Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1054
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1054!

Aktualności

<< 1 5 6 7 8 9 10 15 20 25 30 35 40 45 >>

2.11.2019

Cieszące się wielką popularnością pieczątki kolekcjonerów znaczków turystycznych, kolejny raz czekają na swoich właścicieli.

Poniżej znajdziecie garść przydatnych informacji nt. tegorocznej  realizacji, natomiast wszelkie sprawy techniczne, ceny, projekty itp. znajdziecie klikając w link, który umieściliśmy na końcu newsa.

W tym roku zapisy zaczynamy później niż zwykle i cała realizacja również będzie przebiegała w innych terminach. Zapisy przyjmujemy od dzisiaj tj. 2.XI (jeśli ktoś przesłał zamówienie wcześniej to zostało ono już zapisane). Czas na zgłoszenia tym razem będzie dłuższy i zakończy się 10 grudnia, aby nikt nie przegapił możliwości zamówienia. Na spóźnialskich nie będziemy czekali. Nie będzie też wiosennej realizacji, więc to jedyna okazja, aby zamówić pieczątkę na sezon turystyczny 2020.  

Do 27 grudnia będziemy Wam rozsyłali projekty. Na ich zaakceptowanie będziecie mieli czas do 31 grudnia. Od 1 stycznia będziemy rozsyłali faktury do opłacanie, a wysyłkę gotowych pieczęci planujemy maksymalnie w ostatnim tygodniu stycznia. 

Oczywiście wszystko zależy od sprawnej realizacji poszczególnych etapów. Uczulamy, by podczas wysyłania zgłoszeń podawać również numer telefonu. Często bowiem się zdarza, że wiadomości jakie Wam wysyłamy lądują w folderze spam lub giną wśród licznej poczty e-mail. W takich przypadkach będziemy się z Wami kontaktowali telefonicznie, aby wszystkie etapy zakończyć w planowanym terminie. A jeśli już zapoznaliście się z powyższymi treściami i jesteście zainteresowani własnymi pieczęciami, to zapraszamy do przeczytania pozostałych informacji nt. temat, jakie znajdują się poniżej.

Więcej informacji nt. pieczątek >>1.11.2019

Z PAMIĘTNIKA BOBIKA

Właśnie dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kolejną część felietonu Bobika, który tym razem dzieli się pewnymi przemyśleniami odnośnie miejsc, które odwiedził z synem podczas minionych wakacji.

Nie jest to typowy felieton, z jakimi do tej pory mieliście do czynienia, a zasygnalizowanie pewnego tematu, z którym zapewne nie raz się spotkaliście w terenie. To też pewnego rodzaju zachęta do dyskusji, a być może pomysł na kolejne wycieczki znaczkowym szlakiem.

Jeśli zatem już nie możecie powstrzymać się od czytania, to zapraszamy i życzymy lekkiej lektury :-)

Z pamiętnika Bobika - cz. 11 >>25.10.2019

Cz. 7 - Nowy kupon gry kolekcjonerskiej

Tym razem mamy krótki artykuł nt. pewnych zmian, które właśnie wdrożyliśmy, a które w przyszłości pozwolą usprawnić zarówno proces produkcji znaczków jak i obsługę gry kolekcjonerskiej. Kto był na spotkaniu w Stegnie, ten wie o czym mowa, kto nie był, niebawem o wszystkim się dowie.

Znany wszystkim kupon gry kolekcjonerskiej znajdujący się w dolnej części karteczki dołączonej do znaczka, powoli przechodzi do historii. Jak wiecie, na kuponie tym nadrukowana była flaga danego państwa, na której wytłoczony był srebrny numer znaczka. Generowało to dodatkowe koszty i czas potrzebny na wykonanie tłoczenia, a do tego odcięte maleńkie kupony często gubiły się gdzieś w korespondencji (szczególnie wtedy gdy kolekcjoner nie zadał sobie trudu przyklejenia ich do formularza). Postanowiono więc, że kupon gry kolekcjonerskiej funkcjonować będzie jako część naklejki dołączonej do znaczka. Z naklejki tej kupon trzeba będzie odciąć, a następnie nakleić na formularz, za pomocą którego turysta ubiega się o nadanie ZK (wzór takiego formularza do pobrania z naszej strony znajduje się w pobieralni).

Wymienione wyżej zmiany funkcjonują w zasadzie  już od tego tygodnia i docelowo wszystkie nowe znaczki będą miały tego typu naklejki. Na wszelki wypadek informujemy jednak, że karteczka od znaczka, jeszcze przez pewien czas będzie miała nadrukowaną flagę państwa, która pozbawiona będzie numeru. Sytuacja ta dotyczy jedynie kilkudziesięciu karteczek, ponieważ wszystkie nowe, drukowane są już bez flagi, która trafiła na naklejkę.

