLEKCJONERA

Dwa tygodnie temu opublikowaliśmy 6 nowych Znaczków Kolekcjonera i tak jak zapowiadaliśmy po krótkiej przerwie wprowadzamy kolejne, aby choć raz być krok przed turystami.

ZK2016 3Po raz pierwszy napiszemy coś nt. ich powstawania. Otóż dla nas prezentowane dzisiaj znaczki stanowiły nie lada wyzwanie i to zarówno w fazie projektowania jak i przygotowywania opisu prezentowanych zwierząt. No bo jak pokazać dwa gatunki nietoperzy, które rozróżnialne są na podstawie drobnych szczegółów budowy anatomicznej znanych jedynie specjalistom. Postanowiliśmy więc pokazać wygląd ogólny nietoperzy i lekko to czymś wzbogacić. Oczywiście pokazanie środowiska odpadło, bo pokazanie nocy na znaczku nie bardzo się udało. Postawiliśmy więc na elementy towarzyszące w postaci innych nietoperzy i owadów, a efekt mamy nadzieję przypadnie Wam do gustu.

Zachęcamy zatem do aktywności turystycznej i udziału w grze kolekcjonerskiej. Zbierajcie kupony ze znaczków i zgodnie z zasadami wymieniajcie je na ZK, a dzisiaj prezentowane znaczki zapewne wkrótce wzbogacą Wasze kolekcje.<< 1 5 10 15 20 25 26 27 28 29 30 35 40 45 >>