Pamiętajcie więc, że od teraz kuponów szukamy na naklejce i zwróćcie na to szczególną uwagę podczas zakupów znaczka, aby uniknąć późniejszego rozczarowania gdy się okaże, że zagubiono naklejkę. Oczywiście równolegle, aż do wyczerpania zapasów, funkcjonować będą stare kupony, które również w starej formie będą brały udział w grze kolekcjonerskiej.

Przykładowy wygląd nowej naklejki jak i przejściowej karteczki dołączonej do znaczka możecie zobaczyć na załączonych obrazkach. Na oddzielnej grafice przedstawiliśmy z kolei wygląd docelowej karteczki.24.10.2019

Kolejna nowość października i tym razem cztery znaczki w trójkącie pomiędzy Wrocławiem, Świdnicą i Strzegomiem czyli w Gminie Żarów. 

To świetne wypełnienie znaczkowej luki w tych okolicach, a kto wie, może i pretekst do powstania kolejnych znaczków na co także Wy kolekcjonerzy macie wpływ.

Dziś za pośrednictwem znaczków chcemy Wam przedstawić następujące obiekty: 

DWORZEC KOLEJOWY W ŻAROWIE  No. 884

ZABYTKOWA STUDNIA W POŻARZYSKU  No. 885

KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP W WIERZBNEJ  No. 886

KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP W ZASTRUŻU  No. 887

Powyższe znaczki do sprzedaży trafią 29 października. Miejsca sprzedaży podaliśmy na poszczególnych podstronach i mamy nadzieję, że dzięki temu będziecie zadowoleni z dostępności znaczków. A gdy już odwiedzicie prezentowane powyżej miejsca, to koniecznie podzielcie się fotkami i nie zapomnijcie wrzucić posta na nasz profil FB.

A na koniec jeszcze jedna ważna wiadomość. Być może tego nie zauważyliście, ale dzisiejsza premiera pozwoliła nam podskoczyć o jedną pozycję w rankingu ilości znaczków w poszczególnych krajach. Jest to co prawda przebicie kolegów ze Słowacji o jeden znaczek i nie wiadomo jak długo taka sytuacja się utrzyma, ale jest to historyczna chwila, więc chcemy byście o tym wiedzieli :-) Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego w zdobywaniu kolejnych znaczków.23.10.2019

Październik powoli przemija, a jutro minie czternaście dni od rozpoczęcia VIII Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Stegnie. 

Dla nas to znak, że trzeba przygotować relację ze spotkania, a że pracujemy nad tym już od pewnego czasu, to właśnie dzisiaj nadeszła pora jej opublikowania.

Jak zapewne zauważyliście już wcześniej, kilka dni temu opublikowaliśmy galerię zdjęć ze spotkania, a fotki zbiorowe w większej rozdzielczości zawiesiliśmy w naszej pobieralni. Do galerii dostaniecie się natomiast klikając obrazek w poniższym artykule, a jeśli chcecie zapoznać się z innymi relacjami, to znajdziecie je w dziale "Spotkania Kolekcjonerów ZT". Tymczasem już nie przedłużamy i zachęcamy do czytania.

Przeczytaj relację ze spotkania >>21.10.2019

Dziś mamy coś dla miłośników śledzących historię ZT. Otóż jak Wam wiadomo niektóre ZT zmieniały w czasie swego istnienia, z różnych powodów, wizerunek. Do obiegu w miejscach znaczkowych weszły nowe wersje, a w naszych zasobach pozostało jeszcze trochę wersji archiwalnych.

Jeżeli ktoś chciałby wejść w ich posiadanie można zamówić te znaczki tradycyjnie na info@znaczki-turystyczne.pl, podając nr i ilość oraz wyraźnie zaznaczając, że chodzi o stare wersje. Cena znaczków pozostaje standardowa czyli 8 zł/szt. plus koszty przesyłki. 

Ale uwaga, oferowane znaczki stanowią tylko i wyłącznie wartość archiwalną i nie mogą brać udziału w grze (tak więc można je zamawiać bez potwierdzeń). Ich matryce zostały zniszczone, jak również ich kupony (poprzez przedziurkowanie numeru).

Poniżej lista dostępnych na chwilę obecną znaczków: 


Więcej informacji

17.10.2019

Po zeszłotygodniowym wysypie znaczków zapewne oczekujecie jakiś nowości i tak się składa, że właśnie dzisiaj mamy dla Was dwa jeszcze gorące znaczki.   

Tym razem za ich pośrednictwem chcemy Was zaprosić do zwiedzania Inowrocławia. I choć póki co miasto to posiada tylko dwa znaczki to zapewniamy Was, że atrakcji posiada znacznie więcej. Z pewnością o wielu z nich dowiecie się odwiedzając punkt sprzedaży znaczków, który mieści się w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Kujawy. Znaczki w sprzedaży dostępne będą od jutra tj. 18 października.  

Najnowsze znaczki przedstawiają:

PARK SOLANKOWY W INOWROCŁAWIU  No. 882

BAZYLIKA MNIEJSZA IMIENIA NMP W INOWROCŁAWIU  No. 883

Warto zaznaczyć, że jeden ze znaczków dotyczy obiektu położonego na Szlaku Piastowskim. To już 21. znaczek tworzący tę kolekcję i na pewno nie ostatni. Gorąco zachęcamy do wizyty w Inowrocławiu i poznania tutejszej historii oraz zabytków. Mamy nadzieję, że jesienna aura jeszcze długo będzie sprzyjała turystom. A gdy już odwiedzicie Inowrocław i zdobędziecie znaczki, koniecznie się tym podzielcie w mediach społecznościowych lub wysyłając relację na naszą skrzynkę e-mail. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisami ww. znaczkowych obiektów i życzymy udanego zwiedzania Inowrocławia.12.10.2019

Ósmy raz od 2012 roku niewielki, drewniany krążek  sprawił, że ludzie z całej Polski wspierani przez przyjaciół z Czech, Słowacji, Węgier, a nawet Ukrainy i Austrii, spotkali się w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Ta niesamowita moc znaczka tym razem poprowadziła nas do miejscowości Stegna na Mierzei Wiślanej, gdzie obchodzimy doroczne święto znaczkowych kolekcjonerów i pasjonatów turystyki, uprawianej na tzw. znaczkowym szlaku.

Z tej okazji kolejny raz wydany został specjalny znaczek okolicznościowy, który uczestnicy spotkania będą mogli zdobyć na miejscu, a inni zainteresowani kolekcjonerzy także drogą korespondencyjną po spotkaniu.

ZO - VIII SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW - MIERZEJA WIŚLANA

Jak co roku elementy graficzne przedstawione na znaczku nie są przypadkowe. Widzimy tu wydmy i morze czyli charakterystyczne elementy miejscowego krajobrazu, ale też kuter rybacki z tutejszym oznaczeniem wskazujący na związek człowieka z morzem. Jest też logo znaczków turystycznych, które symbolizuje naszą obecność w tym miejscu, a nad całością przemieszczają się niewielkie chmury, które równie dobrze mogą być brane za ptaki zmierzające na swoje zimowiska i wieszczące kończący się powoli sezon turystyczny. 

O tym jednak póki co nie myślimy i  w miłej atmosferze spędzamy czas na turystycznych pogawędkach. Kto już bywał na tego typu spotkaniach, ten wie o czym mówimy, kto nie był niech uzbroi się w cierpliwość, a wkrótce o wszystkim napiszemy. A tymczasem pozostawiamy Was z najnowszym znaczkiem okolicznościowym i przesyłamy serdeczne pozdrowienia ze Stegny.12.10.2019

To już ostatnia znaczkowa premiera w tym tygodniu, Za jej sprawą, podobnie jak w poniedziałek przeniesiemy się na teren województwa opolskiego, ale na południe od stolicy regionu do miejscowości Rogów Opolski, gdzie w pobliżu meandrującej Odry znajduje się piękny zamek. 

Kilka faktów nt. tego zamku znajdziecie w poniższym opisie. Nie będziemy jednak Wam odbierali przyjemności poznawania jego historii. Jak zapewne zauważyliście to 888 znaczek turystyczny w Polsce, a więc warto ten fakt odnotować, a znaczek jako pewien symbol włączyć do swojej kolekcji, oczywiście po uprzednim zwiedzeniu zamku..  

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z obiektem dzisiejszej premiery, a po znaczki do Rogowa Opolskiego zapraszamy od 18 października. Podpowiemy jedynie, że będzie je można zdobyć na hasło "znaczki turystyczne", więc nie zapomnijcie o tym, gdy będziecie zwiedzać zamek. 

ZAMEK W ROGOWIE OPOLSKIM  No. 878

Po raz pierwszy właściciele dóbr rogowskich wymienieni zostali w XIV wieku. W następnych stuleciach pierwotny zamek był w posiadaniu osób znaczących w życiu publicznym i politycznym Śląska. Wśród nich byli bracia Bees - książęcy pisarze w kancelariach Piastów Śląskich, ród Haugwitzów, który od 1765 r. zadomowił się w Rogowie oraz ród Rogoyskich. Zamek nowożytny w formie zbliżonej do współczesnej zbudowany został pod koniec XVI wieku lub dopiero około roku 1620 przez rodzinę Rogoyskich. Wzniesiono wtedy dwa renesansowe skrzydła mieszkalne wraz z narożną basztą, dostawione do istniejącej prostokątnej wieży. Na przestrzeni kolejnych stuleci obiekt często zmieniał właścicieli. Po II wojnie światowej majątek upaństwowiono, w zamku zorganizowano przedszkole, a następnie spichlerz zbożowy. Od 1965 roku obiekt należy do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poprzez remont budynkowi przywrócono dawny charakter zamku renesansowo - klasycystycznego z dziedzińcem z dwóch stron zamkniętym pięknymi krużgankami.11.10.2019

Uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w tej chwili zwiedzają Gdańsk, a tymczasem po powrocie do Stegny czekać na nich będzie kolejna niespodzianka, czyli trzy nowe znaczki związane z okolicznymi atrakcjami turystycznymi.   

Wszystkie prezentowane dzisiaj znaczki znajdziecie w jednym miejscu, jednak prezentowane na znaczkach obiekty są od siebie nieco oddalone, szczególnie ujście rzeki Wisły, które od Stegny znajduje się ok. 10 km. Niemniej jednak również to miejsce warto odwiedzić, tym bardziej, że przy odrobinie szczęścia w rezerwacie można spotkać kilka niezwykle ciekawych gatunków ptaków. 

Poniżej wklejamy bezpośrednie linki do prezentowanych obok znaczków, gdzie znajdują się m.in. opisy poszczególnych obiektów.

PARK KRAJOBRAZOWY MIERZEJA WIŚLANA  No. 892

GMINA STEGNA  No. 893

KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W STEGNIE  No. 894

Zapraszamy zatem do Stegny. Znaczki będą tu na Was czekały w Ośrodku Kolonijno - Wypoczynkowym "Syrenka". A gdy będziecie zwiedzali tę miejscowość warto przeznaczyć na to nieco więcej czasu, gdyż znaleźć tu można więcej ciekawych obiektów, a w bliższej i dalszej okolicy turystycznych perełek jest jeszcze więcej. Kto wie, może i one znajdą się na znaczkach turystycznych. Trzymamy za to kciuki i liczymy na Waszą pomoc w propagowaniu znaczkowej idei.10.10.2019

Pierwsi turyści  właśnie dotarli do Stegny i już jutro w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych wezmą udział w wycieczce i zwiedzaniu Gdańska. 

My tymczasem zdradzamy częściowo trasę jutrzejszej wycieczki, pokazując miejsca, które w Gdańsku zostaną oznaczone znaczkami turystycznymi.

A są to odpowiednio: 

POMNIK OBROŃCÓW WYBRZEŻA NA WESTERPLATTE  No. 888

FONTANNA NEPTUNA W GDAŃSKU  No. 889

WIELKA ZBROJOWNIA W GDAŃSKU - ARSENAŁ  No. 890

BAZYLIKA MARIACKA W GDAŃSKU  No. 891

Mamy nadzieję, że oprócz nowych znaczków jutrzejszą wycieczkę uatrakcyjni również pogoda, dzięki której wszyscy będą w wyśmienitych humorach. My na miejscu postaramy się godnie promować znaczki turystyczne, ale o to samo prosimy wszystkich przyszłych zdobywców tych krażków. Tymczasowo znaczki dostępne będą podczas OSKZT w Stegnie. Po zakończeniu imprezy także korespondencyjnie. Mamy nadzieję, że wkrótce podamy Wam również stałe miejsce sprzedaży tych znaczków, z którym w chwili obecnej prowadzimy rozmowy. Trzymajcie zatem kciuki i zwiedzajcie Gdańsk, bo to naprawdę piękne miasto, godne co najmniej kilkunastu znaczków.9.10.2019

Zapowiadaliśmy wczoraj coś ekstra i słowa dotrzymujemy. Tym razem mamy nie tylko niebywałą gratkę dla wszystkich znaczkowych kolekcjonerów, ale też dla pozostałych grup turystów oraz fanów kolejnictwa i architektury kolejowej. To właśnie dzięki jednemu z nich powstały prezentowane właśnie znaczki, za co serdecznie dziękujemy.

Już wkrótce do obiegu trafi pięć znaczków okolicznościowych z serii "Kolejowe Perły Architektury 2019". To specjalny projekt realizowany przez Fundację Grupy PKP, w ramach którego zorganizowano 3. edycję bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem po dworcach kolejowych w Polsce.  

W tegorocznej odsłonie akcji zaproponowano możliwość zwiedzania pięciu dworców: Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki (ZO 40076), Gdynia Główna (ZO 40077), Przemyśl Główny (ZO 40078), Łódź Fabryczna (ZO 40079) i Wrocław Główny (ZO 40080).

Wycieczki odbędą się w trzech terminach, a wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej Fundacji Grupy PKP >>

Najważniejsze dla kolekcjonerów znaczków turystycznych będzie zapewne informacja gdzie można zdobyć znaczki. Oczywiście będą one dostępne bezpośrednio podczas ww. wycieczek, a po ich zakończeniu będą utrzymywane w stałej dostępności w siedzibie Fundacji Grupy PKP na ul. Szczęśliwickiej 62 w Warszawie (za darowiznę wg uznania).

Zachęcamy zatem do udziału w zwiedzaniu przedstawionych na znaczkach dworców. Wycieczki odbędą się w następujących terminach: 

Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki:

12 i 27 października oraz 16 listopada (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

Dworce Łódź Fabryczna, Gdynia Główna i Przemyśl Główny:

12 i 26 października oraz 16 listopada (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

Dworzec Wrocław Główny: 12 i 26 października oraz 16 listopada (godz. 10.00 – 12.00 / 12.15 – 14.15)

Zapraszamy zatem do poznawania dworcowych perełek architektonicznych i życzymy udanego zwiedzania.9.10.2019

Jesień tego roku obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest znaczek turystyczny. Tuż obok widzicie znaczek z wizerunkiem logo Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które już w najbliższą sobotę świętować będzie jubileusz 125 lat istnienia podczas uroczystej gali w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. 

Z tej okazji wydany został niniejszy znaczek okolicznościowy, który wszyscy zainteresowani będą mogli zdobyć w siedzibie KTW w dni robocze po 12 października.

A my zachęcamy do zapoznania się z krótką notką nt. działalności towarzystwa. Więcej interesujących faktów znajdziecie na jego stronie internetowej. Zachęcamy do wizyty, a także do uprawiania wioślarstwa, które spokojnie można łączyć z turystyczną pasją.

ZO - 125 LAT KALISKIEGO TOWARZYSTWA WIOŚLARSKIEGO

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w 1894 r. Od pierwszego dnia istnienia było związane z Kaliszem, odgrywając ważną rolę w życiu miasta, jego mieszkańców, ale i całej Wielkopolski. W 1919 roku z inicjatywy kaliszan powstaje Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, który był pierwszą w Polsce organizacją o zasięgu ogólnopolskim. Działalność KTW sprawia, że wioślarstwo staje się najpopularniejszą dyscypliną sportową w Kaliszu. W czasie II wojny światowej członkowie KTW ukrywali majątek towarzystwa oraz jego liczne pamiątki. Dzięki temu już w marcu 1945 roku można było wznowić treningi. W sekcji wioślarskiej KTW wychowało dwóch olimpijczyków. W 1962 roku powstaje sekcja kajakowa wychowując kolejnego olimpijczyka oraz wielu mistrzów i reprezentantów kraju. Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie jest jedną z najstarszych organizacji sportowych w Polsce, a swą działalnością zapisało się złotymi zgłoskami w życiu Kalisza i jego mieszkańców.8.10.2019

Z Polski południowej tym razem przenosimy się na Pomorze Zachodnie, w okolice Szczecina, a dokładniej do Goleniowa. To siódmy w tym roku znaczek w zachodniopomorskim, ale pierwszy w jego zachodniej części, co na pewno sporą grupę osób zadowoli. 

Mamy nadzieję, że na tym się nie skończy bo Goleniów oraz jego okolice obfitują w ciekawe miejsca, które również mogą zaistnieć na znaczkowym szlaku.  

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z obiektem dzisiejszej premiery, a po znaczki i do zwiedzania Goleniowa zapraszamy już teraz, bowiem znaczek od dzisiaj znajduje się w sprzedaży. 

BRAMA WOLIŃSKA W GOLENIOWIE  No. 881

Brama Wolińska jest jedyną ocalałą z czterech bram wjazdowych do miasta i wchodzi w skład zespołu średniowiecznych murów obronnych Goleniowa. Jej budowę rozpoczęto na początku XIV wieku, a sama budowla początkowo pełniła rolę strażnicy obronnej. Strzelista budowla bramy należy do najpiękniejszych obiektów tego typu na Pomorzu Zachodnim. Elewacje Bramy Wolińskiej mają różne rozwiązania kompozycyjne. O elewacji widocznej od strony dawnego miasta decydowały bardziej względy estetyczne, natomiast o elewacji od strony zewnętrznej - obronne. Brama wznosi się na wysokość 26 metrów, a mierząc wraz ze sterczyną, jej wysokość osiąga 29,85 metrów. Obecnie Brama Wolińska jest obiektem Goleniowskiego Domu Kultury, a dawny przejazd bramny zaadoptowany został na Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.7.10.2019

Po znaczkowych premierach w Praszce i Oleśnie przyszła też pora na znaczki turystyczne w Kluczborku. Oczywiście to tylko drobna zachęta do tego, aby swe turystyczne kroki skierować na teren województwa opolskiego, ale mamy nadzieję, że pretekstem do tych wycieczek będą m.in. nowe znaczki.

A tymczasem przedstawiamy dwa historyczne i turystyczne obiekty z Kluczborka, którymi są:

RATUSZ W KLUCZBORKU  No. 879

MUZEUM IM. JANA DZIERŻONA W KLUCZBORKU  No. 880

Zainteresowanych historią obiektów oraz ich opisami zachęcamy do kliknięcia powyższych linków. Na stronie z opisem znaczków znajdziecie kolejne linki, m.in. do strony muzeum, które jest kopalnią wiedzy o mieście i regionie. A gdy już zapoznacie się z wszystkimi informacjami nt. muzeum i ratusza, pora ruszyć w teren. Znaczki w sprzedaży pojawią się jutro tj. 8 października. Zachęcamy do odwiedzania Kluczborka i będzie nam bardzo miło jeśli po wizycie i zdobyciu znaczków, podzielicie się z nami materiałami z tej wycieczki. Kto wie, może dzięki nim uda się do znaczkowej idei zapalić kolejne ciekawe miejscowości, obiekty oraz ludzi.3.10.2019

Dzisiejszy temat to coś, co siedzi nam w głowach od bardzo dawna, a co niestety z braku czasu zawsze odkładaliśmy na później. Przez przypadek wpadła nam informacja, że ostatnia premiera znaczków kolekcjonera miała miejsce w grudniu 2018 roku, więc czas zakasać rękawy i pokazać kolejne znaczki z tej serii.

Abyście nie doznali zbyt dużego szoku i oby grafikowi nie zapalił się ołówek, narazie wykonaliśmy pięć znaczków kolekcjonera. Musicie przyznać, że kolejny raz wyszły one wyśmienicie i trzeba to przyznać grafikowi - ma chłop talent :-).

Zdajemy sobie sprawę, że zapewne najnowsze, jak i poprzednie znaczki z tej serii przypadną do gustu wielu kolekcjonerom. Przypominamy jednak, że aby wejść w ich posiadanie konieczny jest udział w grze kolekcjonerskiej i zdobywanie znaczków kolekcjonera po kolei. Nie ma więc możliwości, by prezentowane wyżej znaczki uzyskać w jakikolwiek inny sposób, albo by zdobyć je pomijając wcześniejszą serię związaną ze zwierzętami zagrożonymi wyginięciem. I tyle w ramach przypomnienia krótkich zasad gry kolekcjonerskiej. 

A wracając do znaczków, to mamy nadzieję, że przygotujecie dla nich zaszczytne miejsce w swoich kolekcjach. Liczymy też na to, że nie będą one tylko ozdobą, ale również pretekstem do przypomnienia sobie historii naszego kraju, która bądź co bądź wiąże się z historią Czech, Węgier czy Litwy. 

Tymczasem zachęcamy do dalszej zabawy i uczestnictwa w grze kolekcjonerskiej. Pamiętajcie - to tylko zabawa, a ilość znaczków kolekcjonera, w żaden sposób nie podnosi niczyjej wartości ani statusu. Życzymy każdemu dotarcie do tego etapu swojej kolekcjonerskiej pasji i jesteśmy przekonani, że kolejne znaczki sprawią Wam ogromną radość, nawet, jeśli na ich zdobycie przyjdzie jeszcze odrobinę poczekać.28.09.2019

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że czas na nic nie czeka i pędzi jak oszalały. Dopiero była wiosna, później lato, a teraz mamy już jesień. Ani się obejrzeliśmy, a nieco ponad tydzień temu, w czwartek 19 września, świętowano kolejne już urodziny Klubu Kolekcjonera Znaczków Turystycznych w Komornikach....

Tak dla uściślenia podpowiemy tylko, że to już trzecie urodziny jakie świętowano w sali GOK. Jak zwykle z życzeniami przybyli goście z różnych okolic, a do tego przedstawiciele lokalnej władzy. Ale o tym wszystkim przeczytacie w relacji, którą dziś dla Was mamy. Niech więc będzie ona kolejnym zapisem klubowej historii i pamiątką działalności znaczkomaniaków z Komornik. Zapraszamy do lektury.

Więcej informacji >>25.09.2019

Miejsce i znaczek, które dziś prezentujemy chcieliśmy Wam pokazać w ubiegłym roku, ale jak to zwykle bywa nie zawsze chcieć to móc. Na szczęście dzięki pomocy Dyrektora Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie, dziś możemy Was zaprosić do tego niezwykle ciekawego muzeum położonego w niewielkiej miejscowości na zachód od Poznania.

O muzeum rzecz jasna przeczytacie na karcie znaczka, gdzie standardowo umieściliśmy odnośniki do stron oraz dane miejsca sprzedaży. A na samym znaczku znajdziecie kilka symboli związanych z Powstaniem Wielkopolskim i powstańczymi wojskami. O nich dowiecie się już na miejscu w Lusowie, a później także z audioprzewodnika powiązanego ze znaczkiem. 

Pamiętajcie jednak, że znaczkowa idea związana jest ze zwiedzaniem, zakupem biletu, zdobyciem wiedzy. Jesteśmy przekonani, że większość z Was tak właśnie zrobi, dziękując tym samym za kolejny znaczek i możliwość dokładniejszego poznania naszej historii. Muzeum stale się rozwija, więc nawet jeśli byliście w nim rok temu, na pewno odnajdziecie coś nowego. Pamiątką z tej wizyty będzie znaczek turystyczny, który w sprzedaży dostępny będzie od 27 września. Zapraszamy zatem do Lusowa i czekamy na Wasze relacje z wizyty w tym miejscu.

MUZEUM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W LUSOWIE  No. 877

Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie gromadzi dokumenty, mapy, zdjęcia, sztandary, mundury, militaria, modele i inne pamiątki dotyczące Powstania Wielkopolskiego, Powstańców oraz żołnierzy Wojsk Wielkopolskich. Szczególny zbiór stanowią eksponaty związane z osobą gen. Józefa Dowbora Muśnickiego, który mieszkał w Lusowie w latach 1919-1937. Muzeum kultywuje także pamięć córek Generała: Janiny Lewandowskiej (z domu Dowbor Muśnickiej), jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu oraz Agnieszki Dowbor Muśnickiej, zamordowanej przez Niemców w Palmirach. Na pobliskim cmentarzu znajduje się grób, w którym pochowano gen. Józefa Dowbora Muśnickiego, jego żonę oraz czaszkę Janiny. W innej części wsi znajduje się zabytkowy kościół i pałac, w którym mieszkał Generał i jego rodzina.22.09.2019

Wczoraj słowami Bobika zrelacjonowaliśmy Wam przebieg wystawy znaczków turystycznych w Warszawie, a dzisiaj przeniesiemy się do Pruszkowa, gdzie w ubiegłą niedzielę kolejny raz swoją znaczkową kolekcję pokazywał Andrzej.

Musicie wiedzieć, że to nie pierwsze kroki Andrzeja jeśli chodzi o wystawiennictwo znaczków turystycznych. Jeśli dobrze policzyliśmy to już czwarta wystawa w tym roku, podczas której Andrzej zaraża znaczkozą, objaśniając przybyłym zasady gry kolekcjonerskiej i snując znaczkowe opowieści. Zresztą robi to ciągle - taki już jest. No ale nie czas na to, zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją Andrzeja, a jeśli i Wy braliście udział w opisanej imprezie i macie jakieś fotki, to podeślijcie je do nas, aby wzbogacić galerię. 

Więcej informacji >>21.09.2019

Minął już tydzień od wydarzeń jakie miały ostatnio miejsce w Warszawie i w Pruszkowie, dlatego właśnie dzisiaj postanowiliśmy opublikować relację z pierwszej znaczkowej wystawy we wrześniu. A wszystko odbyło się na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie pojawiło się całe mnóstwo turystów.

To oczywiście jedynie krótki zapis tego co działo się w Warszawie w ubiegłym tygodniu. Zapewne z tekstu dowiecie się wiele więcej, a dalszym uzupełnieniem tej relacji będzie zgromadzona dokumentacja fotograficzna. Zachęcamy zatem do lektury oraz do zapoznania się ze zdjęciami. Są one świetnym uzupełnieniem relacji, a wiadomo, że obraz wart jest tysiąca słów. Oglądajcie zatem i czytajcie.

Więcej informacji >>19.09.2019

Jak wiadomo ciekawych miejsc turystycznych mamy w naszym kraju wiele i niekiedy nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, że pewne turystyczne perełki znajdują się tak blisko nas, w zasięgu ręki.

Dziś taki właśnie przykład z Milicza - miasta, które wielu z Was zapewne już poznało, gdzie znajduje się kilka bardzo ciekawych i historycznych budynków. Ale czy wiedzieliście, że w Miliczu znajduje się Muzeum Bombki lub Galeria Druha Bolka ?   

MUZEUM BOMBKI W MILICZU  No. 875

GALERIA DRUHA BOLKA W MILICZU  No. 876

Jaka by nie była Wasza odpowiedź warto raz jeszcze odwiedzić to miasto i zwiedzić te ciekawe miejsca. Wszak nie ma nic przyjemniejszego jak zdobycie znaczka na żywo, w miejscu, którego dotyczy. Prezentowane powyżej znaczki już są dostępne w sprzedaży. Pamiętajcie jednak, by przed wizytą w Miliczu dokładnie sprawdzić godziny dostępności obiektów. Zapraszamy do zwiedzania.13.09.2019

Z PAMIĘTNIKA BOBIKA

Dziesiątą część "Pamiętnika Bobika" otrzymaliśmy dobre 2-3 tygodnie temu, ale przez wiele pilniejszych spraw, które mieliśmy do ogarnięcia ten felieton zostawiliśmy na później.

W tym tygodniu udało się opublikować większość ważnych komunikatów, zatem przyszedł i czas, aby nieco urozmaicić Wam nadchodzący weekend, tym bardziej, że nie będzie to typowy felieton z serii, co być może już widzicie spoglądając na powyższą grafikę.

Zapraszamy zatem do lektury i jak zapowiada autor artykułu to dopiero początek.

Z pamiętnika Bobika - cz. 10 >>12.09.2019

Jak wiecie im więcej znaczków w danym rejonie, tym wieksze szanse na kolejne znaczkowe miejsca, do których wkrótce powrócicie. I tak jest też dzisiaj, choć tu sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana i historyczna.

Pozostajemy zatem na południu Polski i dzisiaj mamy dla Was dla odmiany dwa nowe znaczki, które z pewnością przyjmiecie równie dobrze jak wczorajsze nowości.  

DAWNA CERKIEW ŚW. KOSMY I DAMIANA W KAMIANNEJ  No. 873

SKANSEN ULI PASIEKI "BARĆ" W KAMIANNEJ  No. 874

Prezentowane powyżej znaczki są już dostępne w sprzedaży w miejscu, które wskazaliśmy na powyższych podstronach. Zachęcamy do oglądania i zwiedzania powyższych obiektów i nie zapomnijcie o miodzie, a w zasadzie różnorodnych miodach i produktach pszczelarskich z jakich słynie KamiannaJesteśmy pewni, że będziecie tu mieli co robić, a zwiedzanie Kamiannej będzie "miodem na Wasze serce". Nie zapomnijcie pochwalić się swoimi wrażeniami z tych miejsc czy to w formie komentarza czy relacji. Będzie nam bardzo miło, a tymczasem zapraszamy do Kamiannej.11.09.2019

Oto mamy dla Was kolejną znaczkową ucztę i  zaproszenie do miejsc, które być może mieliście okazję odwiedzić podczas swoich znaczkowych wypraw, a jeśli nie to tym bardziej warto to zrobić właśnie teraz. 

Tym razem przenosimy się do Wisły, gdzie znajduje się kilka ciekawych obiektów przedstawionych na prezentowanych obok znaczkach.

Krążki, których premierę właśnie macie przed oczami do sprzedaży trafią w czwartek 12 września, dlatego jeśli nie macie w najbliższym czasie pomysłu  na wycieczkę, to śmiało możecie wybrać się właśnie do Wisły. 

KOMPLEKS SKOCZNI NARCIARSKICH W WIŚLE  No. 868

KOŚCIÓŁ EWANGELICKO - AUGSBURSKI W WIŚLE  No. 869

DWORZEC KOLEJOWY W WIŚLE  No. 870

WIADUKT KOLEJOWY W WIŚLE - ŁABAJOWIE  No. 871

Jak zwykle wszelkie opisy przedstawionych miejsc znajdziecie klikając w linki powyżej. Linki te kierują do katalogu znaczków, gdzie zawsze po wizycie w danym miejscu możecie pozostawić komentarz, dzieląc się wrażeniami z pozostałymi turystami. Można tam także wpisać wskazówki dla kolejnych odwiedzających lub po prostu podziękować za znaczek. Oprócz tego na tych właśnie stronach znajdziecie wszelkie niezbędne informacje o miejscach sprzedaży znaczków. Warto zatem odwiedzać te strony planując swoje wyprawy do miejsc jakie Wam rekomendujemy, tym bardziej, że często błądzicie w poszukiwaniu punktów sprzedaży. Do zobaczenia zatem na szlaku, a kto wie, może spotkamy się w Wiśle ?9.09.2019

Od czasu ostatniego komunikatu minęły nieco ponad dwa tygodnie, w czasie których udało nam się ustalić dalsze szczegóły związane z tegorocznym Ogólnopolskim Spotkaniem Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Chcieliśmy od razu dopiąć wszystko na przedostatni guzik i  w dużej mierze udało się to osiągnąć. Zostały nam już tylko drobnostki plus oczywiście kwestie, których nie przewidzieliśmy, choć wydaje nam się, że takich nie ma.

Poniżej przedstawiamy szczegóły jeśli chodzi o spotkanie, zakwaterowanie i wyżywienie podczas OSKZT oraz orientacyjny rozkład wszystkich zajęć. Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią, a w przypadku zgłoszeń o stosowanie się do podanych poniżej zaleceń. 

Tym razem wszyscy uczestnicy spotkania zakwaterowani zostaną w dwóch położonych w sąsiedztwie obiektach /odległość między nimi to ok. 150 m/:

Ośrodek Kolonijno - Wypoczynkowy "Syrenka", ul. Grunwaldzka 13, Stegna (GPS: 54.330855, 19.114419)

Ośrodek Kolonijno - Wypoczynkowy "Baltika", ul. Powstańców Warszawy 9B, Stegna (GPS: 54.329880, 19.116294)

Dalsze informacje poniżej....


Więcej informacji

<< 1 5 6 7 8 9 10 15 20 25 30 35 40 45 >>